X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipcowe Wisienki 2016
Odpowiedz

Lipcowe Wisienki 2016

Oceń ten wątek:
  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 31 lipca 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abby przytulam

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipiec dobiegł końca jeszcze raz gratuluję wszystkich Wisienek :) i życzę, oby tym co się nie powiodło w tym cyklu zaowocowały w sierpniu ;)

    Sylwia_80, borsuk, AJA_S, Magda87, farmaceutka77, Demsik lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze czekam na info od kilku dziewczyn bo lista jeszcze nie jest całkiem zamknięta :)

  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula,melduję @ i rozpoczęcie sierpniowych manewrów :)

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate, fantastyczne wieści. Rośnijcie zdrowo :)
    Abby, przykro mi bardzo. Trzymaj się.

    Wszystkim wisienkom lipcowym życzę, by dojrzewały do kwietnia :)
    A wszystkim, które nie załapały się na wisienki, szczęśliwego rozwiązania w maju.

    ktosiowa, borsuk, AJA_S lubią tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :* Jutro rano ostatnie usg i do domu :))
    anuschka wrote:
    Kate suuuper wiadomość! <3 Jak już będziesz w domu i miała ochotę to zapraszamy dalej do marcówek <3
    Jasne, jak będę w domu to na spokojnie się tam odezwę :)




    trzymam kciuki za owocny sierpień !! <3

    Impresja, ZakreconaŻona lubią tę wiadomość

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate55 wrote:
    Dziękuję :* Jutro rano ostatnie usg i do domu :))
    Jasne, jak będę w domu to na spokojnie się tam odezwę :)




    trzymam kciuki za owocny sierpień !! <3
    Na tak wczesnym etapie ciąży tak częste usg to tez nie dobrze... w każdym razie oby się wszystko ułożyło..

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobas2015 wrote:
    Na tak wczesnym etapie ciąży tak częste usg to tez nie dobrze... w każdym razie oby się wszystko ułożyło..
    Po jakiego grzyba to piszesz ? Posiadasz taką wiedzę, że raczysz podważać kompetencje lekarzy ? Myślisz ,że Kate jest w szpitalu przez swoje widzi mi się i robi sobie te usg dla kolekcjonowana zdjęć ? Więcej serca i przede wszystkim rozumu życzę !

    kate55, emaj, Mona_M, Marmurkowa, Demsik lubią tę wiadomość

  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie rozumu.. rozum mówi ze faszerowanie usg małego zarodka czyli wysyłanie tam pewnego źródła ciepła jest podgrzewaniem tego zarodka. Niestety nie jest to zdrowe. Lekarze często o tym nawet nie mówią. Ale wiedzą przynajmniej powinni.

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobas2015 wrote:
    No właśnie rozumu.. rozum mówi ze faszerowanie usg małego zarodka czyli wysyłanie tam pewnego źródła ciepła jest podgrzewaniem tego zarodka. Niestety nie jest to zdrowe. Lekarze często o tym nawet nie mówią. Ale wiedzą przynajmniej powinni.

    moze i cos w tym jest bo tez to słyszałam ale na poczatku ciąży usg jest konieczne: sprawdzic czy jest zarodek, serduszko no i czy ciaza nie jest poza maciczna jak byly przypuszczen9ia u kate. wiec tak naprawdę jedno wyklucza drugie. ja bym sie nie zastanawiala tylko robila usg.

    a poza tym jak Morwa pisala nie jestesmy lekarzami.

  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Zarodek przy becie min. 1200. Koło 7tyg serduszko no i dopiero 12 tydzień prenatalne. Koniec. Latanie do lekarza kiedy beta wynosi 100 czy 400 nie ma sensu. Moja lekarka powiedziała jasno ze jeżeli beta rośnie ok to najlepiej usg dopiero kolo 7tyg bo wcześniej możemy tylko zaszkodzić.

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko jest pewną kalkulację. Jeśli USG jest robione z przyczyn medycznych, uzasadnionych, to nie podlega dyskusji. Korzyści przewyższają potencjalne zagrożenia. Nie należę do fanów 30 USG w ciąży, ale jestem w podobnej do Kate sytuacji i nie ominę badania. Trzeba wiedzieć, że zarodek jest na miejscu. Wykwalifikowany lekarz zrobi to szybko i bez szkód.

    FDA natomiast zaleca USG 3D i 4D tylko z przyczyn medycznych (a nie dla pamiątkowych zdjęć i filmików). Tak samo negatywnie wypowiada się na temat monitorów bicia serca (typu mini USG).

    Wystarczy zdrowy rozsądek.
    A empatia też się przydaje... Bobasie.

    Morwa lubi tę wiadomość

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobas2015 wrote:
    No właśnie rozumu.. rozum mówi ze faszerowanie usg małego zarodka czyli wysyłanie tam pewnego źródła ciepła jest podgrzewaniem tego zarodka. Niestety nie jest to zdrowe. Lekarze często o tym nawet nie mówią. Ale wiedzą przynajmniej powinni.
    Jakbyś miała trochę więcej rozumu i wyrozumiałości to zatrzymałabyś to dla siebie. Musisz ,że lekarze robią te usg specjalnie jak najdłużej i tak aby za wszelką cenę zaszkodzić ? Kate jest w ciąży i po przejściach z ciążą pozamaciczną. Nie ma tej ciąży od pierdnięcia. Wiesz jak to jest mając ciążę poza macicą ? Wiesz jaki to ból ? Miałaś w ciąży usg , czy całą ciążę przeleżałaś na kanapie ? Może te trzy usg jakie zapewnia Ci NFZ też były zbędne? Chciałabyś aby ktoś Ci wtedy pisał czarne scenariusze i czekał aż napiszesz swój najgorszy scenariusz w życiu ? O to mi chodzi kochaniutka. Nie kracz tego czego byś nie chciała zobaczyć w przyszłości u siebie. Karma wraca.

    ojejku, kate55, potforzasta, Marmurkowa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z 100% z Morwa.

  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne nie można swojej opinii wyrazić i przestrzec innych. Niestety lekarze często a nawet bardzo często odwalaja fuszere. Robią coś dla świętego spokoju żeby pacjentka była spokojna. Swoje doprawdy przeszłam. Na porodowce prawie usnuercili mu dziecko . Gdybym nie posiadała wiedzy to pewnie dalej kazali by mi leżeć i czekać. .. także no to teges. To właśnie od nas matek zależy bezpieczeństwo naszych dzieci i ich zdrowie.

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego Kate tak dobrze dba o siebie i swojego maluszka, bo ma tę intuicję <3
    Nikt poza Tobą, Bobasie, chyba w to nie wątpi.

    Marmurkowa lubi tę wiadomość

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobas2015 wrote:
    Jasne nie można swojej opinii wyrazić i przestrzec innych. Niestety lekarze często a nawet bardzo często odwalaja fuszere. Robią coś dla świętego spokoju żeby pacjentka była spokojna. Swoje doprawdy przeszłam. Na porodowce prawie usnuercili mu dziecko . Gdybym nie posiadała wiedzy to pewnie dalej kazali by mi leżeć i czekać. .. także no to teges. To właśnie od nas matek zależy bezpieczeństwo naszych dzieci i ich zdrowie.
    Doczytać mogłaś i tego nie zaprzeczysz. Wyrażać opinię można pod warunkiem ,że jest adekwatna do sytuacji. Jak chcesz tak bardzo wyrażać swoją opinię to idź ma medycynę i zostań lekarzem. Przestrzegać można, ale tych co latają na usg na widzi mi się, a nie osoby po przejściach. Jak ktoś walczy o ciążę to się będzie brzytwy chwytać , ale ty pewnie wiesz i tak lepiej jak żyć. Koniecznie napisz o tym książkę.

    ZakreconaŻona, kate55, AJA_S, Marmurkowa lubią tę wiadomość

  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Doczytać mogłaś i tego nie zaprzeczysz. Wyrażać opinię można pod warunkiem ,że jest adekwatna do sytuacji. Jak chcesz tak bardzo wyrażać swoją opinię to idź ma medycynę i zostań lekarzem. Przestrzegać można, ale tych co latają na usg na widzi mi się, a nie osoby po przejściach. Jak ktoś walczy o ciążę to się będzie brzytwy chwytać , ale ty pewnie wiesz i tak lepiej jak żyć. Koniecznie napisz o tym książkę.
    Zbadaj poziom testosteronu bo za dużo agresji w Twoich wypowiedziach.. Forum jest po to żeby wyrażać opinie a nie głaskać się po tyłkach. Koniec kropka.

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobas2015 wrote:
    Zbadaj poziom testosteronu bo za dużo agresji w Twoich wypowiedziach.. Forum jest po to żeby wyrażać opinie a nie głaskać się po tyłkach. Koniec kropka.
    Mój testosteron jest pod kontrolą i tak jak piszesz po tyłkach się głaskać nie będziemy. Jakbyś nie zauważyła to robię wszystko aby Cię nie głaskać. Masz już tytuł swojej książki ? Może chcesz usłyszeć nasze opinie na ten temat ? Koniecznie użyj OZM w tytule -to moje skromne zdanie.

    kate55 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobas2015 wrote:
    Zbadaj poziom testosteronu bo za dużo agresji w Twoich wypowiedziach.. Forum jest po to żeby wyrażać opinie a nie głaskać się po tyłkach. Koniec kropka.
    Bobas, daj już spokój i nie zabieraj głosu, przynajmniej w temacie Kate i usg, skoro nic nie zrozumiałaś z wypowiedzi Morwy, to niestety nie widać dla Ciebie żadnej nadziei.

    kate55, Marmurkowa lubią tę wiadomość

‹‹ 153 154 155 156 157
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ