X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwas foliowy, a homocysteina?
Odpowiedz

Kwas foliowy, a homocysteina?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • koktajlowa Autorytet
    Postów: 1485 956

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Potrzebuję porady. Wiem, że was tu dużo obeznanych w tej kwestii. Otóż zostały mi 34 tabletki kwasu foliowego z zeszłorocznych starań. Czytałam gdzieś tutaj, że źle przyswajany kwas foliowy podwyższa homocysteinę? Poprawcie mnie jak coś źle mówię. Chciałabym spróbować znowu go brać i po tym miesiącu zbadać poziom homocysteiny. Czy to ma sens? A może coś innego się wtedy bada? Dzięki temu wynikowi chce wiedzieć czy brać ten kwas czy zmienić na formę metylową przy przyszłych staraniach. Poradźcie coś :)

    17.04.24 betahcg 4,32 mIU/ml prog 1,99 ng/mL
    19.04.24 betahcg 10,03 mIU/ml
    23.04.24 betahcg 2,23 mIU/ml prog 0,26 ng/ml
    💔


    10.2023 wznowienie starań
    04.2020 cp - zaśniad groniasty częściowy (7cs)
    02.2020 cb (6cs)
    08.2018 rozpoczęcie starań
    01.2016 córka 💙
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie słyszałam żeby zwykły kwas foliowy podwyzszal homocysteine. Jesli masz wysoka homocysteine to prawdopodobnie nie przyswajasz zwyklego kwasu, możesz bo brać w formie metylowanej. Natomiast od samego metylowanego kwasu homocysteina Ci nie spadnie. Musisz przyjmowac jeszczemetylowane witaminy b.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik w 2017 homocysteina 14 zbilam do 8 przy metylacgh od pazdziernika nic nie bralam od stycznia silka i od lutego ovarin tam zwykly kwas zbic homocysteine pomogl mi przede wszystkim sport dzisiaj wynik 5.4

  • Marysia_84 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 4 lipca 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    mam pytanie odnośnie kwasu foliowego. Staram się o dziecko i postanowiłam zbadać poziom kwasu zanim zacznę go suplementować. Mój wynik to 18,1 (przy normie 4,60 - 18,7) I teraz się zastanawiam czy mam brać kwas czy po prostu dostarczam go tyle z pożywienia, że nie jest to konieczne ? Rozumiem, że w przypadku gdy kwas nie był suplementowany, a jest przy górnej granicy, nie świadczy to o odkładaniu ?
    Morfologia jest ok, witamina b12 wynosi 300 (norma 197-771)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ