X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Majowe starania
Odpowiedz

Majowe starania

Oceń ten wątek:
  • anika Ekspertka
    Postów: 326 77

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja :)
    Mam do Was kochane staraczki pytanko. Czy przy zagniezdzeniu zawsze wystepuje skok temp?i co procz progesteronu moze uniemozliwic zagniezdzenie?

    fefa15317bdc514024168a480c517a28.png
  • Patii22 Koleżanka
    Postów: 58 113

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anika wrote:
    Witam sie i ja :)
    Mam do Was kochane staraczki pytanko. Czy przy zagniezdzeniu zawsze wystepuje skok temp?i co procz progesteronu moze uniemozliwic zagniezdzenie?

    Temp przy zagnieżdżeniu może ale nie musi się podwyższyć. Tak przynajmniej piszą w pytaniach i odp na ovu. Poza tym wysoka prolaktyna może uniemożliwiać zagnieżdżenie. Karmiące matki mają wysoką prolaktynę i to uznawane jest jako względna antykoncepcja przy karmieniu piersią (ale trzeba bardzo regularnie karmić bez dłuższych przerw na karmienie aby prolaktyna była cały czas na wysokim poziomie).

    [link=https://www.suwaczki.com/]34bwugpjlw1uov6q.png[/link]
  • anika Ekspertka
    Postów: 326 77

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiec własnie. Niby piersi mi sie powiekszyly,sutki mam zaczerwienione...czego wczesniej nie mialam...ale temp mi jeszcze nie podskoczyla. W zeszlym mies zarodek nie zagniezdził sie w macicy i musze teraz brac luteine..by w razie czego teraz nie było problemu.wszystko idealnie tylko temp jeszcze nie urosla.
    Stracilam juz nadzieje na ten cykl.. :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2013, 10:33

    fefa15317bdc514024168a480c517a28.png
  • Patii22 Koleżanka
    Postów: 58 113

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temp nie ma się co sugerować bo zagnieżdżenie może nawet nastąpić ok 12 dnia po zapłodnieniu a i tak skoku może niebyć więc trzeba czekać a luteina może pomóc. Trzymam kciuki :-)

    [link=https://www.suwaczki.com/]34bwugpjlw1uov6q.png[/link]
  • anika Ekspertka
    Postów: 326 77

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieje ze pomoze..ale juz stracilam nadzieje :(

    fefa15317bdc514024168a480c517a28.png
  • Patii22 Koleżanka
    Postów: 58 113

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temp ładnie się trzyma a poza tym do @ masz jeszcze trochę czasu także nadzieja jest :-)

    [link=https://www.suwaczki.com/]34bwugpjlw1uov6q.png[/link]
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patii22 wrote:
    anika wrote:
    Witam sie i ja :)
    Mam do Was kochane staraczki pytanko. Czy przy zagniezdzeniu zawsze wystepuje skok temp?i co procz progesteronu moze uniemozliwic zagniezdzenie?

    Temp przy zagnieżdżeniu może ale nie musi się podwyższyć. Tak przynajmniej piszą w pytaniach i odp na ovu. Poza tym wysoka prolaktyna może uniemożliwiać zagnieżdżenie. Karmiące matki mają wysoką prolaktynę i to uznawane jest jako względna antykoncepcja przy karmieniu piersią (ale trzeba bardzo regularnie karmić bez dłuższych przerw na karmienie aby prolaktyna była cały czas na wysokim poziomie).

    Patii22 możesz wysłać linka z informacją, że wysoka prolaktyna może uniemożliwiać zagnieżdżenie? Szukałam na owu, ale nie znalazłam.

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Patii22 Koleżanka
    Postów: 58 113

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temp przy zagnieżdżeniu może ale nie musi się podwyższyć. Tak przynajmniej piszą w pytaniach i odp na ovu. Chodziło tylko o temp. A co do prolaktyny to jakieś 2 dni temu czytałam na necie a poza tym to by się zgadzało bo w styczniu przeszłam poronienie tzn. dostałam normalnie okres ale był inny no i objawy ciążowe miałam dalej więc zrobiłam dwa testy wyszły na + no i po kilku dniach betę ale już spadała co oznaczało, że ciąża była ale jej już nie ma. Więc jak mam wysoką prolaktynę po obciążeniu to pod wpływem stresu a miałam ich naprawdę DUŻŻŻOOO(odejście mojego kochanego synka) ona rośnie co może prowadzić do wczesnych poronień lub problemów z zagnieżdżeniem.

    [link=https://www.suwaczki.com/]34bwugpjlw1uov6q.png[/link]
  • Jaga Autorytet
    Postów: 1171 1651

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEj kobietki mam takie zapytanie , mogłybyście zerknąc na moj wykresik ( jest na tablicy) i powiedzieć co o nim sądzicie? Jakoś tak nie wiem wydaje mi się marny....

    Lili
    201504074965.png
    Marcel
    200911061762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki, przenoszę się na wątek majowy, bo niestety dzisiaij zakończył się mój poprzedni cykl, przyszła ta wtedna @!
    a więc witajcie :)

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dopisuję się do majowego wątku. Bardzo liczę na ten cykl, a w grupie będzie nam na pewno raźniej:-)
    Ale byłoby super jakby maj dla nas wszystkich okazał się szczęśliwy:-) Ale się rozmarzyłam, eh ....

    Nusia lubi tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny z tego co wiem w dniu zagnieżdżenia zarodka temperatura spada a nie rośnie i jest to jednodniowy spadek (a zagnieżdża się 8-12dnia )

    przy owulacji spada a potem rośnie i powinna się utrzymywać na stałym poziomie z małymi wahaniami

    małe info

    Jeśli chodzi ci o wysokość temperatur to jest to cecha osobnicza i
    zależy od sposobu mierzenia, więc żadnej konkretnej liczby nie można
    podać.

    Zasada ogólna jest taka, że faza lutelna trwa między 10 a 17 dni,(powyżej 18 dni może zwiastować ciążę)
    ale te 10 to często za mało, żeby utrzymać ciążę.

    Dobra faza lutealna to taka, gdzie temperatury od 3 dnia po skoku
    utrzymują się wyraźnie nad linią podstawową/pomocniczą wyznaczoną na
    wysokości najwyższej z sześciu poprzedzających skok niższych
    temperatur i trwająca 12 dni, gdzie temperatura nie spada pod linię
    wcześniej niż dzień prze okresem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2013, 20:05

    Jaga, Merida lubią tę wiadomość

  • Anastazja Przyjaciółka
    Postów: 72 30

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    deJzi wrote:
    Patii22 wrote:
    Anastazja wrote:
    Patii22 wrote:
    Robiłam dzisiaj prolaktynę normalna jest ok 14,75 (norma 23,3) a po obciążeniu 238 (dużo za dużo). Mam przyczynę braku ciąży. Z pierwszą ciążą było tak samo tylko teraz ginekolodzy twierdzą, że z obciążeniem się już nie robi bo to nic nie daje. Jak widać mi branie bromergonu dawno temu pozwoliło zajść w 2 ciąże z tego jedna donoszona.

    Owulację mam na pewno jakiś czas temu miałam monitoring poza tym śluz temp. wskazują na to, że jest owu. Ale krótka faza lutealna też jest a to może być przyczyną wysokiej prolaktyny bo luteinę biorę.

    Mi normalna też wyszła w porządku. A gin nie chciał mi dać na obciążenie - nieważne, że mleko w piersiach, suchość itp. Przez 1 miesiąc brałam bromka ale nie mogłam dłużej bo myślałam, że zejdę. I objawy są dalej ale jak twierdzi nie muszę nic brać. Dlatego się wkurzyłam i spróbuje ziółkami ;).

    Ja też mam mleko w piersiach odkąd pamiętam. Bromka zaczynam brać od 1/4 tab. 2x dziennie narazie jest ok. a ty ile brałaś?

    a dostinex próbowałaś podobno jest bardzo dobry i bez objawowy :)

    ja brałam 1/2 tabletki przez 3 dni x1 potem 1 tabletka dziennie ... po miesiącu dostałam dziwnych objawów. Aż się wystraszyłam ;/ myślałam, że zejdę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 04:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka witam się kobietki, u mnie dziś tempka skoczyła do 36.9 :)

    anika lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co jakos dziwnie sie czuje brak mi koordynacji mam jakies zaburzenai rownowagi... i oczka malukie jak guziczki.. ide po cos i zatrzymuje sie w miejscu i nie wiem co chcialalm zrobci :( zastanawiam sie nie wiem nad czym... mlody spi takze ide sie polozyc.

  • anika Ekspertka
    Postów: 326 77

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc kochane :)
    Ranek powital mnie sloneczkiem.temp nadaal stoi w miejscu...dzisiaj wizyta u gin o 12 :( ale sie boje :(

    fefa15317bdc514024168a480c517a28.png
  • Jaga Autorytet
    Postów: 1171 1651

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki:)
    Dzisiaj zasiadłam i zerknęłam na wykres i dopatrzyłam się , że coś jest nie halo z moimi tempkami. Źle zapisałam 3 ostatnie tempki więc jak dzisiaj poprawiłam wykres to pokazało się ze miałam owulacje 18 dnia cyklu:) Całe szczęście , że mam bzika na pkt dokładności i dodatkowo zapisuje tempki w kalendarzu, bo tak nie doszłabym do tego za nic na świecie:D
    deJzi roztargnienie cię dopadło czy tak pogoda na ciebie wpływa? Ja wczoraj musiałam ze sklepu wyjść bo zaczęło mi się robić słabo i dostałam ataku paniki. To najgorsze z czym walcze od lat. Ataki paniki:(

    Lili
    201504074965.png
    Marcel
    200911061762.png
  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry! Nie było mnie trochę więc wpadam standardowo na kawę :)
    Czuje się jak na @ także raczej odpadnę pierwsza, jeszcze mi te testy 1 Maja średnio pasują bo mąż będzie w domu wrr

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2013, 07:09

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej :) też się witam z rana tylko taka niewyraźna dziś ....
    coś mi siedzi w kościach ... wczoraj poszłam spac z Gripexem .... słabiutka jestem :(

  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maximka- to jak możliwość wracaj do łóżeczka ,a jak nie to herbatka za herbatką w pracy. Zdradliwa ta pogoda teraz.

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ