X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niepokalanek mnisi Castagnus
Odpowiedz

Niepokalanek mnisi Castagnus

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 3 maja 2021, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyczytałam że reguluje hormony kobiece, obniża prolaktynę, podwyższa progesteron.... Czy ktoś stosował na własną rękę? Jakieś opinie, działania niepożądane?

  • Patka11651 Przyjaciółka
    Postów: 84 169

    Wysłany: 3 maja 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosowałam przez 3 miesiące na prolaktynę. Nic mi nie pomógł, dopiero bromocorn dał radę. Mnie strasznie swędziały po nim piersi, zwłaszcza sutki, poza tym nic.

  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 4 maja 2021, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a na plamienia w drugiej fazie cyklu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2021, 09:31

  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4617 3079

    Wysłany: 4 maja 2021, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam, ale nie Castagnus bo on ma tylko 95mg niepokalanka, brałam z Medi Herbs 520mg ,prolaktyna spadła z 24 na 18 A czy wpływa na progesteron to pojęcia nie mam, na to biorę duphaston.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2021, 10:58

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 4 maja 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi nie chce lekarz już dawać ani duphaston ani clo, bo już za długo brałam

  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 301 165

    Wysłany: 4 maja 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) też chciałabym spróbować z tym niepokalankiem. Możecie powiedzieć w jakiej dawce należy go brać i jak długo? Tylko przed czy po owulacji też? Czy w przypadku zajścia w ciążę należy od razu odstawić? Czytałam że zbyt mała dawka może powodować odwrotny efekt czyli zwiększenie prolaktyny

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4617 3079

    Wysłany: 4 maja 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann ja clostybegytu już sama nie chce, endometrium bardzo słabe po nim mialam, duphaston mam stale, recepte na pół roku i co miesiąc wykupuje bez problemu, dlaczego lekarz już nie chce Ci go dac???

    Gosiak niepokalanek bierze się cały cykl, po zajsciu w ciaze można odstawic, to tylko zioło 😉
    Tak ja też czytalam że mała dawka daje odwrotny skutek dlatego biorę w dawce 520mg/dobę.
    Okresy mam bezbolesne i bardzo zlagodzony PMS.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2021, 13:52

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2021, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An33 wrote:
    mi nie chce lekarz już dawać ani duphaston ani clo, bo już za długo brałam
    Cło można brać 3 cykle i potem trzeba zrobić przerwe

  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 4 maja 2021, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja byłam stymulowana clo przez 8 cykli ciągiem przez jednego lekarza bez monitoringu, potem była zmiana i kolejny lekarz się obawiał nowotworu jajników. Po badaniach stymulował mnie jeszcze 6 razy: raz clo, raz aromkiem a raz i to i to. Ostatecznie ręce rozkłada i wysyła do immunologa. Jak brałam duphaston to i tak tydzień przed miesiączką występowały plamienia. Jedynie po luteinie dopochwowej nie było plamień. Chciałam spróbować czegoś może naturalnego, bo i tak biorę lek na hiperandrogenizm, który niszczy wątrobę. Już sama nie wiem co jest nie tak, że to zajście w drugą ciążę jest już trzy lata bez efektów.

  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4617 3079

    Wysłany: 5 maja 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An33 wrote:
    ja byłam stymulowana clo przez 8 cykli ciągiem przez jednego lekarza bez monitoringu, potem była zmiana i kolejny lekarz się obawiał nowotworu jajników. Po badaniach stymulował mnie jeszcze 6 razy: raz clo, raz aromkiem a raz i to i to. Ostatecznie ręce rozkłada i wysyła do immunologa. Jak brałam duphaston to i tak tydzień przed miesiączką występowały plamienia. Jedynie po luteinie dopochwowej nie było plamień. Chciałam spróbować czegoś może naturalnego, bo i tak biorę lek na hiperandrogenizm, który niszczy wątrobę. Już sama nie wiem co jest nie tak, że to zajście w drugą ciążę jest już trzy lata bez efektów.
    A masz jakieś badania immunologiczne lub genetyczne porobione??? Na coś chorujesz ???

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 301 165

    Wysłany: 5 maja 2021, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    Ann ja clostybegytu już sama nie chce, endometrium bardzo słabe po nim mialam, duphaston mam stale, recepte na pół roku i co miesiąc wykupuje bez problemu, dlaczego lekarz już nie chce Ci go dac???

    Gosiak niepokalanek bierze się cały cykl, po zajsciu w ciaze można odstawic, to tylko zioło 😉
    Tak ja też czytalam że mała dawka daje odwrotny skutek dlatego biorę w dawce 520mg/dobę.
    Okresy mam bezbolesne i bardzo zlagodzony PMS.
    A zauważyłaś żeby Ci się cykl skrócił albo wydłużył od tego? 🤔

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4617 3079

    Wysłany: 5 maja 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiak123 wrote:
    A zauważyłaś żeby Ci się cykl skrócił albo wydłużył od tego? 🤔
    Ostatnio mi się skrocily, przez ostatni rok miałam cykle po 31-32dni, teraz miałam 24dc i poprzedni 30dni ale możliwe że na to składa się więcej rzeczy niż tylko niepokalanek, owulacja byla w 8dc i nie sądzę żeby miało to coś wspólnego z niepokalankiem, raczej z NAC.
    Niepokalanek głównie ma za zadanie unormowanie hormonow, złagodzenie PMS i obnizyc prolaktyne. U mnie wszystko to się sprawdziło 👍
    Ale będę wszystkim powtarzać że Castagnus z tą dawka na mnie nie zadzialal...

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 5 maja 2021, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam skrócony cykl 24 dni, na wizyte do immunologa czekam

  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 5 maja 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nasienie męża super wyniki, a ja leczyłam rok hiperprolaktynemie a teraz kolejny rok leczę hiperandrogenizm

  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 301 165

    Wysłany: 5 maja 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    Ostatnio mi się skrocily, przez ostatni rok miałam cykle po 31-32dni, teraz miałam 24dc i poprzedni 30dni ale możliwe że na to składa się więcej rzeczy niż tylko niepokalanek, owulacja byla w 8dc i nie sądzę żeby miało to coś wspólnego z niepokalankiem, raczej z NAC.
    Niepokalanek głównie ma za zadanie unormowanie hormonow, złagodzenie PMS i obnizyc prolaktyne. U mnie wszystko to się sprawdziło 👍
    Ale będę wszystkim powtarzać że Castagnus z tą dawka na mnie nie zadzialal...
    W takim razie chyba spróbuję z niepokalankiem najpierw. Staramy się dopiero od lutego wiec próbuje na razie naturalnych metod. Zaczęłam też obserwować swój cykl i widzę że przy moich długich cyklach (ponad 35 dni) owulacja przypada mi dopiero na 24 dc a faza lutealna trwa tylko 11 dni i tu może leżeć problem. W kolejnym cyklu mam prac duphaston i zastanawiam się nad castangusem albo ovarinem do owulacji. Bo chyba i jedno i drugie to będzie już za dużo?

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4617 3079

    Wysłany: 5 maja 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiak Castagnus to jest niepokalanek ale w małej dawce- może podnieść prolaktyne zamiast ja obniżać, a Ovarin to Mio inozytol i dchiro-inozytol na poprawę owulacji. To dwa zupełnie inne preparaty, działające na coś innego i można je brać na raz . Ja kiedyś pilam Miovelie i brałam niepokalanek A teraz pije sam czysty mio-inozytol w proszku i do tego niepokalanek 520mg .

    Polecam mierzyc tempke i robić owulaki, wtedy dowiesz się wszystkiego o swoim cyklu. Faza lutealna 11 dni wlicza się do normy , jak bylaby krótsza niż 10dni to można by się martwic.

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 301 165

    Wysłany: 5 maja 2021, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    Gosiak Castagnus to jest niepokalanek ale w małej dawce- może podnieść prolaktyne zamiast ja obniżać, a Ovarin to Mio inozytol i dchiro-inozytol na poprawę owulacji. To dwa zupełnie inne preparaty, działające na coś innego i można je brać na raz . Ja kiedyś pilam Miovelie i brałam niepokalanek A teraz pije sam czysty mio-inozytol w proszku i do tego niepokalanek 520mg .

    Polecam mierzyc tempke i robić owulaki, wtedy dowiesz się wszystkiego o swoim cyklu. Faza lutealna 11 dni wlicza się do normy , jak bylaby krótsza niż 10dni to można by się martwic.
    Owulaki robię ale one mi nie wychodzą. To znaczy widzę że ciemnieją ale nigdy mi jeszcze nie wyszedł żaden taki jak kreska testowa... A robię je już 3 cykle. Temperaturę też mierze i trochę mi to rozjaśniło kiedy mam owulację. Do tej pory myślałam że w 21 dc ale z moich obserwacji wynika że raczej w 24 dc. Podejrzewam jeszcze niski progesteron ale dziś już u mnie 12 dc więc nie wiem czy nie za późno na badanie.

    W takim razie chyba zrobię tak jak mówisz i zacznę łykać i jedno i drugie 🤔

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4617 3079

    Wysłany: 5 maja 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiak dzisiaj to już za późno na badanie progesteronu, 7dpo się bada 👍
    A powiedz mi bo widzę ze masz na wykresie zaznaczone że dzisiaj wzięłaś pierwszy duphaston- dlaczego? 🤔

    Ann A Ty masz swoje owulacje?? Czy nic i dlatego clo miałaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2021, 15:03

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 301 165

    Wysłany: 5 maja 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    Gosiak dzisiaj to już za późno na badanie progesteronu, 7dpo się bada 👍
    A powiedz mi bo widzę ze masz na wykresie zaznaczone że dzisiaj wzięłaś pierwszy duphaston- dlaczego? 🤔

    Ann A Ty masz swoje owulacje?? Czy nic i dlatego clo miałaś?
    Wiesz co zdawało mi się że dziś pojawił mi się jakiś cień na teście więc pomyślałam że mi nie zaszkodzi a może pomoże, nie mam nic do stracenia 🤷🏻‍♀️

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4617 3079

    Wysłany: 5 maja 2021, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiak123 wrote:
    Wiesz co zdawało mi się że dziś pojawił mi się jakiś cień na teście więc pomyślałam że mi nie zaszkodzi a może pomoże, nie mam nic do stracenia 🤷🏻‍♀️
    aaaaaaaaa :):) no tak jeśli tak to w pełni zasadne zastosowanie :)
    powtarzasz jutro ?? <3

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ