X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Goshas71 Ekspertka
    Postów: 250 244

    Wysłany: 10 lutego 2023, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka27 wrote:
    Czy któras z was korzystała w ostatnim czasie lub planuje korzystać z tego programu? Wiecie jak to wygląda po kolei? Długo się czeka na jakieś badania po pierwszej wizycie kwalifikacyjnej?
    Cześć dziewczyny, jestem tu nowa :)
    Też jestem zainteresowana tym programem w Koperniku. Na pierwszą wizytę nie czeka się jakoś bardzo długo- z tego co się orientowałam obecnie ok. 2 miesiące. Ale jak to wygląda już po zarejestrowaniu, kiedy badania itd też chętnie sie dowiem.

    Ona i On: 28 lat
    8cs

    28.02. ⏸️14 dpo 🤭
    01.03. ⏸️15 dpo, beta 262,90mlU/ml
    09.03. beta 6757,00 mIU/ml (średni dwudniowy przyrost 125.2%)
    16.03 0,54cm z 💗
    07.04 2,98 cm
    21.04 prenatalne - niskie ryzyka, wszystko w porządku
    22.06 połówkowe, 360g zdrowej dziewczynki 👧
    02.10 2800 g (35+3)


    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2023, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Program w Koperniku zbyt wiele nie oferuje. Rozmawiałam nawet wczoraj z lekarką z Kopernika i mówiłam jej, że jesteśmy z mężem zapisani na kwiecień, to powiedziała że liczyć możemy tylko na badania (krew i mąż nasienie) i tak naprawdę tyle. Zaznaczyła, że w szpitalu niepłodności nie leczą - cokolwiek to znaczy, bo wg.niej leczenie niepłodności to in vitro ;)
    Z tego co wiem też, to te pary które nigdy nie miały inseminacji, to mogą mieć przeprowadzoną ją w szpitalu (jakieś kwalifikacje do tego są), przynajmniej tak było jeszcze z rok temu.
    My idziemy bez jakichś nadziei czy entuzjazmu, chciałabym mieć zrobione wszystkie badania które mogę na NFZ, bo są teraz koszmarnie drogie.

    Btw to jestem tu chyba najdłużej stażem oprócz samej założycielki ;) której już tutaj w sumie nie ma.
    6lat starań z prawie 2 letnią przerwą u mnie

    kropka27, Goshas71 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2023, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Selina, Allende, Anuśla, Kłot, Kuzmoni, Dziwna zaglądacie tu jeszcze?
    O helou! 😁 Jeszcze mnie ktoś pamięta 😊 Ostatnio zaczęłam czasem zaglądać na forum

    Rudzik1 lubi tę wiadomość

  • Pfry Autorytet
    Postów: 812 1653

    Wysłany: 10 lutego 2023, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka27 wrote:
    Czy któras z was korzystała w ostatnim czasie lub planuje korzystać z tego programu? Wiecie jak to wygląda po kolei? Długo się czeka na jakieś badania po pierwszej wizycie kwalifikacyjnej?
    Ja tam idę na wizytę 17.02. Miałam być na wizycie 01.09, ale zaszłam w ciążę 🙃
    Przyjaciółka teraz jest w 3 miesiącu ciąży bo skorzystaniu z programu i później inseminacji w szpitalu.

    kropka27, Goshas71 lubią tę wiadomość

    👩 32 | 🧑 33 - starania od 11.2020
    ______________________________
    09.2019 - polip w jamie macicy
    21.09.2021 - histeroskopia ✂️ polipa
    Od 10.2021 - starania bez polipa
    31.07.2022 - ⏸️😳 - 19.08.2022 - ❤
    11.09.2022 - brak akcji 💔 poronienie samoistne 9t+4d
    ______________________________
    Powrót do starań od 12.2022
    02.03.2023 HyCoSy ✅
    14.08.2023 histeroskopia z biopsją endometrium ❌ przewlekły stan zapalny endometrium
    27.12.2023 - kontrolna biopsja ✅
    03.01.2024 HOMA ✅ BMI zawsze w normie(ok. 22), cytologia ✅ profil cytokin lekko rozjechany, KIR Bx, allo-MLR 33,1% - do starań zaproponowany Accofil
    16.02.2024 - AMH 1,28, Endometrioza II STOPIEŃ i adenomioza 😵‍💫

    Mąż: seminogram ✅ fragmentacja ✅ HBA ✅

    Plany:
    04.2024 - 1 x 1 Clostilbegyt 3-7 dc -> inseminacja odwołana, zbyt mocna odpowiedź jajników
    05.2024 - 1 x 1/2 Clostilbegyt 3-7 dc 🤞w trakcie 3dc
    Plan na włączenie Accofilu po owulacji
    Lecę na oparach... 🫠
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2023, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia9212 wrote:
    Jeśli któraś z was chciałaby się zapisać do dr Knafel to dzwoniłam i nie zapisują nowych pacjentek, bo grafik zapełniony ma do czerwca, a później na razie nie zapisują. Dzwoniłam tez do Superior by umówić się do dr Janowca, ale tam do dr w ogóle nie ma miejsc w tym roku 😂
    Udało mi się raz do dr Janowca dostać jesienią zeszłego roku jakimś fuksem, ale jak na złość za wcześnie dostałam @ i nawet mnie zbadać nie mógł... Zapisał mnie tydzień później na samo USG, to zadzwonili do mnie dzień przed wizytą, że dr jednak nie będzie i nie umieli mi wyznaczyć nowego terminu na USG tak więc moja przygoda z nim się skończyła, bo teraz jak wspomniałaś nie ma terminów już w ogóle 😏

    Wczoraj byłam na USG u nich u dr Gawron i ku mojemu zdziwieniu znalazła prawdopodobnie wodniaka jajowodu 🥴 tego jeszcze nie grali a już różne rzeczy mi znajdywano. Dostałam skierowanie na hsg w Koperniku, standardowo dodzwonienie się tam graniczy z cudem, więc może w przyszłym tygodniu się uda... No, ale teraz trzeba posiewy zrobić, bo są obowiązkowego do badania, poczekać na nie i na termin badania. Juhu.

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 10 lutego 2023, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Selina, Allende, Anuśla, Kłot, Kuzmoni, Dziwna zaglądacie tu jeszcze?

    Melduję się, co u Ciebie?? 🤩
    Selina, helooouuuu 😁

    Selina, Rudzik1 lubią tę wiadomość

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 161 71

    Wysłany: 11 lutego 2023, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W styczniu robiłam HSG w Koperniku i fakt dodzwonić się tam nie ma szans, a 2x musiałam zmienić termin wiec musiałam jeździć. Tyle że terminy bardzo szybkie 😉

    Goshas71 lubi tę wiadomość

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 14 lutego 2023, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Melduję się, co u Ciebie?? 🤩
    Selina, helooouuuu 😁
    Hej, hej, moja córeczka już całkiem duża i czas leci coraz szybciej.
    Ostatnio zaczęłam zaglądać na forum z sentymentu :)
    Jak tam synek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2023, 23:22

    Allende lubi tę wiadomość

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 15 lutego 2023, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    W styczniu robiłam HSG w Koperniku i fakt dodzwonić się tam nie ma szans, a 2x musiałam zmienić termin wiec musiałam jeździć. Tyle że terminy bardzo szybkie 😉
    Dodzwonić się nie ma szans ale na maila odpisują w kilka godzin, polecam tę drogę ;)

    Selina lubi tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Nadzieja97 Autorytet
    Postów: 885 717

    Wysłany: 15 lutego 2023, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Udało mi się raz do dr Janowca dostać jesienią zeszłego roku jakimś fuksem, ale jak na złość za wcześnie dostałam @ i nawet mnie zbadać nie mógł... Zapisał mnie tydzień później na samo USG, to zadzwonili do mnie dzień przed wizytą, że dr jednak nie będzie i nie umieli mi wyznaczyć nowego terminu na USG tak więc moja przygoda z nim się skończyła, bo teraz jak wspomniałaś nie ma terminów już w ogóle 😏

    Wczoraj byłam na USG u nich u dr Gawron i ku mojemu zdziwieniu znalazła prawdopodobnie wodniaka jajowodu 🥴 tego jeszcze nie grali a już różne rzeczy mi znajdywano. Dostałam skierowanie na hsg w Koperniku, standardowo dodzwonienie się tam graniczy z cudem, więc może w przyszłym tygodniu się uda... No, ale teraz trzeba posiewy zrobić, bo są obowiązkowego do badania, poczekać na nie i na termin badania. Juhu.

    Dr Janowiec przyjmuje też w Nowym Sączu :)

    Selina lubi tę wiadomość

    25 🎁
    2020 💒
    07.2021 👧

    Hashimoto

    4cs
    23.02.2023 (11dpo) ⏸️ beta 32 ✊💚 prog 15.10
    25.02.2023 beta 87 (przyrost 178%) ✊💚 prog 16.30
    10.03.2023 (6+3) 0.22cm kropka z ❤️
    31.03.2023 (9+3) 2.4 cm fasolki ❤️
    24.04.2023 (12+6)Prenatalne(niskie ryzyko)6.7cm🩷🌸
    22.05.2023 (16+6) 153g🩷🌸
    19.06.2023 połówkowe 🙏

    preg.png
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 15 lutego 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Hej, hej, moja córeczka już całkiem duża i czas leci coraz szybciej.
    Ostatnio zaczęłam zaglądać na forum z sentymentu :)
    Jak tam synek?

    U mnie czas też tak zapitala, że aż nie wiem skąd synek ma już roczek 😊 rośnie powolutku, straszny niejadek z niego. Nie pamiętam ile starsza jest twoja córeczka 😊 planujesz rodzeństwo?

    Selina, Rudzik1 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2023, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja97 wrote:
    Dr Janowiec przyjmuje też w Nowym Sączu :)
    Nie jestem mobilna za bardzo ani tak zdesperowana, żeby tam jechać 😁😅 ale wiedziałam na necie, że tam przyjmuje też :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2023, 20:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2023, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba tylko ja z weteranek tutaj zostałam bezdzietna 😁 póki co

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 15 lutego 2023, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    To chyba tylko ja z weteranek tutaj zostałam bezdzietna 😁 póki co
    Selina wierzę, że i Ty się doczekasz. Z tego co widzę na tym forum, to jednak wcześniej czy później wszystkim się udaje.

    Selina, Allende lubią tę wiadomość

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 15 lutego 2023, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    U mnie czas też tak zapitala, że aż nie wiem skąd synek ma już roczek 😊 rośnie powolutku, straszny niejadek z niego. Nie pamiętam ile starsza jest twoja córeczka 😊 planujesz rodzeństwo?

    Moja córka już ma 3 lata. Witaj w klubie mam niejadków :D
    Ja już nie planuje rodzeństwa, a Ty wracasz po mrozaki?

  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 16 lutego 2023, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jeszcze ja, nie wiem czy mnie pamietacie. U mnie 6 rok starań o drugie dziecko.
    Rzeczywiscie dodzwonic sie nie idzie do Kopernika. Ja tam robilam badania AMH i do tej pory nie odebralam wynikow, bo sie nie moge dodzwonic i umowic na wizyte do Pabiana. Ale tak naprawde oni faktycznie nic tam nie zaproponuja. Męża próbowal Pabian przeleczyc bo mial tragiczne wyniki nasienia, mało co ruszyło po jego zaleceniach i lekach. Ponoc nawet nie ma sensu inseminacja. I tak sobie zyjemy w zawieszeniu... :)

    Selina, Allende lubią tę wiadomość

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2023, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Jestem jeszcze ja, nie wiem czy mnie pamietacie. U mnie 6 rok starań o drugie dziecko.
    Rzeczywiscie dodzwonic sie nie idzie do Kopernika. Ja tam robilam badania AMH i do tej pory nie odebralam wynikow, bo sie nie moge dodzwonic i umowic na wizyte do Pabiana. Ale tak naprawde oni faktycznie nic tam nie zaproponuja. Męża próbowal Pabian przeleczyc bo mial tragiczne wyniki nasienia, mało co ruszyło po jego zaleceniach i lekach. Ponoc nawet nie ma sensu inseminacja. I tak sobie zyjemy w zawieszeniu... :)
    Helou Boo :) pamiętam Cię 😊
    Po wyniki najlepiej tam podejść, nie ma co dzwonić 😉
    Co do leczenia to z doświadczenia wiem, że bardziej pomaga zmiana diety i trybu życia niż suple i leki.
    Trzymam kciuki, żeby się udało z drugim!


    Rudzik tylko my ivf nie chcemy (bardziej ja), więc jeśli naturalnie jakimś cudem nie pyknie, to trudno... A na forum owszem udaje się wszystkim (prawie wszystkim, była tutaj wśród nas Dziwna, która długo walczyła i się nie udało) jeśli np. do skutku robią ivf.
    Tak czy siak mam przeczucie, że się uda 😊🙊🤫

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2023, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pfry wrote:
    Ja tam idę na wizytę 17.02. Miałam być na wizycie 01.09, ale zaszłam w ciążę 🙃
    Przyjaciółka teraz jest w 3 miesiącu ciąży bo skorzystaniu z programu i później inseminacji w szpitalu.
    I jak tam po dzisiejszej wizycie? :)

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 19 lutego 2023, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina właśnie my też ivf nie chcemy... Ostatnio jestem na etapie że w zasadzie może nie chcemy dzieci, bo przecież nam dobrze. Ale to mam wrażenie przez bezskuteczność dotychczasowych działań takie myśli. Tyle wysiłku, czasu, pieniędzy i nic. A żyjemy sobie wygodnie, wysypiamy się 😆 czasem szkoda walczyć o zmianę tego :p

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • JaMiNi Autorytet
    Postów: 1977 1002

    Wysłany: 19 lutego 2023, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2023, 08:28

    👩‍🦳🧔‍♂️ 36l.
    👦🏻 16 l.
    03.2023 ⏸️
    05.2023 👼🏻
    07.09 3,5 mm, mamy ♥️ zostań z nami okruszku 🫶
    19.09 1,79 cm 8+2 tc♥️
    02.10 3,33 cm 😍
    28.03.2024 35+2tc 2640g💙
    age.png
‹‹ 394 395 396 397 398 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ