Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Latawce, dmuchawce, wiatr 🪁 pod mym sercem cały mój świat 👶🏼
Odpowiedz

Latawce, dmuchawce, wiatr 🪁 pod mym sercem cały mój świat 👶🏼

Oceń ten wątek:
  • assialbnn Autorytet
    Postów: 2564 4055

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosik wrote:
    Pamiętaj, że beta nie rośnie już tak dynamicznie na tym etapie :) o której masz wizytę?
    Tak pamiętam pamiętam 🙂 czat wyliczyl wartość bety na ten czas między 25 a 31 tys .
    Wizytę mam na 18.30 także jeszcze troszkę muszę poczekać 🙂 luxmed nie spieszy się z wynikami 🙄 zawsze miałam o 13 ...

    Kokosik lubi tę wiadomość

    👩 33
    👱‍♂️ 36
    👸 córka 2015

    28.02 💔 8tc

    26.05- ⏸️🌷 10dpo
    16.06- 0.53cm człowieka z bijącym serduszkiem ❤️🩵🩷
    6.07- 2,51 cm Ktosia z silnym serduszkiem ❤️
    15.07- 3,81cm 👶
    26.07- prenatalne 👍❤️ 6 cm Ktosia 🩵🩷
    8.08- Ktoś🩷🩵CRL 8,2cm
    18.08- CHŁOPIEC 🩵🩵🩵

    age.png
  • AnMiPe Autorytet
    Postów: 746 2310

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pitole, Deyansu, dopiero co widziałyśmy się na wątkach miesięcznych, a tu już nosisz tak dużego chłopaka 🥹🥹🥹
    Też tak chcę!!! <3

    ater, Marzycielka94, Deyansu lubią tę wiadomość

    🤶 30l.
    Temat dziecko od 02.2023
    🩷IO, otyłość, [mięśniaki: 06.2023 miomektomia/laparotomia 5x7cm, 02.2026 10cm], AMH 4,5. Choroba Gravesa-Basedowa.
    💊Thyrozol 2x10, Glucophage 2x1000, Euthyrox 75, suple

    🎅35 l.
    💙(kwiecień-październik) 274,25mln➡️175,2, 54,85 mln/ml➡️35mln, A+B 33,52%➡️32,3, morfo 0% ➡️6%❗️
    💊Co-Prestarium Initio, Fertilman, suple

    ▫️to nieskończoność nabiera ostrości▫️
  • Lilinka Autorytet
    Postów: 630 370

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ritkaa wrote:
    Widzę że Lilinka obserwuje się metodą Creightona więc się wepchnę z wyjaśnieniem ;)

    Peak - w modelu Creightona ostatni dzień występowania śluzu który ma charakter płodny, po którym następuje nagłe pogorszenie jakości śluzu. Od dnia Peak odliczamy sobie trzy dni i po tych trzech dniach wchodzimy w czas poowulacyjny. To wskaźnik taki jak skok temperatury w metodach termicznych.
    Więc owulacją może być w dniu peaku, ale równie dobrze dwa dni przed czy dwa dni po nim.

    I pewnie nie chodziło o PIK - czyli pozytywny test owulacyjny, bo wtedy rzeczywiście nie trzyma się to kupy :)
    Tak, dokładnie chodzi mi o pik z modelu Creightona czyli ostatni dzień z jedna z trzech cech płodnego śluzu czyli dzień najbardziej płodny ;)

    👦On 29l.
    - podstawowe wyniki nasienia, HBA, DFI ✅
    - posiew e.coli -> czysto (02.2025) ✅

    👩 Ona 31l.
    - bolesne stosunki ❌
    - AMH 0,85 (12.2023) -> 0,61 (01.2025) -> 0,55 (10.2025)❌
    - niski estradiol -> ( estrofem od 03.2025)✅
    - insulinooporność + hipoglikemia
    - posiew -> czysto (04.2025) ✅
    - leukocyty w cytologii ❌
    Tsh 0,9 (03.2025) -> 2,7 (10.2025)
    Insulina 16 ❌
    Homocysteina 5 (01.2025) -> 9 (10.2025) ❌

    03. 2024 Naprotechnologia + Model Creightona

    05.2024 - 07.2024
    3 nieudane stymulacje lamettą ❌

    01. 2025 nowy Naprotechnolog

    05.2025 drożność + lipiodol (oba jajowody drożne)

    03.2025-09.2025
    stymulacje tamoxifenem (brak ciąży ❌)

    17.10.2025 biopsja endometrium: stan zapalny endometrium, cd138 ujemne, cd56 (+++)

    12.2025 badania immunologiczne

    💊Suplementy:
    D3 (vigantoletten)
    Selen
    Jodid (do 06.2025)
    NAC
    UP Fertil Woman +
    Omega3

    💊Leki:
    Cyclogest (od 01.2025)
    Tamoxifen (od 03.2025)
    Estrofem (od 03.2025)
  • Gnom Autorytet
    Postów: 670 1344

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope - Ja wychodzę trochę z założenia, że klienci to nie ludzie 😅 I nie ma co się przejmować jak są chamscy, to ich problem, nie twój.

    hope♥, Marzycielka94, S_va_88 lubią tę wiadomość

    👒30 🎩36 🐶~7

    Od 03.2025

    6cs - CB 5tc

    🔸PCOS
    🔸Insulinooporność (ogarnięta)
    🔸Niedoczynność tarczycy

    Polip endometrialny wycięty 👍

    ----
    🩷🍼

    preg.png
  • ater Autorytet
    Postów: 736 2111

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gnom testujesz dziś? 🤪

    32🧝‍♀️33🧔🏻‍♂️
    starania od II.24
    pamiętaj jak wiele masz w sobie siły!✨
    ❗️PCOS
    ❕MTHFR hetero, PAI hetero
    ❗️zapalenie endometrium, niedrożne jajowody
  • Gnom Autorytet
    Postów: 670 1344

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ater wrote:
    Gnom testujesz dziś? 🤪

    Jak do wieczora nie będzie okresu to tak. 😛

    Pobolewał mnie brzuch tak okresowo, ale okazało się że to biegunka i przeszło. 😂

    karczoch321, nick nieaktualny, ater, Julixxx, MroziaMM, assialbnn, cysterka95, Dżozu, Marzycielka94, Bergamotka94, Meggi_** lubią tę wiadomość

    👒30 🎩36 🐶~7

    Od 03.2025

    6cs - CB 5tc

    🔸PCOS
    🔸Insulinooporność (ogarnięta)
    🔸Niedoczynność tarczycy

    Polip endometrialny wycięty 👍

    ----
    🩷🍼

    preg.png
  • Ritkaa Autorytet
    Postów: 305 807

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powder wrote:
    Ale przyjemnie się to czyta! Super wyjaśnione!🙌🏻
    Ja zaczynam podejrzewać, że może coś jest not yes ze śluzem płodnym, bo nie ma go jakoś wybitnie dużo na papierze w dni płodne, natomiast podczas 🍆 jest poślizg, że tak powiem 😂 i teraz nie jestem pewna, czy to ok i w normie, czy jednak powinnam go wyłapywać więcej na papierze do powodzenia misji potomek. 🤔

    Bardziej chodzi o jakość i ilość dni kiedy występuje ;) ilość zależy bardziej od nawodnienia, czasem też stosowania NAC. Są też takie żele intymne które naśladują śluz płodny i sprzyjają przeżywaniu plemników, swoje kosztują ale może coś komuś zmieniają w życiu ❤️

    🚩PCOS, insulinooporność, niedoczynność tarczycy
    ✅Euthyrox 50 , Glucophage 1000, wit D 2000, wit E 400, B12, Pregna Start, Pregna DHA, magnez 400, Berberyna 500x2, resveratrol 180, probiotyk, Q10 200, Prenacaps Ovi 3-7dc, Inozytol

    Starania naturalne ❌ brak/słabej jakości owulacje
    Cykle stymulowane Letrozol + Progesteron:
    1. (7+0)💔
    2. przerwa 😞❤️‍🩹
    3. Cb 💔 04/25
    4. histeroskopia endometrium -> ogniska zapalne -> metronidazol+biseptol 😖
    5. Cb 💔
    6. Cb 💔
    7. (bez stymulacji) ✅MUCh ⏳antybiotyki 2.0 ⏳


    ♂️nasienie prima sort
    ♀️👀Mutacja MTHFR hetero, SERPINE1 hetero
    👍białko C, białko S, homocysteina, prolaktyna w normie, Much-czysto
  • assialbnn Autorytet
    Postów: 2564 4055

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny beta 30871,01 ❤️
    I ten progesteron niewdzięczny 🙄 16 🙄
    Ale może faktycznie skoro beta ładnie rośnie to nie ma czym się martwić? 🤔

    Wianek, Paulina66, nick nieaktualny, MroziaMM, Kokosik, Gnom, Ilaria, Julixxx, cysterka95, Sagi, Dżozu, nick nieaktualny, Ritkaa, Marzycielka94, Bergamotka94, karczoch321, malrzrz, kasialinkaa, ferrytynka25, Świeżynka97, Morgo, S_va_88, Meggi_** lubią tę wiadomość

    👩 33
    👱‍♂️ 36
    👸 córka 2015

    28.02 💔 8tc

    26.05- ⏸️🌷 10dpo
    16.06- 0.53cm człowieka z bijącym serduszkiem ❤️🩵🩷
    6.07- 2,51 cm Ktosia z silnym serduszkiem ❤️
    15.07- 3,81cm 👶
    26.07- prenatalne 👍❤️ 6 cm Ktosia 🩵🩷
    8.08- Ktoś🩷🩵CRL 8,2cm
    18.08- CHŁOPIEC 🩵🩵🩵

    age.png
  • ater Autorytet
    Postów: 736 2111

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ritkaa wrote:
    Bardziej chodzi o jakość i ilość dni kiedy występuje ;) ilość zależy bardziej od nawodnienia, czasem też stosowania NAC. Są też takie żele intymne które naśladują śluz płodny i sprzyjają przeżywaniu plemników, swoje kosztują ale może coś komuś zmieniają w życiu ❤️

    No to Powder ma mało, bo nie piję, żeby robić owulaki 🤪

    nick nieaktualny, Gnom lubią tę wiadomość

    32🧝‍♀️33🧔🏻‍♂️
    starania od II.24
    pamiętaj jak wiele masz w sobie siły!✨
    ❗️PCOS
    ❕MTHFR hetero, PAI hetero
    ❗️zapalenie endometrium, niedrożne jajowody
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ater wrote:
    No to Powder ma mało, bo nie piję, żeby robić owulaki 🤪
    XDD case closed. Next!
    Ostatnio piję właśnie i mam mniejsze piki wprawdzie, ale samo odczekanie 2 godziny bez sikania też wyłapuje trend na szczęście 😂
    Chyba, że mówimy o alkoholu…to słabo 😂👉🏻👈🏻

    Gnom, ater lubią tę wiadomość

  • Wianek Ekspertka
    Postów: 121 294

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assialbnn wrote:
    Dziewczyny beta 30871,01 ❤️
    I ten progesteron niewdzięczny 🙄 16 🙄
    Ale może faktycznie skoro beta ładnie rośnie to nie ma czym się martwić? 🤔

    Ale beta robi wrażenie! ✨ Ten progesteron się może jeszcze ogarnie – chociaż nie wydaje mi się alarmujący😄
    Powodzenia dziś! Będzie dobrze ❤️

    assialbnn lubi tę wiadomość

    👧🏻 '97 Podejrzenie endometriozy, torbiele przy strzępkach jajowodów | 👦🏻 '96 Nasienie ok
    🍼 Starania o pierwsze dziecko od 10/2024
    🩺 Badania (HSG, tarczyca, hormony, biopsja endometrium) ✔️ AMH 3,66 ✔️ | Wyrównywanie ferrytyny i D3 💊

    🧬 IVF #1 [04/2026]:
    – Protokół z antagonistą (Bemfola, Orgalutran, trigger: Gonapeptyl)
    – Punkcja: 17 pęcherzyków ➡️ 10 pobranych komórek ➡️ 6 dojrzałych (MII)
    – Zapłodnienie (ICSI): 4 prawidłowo zapłodnione🤍
    ❄️ 4.1.1 ❄️ 4.1.1 ❄️ 4.1.1
    18.05 FET -> beta 7dpt: 101,74 -> beta 9dpt: 221,16 🍓🩷 🥹
  • assialbnn Autorytet
    Postów: 2564 4055

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wianek wrote:
    Ale beta robi wrażenie! ✨ Ten progesteron się może jeszcze ogarnie – chociaż nie wydaje mi się alarmujący😄
    Powodzenia dziś! Będzie dobrze ❤️
    Dziękuję ❤️
    Przyjmuje progesteron 3x dziennie więc mam nadzieję że nadal wszystko będzie dobrze 🙂

    karczoch321, Wianek lubią tę wiadomość

    👩 33
    👱‍♂️ 36
    👸 córka 2015

    28.02 💔 8tc

    26.05- ⏸️🌷 10dpo
    16.06- 0.53cm człowieka z bijącym serduszkiem ❤️🩵🩷
    6.07- 2,51 cm Ktosia z silnym serduszkiem ❤️
    15.07- 3,81cm 👶
    26.07- prenatalne 👍❤️ 6 cm Ktosia 🩵🩷
    8.08- Ktoś🩷🩵CRL 8,2cm
    18.08- CHŁOPIEC 🩵🩵🩵

    age.png
  • Paulina66 Autorytet
    Postów: 1155 2525

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assialbnn wrote:
    Dziewczyny beta 30871,01 ❤️
    I ten progesteron niewdzięczny 🙄 16 🙄
    Ale może faktycznie skoro beta ładnie rośnie to nie ma czym się martwić? 🤔

    Piękny wynik, powodzenia na wizycie ❤️🤞🏻

    assialbnn lubi tę wiadomość

    31 👰🏼‍♀️ 33 🤵🏻

    01.2025 💔🪽 9tc

    14.05 ⏸️ 9 dpo 🌈✨
    5.06 🩺 pierwsza wizyta 💫 0,42cm dzidziusia z bijącym serduszkiem ❤️

    7+3 • 1,24cm | 9+0 • 2,25cm | 11+5 • 4,86cm
    NIFTY Pro - niskie ryzyka, dziewczynka 🩷🌸
    I prenatalne 🧬 12+5 • 6,41cm
    15+6 • 165g | 17+4 • 209g
    II prenatalne 🧬 20+5 • wszystko prawidłowo
    21+4 • 403g | 25+6 • 878g | 29+6 • 1453g
    III prenatalne 🧬 30+5 • 1750g
    33+4 • 2256g | 35+4 • 2584g | 37+6 • 2978g

    39+0 🌈 Nareszcie razem
    👶🏼🎀 16.01.2026 ● 3340g ● 54cm

    age.png
  • Gnom Autorytet
    Postów: 670 1344

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assialbnn wrote:
    Dziewczyny beta 30871,01 ❤️
    I ten progesteron niewdzięczny 🙄 16 🙄
    Ale może faktycznie skoro beta ładnie rośnie to nie ma czym się martwić? 🤔

    Mi się ten prog wydaje wystarczający w tak wczesnej ciąży. Poza tym jest wydzielany skokowo więc to równie dobrze może być po spadku, myślę że nie masz się czym martwić jeśli nie masz jakichś plamień. 😊 Ale oczywiście moje "myślę" pochodzi z internetów i od chata, więc wiesz. 😜

    ater, assialbnn lubią tę wiadomość

    👒30 🎩36 🐶~7

    Od 03.2025

    6cs - CB 5tc

    🔸PCOS
    🔸Insulinooporność (ogarnięta)
    🔸Niedoczynność tarczycy

    Polip endometrialny wycięty 👍

    ----
    🩷🍼

    preg.png
  • Gnom Autorytet
    Postów: 670 1344

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ater wrote:
    No to Powder ma mało, bo nie piję, żeby robić owulaki 🤪

    No nie wiem, ja piję zawsze chore ilości wody, a i tak muszę grzebać. 😂

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    👒30 🎩36 🐶~7

    Od 03.2025

    6cs - CB 5tc

    🔸PCOS
    🔸Insulinooporność (ogarnięta)
    🔸Niedoczynność tarczycy

    Polip endometrialny wycięty 👍

    ----
    🩷🍼

    preg.png
  • ater Autorytet
    Postów: 736 2111

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gnom wrote:
    No nie wiem, ja piję zawsze chore ilości wody, a i tak muszę grzebać. 😂

    Ej no to wiesiołek koniecznie 🤪 chociaż liczę, że nie będzie Ci potrzebny🫢

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    32🧝‍♀️33🧔🏻‍♂️
    starania od II.24
    pamiętaj jak wiele masz w sobie siły!✨
    ❗️PCOS
    ❕MTHFR hetero, PAI hetero
    ❗️zapalenie endometrium, niedrożne jajowody
  • Julixxx Autorytet
    Postów: 447 785

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assialbnn wrote:
    Dziewczyny beta 30871,01 ❤️
    I ten progesteron niewdzięczny 🙄 16 🙄
    Ale może faktycznie skoro beta ładnie rośnie to nie ma czym się martwić? 🤔

    Woooow ale beta 😍😍
    Trzymam kciuki za wizytę, wszystko będzie dobrze 🥰

    assialbnn lubi tę wiadomość

    👩🏼27 - niedoczynność tarczycy, insulinooporność, PCOS
    🧔🏽‍♂️29

    27 cs i mamy to ❤️
    10.06 transfer blastki 5.1.2 -> 4 blastki na zimowisku ❄️ (5.2.2, 4.2.2 x2, 3.2.2)
    5dpt ⏸️
    6dpt 19 mIU/ml
    8dpt 72 mIU/ml
    10dpt 213 mIU/ml
    13dpt 806 mIU/ml
    17dpt jest pęcherzyk 🫶🏻
    24dpt 6+1 migocze ❤️
    9+4 crl 2,71 cm 😍
    13+1 crl 7,29 cm zdrowej dzidzi, prawdopodobnie jesteś dziewczynką 🩷

    preg.png

    Niech ta chwila trwa 🥰
  • Gnom Autorytet
    Postów: 670 1344

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ater wrote:
    Ej no to wiesiołek koniecznie 🤪 chociaż liczę, że nie będzie Ci potrzebny🫢

    Brałam w tym cyklu i rzeczywiście trochę więcej śluzu było i rzadszy. 😜

    👒30 🎩36 🐶~7

    Od 03.2025

    6cs - CB 5tc

    🔸PCOS
    🔸Insulinooporność (ogarnięta)
    🔸Niedoczynność tarczycy

    Polip endometrialny wycięty 👍

    ----
    🩷🍼

    preg.png
  • Dżozu Autorytet
    Postów: 1264 2675

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanderka brzmi jak astygmatyzm, znam to :) piszesz, ze nie masz anemii, ale ferrytyna dość nisko. Chyba ze to nieaktualne wyniki?

    SanderkaA lubi tę wiadomość

    ⏸️ 10.07.2025 🤩 po raz pierwszy w życiu 🤩
    29.07 - 4,5 mm Kropka 🐤🥳 ciąża młodsza o tydzień (późna owulka)
    26.08 - 3,69 cm Wiercipiętka 👶❤️
    8.09 - 6,1 cm Bobasa ❤️❤️❤️ usg prawidłowe
    23.09 - Dzidziutek ukrywa swą płeć..
    21.10 - Dziewczynka na pokładzie ❤️ girl power ❤️
    14.10 - 473 g zdrowej dziewczynki ❤️
    17.12 - Ula ma już 1 kg 🤰🏽💪🏼🌞🌞🌞
    7.01.2026 - III prenatalne ok ❤️, Bobaska ma już 1480 g 💪🏼🌞
    17.02.2026 - Bobaska ma już 2,7 kg💪🏼🌞
    3.03.2026 - 3,3 kg :) +/- 400 g
    9.03.2026 - ok. 3,2 kg
    17.03.2026 - ok. 3,9 kg ?? 😎😎😎 dużo wód płodowych
    23.03.2026 - Witaj Urszulko ❤️ 4,2 kg, cc.

    age.png
  • Julixxx Autorytet
    Postów: 447 785

    Wysłany: 16 czerwca 2025, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle wiecie jak mnie brajan próbuje wziąć pod włos od paru dni 🤣 pierwszy raz się z czymś takim spotkałam: mam mega zboczone sny 🫣 naprawdę nie ma nocy (nawet podczas drzemki w ciągu dnia) żebym nie miała w głowie pornola jakiegoś 😂😂 tłumaczę sobie to tym że ostatnio nie ma przytulania, no bo po punkcji się nie nadawałam, po transferze też nie wolno, więc czy to są omamy z abstynencji? 🤣 wiecie mój mózg staraczkowy jest zaprogramowany na 🍆 co parę dni, a hormony dodatkowo pewnie wszystko mi podkręciły. Jest ciężko 😆

    AnMiPe, Marzycielka94, Dżozu, ater, Ilaria, cysterka95, S_va_88, Meggi_** lubią tę wiadomość

    👩🏼27 - niedoczynność tarczycy, insulinooporność, PCOS
    🧔🏽‍♂️29

    27 cs i mamy to ❤️
    10.06 transfer blastki 5.1.2 -> 4 blastki na zimowisku ❄️ (5.2.2, 4.2.2 x2, 3.2.2)
    5dpt ⏸️
    6dpt 19 mIU/ml
    8dpt 72 mIU/ml
    10dpt 213 mIU/ml
    13dpt 806 mIU/ml
    17dpt jest pęcherzyk 🫶🏻
    24dpt 6+1 migocze ❤️
    9+4 crl 2,71 cm 😍
    13+1 crl 7,29 cm zdrowej dzidzi, prawdopodobnie jesteś dziewczynką 🩷

    preg.png

    Niech ta chwila trwa 🥰
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak rozszerzać dietę dziecka? Poradnik krok po kroku

Kiedy zacząć rozszerzanie diety dziecka? Eksperci zalecają start około 6. miesiąca życia, kiedy niemowlę jest gotowe na odkrywanie nowych smaków, a mleko matki pozostaje kluczowym elementem jadłospisu. Jak rozpoznać gotowość malucha i które metody wprowadzania pokarmów wybrać? Dowiedz się, jak stopniowo uzupełniać dietę dziecka, unikając potencjalnych zagrożeń i wspierając zdrowy rozwój poprzez bezpieczne i zróżnicowane posiłki!

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ