X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mamą być ❤ bo łączy nas jedno marzenie👶
Odpowiedz

Mamą być ❤ bo łączy nas jedno marzenie👶

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 26 marca, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, co o mnie.
    Diagnoza na ten moment jest taka: "nie ma powodu dla którego nie miałaby Pani być w ciąży". Czynnik męski wykluczony na ten moment.
    Od momentu zmiany lekarza wszytko zaczęło gdzieś dążyć, od razu miałam zrobione wymazy w kierunku bakterii i umówione sonoHSG. No i po tygodniu kolana się ugięły bo przyszły wyniki że ureaplasma i mycoplasma dodatnie. Badanie odłożone, wdrożone antybiotyki dla mnie i męża i jesteśmy po powtórnych badaniach - wytrulismy dziadostwo. 2.04 mam sonoHSG.
    Owulacje mam swoje, prog po owu 14-15. Więc lekarz mówi że stymulacja odpada bo po co naprawiać coś co działa.
    Jeśli w sono będzie wszystko ok to przechodzimy do kolejnego kroku tj. toksoplazmoza, trombofilia, choroby wewneryczne. Ale chyba chce sobie dać dwa miesiące przynajmniej luzu i jeśli już to od wakacji szukać dalej bo jestem już tym trochę zmęczona wszystkim.
    Natomiast mam ogromne nadzieje (i manifestuje sobie powodzenie) że w tym cyklu (który zaczęłam dzisiaj) się uda. Mamy dwa plusy, będziemy po hsg i wyleczona urea. Więc może może fajny prezent 🥹🙏
    Na ten moment zakaz term, jacuzzi, saun tam gdzie duże skupiska ludzi bo jak to doktor powiedział "ludzie przywożą takie cuda a Pani się udało zabrać w gratisie".

    👩 25 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 33 l. 👌🏻

    👰🤵🏻 2022 ❤️
    👶 stania od 08/2022 z przerwami
    02/2024 - pierwsza wizyta u lekarza ds. niepłodności
  • Rahia Przyjaciółka
    Postów: 86 271

    Wysłany: 26 marca, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie mocno trzymam kciuki za ten cykl! ❤

    U mnie te badania co wymieniłaś wszystko wyszło pozytywnie że ujemnie. Drożność jest, nasienie w normie. Pęcherzyki rosnął , pękają a jednak zostały wprowadzone cykle stymulowane bo może akurat podkręci.
    To prawda , mąż uczęszcza na basen i jakieś dziadostwo przyniósł a nawet nie mieliśmy żadnych objawów. Zwykła infekcja. Teraz globulki. Ale profilatycznie (teraz zapomniałam jak się nazywają te tabletki) żeby brać i nie będziemy łapać. (Podobno)
    Ja również potrzebowałam oddechu po 2 wizytach w klinice gdzie 10000 badań nagle do wykonania. Bardzo mnie to przytłoczyło, że powiedziałam nie, nie chce tego robić. Każdy musi we własnym tempie przetrawić te wszytkie informacje i emocje.
    A teraz podchodzę do tego wszystkiego z takim spokojem. Szczególnie że odkryłam to forum gdzie można się wygadać, poradzić. Tak jak teraz :)
    Więc jeśli czujesz że od wakacji to tak zrób 🤗
    W takim razie teraz czekamy na dni płodne i 🔥🔥❤🤗

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rahia wrote:
    Oh blob haha oczywiście że mam przeczucia , jak co miesiąc :) jeszcze wczoraj jak byłam to gin zrobiła usg i powiedziała że mam bardzo ładne ciałko żółte i wpisała w doku endometrium 1.1cm (coś chyba za duże) Wczoraj się troszke tym podkręciłam ale dzisiaj już podbrzusze ciągnie jak na 🐒 takie wizyty to zaraz tą 🐒 przywołują :)

    A ten wątek zbiorowy co wspomniałaś o nim wcześniej to "nadchodzi wiosna...."??

    to są bardzo dobre wieści z wizyty, nie zwalniam kciuków :) widziałam, ze dołączyłaś do wątku nadchodzi wiosna :) jutro ma być założony typowo wspólny i miesięczny kwietniowy :)

  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 27 marca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rahia wrote:
    W takim razie mocno trzymam kciuki za ten cykl! ❤

    U mnie te badania co wymieniłaś wszystko wyszło pozytywnie że ujemnie. Drożność jest, nasienie w normie. Pęcherzyki rosnął , pękają a jednak zostały wprowadzone cykle stymulowane bo może akurat podkręci.
    To prawda , mąż uczęszcza na basen i jakieś dziadostwo przyniósł a nawet nie mieliśmy żadnych objawów. Zwykła infekcja. Teraz globulki. Ale profilatycznie (teraz zapomniałam jak się nazywają te tabletki) żeby brać i nie będziemy łapać. (Podobno)
    Ja również potrzebowałam oddechu po 2 wizytach w klinice gdzie 10000 badań nagle do wykonania. Bardzo mnie to przytłoczyło, że powiedziałam nie, nie chce tego robić. Każdy musi we własnym tempie przetrawić te wszytkie informacje i emocje.
    A teraz podchodzę do tego wszystkiego z takim spokojem. Szczególnie że odkryłam to forum gdzie można się wygadać, poradzić. Tak jak teraz :)
    Więc jeśli czujesz że od wakacji to tak zrób 🤗
    W takim razie teraz czekamy na dni płodne i 🔥🔥❤🤗


    Ehh te baseny, chciałam zacząć chodzić na basen a tu trochę mieszane myśli. Lekarz niby mówił o ciepłej wodzie a u Nas zimna...
    Na razie głową zajęta świętami więc czas szybko zleci do wtorku do sonoHSG. Straaaaasznie się stresuje.
    Trzymam kciuki żeby pierwszy kwietnia nie był prima aprilis tylko szczęściem ⏸️

    👩 25 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 33 l. 👌🏻

    👰🤵🏻 2022 ❤️
    👶 stania od 08/2022 z przerwami
    02/2024 - pierwsza wizyta u lekarza ds. niepłodności
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka witaj, rozgość się :)

    Przytulam za małpę i mocno trzymam kciuki za obecny cykl, jak dobrze, że udało się pokonać bakterie.

    Macie plan i to jest super. Jeśli potrzebujesz oddechu zrób to - na pewno dobrze Ci to zrobi:)

  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 27 marca, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ta małpa była w tym cyklu oczywista bo się nie staraliśmy przez to leczenie baterii więc nie boli aż tak 🫣😅

    👩 25 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 33 l. 👌🏻

    👰🤵🏻 2022 ❤️
    👶 stania od 08/2022 z przerwami
    02/2024 - pierwsza wizyta u lekarza ds. niepłodności
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wybacz, jakaś zamyślona dziś jestem :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ