X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietnióweczki 2014-zaczynamy
Odpowiedz

Kwietnióweczki 2014-zaczynamy

Oceń ten wątek:
  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka, o co chodzi z minusikiem przy Twojej dacie ?

    Iwka lubi tę wiadomość

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
  • Tosia 1981 Autorytet
    Postów: 604 592

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    A temperaturka jaka?????

    Wczoraj spadek a dziś wzrost (ale dziś przy sobocie mierzona dopiero o 10-tej a normalnie o 6:30)

    1 ICSI :-( 4 x crio :-( 2 ICSI :-( 07.04.16 crio :-(
    17.05 scratching 3 ICSI :-) 11/2017 zabieramy ostatnie śnieżynki do domu 7 dpt beta 55,98 9dpt 149,50 czekamy na Alicję :)
    1usa20mmw64c3yjj.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malufka,zmień lekarkę,jeśli przy wyniku tsh ponad 4 każe Ci czekać na rozwój wypadków. Jestem specjalistką :-) od spraw tarczycowych-mam Hashimoto od kilku ładnych lat,a dowiedziałam się o tym pół roku temu i to przypadkiem.
    Dla kobiety, która stara się o ciążę norma to do 2,a najlepiej około 1 dla tsh.
    Ja np.mam zawsze ładne wyniki tarczycowe,a mój gin-endo przed starankami kazał i tak wprowadzić lek na tarczycę na wszelki wypadek

    Anoolka, Iwka lubią tę wiadomość

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p.s Welonisia,Ty bierzesz duphaston jeszcze przed owulacją? Tak Ci kazał lekarz?Miałaś monitoring, że wiesz kiedy owulacja?
    Raz od jednego usłyszałam,że mam brać duphaston zawsze od 16 do 25 dnia cyklu,a to ciekawe,bo owulację mam ostatnio około 15-16 dnia cyklu.
    Na szczęście trafiłam na innego specjalistę: duphaston bierze się po owulacji,czyli albo robimy monitoring,albo testy owulacyjne-i 4 5 dni po dodatnim teście owu zaczynamy brać duphaston przez 10 dni.

    Iwka, Anoolka lubią tę wiadomość

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w przyszłym tygodniu mam iść do mojej gin (ona na pewno coś zapisze). Poza tym już w przyszłym tyg chce powtórzyć tsh. Jestem trochę podenerwowana ponieważ gdybym wcześniej o tym wiedziała to bym nie <3 przy okazji owu. Boję się, że to też była przyczyna poronienia.

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawurka84, a jak ja mam TSH 2,82, to jest w ogóle szansa zajść czy nie? Bo już nie wiem czy to przeszkadza w zajściu czy donoszeniu?

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    Boże daj mi cierpliwość!!!!!!
    Posprzatalam juz całe mieszkanie, robie wszystko by nie mysleć....
    Nie bede jutro robiła testu, zrobie go w środe! POSTANOWIŁAM

    tylko co z dupkiem???????

    Welonisia, ja bym nie odstawiała jeszcze... Bo może się udać, a jak odstawisz, to przyjdzie @...

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, rozpędziłam się :-) już doczytałam w Twoich notatkach,że miałaś monitoring :-) Przepraszam jeszcze raz, po prostu pełno jest lekarzy, którzy powtarzają bez zastanowienia,żeby brać duphaston 16-25 dc.

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia-to może przeszkadzać w zajściu,jak chcesz to mam namiary na świetnego gin-endo, od tarczycy,ale on nie prowadzi ciąży w tym roku,bo nie ma czasu ;-) Ale jest to mój wybawca-trafiłam do niego przy poronieniu.Zapisał mi lek na tarczycę przy tsh 1,5. Nie mam pojęcia z jakim wynikiem tsh zaszłam w 1 i 2 ciążę,bo wyniki w ciąży miałam ładne,ale w ciąży są one niestety zafałszowane. Dlatego jak się ma problem z tarczycą,to w momencie pozytywnego testu ciążowego od razu lecieć zrobić tsh,ft3 i ft4.
    Nie wiem dlaczego poroniłam w 13 tygodniu ciąży,widząc kilka dni wcześniej po raz kolejny serduszko mojej małej..Ale trudno..Zrobiłam mnóstwo badań,i albo to był nieszczęśliwy przypadek albo niestety tarczyca...
    Ale absolutnie nie chce Was straszyć,mnóstwo kobiet planujących ciążę nawet nie wie jakie ma tsh ;-)

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawurka84 wrote:
    Polkosia-to może przeszkadzać w zajściu,jak chcesz to mam namiary na świetnego gin-endo, od tarczycy,ale on nie prowadzi ciąży w tym roku,bo nie ma czasu ;-) Ale jest to mój wybawca-trafiłam do niego przy poronieniu.Zapisał mi lek na tarczycę przy tsh 1,5. Nie mam pojęcia z jakim wynikiem tsh zaszłam w 1 i 2 ciążę,bo wyniki w ciąży miałam ładne,ale w ciąży są one niestety zafałszowane. Dlatego jak się ma problem z tarczycą,to w momencie pozytywnego testu ciążowego od razu lecieć zrobić tsh,ft3 i ft4.
    Nie wiem dlaczego poroniłam w 13 tygodniu ciąży,widząc kilka dni wcześniej po raz kolejny serduszko mojej małej..Ale trudno..Zrobiłam mnóstwo badań,i albo to był nieszczęśliwy przypadek albo niestety tarczyca...
    Ale absolutnie nie chce Was straszyć,mnóstwo kobiet planujących ciążę nawet nie wie jakie ma tsh ;-)

    Tak było ze mną. nawet nie wiedziałam jakie mam tsh jak zaszłam.

  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malufka: ginekolog niekoniecznie musi się znać na tarczycy,a powiem szczerze,że byłam niby u 2 super,a kompletnie nie mieli pojęcia...
    Ja długo szukałam dobrego endokrynologa,i znalazłam i jestem spokojna :-)
    Z takim wynikiem jaki masz powinnaś natychmiast od rodzinnego dostać skierowanie do endokrynologa i badanie usg tarczycy
    Moja historia jest taka,że przed planowaniem 2 ciąży byłam u mojej internistki,miałam wtedy pakiet w Medicoverze,i myślałam,że trafiłam do kompetentnej osoby. Moje objawy jak byk wskazywały na tarczycę,pani zleciła mi mnóstwo badań,szkoda,że nie zauważyła,że moje tsh wynosi 3,2 (wtedy jeszcze nie miałam pojęcia o problemach z tarczycą, po prostu po ciąży z synkiem raz tyłam dużo,raz chudłam, potem problem ze schudnięciem i ospałością).Gdyby to zauważyła,może byłoby inaczej (złożyłam na nią skargę po poronieniu)

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Japoneczka z Porcelany Autorytet
    Postów: 3809 4486

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawurka84 wrote:
    p.s Welonisia,Ty bierzesz duphaston jeszcze przed owulacją? Tak Ci kazał lekarz?Miałaś monitoring, że wiesz kiedy owulacja?
    Raz od jednego usłyszałam,że mam brać duphaston zawsze od 16 do 25 dnia cyklu,a to ciekawe,bo owulację mam ostatnio około 15-16 dnia cyklu.
    Na szczęście trafiłam na innego specjalistę: duphaston bierze się po owulacji,czyli albo robimy monitoring,albo testy owulacyjne-i 4 5 dni po dodatnim teście owu zaczynamy brać duphaston przez 10 dni.
    to zależy na co się bierze duphaston.. jak kobieta ma problem z FL to bierze PO OWULACJI, a jeżeli do niej nie dochodzi to bierze się tak jak piszesz koło 16 dc.. bo duphaston wpływa na cykl kolejny zmuszając jajniki do pracy..

    powodzenia dziewczyny :) kciukam..

    Iwka lubi tę wiadomość

    26dc (pecherzyk 20mm niepekniety)
    🧪Glukoza 95,00 mg/dl 🧪TSH 3,98 µIU/ml❌➡️ 1,3 µIU/ml ➡️0.91µIU/ml 🧪FT3 3,65 pg/ml 🧪FT4 0,94 ng/dl 🧪LH 11,24 mIU/ml 🧪Estradiol 107,70 pg/ml 🧪Progesteron 2,08 ng/ml🧪Prolaktyna 22,84 ng/ml🧪DHEA 11,32 ng/ml❌🧪Androstendion 5,71 ng/ml❌🧪Testosteron 61,95 ng/dl🧪anty-TPO 0,30 IU/ml🧪anty-TG < 3.00 IU/ml🧪PAI-1 4G Układ homozygotyczny-nieprawidłowy ❌
    👩 34🧔🏻‍♂️ 40
    💊 Euthyrox N 25

    grudzień ❤️‍🩹
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozpisałam się o tej tarczycy, ale jestem przeczulona na tym punkcie..W parze z tarczycą może iść dużo różnych rzeczy związanych z płodnością,z ciążą, ogólnie z samopoczuciem-np.ja w 2 ciąży czułam się koszmarnie,koszmarnie to nawet mało powiedziane,nie byłam w stanie nic zrobić koło siebie..

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od kilku lat zatrzymałam się na poziomie ok 48-52 kg i nie umiem przytyć choć bardzo bym chciała.... poczekam do przyszłego tygodnia. Moja gin jest dobra i dużo osób ją chwali. Myślę, że jak z nią pogadam to coś da się zrobić.

  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawurka84 wrote:
    Przepraszam, rozpędziłam się :-) już doczytałam w Twoich notatkach,że miałaś monitoring :-) Przepraszam jeszcze raz, po prostu pełno jest lekarzy, którzy powtarzają bez zastanowienia,żeby brać duphaston 16-25 dc.

    Spoko :) mialam monitoring w 13dc i pecherzyk był juz spory ale tak naprawde nie wiadomo kiedy pękł bo skok temp był dopiero 18dc.
    Lekarz kazał tak czy inaczej wziąć duphaston od 16dc bo dawka 2x1 jest zbyt mała by zatrzymac owulacje a na pewno pomoze w zagnieżdżeniu sie zarodka...
    kurcze nie wiem czy go odstawiac czy brac do środy i zrobic test?

    jesli mi sie udało to szkoda byłoby go odstawiac ale z drugiej str jesli ciąży nie ma to po co przedłuzac cykl????

    Japoneczka z Porcelany duphaston zaczełam brac by cykle były normalnej dlugosci bo bez niego to były nawet i 90dniowe :/
    U mnie nie bylo owulacji dlatego oprocz dupka dostałam tez Clostilbegyt i po nim jajniki ruszyly.

    Z ciekawosci przejrzałam swoje wyniki badań TSH 1,160 przy zakresie referencyjnym 0,47 - 4,49

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2014, 14:54

    p19uskjohisr6juh.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonisia: tsh masz bardzo ładne :-) Ja bym jeszcze nie odstawiała duphastonu.W poprzednim cyklu 9 dnia brania go miałam dużo śluzu podbarwionego na różowo,więc już wiedziałam,że powoli się rozkręca @

    polkosia lubi tę wiadomość

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym nie odstawiała, bo może owu była później i na teście jeszcze nie widać 2 kresek? A powiedz, jakiej wielkości miałaś pęcherzyk tego 13 dc?

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam ja juz z kropkiem jestem w domu :)
    a zastrzyki to było relanium i cos przeciw skurczom macicy....
    transfer z lekkimi problemami ale sie udało i widzioałam moja kropke na monitorze :)

    Cynamonek30, Iwka, Qrczak, Brawurka84, paaulla84, malufka, Tygrysek86, kasiuleks, olka30, Rybeńka, Welonisia, sara_nar, Eve, Koza, Anoolka, chmurreczkaa, Lena87, Tamka lubią tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    witam ja juz z kropkiem jestem w domu :)
    a zastrzyki to było relanium i cos przeciw skurczom macicy....
    transfer z lekkimi problemami ale sie udało i widzioałam moja kropke na monitorze :)

    To teraz dbaj o siebie! :)

    kaarolaa, Iwka lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    witam ja juz z kropkiem jestem w domu :)
    a zastrzyki to było relanium i cos przeciw skurczom macicy....
    transfer z lekkimi problemami ale sie udało i widzioałam moja kropke na monitorze :)
    Możesz nie uwierzyć, ale łezka mi sie zakrciła :)
    dbajcie teraz o siebie :) :) trzymam mocno kciuki!!!!

    kaarolaa, Iwka, chmurreczkaa, Tamka lubią tę wiadomość

    zi13skjo0ong6u20.png
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ