X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Majowe fasolki, majowe groszki, majowe testowanie
Odpowiedz

Majowe fasolki, majowe groszki, majowe testowanie

Oceń ten wątek:
  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 9 maja 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica wrote:
    Dziewczyny u mnie chyba i tak nic z tego??? (Brak serduszek w dniu owulki i przed).

    Nigdy nie mów nigdy :) Nie takie rzeczy już tutaj widziałam. Łącznie z tym, że na koniec cyklu, który trwał już 70 dni bez wyznaczonej owulacji (takie górki pagórki typowe dla PCO) była zielona kropeczka więc wiesz... Cierpliwości :)

    Krokodylica, Daisy lubią tę wiadomość

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • kasiatoja Ekspertka
    Postów: 200 251

    Wysłany: 9 maja 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mierzę pod językiem :)
    W śluzówce powinno się mierzyć. Dlatego w pochwie, lub pod językiem właśnie :)

    mizzelka lubi tę wiadomość

    211042976e.png
  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 9 maja 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mizzelka wrote:
    bo pod językiem między zębami na samym dole.. w tym zakątku :) po lewej lub po prawej, ruchu wymiotnego byc nie powinno no chyba że na języku.. ja mierzę koło ósemki od środka :)

    Kiedyś też się tak gimnastykowałam ale stwierdziłam, że jednak łatwiej mi jest mierzyć w pochwie. Mam swój znacznik jak głęboko ma wejść i jest mi tak łatwiej. A temperaturę też mam dzięki temu bardziej stabilną.

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 9 maja 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mizzelka wrote:
    ale dzien po owulce, jeszcze moze dojsc do zaplodnienia ;) bo jajeczko wędruje..

    Jak najbardziej! Poza tym to, że masz skok danego dnia to nie oznacza wcale, że owulacja była w tym dniu. Jajeczko może się uwolnić przed skokiem i po skoku.

    mizzelka, Krokodylica lubią tę wiadomość

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • kasiatoja Ekspertka
    Postów: 200 251

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adk_1989 wrote:
    Ło matko! Takie różnice? Ja też używam microlifa i teraz to mi zadałaś ćwieka do przemyślenia. Żeby tylko można było jeszcze kupić termometr rtęciowy...

    Teraz są takie nowe termometry, które wyglądają identycznie jak rtęciowe i wykorzystana jest w nich podobna technika, tylko zamiast rtęci używa się jakiegoś specjalnego metalu ciekłego.
    Kupiłam taki 2 mies. temu i jestem zadowolona. Kosztował 20 zł. Wiadomo, że trochę dłużej to trwa, ale trudno ;)
    A... no i porównywałam z prawdziwym rtęciowym, który jeszcze posiada moja mama i wynik był identyczny :)

    Krokodylica lubi tę wiadomość

    211042976e.png
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Laseczki!
    Chciałam wrzucić zdjęcie mego wczorajszego testu owulacyjnego oczywiście z prośbą o waszą poradę. Czy któraś z was wie jak to zrobić?
    Chodzi o wrzucenie zdjęcia z postem.

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adk_1989 wrote:
    Kiedyś też się tak gimnastykowałam ale stwierdziłam, że jednak łatwiej mi jest mierzyć w pochwie. Mam swój znacznik jak głęboko ma wejść i jest mi tak łatwiej. A temperaturę też mam dzięki temu bardziej stabilną.
    ja jak zaczęłąm się męczyć to muszę tak dalej niestety :)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica wrote:
    Dziewczyny u mnie chyba i tak nic z tego??? (Brak serduszek w dniu owulki i przed).

    chyba, że owulka przyszła później niż program wykreślił, różnie to może być.

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiatoja wrote:
    Teraz są takie nowe termometry, które wyglądają identycznie jak rtęciowe i wykorzystana jest w nich podobna technika, tylko zamiast rtęci używa się jakiegoś specjalnego metalu ciekłego.
    Kupiłam taki 2 mies. temu i jestem zadowolona. Kosztował 20 zł. Wiadomo, że trochę dłużej to trwa, ale trudno ;)
    A... no i porównywałam z prawdziwym rtęciowym, który jeszcze posiada moja mama i wynik był identyczny :)
    i ja chyba zainwestuje w jakiś lepszy. no trwa okolo 8 minut bodajże.

    dziewwczyny spradzacie szyjkę? bo u mnie od jakiegos czasu jest.. wysoko.. a wydaje mi sie ze bylo nisko ale nie pamiętam dokładnie kiedy.. ehh,

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiatoja wrote:
    Teraz są takie nowe termometry, które wyglądają identycznie jak rtęciowe i wykorzystana jest w nich podobna technika, tylko zamiast rtęci używa się jakiegoś specjalnego metalu ciekłego.
    Kupiłam taki 2 mies. temu i jestem zadowolona. Kosztował 20 zł. Wiadomo, że trochę dłużej to trwa, ale trudno ;)
    A... no i porównywałam z prawdziwym rtęciowym, który jeszcze posiada moja mama i wynik był identyczny :)

    Dokładnie, ja w pewnym momencie mierzyłam trzema - starym rtęciowym, tym nowym "rtęciowym" i elektronicznym. Oba rtęciowe pokazują to samo a elektroniczny pokazywał takie bzdury że głowa mała. I za każdym razem inny pomiar. :/ Dlatego ja mierzę tym nowym rtęciowym, fakt, chwilę dłużej się mierzy ale odkąd nim mierzę wykres mi jakoś "znormalniał" bo przy elektronicznym wyglądał jak by piorun w niego dupnął.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2014, 09:06

    mizzelka, kasiatoja lubią tę wiadomość

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mizzelka wrote:
    i ja chyba zainwestuje w jakiś lepszy. no trwa okolo 8 minut bodajże.

    dziewwczyny spradzacie szyjkę? bo u mnie od jakiegos czasu jest.. wysoko.. a wydaje mi sie ze bylo nisko ale nie pamiętam dokładnie kiedy.. ehh,


    ja to chyba nigdy nie nauczę się interpretować parametrów szyjki, no może wysokość położenia jakoś ujdzie, ale twardość a nie mówiąc już o otwartości to dla mnie jakaś czarna magia :)
    co do sposobu mierzenia temperatury, robię to dopochwowo termometrem elektronicznym Kardioline - szybko i wygodnie :)

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od nowego cyklu to i ja go zamówię :) chyba ze upoluje w aptece :)))

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adk_1989 wrote:
    Nigdy nie mów nigdy :) Nie takie rzeczy już tutaj widziałam. Łącznie z tym, że na koniec cyklu, który trwał już 70 dni bez wyznaczonej owulacji (takie górki pagórki typowe dla PCO) była zielona kropeczka więc wiesz... Cierpliwości :)

    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, w takim razie zatestuję 20tego jak @ wcześniej nie przyjdzie. Nie mam jakiś super nadziei ale co mi tam. :)

    JusWik lubi tę wiadomość

  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mizzelka wrote:
    ja jak zaczęłąm się męczyć to muszę tak dalej niestety :)

    I obyś już nie miała okazji w najbliższym czasie zmieniać miejsca pomiaru :)

    Ale ja na nowy cykl (próbuje się nie nakręcać na ciąże :P ) to chyba sobie kupię ten rtęciowy-nie-rtęciowy.

    mizzelka lubi tę wiadomość

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja wlasnie czuje roznice w wysokosciach i miękkości tez czulam w okolicach owulki, potem zrobila sie niska i zamknęła się a teraz jest zamknięta ale wydaje mi się że jest wyżej.. niedlugo ledwo palcem sięgnę ;/ pewnie to zapowiedz @

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica wrote:
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, w takim razie zatestuję 20tego jak @ wcześniej nie przyjdzie. Nie mam jakiś super nadziei ale co mi tam. :)

    No to będziemy testować razem :)

    Krokodylica lubi tę wiadomość

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiatoja wrote:
    Teraz są takie nowe termometry, które wyglądają identycznie jak rtęciowe i wykorzystana jest w nich podobna technika, tylko zamiast rtęci używa się jakiegoś specjalnego metalu ciekłego.


    masz nazwę tego termometru?

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica wrote:
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, w takim razie zatestuję 20tego jak @ wcześniej nie przyjdzie. Nie mam jakiś super nadziei ale co mi tam. :)
    niektórzy zrobią to kilka dni przed i się też uda ;)
    co ma być to będzie a pro po NPR podaję że pewna niepłodność jest dopiero po 3 wyższych temp.. z czego druga najlepiej jakby byla powyzej 0,2 :)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adk_1989 wrote:
    I obyś już nie miała okazji w najbliższym czasie zmieniać miejsca pomiaru :)

    Ale ja na nowy cykl (próbuje się nie nakręcać na ciąże :P ) to chyba sobie kupię ten rtęciowy-nie-rtęciowy.

    Warto. Ja mam codziennie ustawiony budzik w tel na 7:30 i 7:36. Jak pika pierwszy raz wkładam termometr do buzi i drzemię sobie dalej. Jak pika drugi raz to wyciągam. 6 minutek a przynajmniej pomiar jest wiarygodny.

    Nic uciekam, wykorzystam ostatni dzień L4 na zakupy. :D

    Do zobaczenia wieczorem, miłego dnia. :)

    kasiatoja, chmurreczkaa lubią tę wiadomość

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adk_1989 wrote:
    No to będziemy testować razem :)

    w ogóle duzo nas tego 20-tego. :D

‹‹ 129 130 131 132 133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ