X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 995 488

    Wysłany: 9 marca 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakbym zaszła w 2 miesiące po.... To po 2 miesiącach zostaje bez pracy 😆

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 995 488

    Wysłany: 9 marca 2023, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samantka wrote:
    Nie wiadomo, udało się w 8 cs. Było podejrzenie polipa, ale podczas histeroskopii doktor wyciął przerosty endometrium, dość sporo nawet tego było.
    To pewnie te przerosty. W sumie wg standardów ten 8 cs to w zasadzie nawet mogło naturalnie się nie trafić..
    ja już nie liczę który to .... Jakoś niedługo 50 chyba.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 10 marca 2023, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem po wizycie u Dr Zm.

    Mam zalecenie histero
    Nie dodzwonilam sie dzisiaj na Kopernika, zeby zobaczyc jakie sa terminy..
    Mam podejrzenie adenomiozy.
    Maz na badanie nasienia
    I pakiet hormonow do badania jak tylko przyjdzie @



    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 10 marca 2023, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samantka wrote:
    Ogólnie super zaniosłam u doktora histero, w 2 cyklu po zaszłam w ciążę.
    Tez bym tak chciala ❤️

    samantka lubi tę wiadomość

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 10 marca 2023, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina a dlaczego mialas az 3 histero? Byly w jakis odleglych terminach czy jedna po drugiej?
    Cos sie dzialo?
    Ps. I czy to boli? Czy na drugi dzien mozna isc do pracy czy jakies L4?

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 995 488

    Wysłany: 11 marca 2023, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    water wrote:
    Dziewczyny, jestem po wizycie u Dr Zm.

    Mam zalecenie histero
    Nie dodzwonilam sie dzisiaj na Kopernika, zeby zobaczyc jakie sa terminy..
    Mam podejrzenie adenomiozy.
    Maz na badanie nasienia
    I pakiet hormonow do badania jak tylko przyjdzie @
    Na Kopernika lepiej maila pisać, dodzwonić się graniczy z cudem ;)

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2023, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    O, jakie studia?
    Ta histero tyle razy to właśnie próby i błędy lekarzy?
    Kosmetologia ;) Dość daleko od medycyny, ale jednak sporo takich przedmiotów mieliśmy (do tego z lekarzami).


    Samantka mnie też się udało zajść po histeroskorpii a raczej po leczeniu antybiotykiem, bo w histero wyszła bakteria (dr brał wymaz z jamy macicy na posiew i wyszło, we wcześniejszych badaniach z szyjki wszystko było ok), ale długo się nie nacieszylam, bo to była biochemiczna. Rok temu w lutym tą sama sytuacja (tzn już nie bezpośrednio po histero, bo z 5mies.po) i też biochemiczna... W obydwu przypadkach dramatyczny progesteron. Co ciekawe zawsze jak go badałam w 2 fazie, to był idealny.


    W czwartek byłam u endo poleconego. Kurczę, muszę przyznać że to lekarz z prawdziwego zdarzenia. Nie zajmuje się co prawda niepłodnością stricte, ale miewał takie pacjentki no i wiedzę ogólną ma ogromną. Wizyta trwała godzinę 😳 jeszcze była pół h obsuwa 🙈ale wybaczam, bo faktycznie dr poświęca każdemu ogrom czasu. Widać że to jego konik i temu się poświęca.
    Mam więc leczenie (od wczoraj zaczęłam) na prolaktynę, na tarczycę i za ok.3tyg.tez na uregulowanie insuliny.
    Wyglądem (moja niedowaga) i wynikami nie pasuję do objawów jakie mam, ciekawy przypadek ponoć jestem, ale dr podjął się próby naprawienia tego jak się czuję. Zobaczymy więc co to przyniesie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2023, 00:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2023, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    water wrote:
    Selina a dlaczego mialas az 3 histero? Byly w jakis odleglych terminach czy jedna po drugiej?
    Cos sie dzialo?
    Ps. I czy to boli? Czy na drugi dzien mozna isc do pracy czy jakies L4?
    Ja można powiedzieć, że staram się jakoś 7 rok z 2 letnią przerwą... Pierwszą histero miałam w 2018r., bo dr widział polipy w endometrium a wcześniej wyszedł stan zapalny w scratchingu endo jak podchodziłam do IUI. Wtedy oprócz wycięcia polipa dr pobrał też wymaz na posiew i wyszła bakteria w endometrium powodująca ten stan zapalny. Dostałam leczenie, zaszłam po nim ale szybko poroniłam. Później wypadłam na ponad 2lata ze starań ze wzgl.na życiowe problemy i zawirowania i od ponad roku powrót do starań. Kolejne histero miałam 1,5 roku temu bo znów dr widział polipa na USG i dał skierowanie. Niestety nie on mi zabieg robił tylko inna dr na Kopernika, bo on był na wyjeździe - jakbym wiedziała wcześniej to bym przełożyła termin bez dwóch zdań... Ta dr źle zabieg przeprowadziła, bo stwierdziła że nic tam nie ma do usunięcia, ale pobrała wymaz z jamy macicy tak jak miałam kiedyś. Wyszła znów bakteria tylko inna... Znów leczenie 🙄 i zadzwonili do mnie z Kopernika, że zapraszają mnie na kontrolną histero za 2mies. żeby sprawdzic czy wszystko już ok. Zdziwiłam się, bo po co kolejna histero ? Żeby sprawdzić czy się wyleczyło wystarczyła biopsja endometrium i tyle... No ale poszłam, tym razem dr Zmaczynski robił mi zabieg i tak się ucieszyłam na jego widok jak nigdy! I on podczas zabiegu mówi, że usuwa polipa, ja się pytam jakiego polipa skoro 2 miesiące temu nie było na tamtej histero o dr się zmieszał mówiąc, że pewnie tamta Pani dr go nie widziała bo jest mały i przy samym wejściu do szyjki. Świetnie... Miałam 2x mieć zabieg, bo jakaś baba nie widziała tego co widział dr. Dlatego mówię, że nie pójdę już do nikogo innego na takie zabiegi. Aczkolwiek nie wybieram się na żaden, bo też mi zasugerowano, że nie można tam za często majstrować, bo mogą się zrobić zrosty czy blizny na endometrium i to też utrudnia zagnieżdżanie.
    Po takich przejściach serio przechodzi ochota na starania i na lekarzy 😏

  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 12 marca 2023, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina współczuję :( teraz po Twoim wpisie coraz bardziej skłaniam się na histero prywatnie. Jeden pogrzebie i zobaczy co będzie chciał...

    u mnie w 26 dc endometrium 1,9mm

    Trochę mnie doktor zaskoczył i w sumie nie spytałam czy on chce podczas histero tam tylko zajrzeć czy coś poczyścić lub usunąć.


    Właśnie podsumowałam badania, które zlecił mi dr i zawału dostałam. wyszło prawie 1000zł
    byłam nastawiona na koszty, ale nie aż takie :( i tyle krwi będą jednorazowo brać??? i to w trakcie @ przecież ja im tam zemdleję w tym labie :(

    16 pozycji i to wszystko pod histero?

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 12 marca 2023, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Na Kopernika lepiej maila pisać, dodzwonić się graniczy z cudem ;)

    napisałam na prokreacja@... zobaczymy czy otrzymam odpowiedź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2023, 22:15

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 995 488

    Wysłany: 12 marca 2023, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kosmetologia ;) Dość daleko od medycyny, ale jednak sporo takich przedmiotów mieliśmy (do tego z lekarzami).


    Samantka mnie też się udało zajść po histeroskorpii a raczej po leczeniu antybiotykiem, bo w histero wyszła bakteria (dr brał wymaz z jamy macicy na posiew i wyszło, we wcześniejszych badaniach z szyjki wszystko było ok), ale długo się nie nacieszylam, bo to była biochemiczna. Rok temu w lutym tą sama sytuacja (tzn już nie bezpośrednio po histero, bo z 5mies.po) i też biochemiczna... W obydwu przypadkach dramatyczny progesteron. Co ciekawe zawsze jak go badałam w 2 fazie, to był idealny.


    W czwartek byłam u endo poleconego. Kurczę, muszę przyznać że to lekarz z prawdziwego zdarzenia. Nie zajmuje się co prawda niepłodnością stricte, ale miewał takie pacjentki no i wiedzę ogólną ma ogromną. Wizyta trwała godzinę 😳 jeszcze była pół h obsuwa 🙈ale wybaczam, bo faktycznie dr poświęca każdemu ogrom czasu. Widać że to jego konik i temu się poświęca.
    Mam więc leczenie (od wczoraj zaczęłam) na prolaktynę, na tarczycę i za ok.3tyg.tez na uregulowanie insuliny.
    Wyglądem (moja niedowaga) i wynikami nie pasuję do objawów jakie mam, ciekawy przypadek ponoć jestem, ale dr podjął się próby naprawienia tego jak się czuję. Zobaczymy więc co to przyniesie
    Wiesz co, jak ją badam proga, to też zawsze idealny. Ale druga faza krótka. Więc mi zleciła barania proga w 5, 7, i 9 dpo. I wyszło, że o ile mam w 5 i 7 ok, to potem leci drastycznie.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2023, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    water wrote:
    Selina współczuję :( teraz po Twoim wpisie coraz bardziej skłaniam się na histero prywatnie. Jeden pogrzebie i zobaczy co będzie chciał...

    u mnie w 26 dc endometrium 1,9mm

    Trochę mnie doktor zaskoczył i w sumie nie spytałam czy on chce podczas histero tam tylko zajrzeć czy coś poczyścić lub usunąć.


    Właśnie podsumowałam badania, które zlecił mi dr i zawału dostałam. wyszło prawie 1000zł
    byłam nastawiona na koszty, ale nie aż takie :( i tyle krwi będą jednorazowo brać??? i to w trakcie @ przecież ja im tam zemdleję w tym labie :(

    16 pozycji i to wszystko pod histero?
    Ale prywatnie nikt Ci nie zagwarantuje, że zrobi zabieg dokładniej niż na NFZ. Poprostu tutaj lekarz ma znaczenie. Zapisując się na histero zaznaczasz położnym które zapisują że chcesz koniecznie do dr Z i tyle :)

    Ten mail prokreacja@ jest nieprawidłowy jeśli chcesz się zapisać na histero. Ja do nich napisałam i mi odpisali, że to nie ten oddział i zły adres i że mam dzwonić... Finalnie się dodzwoniłam. Raz jakoś po 10tej a innym razem przed 15. Warto dzwonić też k.13, z samego rana nie odbierają bo mają przyjęcia na oddział, badania itd.

    Widzisz tysiak to kupa kasy na badania, ale wydać z 2x tyle na histero prywatnie to też majątek.

    Nie musisz przecież robić wszystkich badań za 1x tym bardziej jak masz @, to się nie powinno. Zrobi Ci się słabo, zemdlejesz tam i po co Ci to. Rozbij to na 2 wizyty w labo przynajmniej.
    Może lekarz rodzinny by Ci wypisał skierowanie na część badań? Ja pamiętam że raz tak zrobiłam, na zbyt wiele skierowania nie dostałam, ale zawsze coś.
    Posiewy to koszt 250zl w CBM na Jana, cytologia pewnie z 50-70zl. Biocenozę pobierają w szpitalu w dniu badania z samego rana jak Cię przyjmą.
    A co do samego zabiegu to dr na bank nie tylko wjedzie kamerą ale i usunie co trzeba jeśli znajdzie (jeśli tylko się będzie dało). Od tego jest to badanie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2023, 00:16

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 155 69

    Wysłany: 14 marca 2023, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Jutro wybieram się na Kopernika na ten program prokreacyjny. Mogę prosić jakieś rady, opinie i czego mogę się tam spodziewać 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Cześć Dziewczyny. Jutro wybieram się na Kopernika na ten program prokreacyjny. Mogę prosić jakieś rady, opinie i czego mogę się tam spodziewać 😊
    Najlepiej nie spodziewać się zbyt wiele, to się człowiek miło może zaskoczy 😂
    A tak serio, to z tego co słyszałam to zlecą badania hormonów, mężowi nasienia i może hsg jeśli nie było wykonywane. That's it

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 155 69

    Wysłany: 14 marca 2023, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hsg robiłam w styczniu w Koperniku więc to już mi odpadnie. Zobaczymy jakie będzie to zaskoczenie 🤣

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2023, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Hsg robiłam w styczniu w Koperniku więc to już mi odpadnie. Zobaczymy jakie będzie to zaskoczenie 🤣
    No oby coś pozlecali jednak 😁 Idziecie razem z mężem rozumiem? Bo nam tak kazali, idziemy chyba 3 lub 4 kwietnia - chociaż nie wiem po co w sumie 😜

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 155 69

    Wysłany: 14 marca 2023, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mamy przyjść razem. Ciekawa jestem czy na pierwszej wizycie już jakieś badania robią czy tylko wywiad i dopiero ustalenie terminu...

  • kropka27 Autorytet
    Postów: 703 1738

    Wysłany: 14 marca 2023, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36, ja jestem dość na świeżo w programie. Pewnie zależy na kogo się trafi i w jakim dniu cyklu będziesz akurat w dniu pierwszej wizyty. U nas najpierw był wywiad i analiza dotychczasowych wyników, później lekarz przedstawił plan tego co zbadamy i od razu zaprosił mnie do gabinetu na zrobienie wymazów i usg, wysłał nas też od razu do pokoju gdzie są pobrania krwi, ale okazało się że było już za późno na jakieś tam jedno, które wysyłają. Mąż od razu zapisał się też wtedy na rozszerzone badanie nasienia.

    Kiedy się zapisywaliscie? Podobno program się będzie kończył niedługo...

    Starania o pierwsze 👶 od 09.2021

    📅 08.2023 IVF
    Mamy: ❄️3.2.1❄️5.2.2

    25.10. Transfer❄️5.1.1 🧚‍♀️
    29.10 ⏸️✨
    31.10 Beta 36🧚‍♀️
    02.11 Beta 112 😍
    06.11 Beta 950 🚀
    14.11 5+4, pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym
    29.11 7+5, 1.57cm Dzidziulka z pięknym ❤️
    29.12 USG prenatalne, niskie ryzyka, 6cm Bąbla 🧸

    preg.png
  • Pfry Autorytet
    Postów: 807 1632

    Wysłany: 14 marca 2023, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, sorki, że się tak wtrącę, ale jeśli chodzi o histeroskopię to dr Zmaczyński wg mojego lekarza jest NAJLEPSZY. Z tego co czytałam to on prowadzi szkolenia innych lekarzy w tym zakresie, a nawet opetentował własne elementy do tego całego urządzenia.
    Na zabieg faktycznie ciężko się zapisać, ale okazuje się, że ta sama Pani, która zapisuje na zabiegi również pobiera krew od pacjentów w godzinach 8-13, więc jak się u niej pobiera krew to niestety telefon ciągle dzwoni. 😅 A ona fizycznie nie jest w stanie za bardzo odebrać. Dziwne, że nie rozdzieli tego na 2 osoby, ale no NFZ... Pewnie nie ma funduszy.

    Selina lubi tę wiadomość

    👩 32 | 🧑 33 - starania od 11.2020
    ______________________________
    09.2019 - polip w jamie macicy
    21.09.2021 - histeroskopia ✂️ polipa
    Od 10.2021 - starania bez polipa
    31.07.2022 - ⏸️😳 - 19.08.2022 - ❤
    11.09.2022 - brak akcji 💔 poronienie samoistne 9t+4d
    ______________________________
    Powrót do starań od 12.2022
    02.03.2023 HyCoSy ✅
    14.08.2023 histeroskopia z biopsją endometrium ❌ przewlekły stan zapalny endometrium
    27.12.2023 - kontrolna biopsja ✅
    03.01.2024 HOMA ✅ BMI zawsze w normie(ok. 22), cytologia ✅ profil cytokin lekko rozjechany, KIR Bx, allo-MLR 33,1% - do starań od kwietnia dodany Accofil
    16.02.2024 - AMH 1,28, Endometrioza II STOPIEŃ i adenomioza 😵‍💫

    Mąż: seminogram ✅ fragmentacja ✅ HBA ✅

    Plany:
    04.2024 - Clostilbegyt -> inseminacja odwołana, zbyt mocna odpowiedź jajników (8dc: 6 pęcherzyków JL, 7 pęcherzyków JP)
    Kolejne cykle: plan na Accofil
    Lecę na oparach... 🫠
  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 155 69

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka27 wrote:
    Marta36, ja jestem dość na świeżo w programie. Pewnie zależy na kogo się trafi i w jakim dniu cyklu będziesz akurat w dniu pierwszej wizyty. U nas najpierw był wywiad i analiza dotychczasowych wyników, później lekarz przedstawił plan tego co zbadamy i od razu zaprosił mnie do gabinetu na zrobienie wymazów i usg, wysłał nas też od razu do pokoju gdzie są pobrania krwi, ale okazało się że było już za późno na jakieś tam jedno, które wysyłają. Mąż od razu zapisał się też wtedy na rozszerzone badanie nasienia.

    Kiedy się zapisywaliscie? Podobno program się będzie kończył niedługo...

    Akurat będę w 4dc , więc sam początek.
    Zapisywałam się do programu dokładnie 19.01 i wzięłam pierwszy wolny termin czyli jutro🙂 zapisywała się zaraz po mnie dziewczyna i już dostała tydzień później. Co ile mniej więcej na jakieś badania będziesz chodzić? Czy monitoring cyklu też robią?

‹‹ 397 398 399 400 401 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ