X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • kropka27 Autorytet
    Postów: 703 1738

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Akurat będę w 4dc , więc sam początek.
    Zapisywałam się do programu dokładnie 19.01 i wzięłam pierwszy wolny termin czyli jutro🙂 zapisywała się zaraz po mnie dziewczyna i już dostała tydzień później. Co ile mniej więcej na jakieś badania będziesz chodzić? Czy monitoring cyklu też robią?
    Monitoring też może lekarz zlecić, ja mam zlecony ale jeszcze nie robiłam, może w tym cyklu właśnie. Ja umawiałam się jakoś pod koniec grudnia i termin miałam na 2.03.
    Później już chyba z terminami nie ma takiego problemu. Na badania z krwi nie trzeba się rejestrować, tylko się przychodzi. Na drożność zadzwoniłam w pierwszym dniu cyklu i zapisałam się na kolejny tydzień. Na badanie nasienia też tydzień od umówienia. Tydzień też czekania na teleporade żeby omówić wyniki... Tak to mniej więcej u mnie wygląda

    Selina lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze 👶 od 09.2021

    📅 08.2023 IVF
    Mamy: ❄️3.2.1❄️5.2.2

    25.10. Transfer❄️5.1.1 🧚‍♀️
    29.10 ⏸️✨
    31.10 Beta 36🧚‍♀️
    02.11 Beta 112 😍
    06.11 Beta 950 🚀
    14.11 5+4, pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym
    29.11 7+5, 1.57cm Dzidziulka z pięknym ❤️
    29.12 USG prenatalne, niskie ryzyka, 6cm Bąbla 🧸

    preg.png
  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 155 69

    Wysłany: 14 marca 2023, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to wszystko co możliwe będę robić, bo w sumie wcześniej prócz usg, cytologii i hsg nie miałam nic. Progesteron jakieś 1,5 roju temu i amh prawie 2 lata

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2023, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja chyba najkrócej czekałam na termin. Dzwoniłam początkiem lutego i na 23.03.byl pierwszy wolny termin, ale nam nie pasowało, więc będzie kwiecień.
    Nawet dobrze wyszło, bo mam teraz leczenie metronidazolem (Sibo) i dr zabronił się starać w tym cyklu, to od kwietnia ruszym na kopyta 😎

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1003 488

    Wysłany: 14 marca 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    To ja chyba najkrócej czekałam na termin. Dzwoniłam początkiem lutego i na 23.03.byl pierwszy wolny termin, ale nam nie pasowało, więc będzie kwiecień.
    Nawet dobrze wyszło, bo mam teraz leczenie metronidazolem (Sibo) i dr zabronił się starać w tym cyklu, to od kwietnia ruszym na kopyta 😎
    Też to miałam. I jak już niestety różnych opcji dietowych musiałam próbować, to tą na SIBO najgorzej wspominam :/ nie dlatego że jakaś bardzo ciężka, ale tyle produktów, z różnych grup... Nie dało się myśleć o niczym innym.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 15 marca 2023, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pfry wrote:
    Dziewczyny, sorki, że się tak wtrącę, ale jeśli chodzi o histeroskopię to dr Zmaczyński wg mojego lekarza jest NAJLEPSZY.

    Wtrącaj, bo to ważne :)

    Mam pytanie:

    Na skierowaniu od dr. Zm mam dopisek dlugopisem, ze na histero mam zapisać sie miedzy 10 a 20 dc
    Hmmm a wszystkie tu tak piszecie, ze do owu.

    Po drugie tak sie balam, ze dostane @ na wizyte 10go, a do dzisiaj nie mam ...
    I nie wiem kiedy przyjdzie i jak sie umowic. Hotmonow tez nie mam jak zbadac. Echh

    Nasienie umowione na przyszly tydzien. Teraz to koszt 190zl. Pani w rejestracji sugerowala, ze moxna przez program, dzisiaj dzwonie do programu. Wizyty to 3-4 tyg czekania, wiec chce w razie czego isc juz z wynikiem.

    Czy pod histero mialyscie robione konkretne badania? Czy tak 'z miejsca'...


    Aaa ta histero pryw to w znieczuleniu miejscowym, ale z tego co wiem, superior przygotowuje sie do badan w calkowitym, ale jeszcze trwaja procedury


    Edit:
    Wizyta w programoe prokr.
    25 maja
    :((((
    No coz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2023, 11:39

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2023, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Też to miałam. I jak już niestety różnych opcji dietowych musiałam próbować, to tą na SIBO najgorzej wspominam :/ nie dlatego że jakaś bardzo ciężka, ale tyle produktów, z różnych grup... Nie dało się myśleć o niczym innym.
    Ja jestem na bieżąco w miarę teraz z ograniczeniami różnymi i zmianami w diecie, to może ogarnę... Mąż był prawie miesiąc na poście dr Dąbrowskiej. Ciężko było bardzo na początku, ale po tygodniu dużo lepiej a teraz jak ogarnia różne przepisy i pyszne dania, to szok😁 Owszem, to nie jest łatwe, wymaga wysiłku w organizacji i tanie to też nie jest 🙄 ale na szczęście mamy koło siebie Auchan i Lidl, więc jakieś dziwnej maści produkty jak trzeba to są.
    Ale domyślam się, że łatwo Ci nie było... A lepiej się czułaś na tym food map? Samo leczenie lekami ogólnie pomogło na sibo i objawy?
    Ja już to kiedyś miałam i wyleczyłam nieświadomie (od gina miałam metronidazol na bakterię), ale efekt się właśnie nie utrzymał wtedy przez złą dietę i stres.


    Water dobrze byłoby żebyś w cyklu z histero nie współżyła przed zabiegiem - w razie jakby owu miała wystąpić.
    Ja badania krwi, cytologię i posiewy sama robiłam na własną rękę, płatnie większość (na część lekarz rodzinny dał mi skierowanie). W dniu zabiegu z rana pobierają biocenozę tylko i robią usg jeszcze.
    Co do znieczulenia, to są 2 rodzaje histero: diagnostyczna i operacyjna. Do operacyjnej podaje się narkozę a do diagnostycznej znieczulenie miejscowe. W tej pierwszej można większe zmiany usunąć jeśli są a w diagnostycznej zwykle polipy plus ocena endometrium z pobraniem jego frg.do histopatologii czy na posiew.
    A może Ty w ciąży jesteś? 😁 Test robiłaś?

    water lubi tę wiadomość

  • JaMiNi Autorytet
    Postów: 1975 1002

    Wysłany: 15 marca 2023, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2023, 08:29

    👩‍🦳🧔‍♂️ 36l.
    👦🏻 16 l.
    03.2023 ⏸️
    05.2023 👼🏻
    07.09 3,5 mm, mamy ♥️ zostań z nami okruszku 🫶
    19.09 1,79 cm 8+2 tc♥️
    02.10 3,33 cm 😍
    28.03.2024 35+2tc 2640g💙
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2023, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaMiNi wrote:
    Dziewczyny co powiecie na temat dr Małgorzaty zembala-szczerba? Macie jakieś opinie? Pracuje w klinice macierzyństwo.
    Drugie pytanie gdzie w Krakowie zrobię prywatnie drożność jajowodów ale pianka, u kogo polecacie kto jest delikatny i nie robi na sile ? I gdzie terminy są w porządku bo mi ciężko się wbić w zalecanym okresie bo mój okres się potrafi ciągnąć do 8-9dc lekkim plamieniem🤷‍♀️ Nie jestem z Krakowa ale szukam miejsca do zrobienia badania fajnie by było jakby można było dostać znieczulenie
    Nie znam tej lekarki niestety.
    Ja hsg pianką robiłam kiedyś w Sofimed na Grota Roweckiego, ale widzę że dr Totko która mi to robiła już tam nie pracuje. Miałam się wybierać teraz do Clinicare do dr Kaszowicza, bo ma ponoć dobry sprzęt i robi pianką, ale finalnie idę na Kopernika, bo mam skierowanie i termin w kwietniu. Możesz tam spróbować, bo terminy zdaje się nie odległe. Znieczulenia przy tym badaniu się raczej nie daje, przy piance nie jest bolesne. Zalecają jedynie by zażyć ketonal albo nospe przed, żeby rozkurczowo zadziałać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2023, 14:16

  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 15 marca 2023, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina
    dziękuję Ci za wszystkie odpowiedzi.
    W ciąży to chyba w pasie 😂 Objawów żadnych. Poza tym gin coś by wypatrzył. No i warunków moja macica nie zrobiła.
    Jak się trochę wychylę to też niedaleko lidla i auchan mieszkam..

    Plan mam taki, zeby dostać sie do jakiegokolwiek gina u mnie w przychodni na nfz i poprosić o skierowanie na cokolwiek z listy. Moze sie doktor nie obrazi 🤷‍♀️
    Nawet nie wiedzialam, ze rodzinny tez moze..

    Na Kopernika zostało mi tylko dodzwonic się z pytaniem o termin na histero. Jak się uda i termin bedzie bliski i gwarancja u dr. Z to skorzystam.

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2023, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    water wrote:
    Selina
    dziękuję Ci za wszystkie odpowiedzi.
    W ciąży to chyba w pasie 😂 Objawów żadnych. Poza tym gin coś by wypatrzył. No i warunków moja macica nie zrobiła.
    Jak się trochę wychylę to też niedaleko lidla i auchan mieszkam..

    Plan mam taki, zeby dostać sie do jakiegokolwiek gina u mnie w przychodni na nfz i poprosić o skierowanie na cokolwiek z listy. Moze sie doktor nie obrazi 🤷‍♀️
    Nawet nie wiedzialam, ze rodzinny tez moze..

    Na Kopernika zostało mi tylko dodzwonic się z pytaniem o termin na histero. Jak się uda i termin bedzie bliski i gwarancja u dr. Z to skorzystam.
    Nie ma za co :)
    Eee o co by się dr miał obrazić 😁 idziesz na histero przecież i potrzebujesz badań, to logiczne. Myślę że gin na NFZ więcej by przepisał niż rodzinny, bo mi chyba tylko morfologię, oznaczenie grupy i coś tam jeszcze wystawił a resztę mówił, że nie jego działka 😉 więc pewnie gin by więcej wypisał.
    Co do ciąży to często tej wczesnej na usg nie widać to raz a objawów też może żadnych nie być to dwa a trzy, to już tu na forum różne kwiatki widziałam lata temu, że laska niby owu nie miała jak to gin stwierdzał albo endo fatalne a tu pyk ciąża w tym cyklu 😅 także nic mnie już nie zaskoczy

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1003 488

    Wysłany: 15 marca 2023, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja jestem na bieżąco w miarę teraz z ograniczeniami różnymi i zmianami w diecie, to może ogarnę... Mąż był prawie miesiąc na poście dr Dąbrowskiej. Ciężko było bardzo na początku, ale po tygodniu dużo lepiej a teraz jak ogarnia różne przepisy i pyszne dania, to szok😁 Owszem, to nie jest łatwe, wymaga wysiłku w organizacji i tanie to też nie jest 🙄 ale na szczęście mamy koło siebie Auchan i Lidl, więc jakieś dziwnej maści produkty jak trzeba to są.
    Ale domyślam się, że łatwo Ci nie było... A lepiej się czułaś na tym food map? Samo leczenie lekami ogólnie pomogło na sibo i objawy?
    Ja już to kiedyś miałam i wyleczyłam nieświadomie (od gina miałam metronidazol na bakterię), ale efekt się właśnie nie utrzymał wtedy przez złą dietę i stres.

    Post Dąbrowskiej bardzo lubię i w każdym miesiącu staram się 3 dni pod rząd na samych warzywkach jechać 😁
    Nie pamiętam jak na samej diecie, ale leczenie bardzo pomogło. U mnie te wartości w teście oddechowym były baaardzo wysokie. Na antybiotyku miałam biegunkę, schudłam 4 czy 5 kg, ale to chyba w większości bakterie były 🤣 bo 3 kg mniej utrzymuje mi się już drugi rok. Dieta po antybiotyku przez te kilka tygodni bardzo ważna, bez żadnych wyjątków na święta. Potem się to wszystko wprowadza co się da wprowadzić i jest ok. Ja miałam też dużo supli zaleconych przez dietetyka.
    No i tak, już po samych antybiotykach była bardzo duża poprawa, tylko podobno bez diety szybko by przepadła.



    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2023, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wow nieźle schudlas 😳 Najważniejsze, że pomogło. Ja na wadze poleciałam (a nie miałam z czego) 2 miesiące temu przez problemy z żołądkiem... i sibo chyba się pojawiło właśnie przez to, bo nie miałam robionego testu tylko dr po moich objawach przepisał mi leczenie. Test miałam końcem 2021r.i wtedy sibo było minimalne, bez zalecenia antybiotyku, więc olałam to i nawet ziołami nie leczyłam 😏🙈 Teraz biorę się za to na 100%
    Miałaś suple z berberyna i gumą guar? O takich mi pisał gastrolog. Do tego laktoferynę jeszcze biorę i inozytol. Wizytę u dietetyczki mam za tydzień.
    Co do postu, to Dąbrowska napisała książkę o niepłodności :) Kupiłam ją i opisuje tam wiele dolegliwości ginekologicznych, i nie tylko, które mogą powodować niepłodność i jak dobrze post taki miesięczny (czasem krótszy czasem dłuższy) potrafi wyleczyć kobiety i uzyskać ciąże :) Naprawdę ciekawie napisane, sporo medycznych uzasadnień i przypadków opisanych. Szczerze, to jakbym mogła to też bym go zrobiła, tylko ona nie poleca go osobom z dużą niedowagą (a niestety obecnie taką mam). W sumie i tak bardzo zmieniłam odżywianie na zdrowsze, może to wystarczy 😉

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 155 69

    Wysłany: 16 marca 2023, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Koperniku na Hsg terminy są szybkie. Zapisywałam się w 1 dc i z tydzień już badanie.

    A w tym programie robią trochę badań, przy pierwszej wizycie już byłam na pobraniu krwi, za tydzień i za dwa monitoring cyklu.

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2023, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Całe szczęście, że to się tak szybko tam odbywa - te badania w programie Kopernika, bo takie czekanie po kilka miesięcy na wszystko trochę by się mijało z celem.

    Kropka, Marta u kogo miałyście konsultacje?

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1003 488

    Wysłany: 16 marca 2023, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kasiak89 wow nieźle schudlas 😳 Najważniejsze, że pomogło. Ja na wadze poleciałam (a nie miałam z czego) 2 miesiące temu przez problemy z żołądkiem... i sibo chyba się pojawiło właśnie przez to, bo nie miałam robionego testu tylko dr po moich objawach przepisał mi leczenie. Test miałam końcem 2021r.i wtedy sibo było minimalne, bez zalecenia antybiotyku, więc olałam to i nawet ziołami nie leczyłam 😏🙈 Teraz biorę się za to na 100%
    Miałaś suple z berberyna i gumą guar? O takich mi pisał gastrolog. Do tego laktoferynę jeszcze biorę i inozytol. Wizytę u dietetyczki mam za tydzień.
    Co do postu, to Dąbrowska napisała książkę o niepłodności :) Kupiłam ją i opisuje tam wiele dolegliwości ginekologicznych, i nie tylko, które mogą powodować niepłodność i jak dobrze post taki miesięczny (czasem krótszy czasem dłuższy) potrafi wyleczyć kobiety i uzyskać ciąże :) Naprawdę ciekawie napisane, sporo medycznych uzasadnień i przypadków opisanych. Szczerze, to jakbym mogła to też bym go zrobiła, tylko ona nie poleca go osobom z dużą niedowagą (a niestety obecnie taką mam). W sumie i tak bardzo zmieniłam odżywianie na zdrowsze, może to wystarczy 😉
    Miałam! Oprócz tego koniecznie alflorex żeby uzupełnić bakterie dobre po antybiotykach, i coś z imbirem, ewentualnie imbir świeży... Nie pamiętam. Dużo miałam, bo mi się potem żołądek wrażliwy zrobił i o byle co bolał.
    No ja robiłam chyba 2 lata temu 2 tyg postu ale nic się nie zmieniło. Przy czym w zasadzie nie mam żadnych problemów zdrowotnych, wszystkie wyniki ok. No te mutacje tylko, na jedną biorę acard w drugiej fazie a druga wpływa na Wit B i homocysteine ale ich wyniki mam super. Nie wiadomo co nie gra

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 155 69

    Wysłany: 16 marca 2023, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjmowała nas Magdalena Piróg, bardzo sympatyczna i konkretna.

    Selina, water lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2023, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka27 widzę w Twojej stopce, że macie w planach kariotypy, dostaliście skierowanie na to w Koperniku?

  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 18 marca 2023, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    W Koperniku na Hsg terminy są szybkie. Zapisywałam się w 1 dc i z tydzień już badanie.

    A w tym programie robią trochę badań, przy pierwszej wizycie już byłam na pobraniu krwi, za tydzień i za dwa monitoring cyklu.



    Dzwonie od tygodnia i albo tel zajety albo nikt nie odbiera na koncowke tel. 39
    😭😭😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2023, 11:09

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 18 marca 2023, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina - co u Ciebie po wizycie u Dr Zm? Bylas chyba w czwartek

    Ja dalej nie mam @ - moze skontaktowac sie z gin? Mize da cos na wywolanie? Chcialabym zrobic te badania hormonow, a zegar tyka

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • samantka Przyjaciółka
    Postów: 92 182

    Wysłany: 18 marca 2023, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    water wrote:
    Wtrącaj, bo to ważne :)

    Mam pytanie:

    Na skierowaniu od dr. Zm mam dopisek dlugopisem, ze na histero mam zapisać sie miedzy 10 a 20 dc
    Hmmm a wszystkie tu tak piszecie, ze do owu.

    Po drugie tak sie balam, ze dostane @ na wizyte 10go, a do dzisiaj nie mam ...
    I nie wiem kiedy przyjdzie i jak sie umowic. Hotmonow tez nie mam jak zbadac. Echh

    Nasienie umowione na przyszly tydzien. Teraz to koszt 190zl. Pani w rejestracji sugerowala, ze moxna przez program, dzisiaj dzwonie do programu. Wizyty to 3-4 tyg czekania, wiec chce w razie czego isc juz z wynikiem.

    Czy pod histero mialyscie robione konkretne badania? Czy tak 'z miejsca'...


    Aaa ta histero pryw to w znieczuleniu miejscowym, ale z tego co wiem, superior przygotowuje sie do badan w calkowitym, ale jeszcze trwaja procedury


    Edit:
    Wizyta w programoe prokr.
    25 maja
    :((((
    No coz
    Mi dr Zm też tak napisał na tą kontrolną za pół roku. A robił mi pierwszą w 18 DC. Zapytałam go o to czy to nie powinno się robić histero właśnie po okresie, jak wszystko widać a on powiedział, że dla niego lepiej właśnie, bo przynajmniej wie gdzie jest za dużo np czyli te przerosty i ogólnie jak rośnie to endometrium.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2023, 12:43

‹‹ 398 399 400 401 402 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ