X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mamą być ❤ bo łączy nas jedno marzenie👶
Odpowiedz

Mamą być ❤ bo łączy nas jedno marzenie👶

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie🌺

    Zapraszam na pogaduchy Wszystkie Dziewczyny, które pragną zostać Mamami albo już są w ciąży.
    Chciałabym, aby ten wątek był miejscem radości, smutków, wzajemnego wsparcia, szacunku, rozmów o wszystkim i niczym.

    Zapraszam nowe użytkowniczki jak I stałe bywalczynie :)
    Nie bój się wpadać z pozytywnym testem.

    Jeśli nie wiesz, gdzie się podziać na forum - wpadaj koniecznie.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca, 09:16

    Rahia, Komanuss, Amira lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka słów o mnie.
    Staramy się o kolejnego maluszka już prawie rok, póki co bezskutecznie. Niby nie tak długo, ale zaczynam się martwić. Jestem po trzydziestce. Mam swoje regularnie cykle, podstawowe badania w normie. Chyba czas pogłębić diagnostykę. Obecnie mam dni płodne. Pojawił się śluz podbarwiony krwią.

    Rahia, Amira lubią tę wiadomość

  • Rahia Przyjaciółka
    Postów: 82 251

    Wysłany: 23 marca, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołącze :) u mnie 30 wiosenek. Udało się raz ale cp i teraz 14 cykl bezskuteczny. Tak jak u ciebie niby wszystko okej. Obecnie pod opieką kliniki, były cykle stymulowane. Od kwietnia przygotowanie do inseminacji :)

    blob lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kochana.

    Przykro mi z powodu cp. Jak się czułaś po stymulacji? Jak wyglądają przygotowania do inseminacji ? Trzymam kciuki, żeby szybko zaskoczyło🍀

  • Rahia Przyjaciółka
    Postów: 82 251

    Wysłany: 24 marca, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej blob, miło poznać :)
    Na początku nie zrobiło to na mnie wrażenia. Byliśmy na wakcjach, tak o powiedzieliśmy może dziecko?? I okazało się strzał za 1 razem. Później krew, lekarz i odrazu skierowanie na szpital. Wszystko potoczyło się tak szybko. Było wszystko okej więc lekarze mówili zaraz się uda. Ale mija już ponad rok i nic. Więc teraz jestesm strasznie zawiedziona z miesiąca na miesiąc :(
    Stymulacja najpierw na clo + ovitrelle. Jedynie co męczące to dojazdy do kliniki na monitoringi a tak to ok.
    Przygotowanie do stymulacji zaraz się zaczną. Więc jeszcze nie wiem. Od nowego cyklu czyli wstępnie 1 kwiecień mam zmiane leku na lametta. I 11 kwietnia wizyte monitoring. Wszystko się dowiem 11.

    A twoja historia?

    blob lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja historia jest troszkę inna, bo mam już dwójkę maluszków. Ale wtedy udało się szybko, bez jakiś specjalnych starań. Dopiero, gdy zapadła decyzja o 3 dzieciątku, zrozumiałam co czują mamy, które starają się dłuższy czas. My już rok próbujemy ( po drodze cb ) I nic :( z racji, że wcześniej nie było większych problemów z zajściem w ciążę ,nie mam wykonanej głębszej diagnostyki. Liczyłam, że się uda, ale już chyba czas na poważne badania.

    Kochana ja trzymam za Ciebie kciuki bo, u Ciebie jeszcze nic przesądzonego , może będzie prezent Wielkanocny:) 1 kwietnia testujesz ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weszłam w Twoje posty, żeby się czegoś więcej dowiedzieć i widzę, że nie planujesz testować wcześniej:) bardzo mocno trzymam kciuki, żeby 🐒 nie było i żebyś mogła zatestowac :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że byłaś na winiarach. Nie wiem czy tam zaglądasz jeszcze, ale miałam tam spięcie i odezwałaś się akurat, jak wytknięto mi, że nikt do mnie nie napisał. Jeśli chciałaś mnie w ten sposób wesprzeć to dziękuję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca, 12:38

  • Rahia Przyjaciółka
    Postów: 82 251

    Wysłany: 24 marca, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również trzymam kciuki żeby obeszło się bez badań, lekarzy i większego stresu z tym związanego.
    Tak, wstępnie 1 kwietnia z rańca testuję 😁
    A ty kiedy nie chcesz tej 🐒 zobaczyć ?:)

    blob lubi tę wiadomość

  • Rahia Przyjaciółka
    Postów: 82 251

    Wysłany: 24 marca, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na winiary nie zaglądam , jak najbardziej cię wspieram lecz napisałam bo jestem tu jakby nie było nowa i szukam swojego miejsca :) tam już wszystkie się znają i ciężko było mi się wbić.

    blob lubi tę wiadomość

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1935 2320

    Wysłany: 24 marca, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak z perspektywy czasu powiem Wam od siebie.. pamiętajcie, że do tanga trzeba dwojga! Panowie też dobrze jakby przy niepowodzeniach się zbadali 😊
    Powodzenia!

    blob lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa dziękujemy:) A Ty jak się czujesz? Ciąża przebiega bezproblemowo ?

    Rahia, w sobotę mialam ovu, więc kolo 5, 6 będę testować:)

    Jestem od kilku dni na marcowym wątku, Dziewczyny przymierzają się do wątku wspólnego, gdybyś chciała tam zajrzeć to wbijaj :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca, 07:33

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1935 2320

    Wysłany: 25 marca, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję się okej :) dziękuję, że pytasz 😀 wiadomo, już powoli człowiek nie ma tyle energii 🫣 Ale dwa i pół roku czekałam na to wszystko, także nawet ta okropna zgaga i refluks mi jakoś mocno nie przeszkadza...wiem że to po coś 😁Póki co jestem na chodzie i mam nadzieję, że tak zostanie już do końca ciąży. Miałam w 8 tyg epizod z krwawieniem z niewiadomo jakiej przyczyny, ale potem już nie było żadnych takich nieciekawych "akcji". Dzięki Bogu.
    Ale nie będę Wam tu nudzić 😁 Mam nadzieję, ze każda doczeka się tego..pamiętam jak dziś jak zrobiłam test i przebijał na nim tylko lekki cień 😍

    blob lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • Rahia Przyjaciółka
    Postów: 82 251

    Wysłany: 25 marca, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też swoje w takim razie wyczekałaś. Już bliżej niż dalej :) a byłaś pod opieką kliniki czy naturalnie zaszłaś?
    Co do badań to mąż też przebadany. Czasami mamy ochotę na te badania i lekarzy machnąć ręką bo przecież wszystko okej a z drugiej strony już tyle kasy poszło że aż szkoda jakby to od nowa trzeba było zaczynać.
    Dzisiaj miałam mieć badanie czystości a się okazało że mam jakąś infekcję i badanie przekładamy na za 3 tygodnie... czyli w kwietniu nie podejdziemy do inseminacji.

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1935 2320

    Wysłany: 25 marca, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klinika i IVF. Mąż miał marne nasienie i w końcu stwierdziliśmy, że nie będziemy już czekać na cud... Pierwsza procedura, pierwszy transfer, a efekt właśnie robi fikołki w moim brzuchu. 😁
    U mnie wyniki wszelkie były okej zawsze. Nasienie zawsze kiepskie..liczyliśmy na poprawę,ale było w sumie albo gorzej albo źle..no i w końcu nawet iui pominelismy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca, 20:38

    blob lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa absolutnie nie nudzisz :) cudownie, że udało się w pierwszej procedurze, królewna niech fika w brzuszku i zdrowo rośnie. Oj zgagę miałam w obu ciążach i mimo, że była bardzo upierdliwa - czętnie bym ją jeszcze raz poczuła ;)

    Rahia przykro mi, że musicie przełożyć inseminację. A może nie będzie potrzebna? masz jakieś przeczucia?

  • Rahia Przyjaciółka
    Postów: 82 251

    Wysłany: 26 marca, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh blob haha oczywiście że mam przeczucia , jak co miesiąc :) jeszcze wczoraj jak byłam to gin zrobiła usg i powiedziała że mam bardzo ładne ciałko żółte i wpisała w doku endometrium 1.1cm (coś chyba za duże) Wczoraj się troszke tym podkręciłam ale dzisiaj już podbrzusze ciągnie jak na 🐒 takie wizyty to zaraz tą 🐒 przywołują :)

    A ten wątek zbiorowy co wspomniałaś o nim wcześniej to "nadchodzi wiosna...."??

    blob lubi tę wiadomość

  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 26 marca, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czasem przeglądam forum, próbowałam być w kilku wątkach ale nie nadążam 😅 W wolnych chwilach podczytuje forum ale nie jestem ciągle na bieżąco, stąd pewnie jeszcze nigdzie nie zagoscilam na dłużej.
    Może tutaj u Was nie będę zbyt daleko w tyle.
    Życzę Wam powodzenia 😁

    blob lubi tę wiadomość

    👩 25 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 33 l. 👌🏻

    👰🤵🏻 2022 ❤️
    👶 stania od 08/2022 z przerwami
    02/2024 - pierwsza wizyta u lekarza ds. niepłodności
  • Kessa Autorytet
    Postów: 1935 2320

    Wysłany: 26 marca, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rahia wrote:
    Oh blob haha oczywiście że mam przeczucia , jak co miesiąc :) jeszcze wczoraj jak byłam to gin zrobiła usg i powiedziała że mam bardzo ładne ciałko żółte i wpisała w doku endometrium 1.1cm (coś chyba za duże) Wczoraj się troszke tym podkręciłam ale dzisiaj już podbrzusze ciągnie jak na 🐒 takie wizyty to zaraz tą 🐒 przywołują :)

    A ten wątek zbiorowy co wspomniałaś o nim wcześniej to "nadchodzi wiosna...."??
    Ja po transferze i już nawet po pozytywnym teście kilka dni też miałam bóle jak na 🐒 😁 także toteż nic straconego 😁🤔

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • Rahia Przyjaciółka
    Postów: 82 251

    Wysłany: 26 marca, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Natka, opowiedz coś o sobie. Widzę że lekarz już zaliczony, jakaś diagnoza, badania?

    @kessa tak wiem jak to się mówi że póki 🐒 nie ma to nic straconego :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ