X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne leki, witaminy, suplementy, probiotyki... co wybrać?
Odpowiedz

leki, witaminy, suplementy, probiotyki... co wybrać?

Oceń ten wątek:
  • K4lina Ekspertka
    Postów: 134 129

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochana,tak myślałam wlasnie, że lepiej do owu :)

    K
    Mój Aniołek 29.10.2013 [*] 6tc
    Mój Aniołek 7.05.2016 [*] 9 tc

    relggu1r5ize5xx5.png
  • Pisellini Autorytet
    Postów: 561 348

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o LEKI P/BÓLOWE:

    NLPZ: (ibuprofen) hamują skurcze macicy, przez co utrudniają poród. Ponadto przy ich stosowaniu jest możliwe przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego Botalla u dziecka i rozwój nadciśnienia tętniczego...

    W skrócie: NLPZ są kategorycznie przeciwskazane w III trymestrze (kat. D - bezwzględnie przeciwskazane w ciąży i u kobiet planujących ciążę), natomiast w I i II trymestrze kat. B (tj. mogą być stosowane, tylko w przypadku zdecydowanej konieczności)

    PARACETAMOL: NIE MOŻNA STOSOWAĆ W I TRYMESTRZE!!!!!
    W II i III kategoria B

    KW. ACETYLOSALICYLOWY: bezwzględnie p/wskazany

    PYRALGINA: nie stosować! Może powodować guz Williamsa udzieci

    W rytmie TOCA, TOCA!
    cbprb201csmnwzjc.png
  • Pisellini Autorytet
    Postów: 561 348

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZATOKI:

    Jedynym preparatem który polecam jest SINUPRET.

    Działa przyczynowo tj. p/bakteryjnie i sekretolitycznie, czyli rozrzedza wydzielinę. Można go również stosować jeśli katar jest wodnisty...

    Jako jedyny na rynku jest zarejestrowany jako lek, przeszedł ok. 20 badań klinicznych, dokumentujących jego skuteczność...

    Przyjmuje się go 3*2 tabl. przez min. 7 dni (do 14 dni)

    Na początku można zaobserwować zaostrzenie objawów, ale to normalne.

    Ponadto, jeśli występuje ból polecam preparat na ibuprofenie.

    Oczywiście do tego:
    - inhalacje z soli fizjologicznej, jeśli Pacjent ma inhalator
    - przykładanie do chorych zatok czegoś gorącego (soli rozgrzanej na patelni...niektórzy przykładają gorącego ziemniaka...) oczywiście na tyle gorącego aby się nie poparzyć...ma to na celu rozrzedzenie wydzieliny

    Nie będę już wspominać o chodzeniu w czapce..

    Jest to niestety problem nawracający...


    W rytmie TOCA, TOCA!
    cbprb201csmnwzjc.png
  • Pisellini Autorytet
    Postów: 561 348

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesiołek oczywiście do owulacji, bo może powodować skurcze macicy

    Omegamedy - super preparaty, może odstraszać cena...

    Jak chcecie mogę coś tam napisać o "wspaniałych" właściwościach DHA :)

    Manieczka86, dżona, Cynamonek30 lubią tę wiadomość

    W rytmie TOCA, TOCA!
    cbprb201csmnwzjc.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 14 lutego 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisellini, pozostałe dziewczyny? A jak z furaginem? Wczoraj zaczeło mnie piec przy siusianiu, na początku wzięłam żurawit i dużo, dużo wody... ale nietstey wieczorem już bolało strasznie i pojawiła się krew w moczu. Do ginka się juz nie dałam rady dodzwonić :( więc po szybkim przejrzeniu neta jednak wzięłam dawkę furaginu. Dziś jest już o wiele lepiej, ale z tago co wiem furagin trzeba pobrać te 5-6 dni conajmniej.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 14 lutego 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może komuś się to przyda - dodzwoniłam się w końcu do mojego ginka, pochwalił że wzięłam ten furagin. Teraz jak mi lepiej mam brać w dzień 2 razy po 1 tabletce, na na noc 2, przez 5 dni. Generalnie potwierdził to, co sama czułam - że w tym przypadku wzięcie leku jest mniejszym złem, nieleczona infekcja pęcherza może być bardzo niebezpieczna. Dodatkowo dużo dużo pić, witamina C i Żuravit.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie kilka dni temu byłam u gina i na moje pytanie czy brać jakieś suplementy i jakie może polecić (nie chciałam brać wcześniej nic na własną rękę, oprócz kw. foliowego) odpowiedział, że nie ma takiej potrzeby. Nie jestem chora czy osłabiona. Kwas foliowy należy brać (choć i w to zaczyna się powoli wątpić, bo podobno nie zawsze się wchłania), ale w suplementach należy być ostrożnym. Jeśli nie cierpimy na nic szczególnego, nie jesteśmy słabe, przeziębione czy narażone na jakieś choroby, to nie musimy szprycować się tabletkami, bo to w dużej mierze (chyba nawet w 100%) sama chemia, która słabo się wchłania.


    Poza tym są przypadki, że zbyt duża ilośc witamin zaszkodziła. Znam sytuację, gdzie para nie może mieć dzieci 'dzięki' stosowaniu suplementów właśnie. Otóż bakterie miały niezłą pożywkę i ich organizmach dzięki witaminom, a tych bakterii nie można wyleczyć żadnymi antybiotykami. Wiadomo, że to ekstremalna sytuacja, ale ja i tak zamierzam posłuchać swojego lekarza i nie łykać wytworów wielkich firm farmaceutycznych.

    Gin powiedział - zdrowe odżywanie, unikanie stresu i ruch to najlepsze co możemy zrobić dla swojego organizmu. Bo naturalne.

  • Pisellini Autorytet
    Postów: 561 348

    Wysłany: 16 lutego 2014, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem tego samego zdania co Twój Gin, zobacz wypowidzi wyżej :))

    Ida lubi tę wiadomość

    W rytmie TOCA, TOCA!
    cbprb201csmnwzjc.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 16 lutego 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też potwierdzam wedle słów: co za dużo to nie zdrowo ;) stawiam na owoce i warzywa i na więcej optymizmu. nie wiem skąd u mnie taki dobry nastrój :)

    Ida lubi tę wiadomość

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 16 lutego 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalutkaEve wrote:
    a to prawda z tym paracetamolem, ja przez dlugi czas byłam na ibuprofenie nim sie dowiedziałam, że nie wolno bo moze powodować bezpłodne cykle...
    dobrze że w porę się ogarnęłam :)

    ja przez cały okres starania się o dziecko byłam na Falvit Mama i na kwasie foliowym :) co kilka dni zażywałam też magnez :)

    Jak długo się staralas o dziecko i jak długo zazywalas Falvit Mama? Któregos razu na wizycie u ginekologa zapytałam o zestaw tych witamin lekarza to stwierdził, że są nie potrzebne. Jezeli nie jestem wegetarinka, ani weganka i dobrze sie odzywiam to napewno nie musze uzupełniac witamin suplementami. Poki co zazywam kwas foliowy i pije tran z witaminami A,D3 i E + Omega 3. Chociaz z drugiej strony jak by nie było jestesmy krajem gdzie spozywamy najwiecej lekarstw. Wrecz jstesmy pozeraczami leków.

    Hmm...co o tym mysleć?

    Ida lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otóż to asiczku! Myślę, że najwięcej tych starań mamy w głowach. Niby suplementy, pomiary, obserwacje wiele nam dają. Ale kiedy nie uporządkujemy sobie tego wszystkiego same, to o sukces trudniej. Wiele dziewczyn myśli, że zainwestuje w te wszystkie specyfiki i będzie im łatwiej, a moim zdaniem najpierw i w pierwszej kolejności trzeba się zająć sobą, swoją psychiką i tym, by się nie nakręcać na zapas ;)

  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 16 marca 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja BioRe Vita-min plus mama przedtem brałam Femibion bo ma cos w składzie co przyswaja kwas foliowy,
    *do tego Biore Opearol
    *Lacibios Femina-tylko z 5 dni po okresie
    Ale że witaminki sa pożzywka dla bakteri to nie wiedziałam...

    zi13skjo0ong6u20.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 16 marca 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też byłam wczoraj u GInka i pytała mnie czy coś biore :D
    i na moje " magnez, zelazo i wit b6" mówi- A po co ????
    "proszę tylko kwas foliowy i nic wiecej!!!"

    wiec chyba tak zrobie :D

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Kasiulek89 Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 17 marca 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    mam do oddania Prenatal Probaby po 11 saszetek dla niej i dla niego. Ważny do czerwca 2014. My niestety jesteśmy zmuszeni przerzucić się na coś innego bo mąż nie bardzo się po nich czuje :( Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na priv :)

    Kasiulek89
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 3 listopada 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Zaczęłam się właśnie zastanawiać nad witaminami prenatalnymi i dodatkowo braniu magnezu, bo w tych witaminach jest zwykle mało magnezu a ja wiem że mi go brakuje. Tylko teraz mam problem, jaki magnez? Bo zwykle wszystkie mają witaminę b6 a to już jest w suplemencie... nie chcę przedawkować... Pytała któraś z was ginekologa o to? Jaki dodatkowo magnez bierzecie?

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • lanska Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 maja 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę zestaw witamin i minerałów, dodatkowo tez kapsułki z probiotykiem. Niedawno był sezon grypowy, więc chwilowo brałam kapsułki z czosnkiem, ale też jadłam czosnek do kanapek. Udało mi się znaleźć czarny czosnek, który jest zupełnie łagodny w smaku, tutaj można poczytać: odnośnik Ale dodam, że nie jestem w ciąży.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie..
    Mnie w mojej 1 ciazy faszerowali pyralgina i tzw.P+P na skurcze, stawianie sie macicy i do tego Scopolan..
    Tak samo jak karmilam to na poczatku tez musialam brac Pyralgine i kazali przy tym karmic..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisellini a co sadzisz o tzw. Folianie i metylach?
    Jak ktoś ma podwyzszona homocysteine to nie moze brac np. zwyklego kwasu foliowego..

  • Upragniona niunia Ekspertka
    Postów: 215 112

    Wysłany: 1 maja 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zaczęłam brać pregna plus i do tego magnez z Wit B6. Ich skład wydaje mi się najlepszy a cena w aptece internetowej korzystna. Mam niedobory żelaza wiec mam nadzieje ze chociaż trochę mi pomoże bo naturalnie nie daje rady uzupełnić.

    Zaczynamy starania od nowa. To jest ten czas.
    12.2017 - cp
    Starania od 10.06.2017

    Nadzczynnosc GB.
    Zielone światło.
    06.22- 5cykl starań na nowo.
  • Renes Przyjaciółka
    Postów: 86 86

    Wysłany: 7 maja 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też biorę Pregnę Plus, moja gin powiedziała, że to póki co jeden z najlepszych wyborów jeśli chce się brać wszystko co trzeba w jednym tabsie, zamiast łykać kilka różnych. Póki co chwalę sobie, biorę od listopada, wyniki mi się poprawiły. :) Minusem jest cena... :/ Ale jak Upragniona niunia pisze, w necie można taniej zamówić. W DOZ.pl jest w miarę cena i można zamówić na odbiór osobisty w wybranej aptece bezpłatnie.

    m3sxyx8dxjr56vmf.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ