X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 19 lutego 2023, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    umówić się do gina to jakiś dramat. U mnie w przychodni termin na maj. Termin od ręki u ginów tuż przed emeryturą - dziękuję postoję..
    Od kilku miesięcy wróciłam do gry (dalej bez skutku) - po 15 latach od urodzenia, po 5 od poronienia.
    Nie wiem nawet do kogo iść.

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2023, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Dodzwonić się nie ma szans ale na maila odpisują w kilka godzin, polecam tę drogę ;)
    Na którego maila pisałaś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2023, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    water wrote:
    Hej Dziewczyny,
    umówić się do gina to jakiś dramat. U mnie w przychodni termin na maj. Termin od ręki u ginów tuż przed emeryturą - dziękuję postoję..
    Od kilku miesięcy wróciłam do gry (dalej bez skutku) - po 15 latach od urodzenia, po 5 od poronienia.
    Nie wiem nawet do kogo iść.
    Hej,
    Chodzi Ci o terminy na NFZ do gina na maj?
    Ja bym Ci polecała Zmaczyńskiego, owszem terminy odległe, ale czy na maj to nie wiem. Lepiej poczekać chyba do dobrego lekarza niż wydawać wcześniej pieniądze na kiepskiego od którego się niewiele dowiesz.
    Czy miałaś robione jakieś badania krwi po poronieniu? Tzn z miesiąc po np, chodzi mi o hormony albo jakieś p.ciała

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 22 lutego 2023, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Na którego maila pisałaś?
    [email protected]
    Odpisują z maili służbowych, ten jest chyba taki zbiorczy

    Selina lubi tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 22 lutego 2023, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej,
    Chodzi Ci o terminy na NFZ do gina na maj?
    Ja bym Ci polecała Zmaczyńskiego, owszem terminy odległe, ale czy na maj to nie wiem. Lepiej poczekać chyba do dobrego lekarza niż wydawać wcześniej pieniądze na kiepskiego od którego się niewiele dowiesz.
    Czy miałaś robione jakieś badania krwi po poronieniu? Tzn z miesiąc po np, chodzi mi o hormony albo jakieś p.ciała

    Zaraz po poronieniu mialam usg i podana immunoglobuline.
    Badania robilam po roku /w 2018/ ale nieudane proby zakonczyla niespodziewana choroba meza.

    Masz racje z tym lekarzem 'byle byl', z tym, ze tak mi szkoda czasu /wiek/.
    Sama od siebie zbadam tsh /moze od razu ft4 ? Sama nie wiem.
    No i chyba progesteron, plamien nie mam, ale robie te testy owu i mam skoki lh

    ‐-‐-‐--‐
    Juz doczytalam. Nie zrobie tego proga bo nie mam cykli 28dn wiec nie zrobie badania pomoedzy 21a23 dniem.
    A przy nieregularnych cyklach nie jestem w stanie tego zrobic ba 7 dni przed @ - odpuszczam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2023, 17:00

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 22 lutego 2023, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej,
    Chodzi Ci o terminy na NFZ do gina na maj?
    Ja bym Ci polecała Zmaczyńskiego, owszem terminy odległe, ale czy na maj to nie wiem.

    Dzięki Ci za namiar ❤️❤️❤️
    Jestem umówiona na 10 marca. Lokalizacja tez mi pasuje, bo mam blisko.

    Czy oprocz tsh moge zrobic jakies badania przed wizyta?
    I mam nadzieję, ze nie bede miala wtedy @

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2023, 17:02

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2023, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    water wrote:
    Dzięki Ci za namiar ❤️❤️❤️
    Jestem umówiona na 10 marca. Lokalizacja tez mi pasuje, bo mam blisko.

    Czy oprocz tsh moge zrobic jakies badania przed wizyta?
    I mam nadzieję, ze nie bede miala wtedy @
    Do Zmaczynskiego idziesz tego 10.03.? Ja mam wizytę na 16go :)
    Ja mam 36lat (rocznikowo 37), więc wiem o czym mówisz jeśli o wiek chodzi ;)
    Co do badań, to będzie pytał o cytologię, USG piersi a z krwi podstawowe hormony tj lh, FSH, TSH, ft3 i ft4, prolaktyna, estradiol i progesteron.


    Ja dziś badałam 3 hormony przy okazji morfologii itp.
    Oczywiście prolaktynę mam za wysoką (zawsze tak miałam), bo 34ng/ml a norma do 23. Brałam kiedyś leki na to, ale wielu lekarzy było za tym że przy takiej wartości nie warto jej zbijać tabletkami.
    Estradiol mam 232 (w 23dc) i na progesteron jeszcze czekam

    water lubi tę wiadomość

  • samantka Przyjaciółka
    Postów: 92 182

    Wysłany: 23 lutego 2023, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Udało mi się raz do dr Janowca dostać jesienią zeszłego roku jakimś fuksem, ale jak na złość za wcześnie dostałam @ i nawet mnie zbadać nie mógł... Zapisał mnie tydzień później na samo USG, to zadzwonili do mnie dzień przed wizytą, że dr jednak nie będzie i nie umieli mi wyznaczyć nowego terminu na USG tak więc moja przygoda z nim się skończyła, bo teraz jak wspomniałaś nie ma terminów już w ogóle 😏

    Wczoraj byłam na USG u nich u dr Gawron i ku mojemu zdziwieniu znalazła prawdopodobnie wodniaka jajowodu 🥴 tego jeszcze nie grali a już różne rzeczy mi znajdywano. Dostałam skierowanie na hsg w Koperniku, standardowo dodzwonienie się tam graniczy z cudem, więc może w przyszłym tygodniu się uda... No, ale teraz trzeba posiewy zrobić, bo są obowiązkowego do badania, poczekać na nie i na termin badania. Juhu.
    Hej, Apropo dr Janowca: pisał kiedyś na insta żeby na znanym lekarzu patrzeć bo on nie daje grafiku dużo do przodu i żeby na bieżąco śledzić.

    Selina, water lubią tę wiadomość

  • samantka Przyjaciółka
    Postów: 92 182

    Wysłany: 23 lutego 2023, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Zmaczyńskiego również polecam. Bardzo kompetentny lekarz, robił mi histeroskopię. Po 2 miesiącach od zabiegu ⏸️ 🥰

    Selina, water lubią tę wiadomość

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 24 lutego 2023, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, przepraszam, że tak wbijam się Wam w wątek, ale mam pytanie do Krakowianek :)
    Gdzie wykonujecie pobranie krwi w niedzielę tak, żeby wyniki były tego samego dnia (chodzi o hormony)? Wiem o punktach szpitalnych na Galla i Żeromskiego, czy to wtedy działa tak samo jak każdego innego dnia, że wyniki po kilku godzinach? Wiem też o punkcie na Kopernika, ale tam pewnie wyniki dopiero w poniedziałek?
    Dzięki za odpowiedź!

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2023, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samantka wrote:
    Hej, Apropo dr Janowca: pisał kiedyś na insta żeby na znanym lekarzu patrzeć bo on nie daje grafiku dużo do przodu i żeby na bieżąco śledzić.
    Hej, nie widziałam żeby miał włączony kalendarz na Znanym 🧐 coś się zmieniło?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2023, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    Cześć dziewczyny, przepraszam, że tak wbijam się Wam w wątek, ale mam pytanie do Krakowianek :)
    Gdzie wykonujecie pobranie krwi w niedzielę tak, żeby wyniki były tego samego dnia (chodzi o hormony)? Wiem o punktach szpitalnych na Galla i Żeromskiego, czy to wtedy działa tak samo jak każdego innego dnia, że wyniki po kilku godzinach? Wiem też o punkcie na Kopernika, ale tam pewnie wyniki dopiero w poniedziałek?
    Dzięki za odpowiedź!
    Ja na Galla kiedyś właśnie chodziłam jak wypadał weekend a musiałam coś zbadać, nie znam innych punktów

    Salome lubi tę wiadomość

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 24 lutego 2023, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja na Galla kiedyś właśnie chodziłam jak wypadał weekend a musiałam coś zbadać, nie znam innych punktów

    I wyniki miałaś tego samego dnia?

    verliebtindich lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 24 lutego 2023, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    Cześć dziewczyny, przepraszam, że tak wbijam się Wam w wątek, ale mam pytanie do Krakowianek :)
    Gdzie wykonujecie pobranie krwi w niedzielę tak, żeby wyniki były tego samego dnia (chodzi o hormony)? Wiem o punktach szpitalnych na Galla i Żeromskiego, czy to wtedy działa tak samo jak każdego innego dnia, że wyniki po kilku godzinach? Wiem też o punkcie na Kopernika, ale tam pewnie wyniki dopiero w poniedziałek?
    Dzięki za odpowiedź!
    Łooo, nie wiedziałam że gdzieś jest w niedzielę!

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 24 lutego 2023, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam badania dziecku w Szpitalu Żeromskiego, ale nie hormony tylko mocz i wynik był tego samego dnia.

    Salome lubi tę wiadomość

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 24 lutego 2023, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Rudzik tylko my ivf nie chcemy (bardziej ja), więc jeśli naturalnie jakimś cudem nie pyknie, to trudno... A na forum owszem udaje się wszystkim (prawie wszystkim, była tutaj wśród nas Dziwna, która długo walczyła i się nie udało) jeśli np. do skutku robią ivf.
    Tak czy siak mam przeczucie, że się uda 😊🙊🤫
    Selina, to trzymam kciuki, żeby udało się naturalnie 😊

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2023, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    I wyniki miałaś tego samego dnia?
    Tak jeśli się dopłaci, że mają być na cito

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2023, 14:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2023, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Selina, to trzymam kciuki, żeby udało się naturalnie 😊
    Bardzo dziękuję 😊❤️

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 1 marca 2023, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina jak Ci się udaje nie zwątpić że się uda? Mi się czasem wydaje że może nie jest nam pisane... I mam ochotę zupełnie zrezygnować, albo przynajmniej na jakiś czas. Ale jak tu odpuścić choć na jakiś czas, jak zegar biologiczny tyka ... Mam 34, to ciut mniej niż Ty.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2023, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Selina jak Ci się udaje nie zwątpić że się uda? Mi się czasem wydaje że może nie jest nam pisane... I mam ochotę zupełnie zrezygnować, albo przynajmniej na jakiś czas. Ale jak tu odpuścić choć na jakiś czas, jak zegar biologiczny tyka ... Mam 34, to ciut mniej niż Ty.
    Może to będzie dość nietypowe co teraz napiszę, ale wiara i modlitwa ostatnio bardzo dodają mi sił i prawdziwej nadziei, że się uda 😁 W moich trudnych przejściach (po rozstaniu z byłym mężem itd) poczułam, że właśnie wiara jest tym co mnie ratuje i pozwala patrzeć na przyszłość z optymizmem i większym spokojem niż miałam kiedyś.
    Nie każdy jest wierzący, wiem o tym, jednak ja faktycznie poczułam, że w tych staraniach to mi daje spokój.
    Kiedyś wykonywałem miliony badań, zabiegów, lekarzy... Owszem, wiele z nich na pewno były potrzebne. Z resztą moje zdrowie i tak nadal jest dość kruche, więc co rusz się muszę badać, ale już nie szaleję tak na tym punkcie.
    Czuję poprostu, że ktoś u góry wie lepiej co dla mnie dobre i kiedy :) Jeśli nigdy nie zostaniemy rodzicami, to widocznie tak miało być. Nie będę cisnęła na siłę

‹‹ 395 396 397 398 399 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ