X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne leki, witaminy, suplementy, probiotyki... co wybrać?
Odpowiedz

leki, witaminy, suplementy, probiotyki... co wybrać?

Oceń ten wątek:
  • kocia_melodia Debiutantka
    Postów: 11 12

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, czy któraś z Was mogłaby podzielić się wiedzą na temat tego jakie leki można, powinno się a jakich nie wolno stosować w trakcie starania się o dziecko? Może, macie jakiś magiczny sposób na zwyczajny ból głowy żaby nie sięgać po pierwszy lepszy proszek? Nieszkodliwe metody na przeziębienie mile widziane. Pozdrawiam :)

    1525244_10201040549605362_472368689_n.jpg
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ból głowy najlepiej uderzać głową w ścianę ;) A tak na poważnie, to tylko paracetamol jest dopuszczalny, chociaż wiadomo, że lepiej unikać wszelkiej chemii :) A na przeziębienie pozostają metody domowe: ciepłe skarpety, sok z malin, miodek, cytryna, czosnek itp. oraz ogólnie dużo płynów i ciepełka :)

    MalutkaEve, Chanela lubią tę wiadomość

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa... mąż by dodał jeszcze witaminę P, czyli... penis :P
    To na pewno nie zaszkodzi starankom :)

    kocia_melodia, vanessa, misiaa, Lucy, Eweloka84, K4lina, Myszka-Minnie lubią tę wiadomość

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • kocia_melodia Debiutantka
    Postów: 11 12

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję MOI, a co myślisz o witaminach prenatalnych? Jestem w trakcie 5 cyklu starań. Puki co biorę tylko kwas foliowy. Pani w aptece polecała mi kilka zestawów witamin prenatalnych ale są dość drogie ale zastanawiam się nad zakupem. Czy ktoś stosuje i może coś polecić?

    1525244_10201040549605362_472368689_n.jpg
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też łykam, ale nie inwestuję w te drogie. Na rynku pełno jest takich suplementów, niektóre różnią się składem, jednak większość tylko ceną. Ja biorę Olimp Vita-Min Plus za ok 15-20 zł za 30 kapsułek. Oprócz tego biorę kawas foliowy (mimo, że jest już w składzie tych witamin), magnez i wit. B6 na wydłużenie fazy lutealnej oraz Oeparol feminę (tylko do owulacji) na lepszy śluz.

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomyliłam się w nazwie tych moich witamin ;) Pełna nazwa to Olimp Vita-Min Plus Mama http://www.doz.pl/apteka/p52398-Olimp_Vita-Min_Plus_Mama_kapsulki_30_szt.

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOI wrote:
    Na ból głowy najlepiej uderzać głową w ścianę ;) A tak na poważnie, to tylko paracetamol jest dopuszczalny, chociaż wiadomo, że lepiej unikać wszelkiej chemii :) A na przeziębienie pozostają metody domowe: ciepłe skarpety, sok z malin, miodek, cytryna, czosnek itp. oraz ogólnie dużo płynów i ciepełka :)


    a to prawda z tym paracetamolem, ja przez dlugi czas byłam na ibuprofenie nim sie dowiedziałam, że nie wolno bo moze powodować bezpłodne cykle...
    dobrze że w porę się ogarnęłam :)

    ja przez cały okres starania się o dziecko byłam na Falvit Mama i na kwasie foliowym :) co kilka dni zażywałam też magnez :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2014, 19:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    apap tez jest dopuszczalny jako środek przeciwbólowy :)
    a z wspomagaczy:
    cynk
    kwas foliowy
    magnez
    witamina b6
    witamina E
    zelazo
    wiesiolek(na sluz)
    siemie lniane(na sluz)
    witamina c
    witamina a(ale nie mozna z nia przesadzac)

    Chanela lubi tę wiadomość

  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOI wrote:
    Aaaa... mąż by dodał jeszcze witaminę P, czyli... penis :P
    To na pewno nie zaszkodzi starankom :)

    Witaminka P powiadasz ;D hahaah dobreee muszę powiedzieć małżonowi zeby mi zaaplikował bo mam niedobory ;D

    K4lina lubi tę wiadomość

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • kocia_melodia Debiutantka
    Postów: 11 12

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalutkaEve wrote:
    a to prawda z tym paracetamolem, ja przez dlugi czas byłam na ibuprofenie nim sie dowiedziałam, że nie wolno bo moze powodować bezpłodne cykle...
    dobrze że w porę się ogarnęłam :)

    dzięki za porady, ja przez wiele lat tabletki przy @ zażywałam nim ktoś mi wytłumaczył jak bardzo to szkodzi.

    1525244_10201040549605362_472368689_n.jpg
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak dziewczyny piszą, na ból głowy leki z paracetamolem (Apap, Panadol).
    Na przeziębienie babcine sposoby: miód, czosnek (przy okazji bogaty w cynk), sok z malin... Na gardło płukanie wodą z solą, roztwór wody morskiej do zakrapiania nosa. Jest też kilka specyfików dla ciężarnych, sama się nimi raczyłam:
    seria Prenalen http://polskilek.pl/pl/nasze-produkty/katalog-produktow/ciaza-i-karmienie/prenalen/97
    Prenatal GripCare http://prenatale.pl/produkty/preparat-na-objawy-grypy-i-przeziebienia-w-ciazy-prenatal-gripcare
    Z witamin biorę Femibion Classic, DHA (OmegaMed Pregna) i Magne B6.
    Kontrowersyjna sprawa jest z No-spa. Niby można brać w ciąży, mi lekarz w trakcie starań (też po owulacji) pozwala. Ale wrzućcie w google hasło "dzieci ponospowe". Ja na wszelki wypadek jej unikam, wcześniej dość często brałam. Oczywiście są przypadki (np skurcze we wczesnej ciąży) kiedy nie ma co się zastanawiać, trzeba brać.
    Ibuprom też często brałam i nie miałam problemów z zajściem w pierwszą ciążę. Poobserwuj swój organizm, nie martw się na zapas że mogło Ci to zaszkodzić. Generalnie w mniejszym i większym stopniu wszystko może szkodzić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2014, 10:48

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co znalazłam na szybko na temat np Ibupromu Zatoki:
    "Preparat należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu leczenia."
    http://www.medonet.pl/leki,profil-leku,1583973,1,ibuprom-zatoki,index.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2014, 10:56

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • kocia_melodia Debiutantka
    Postów: 11 12

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję za wszystkie porady. Jutro śmigam do apteki po kilka specyfików. Mam nadzieję, że komuś także posluży ten post.
    Pozdrowienia :)

    1525244_10201040549605362_472368689_n.jpg
  • Delia Autorytet
    Postów: 305 473

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja polecam Falvit Mama...niedrogi a zawiera wszystko potrzebne aby przygotowac sie do ciazy oraz w czasie ciazy...
    Lekarze polecaja - ja sprawdzilam i tez polecam ;)

    - wyszlo jak reklama ...ale to prosto z serca ;)


    dqpr3e5eqmxx1zqf.png
    dqprcwa1436xrxeh.png
  • Pisellini Autorytet
    Postów: 561 348

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hm... kontrowersyjna sprawa z tymi suplementami...
    no właśnie SUPLEMENTAMI...NIE LEKAMI..

    juz wyjasniam...suplementy są to preparaty o nie potwierdzonym działaniu..przechodzą tylko przez ocenę toksykologiczną...
    nie wieadomo na 100% co w nim siedzi i ile....

    lekarze teraz odchidza od polecania konbietom witamin prenatalnych..chodzi o to że rodzą się za duże dzieci...jest problem z porodem...

    pozostaje tylko suplementacja kw. omega 3 i kwas foliowy oczywiście magnez też....


    W rytmie TOCA, TOCA!
    cbprb201csmnwzjc.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi aptekarka poleciła femibion. Ale zastanawiam się czy ewentualnie w następnym cyklu nie wrócić tylko do kwasu foliowego...

    IK
    bjmAp1.png
  • Pisellini Autorytet
    Postów: 561 348

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hm...pracuje w aptece jako mgr...swoim Pacjentkom polecam kw. foliowy i kw. omega 3

    jeśli chcecie to mogę opisać ich działanie podczas ciąży i po porodzie...ale to juz nie dzisiaj bo własnie kończę pracęa mam jeszcze dziś urodziny Szwagra!

    Jak macie pytania to zadawajcie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2014, 15:56

    K4lina lubi tę wiadomość

    W rytmie TOCA, TOCA!
    cbprb201csmnwzjc.png
  • Pisellini Autorytet
    Postów: 561 348

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście jak będziesz na wizycie u swojego ginekologa to możesz sie o to zapytać...bo wiem że mają różne zdanie...

    W rytmie TOCA, TOCA!
    cbprb201csmnwzjc.png
  • kocia_melodia Debiutantka
    Postów: 11 12

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisellini a co w sprawie leków przeciwbólowych możesz powiedzieć? Od dziecka choruję na zatoki. Zawsze ibuprom zatoki, bioparox były na porządku dziennym. Teraz składam sie z bólu ale prochów nie biorę. tzw "parówki" ziołowe też niewiele pomagają. Możesz coś polecić?

    1525244_10201040549605362_472368689_n.jpg
  • K4lina Ekspertka
    Postów: 134 129

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisellini wrote:
    hm...pracuje w aptece jako mgr...swoim Pacjentkom polecam kw. foliowy i kw. omega 3

    jeśli chcecie to mogę opisać ich działanie podczas ciąży i po porodzie...ale to juz nie dzisiaj bo własnie kończę pracęa mam jeszcze dziś urodziny Szwagra!

    Jak macie pytania to zadawajcie :)

    Jeśli moge to mam pytanie odnośnie dziurawca. Pić cały cykl, do owulacji czy jak? Nie przeszkadza jak biorę z innymi wspomagaczami jak olej z wiesiołka , wit b6, b12, cynk, magnez, wit c, castagnus i oczywiscie kwas foliowy.........

    narobiło się trochę tych witamin...

    Manieczka86 lubi tę wiadomość

    K
    Mój Aniołek 29.10.2013 [*] 6tc
    Mój Aniołek 7.05.2016 [*] 9 tc

    relggu1r5ize5xx5.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ