X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niska Beta ,Brak pęcherzyka ciążowego
Odpowiedz

Niska Beta ,Brak pęcherzyka ciążowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • IlonaUg Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 19 marca, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie . Jestem przerażona , 12 marca miałam dostać okres , nie dostałam test ciązowy wyszedl pozytywny poszlam wczoraj na usg z uwagi na niepokojace mnie objawy bóle jak na miesiaczke kłucie lewego jajnika ,lecz nic nie było widac jedynie pogrubione endometrium 10 mm. Lekarka stwierdzila ze moze to byc wszystko zaczynajac od ciazy wewnatrzmacicznej a konczac na ciazy pozamacicznej . Dzisiaj zrobilam bete wynosi tylko 183,000 . Nie mam zadnych plamien ani krwawien narazie ale obawiam sie ze w kazdej chwili ta ciaza spowodowac pekniecie jajowodu lub jajnika jesli to ta ciaza pozamaciczna . Czy ktos mial podobnie i skonczylo sie happy endem?

  • Daga121222 Ekspertka
    Postów: 137 105

    Wysłany: 19 marca, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem beta jest w porządku, powtórz po 48 godzinach, by sprawdzić przyrost 🙂
    A na usg nic nie widać, bo jest za wcześnie.
    Moja koleżanka miała betę 16, a była 2-3 dni po terminie miesiączki. Bądź dobrej myśli 🥰
    A podobno takie bóle są normalne na tym etapie.

    👱🏻‍♀️28
    🧑🏻‍🦱28

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015
    💍2019
    💒12.08.2022


    Starania od: 02.2023

    💊 magnez, olej z wiesiołka, wit D, fertistim, omega 3
  • Angi90 Autorytet
    Postów: 2547 5327

    Wysłany: 19 marca, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Beta bardzo ładna! Na USG jest zbyt wcześnie żeby można było o czymkolwiek wnioskować, sam pęcherzyk ciążowy może być widoczny przy becie powyżej 1000. To co teraz musisz zrobić to powtórzyć badanie bety po 48h (czyli czwartek) i sprawdzić przyrost. Sprawdzisz wprowadzając dane tutaj: https://plodnosc.pl/kalkulator-beta-hcg/
    Jeżeli będzie w porządku, powtórzy tak samo badanie bety (raz i po 48h) w przyszłym tygodniu, jak przebije tysiąc umów się na USG, wtedy będziesz wiedziała czy jest pęcherzyk i czy jest w macicy. Póki co życzę Ci spokoju ducha, dużo cierpliwości i Gratuluję - jesteś 🤰🏼
    Edit: na bóle, ciągnięcia spokojnie możesz brać no-spę i/lub magnez 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca, 17:47

    👩🏼34 🧔🏻39 👧🏼9
    od 09/22 po 15 cs :
    09/23 Laparoskopia - całkowita niedrożność
    IVF '24🟢
    24/04 Klinika▶️ badania 💉
    03/06 Kwalifikacja⏳
    "Nowy początek to podróż, która wymaga planu."
  • IlonaUg Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 21 marca, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety beta spadła do 175,000 czy to może oznaczać ciążę pozamaciczna czy raczej poronienie w toku strasznie zaczęłam się bać :(

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3266 3553

    Wysłany: 21 marca, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IlonaUg wrote:
    Niestety beta spadła do 175,000 czy to może oznaczać ciążę pozamaciczna czy raczej poronienie w toku strasznie zaczęłam się bać :(
    Przy ciąży pozamacicznej beta przeważnie skacze. Myślę że wychwyciłaś ciążę biochemiczną

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • IlonaUg Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 21 marca, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już w takim razie moje drugie poronienie :( mam jednego syna chciałam mieć drugie dziecko ale teraz już straciłam całkiem nadzieję ;(nic tylko ryczeć się chce . Czy to może być spowodowane przez progesteron ?

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4404 8389

    Wysłany: 21 marca, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IlonaUg wrote:
    To już w takim razie moje drugie poronienie :( mam jednego syna chciałam mieć drugie dziecko ale teraz już straciłam całkiem nadzieję ;(nic tylko ryczeć się chce . Czy to może być spowodowane przez progesteron ?
    Miałaś jakieś badania? Byłaś u ginekologa i endokrynologa?

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕐

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • IlonaUg Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 21 marca, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Miałaś jakieś badania? Byłaś u ginekologa i endokrynologa?

    Ginekolog po pierwszym poronieniu zwalala winę na jakąś chorobę reumatologiczną która może mnie dotyczyć , ze względu na liczne sine plamy na moim ciele które pojawiają się od 7 lat ( mój syn ma 5 ) . Tsh w normie usg tarczycy również , hormony w 3 dniu miesiączki też wszystkie okej . Mialam niedobór progesteronu w ciąży z moim synem .

  • aszin Autorytet
    Postów: 3510 7512

    Wysłany: 21 marca, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badałaś progesteron 7 dni po owulacji?

    siesiepy lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️’93 🧔🏻‍♂️’88
    🚩Hashimoto
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔

    💉Neoparin+💊 Acard150
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4404 8389

    Wysłany: 21 marca, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IlonaUg wrote:
    Ginekolog po pierwszym poronieniu zwalala winę na jakąś chorobę reumatologiczną która może mnie dotyczyć , ze względu na liczne sine plamy na moim ciele które pojawiają się od 7 lat ( mój syn ma 5 ) . Tsh w normie usg tarczycy również , hormony w 3 dniu miesiączki też wszystkie okej . Mialam niedobór progesteronu w ciąży z moim synem .
    Jeżeli gin wskazywała chorobę reumatologiczna to chyba spróbowałabym się udać do polecanego immunologa, zwłaszcza że już drugi raz się coś dzieje. Z immunologia też da się walczyć.

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕐

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • IlonaUg Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 21 marca, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    A badałaś progesteron 7 dni po owulacji?

    Po ostatnim poronieniu 6 miesięcy temu badałam progesteron około 15 dni po owulacji tak kazała ginekolog był to jakiś 3 dzień miesiączki . Wyniki mieściły się w przedziale z tego co pamiętam

  • IlonaUg Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 21 marca, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Jeżeli gin wskazywała chorobę reumatologiczna to chyba spróbowałabym się udać do polecanego immunologa, zwłaszcza że już drugi raz się coś dzieje. Z immunologia też da się walczyć.

    Tak też zrobię . Mam 32 lata więc dużo czasu mi nie zostało a nie ukrywam że chciałabym aby mój syn miał rodzeństwo . Aczkolwiek przeczuwam że to coś z hormonami bo mam straszny PMS wręcz utrudniający życie

  • aszin Autorytet
    Postów: 3510 7512

    Wysłany: 21 marca, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IlonaUg wrote:
    Po ostatnim poronieniu 6 miesięcy temu badałam progesteron około 15 dni po owulacji tak kazała ginekolog był to jakiś 3 dzień miesiączki . Wyniki mieściły się w przedziale z tego co pamiętam
    Zbadaj 7dpo, jak masz PMS to możesz też dorzucić estradiol.

    siesiepy lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️’93 🧔🏻‍♂️’88
    🚩Hashimoto
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔

    💉Neoparin+💊 Acard150
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4404 8389

    Wysłany: 21 marca, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Zbadaj 7dpo, jak masz PMS to możesz też dorzucić estradiol.
    Popieram dorzucenie estradiolu 7dpo

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕐

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • IlonaUg Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 21 marca, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Popieram dorzucenie estradiolu 7dpo

    Tylko wiecie co moja ginekolog tak się uparła na ten reumatyzm że nawet nie chciała mnie w tym kierunku badać a jednak człowiek czuje że coś jest nie tak z nim . Przed porodem syna nie miałam takich silnych PMS-ów . Jestem cała spuchnięta mam stany depresyjne , zawroty głowy , mgłę mózgowa zapominam słów .Nie wiem może powinnam zmienić lekarza poprostu . Zrobię te badania poprostu sama na własną rękę . Czyli 7 dpo .

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4404 8389

    Wysłany: 21 marca, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IlonaUg wrote:
    Tylko wiecie co moja ginekolog tak się uparła na ten reumatyzm że nawet nie chciała mnie w tym kierunku badać a jednak człowiek czuje że coś jest nie tak z nim . Przed porodem syna nie miałam takich silnych PMS-ów . Jestem cała spuchnięta mam stany depresyjne , zawroty głowy , mgłę mózgowa zapominam słów .Nie wiem może powinnam zmienić lekarza poprostu . Zrobię te badania poprostu sama na własną rękę . Czyli 7 dpo .
    Zdecydowanie poszukaj lepszego lekarza. Najlepiej takiego który specjalizuje się w niepłodności, mają większe pojęcie i nie uprawiają spychologii.

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕐

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • IlonaUg Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 24 marca, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie może czy można dostać tabletki na poronienie zatrzymane i poronic w domu ? Czy zawsze trzeba leżeć w szpitalu ? Mimo tej bety do poronienia nie dochodzi mam tylko czasem bóle w kregoslupie lekkie ćmienie w brzuchu i w dalszym ciągu strasznie mnie bolą piersi. Jutro mam wizyte u ginekologa mam nadzieje że coś sie wyjaśni chciałabym miec to juz za sobą .

  • aszin Autorytet
    Postów: 3510 7512

    Wysłany: 24 marca, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym jutro powtórzyła betę na Twoim miejscu, zobaczysz czy spada i jak szybko. Przy tak niskich wartościach raczej Ci leków nie dadzą. Podejrzewam, że każą Ci czekać po prostu na spadek bety i miesiaczke.

    👱🏻‍♀️’93 🧔🏻‍♂️’88
    🚩Hashimoto
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔

    💉Neoparin+💊 Acard150
  • Eniana Autorytet
    Postów: 398 756

    Wysłany: 25 marca, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak powtórz bete, przy takich wartościach samo powinno się zacząć. Ale musisz wziąć pod uwagę jeszcze bład laboratorium i cp wtedy beta też skacze.

    07.2016 cp zakończona laparoskopowo
    11.2016 poronienie zatrzymane 8tc
    05.2019 👨‍👩‍👧 córka
    07.2022 kolejne starania
    01.2023 poronienie zatrzymane 7tc
    04.2023 cb
    08.2023 cb
    01.2024 15tc 👼 córka io
  • IlonaUg Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 26 marca, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eniana wrote:
    Tak powtórz bete, przy takich wartościach samo powinno się zacząć. Ale musisz wziąć pod uwagę jeszcze bład laboratorium i cp wtedy beta też skacze.


    Wczoraj byłam u ginekologa coś pokazało sie w macicy raczej owalny nieprawidlowy pecherzyk majacy zaledwie 2 mm . Mam czekac i powtorzyć bete . Ciąża najprawdopodobnie zatrzymala sie na bardzo wczesnym etapie .

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ