X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niskie AMH, dużo strachu, trochę mniej nadziei
Odpowiedz

Niskie AMH, dużo strachu, trochę mniej nadziei

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • telefon_w_rosole Ekspertka
    Postów: 197 426

    Wysłany: 3 listopada 2023, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    35 lat tutaj. Czas nie był dla mnie łaskawy (miałam turbo niezdrowy tryb życia), dlatego dopiero gdzieś ostatnio mogłam osiąść i zacząć w ogóle starania o dziecko z mężem. Oboje jesteśmy nerwicowcami, więc więcej w tym wszystkim strachu, ale terapia jest w ruchu ;)
    Byłam u gina, bo raz zdarzył mi się okres o dwa tygodnie za szybko. Komplet badań, wszystkie piękne poza AMH... wynoszącym 0,39.
    Gin zrobił się blady i powiedział, że no, łatwo nie będzie, mamy się starać trzy miesiące, a potem mam przyjść z mężem za rękę i będziemy badać męża, a potem trzeba pomyśleć o IVF.
    Nie powiem - padł na mnie strach.
    Rozmawiałam o tym potem z lekarką rodzinną, która aż się zagotowała i powiedziała, że niepłodność stwierdza się po więcej niż trzech miesiącach. Z podobnego założenia wychodzi moja terapeutka. Obie są zdania, że ten konkretny gin (kasujący 300 zł za 5-10 minut wizyty) trochę bierze przewagę nad moją nerwicą.
    No, ale.
    Staramy się. Dopiero teraz uczę się swojego ciała i jego potrzeb. Niby lepiej późno niż wcale. Trochę się boję, pewnie nawet bardziej niż trochę.
    Będę do was często zaglądać. Może nawet założę pamiętnik?

    27.11.2023 - cień ⏸️
  • Clausix Autorytet
    Postów: 5269 3170

    Wysłany: 3 listopada 2023, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    telefon_w_rosole wrote:
    Hej dziewczyny!
    35 lat tutaj. Czas nie był dla mnie łaskawy (miałam turbo niezdrowy tryb życia), dlatego dopiero gdzieś ostatnio mogłam osiąść i zacząć w ogóle starania o dziecko z mężem. Oboje jesteśmy nerwicowcami, więc więcej w tym wszystkim strachu, ale terapia jest w ruchu ;)
    Byłam u gina, bo raz zdarzył mi się okres o dwa tygodnie za szybko. Komplet badań, wszystkie piękne poza AMH... wynoszącym 0,39.
    Gin zrobił się blady i powiedział, że no, łatwo nie będzie, mamy się starać trzy miesiące, a potem mam przyjść z mężem za rękę i będziemy badać męża, a potem trzeba pomyśleć o IVF.
    Nie powiem - padł na mnie strach.
    Rozmawiałam o tym potem z lekarką rodzinną, która aż się zagotowała i powiedziała, że niepłodność stwierdza się po więcej niż trzech miesiącach. Z podobnego założenia wychodzi moja terapeutka. Obie są zdania, że ten konkretny gin (kasujący 300 zł za 5-10 minut wizyty) trochę bierze przewagę nad moją nerwicą.
    No, ale.
    Staramy się. Dopiero teraz uczę się swojego ciała i jego potrzeb. Niby lepiej późno niż wcale. Trochę się boję, pewnie nawet bardziej niż trochę.
    Będę do was często zaglądać. Może nawet założę pamiętnik?

    Przy tak niskim AMH nie ma czasu na czekanie roku bez działań, niestety. Dobrze, że ginekolog chce działać od razu ;) Powodzenia ;)

    telefon_w_rosole, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7479 7679

    Wysłany: 3 listopada 2023, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Hmm… Ja bym się posłuchała lekarza ginekologa a nie rodzinnej. Fakt, niepłodność może i stwierdza się po 12 miesiącach, jeśli kobieta jest młoda i zdrowa. A Ty masz 35 lat, AMH wynoszące 0,39 które jest turbo niskie i świadczy o wygasających jajnikach. I nie ma co czekać dłużej. Jeżeli chodzi o ginekologa, poszukaj kogoś mocno polecanego, chociaż ja już bym Ci radziła iść do kliniki niepłodności. Z takim AMH da się zajść w ciążę i może Ci się udać bez problemów, za pierwszym razem. Ale chyba lepiej być od samego początku pod opieką kogoś konkretnego.
    Trzymam mocno kciuki 🍀

    Clausix, telefon_w_rosole lubią tę wiadomość

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • telefon_w_rosole Ekspertka
    Postów: 197 426

    Wysłany: 3 listopada 2023, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okej, dzięki, kobietki :)
    Nie powiem - namieszano mi w głowie raz czy drugi. Pewnie macie rację. Ja z tych, co mi mówią "uspokój się i spróbuj za rok".

    27.11.2023 - cień ⏸️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7479 7679

    Wysłany: 3 listopada 2023, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie. Nie czekaj roku. Bo może być za późno. Ginekolog nie wchodzi w kompetencje Twojej terapeutki, to ona też nie powinna podważać jego zaleceń. Tak samo rodzinna. Wie w ogóle co to jest AMH?
    Są przypadki, że dziewczyny zachodzą naturalnie w ciążę przy takim AMH i rodzą zdrowe dzieci. Ale też są takie, że zachodzą w ciążę i ronią, bo komórki były słabe. Ja myślę, że to szkoda czasu. Ovufriend jest skarbnicą wiedzy, poczytaj sobie różne wątki, o niskim AMH, o suplementacji, o polecanych lekarzach i klinikach. Wiem, że dużo dziewczyn z niskim AMH jeździ do Czech, bo oni się specjalizują w tym.

    telefon_w_rosole lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • telefon_w_rosole Ekspertka
    Postów: 197 426

    Wysłany: 3 listopada 2023, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, zarejestrowanie się na tym forum było dobrym pomysłem <3 Jesteście kochane.
    Jestem z okolic Kato, tutaj klinik jak ulęgałek, rozważam właśnie taką, do której chodzę do innego lekarza. Mam tam nawet psychiatrę, która leczy moją nerwicę (bo bardzo ją lubię, a że pracuje w klinice niepłodności to inna sprawa). :)

    27.11.2023 - cień ⏸️
  • telefon_w_rosole Ekspertka
    Postów: 197 426

    Wysłany: 3 listopada 2023, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania ogólnie miałam takie:
    17-hydroksyprogesteron: 0,63
    AMH: 0,39
    FAI testosteron: 20,90
    SHBG: 39,87
    FAI androgeny: 1,83
    TSH: 2,115
    FSH: 4,58
    LH: 1,23
    Kortyzol: 5,99

    Robione miesiąc temu w ostatni dzień miesiączki

    27.11.2023 - cień ⏸️
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2022 2473

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Zajrzyj sobie na dział starając się z pomocą medyczną, tam jest nawet wątek o niskim AMH.
    Ja od siebie powiem, że nie czekałam na Twoim/ Waszym miejscu roku, ani nawet pół roku. Tutaj chyba warto posłuchać ginekologa, a nie lekarza rodzinnego. Pamiętaj też, że in vitro to też nie jest jakieś hop siup, że podejmiesz decyzję i jutro zaczynasz... To wszystko trwa i może z różnych względów się przeciągać. Ja znalazłabym na Twoim miejscu jakiegoś zajebistego lekarza w dobrej klinice, chłopu kazała się też przebadać , bo jak dojdzie Wam problem natury męskiej, to już w ogóle być może nie powinniście czekać...i działała, działała na maxa...
    Mówi Ci to nerwicowiec 🙈
    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2023, 15:06

    telefon_w_rosole, Clausix, MarKaro lubią tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀

    preg.png
  • telefon_w_rosole Ekspertka
    Postów: 197 426

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    Hej!
    Zajrzyj sobie na dział starając się z pomocą medyczną, tam jest nawet wątek o niskim AMH.
    Ja od siebie powiem, że nie czekałam na Twoim/ Waszym miejscu roku, ani nawet pół roku. Tutaj chyba warto posłuchać ginekologa, a nie lekarza rodzinnego. Pamiętaj też, że in vitro to też nie jest jakieś hop siup, że podejmiesz decyzję i jutro zaczynasz... To wszystko trwa i może z różnych względów się przeciągać. Ja znalazłam jakiegoś zajebistego lekarza w dobrej klinice, chłopu kazała się też przebadać , bo jak dojdzie Wam problem natury męskiej, to już w ogóle być może nie powinniście czekać...i działała, działała.
    Powodzenia!

    Jasne, dziękuję :) Pójdę, zajrzę!
    Tak, myślę, że jednak posłucham doktora i wrócimy do niego za te dwa miesiące. Trudno, stary będzie musiał kubeczkować.
    Na szczęście na Górnym Śląsku jak już mówiłam klinik jak psów :D

    27.11.2023 - cień ⏸️
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2022 2473

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie! To tym bardziej jeśli macie pod nosem kliniki.. to sprawa jest jakby "ułatwiona"..bo dojazdy etc. Wam odejdą.

    MarKaro lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀

    preg.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2474 1803

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja również mam niskie AMH. Najświeższy wynik - 0,45.

    Stwierdziliśmy z mężem, że może nie ma co już liczyć na cud i zdać się na pomoc medyczną. Wcześniej o ivf nie myśleliśmy, bo mamy juz córeczkę (zaszłam w ciażę przy AMH 0,96). Ale wiem, że jeśli nie spróbujemy wszystkiego, będziemy bardzo żałować, że nie postaraliśmy się bardziej o rodzeństwo dla niej.
    Poza tym ivf da nam odpowiedź, czy moje komórki (bardzo niewielka już ilość) już są naprawdę tak złej jakości, że jednak musimy odpuścić ;)

    Zacznij suplementację, podpicuj trochę jajca i nie zwlekajcie z wizytą u specjalisty.

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • telefon_w_rosole Ekspertka
    Postów: 197 426

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znaczy moja rodzinna generalnie to fantastyczna babka i wyleczyła większość moich chorób przewlekłych. Tak jeszcze nawiążę :) Jest też bardzo uczciwa.
    To, gdzie mi zasiała ziarno niepewności to mówiąc, żeby pamiętać, że niestety są ginekolodzy, którzy żywią się lękami kobiet i żeby nie wydawać 2000 zł miesięcznie na kilka wizyt, tylko najpierw spróbować samemu. Ale z drugiej strony wy macie rację, że to trochę już nie ma czasu. Cholera wie, ile tych jajców tam zostało.

    27.11.2023 - cień ⏸️
  • Clausix Autorytet
    Postów: 5269 3170

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    telefon_w_rosole wrote:
    Jasne, dziękuję :) Pójdę, zajrzę!
    Tak, myślę, że jednak posłucham doktora i wrócimy do niego za te dwa miesiące. Trudno, stary będzie musiał kubeczkować.
    Na szczęście na Górnym Śląsku jak już mówiłam klinik jak psów :D

    Mój M nie był szczególnie zachwycony wizją randki z kubeczkiem, ale jak mu poopowiadałam jakie procedury medyczne ja przechodzę, to bez słowa poszedł się przebadać :P

    alauda, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2022 2473

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Mój M nie był szczególnie zachwycony wizją randki z kubeczkiem, ale jak mu poopowiadałam jakie procedury medyczne ja przechodzę, to bez słowa poszedł się przebadać :P
    Mój też nie był... A robił kilka razy. Pierwszy raz jakoś po pół roku starań 🙈 Tylko myśmy mieli problem z jego strony. Głupio wierzyliśmy, że w końcu się uda... Czas niby był, bo moje amh prawie 7 bez pcos... Ale w końcu po 2 latach od pierwszych jego badań przyszedł czas na to ivf...bo te wyniki jednak głownie spadały, w końcu deczko się poprawiły i wystartowaliśmy z procedurą. Dlatego ja zawsze będę wszystkim, którzy się już trochę starają, że męski czynnik jest tak istotny jak damski i facet też musi się badać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2023, 15:22

    Clausix, MarKaro lubią tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀

    preg.png
  • telefon_w_rosole Ekspertka
    Postów: 197 426

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tylko nadzieję, że z takim AMH zrobią mi IVF... bo generalnie podwozie mam zdrowiutkie, wszystkie wyniki poza tym antimullerem dobre, nawet moja ciotka laborantka rozkminiała, czy to nie przez to, że krew za długo jechała, no ale z tej krwi przecież wychodziły też inne badania... ech, nie dojdziesz ;)

    27.11.2023 - cień ⏸️
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2022 2473

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie masz możliwości powtórzyć badania w kolejnym cyklu, ale w takim labie, w którym badają na miejscu? Podobno przewóz krwi może mieć w przypadku amh znaczenie 🤔🧐

    MarKaro lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀

    preg.png
  • telefon_w_rosole Ekspertka
    Postów: 197 426

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pójdę do doktora Magnuckiego i obczaję, bo to on jest moim kolejnym celem - leczę ADHD u psychiatry w jego klinice :D Psychiatra go poleca, no ale to jej szef, co ma mówić ;) Może on coś powie.

    27.11.2023 - cień ⏸️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2474 1803

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    telefon_w_rosole wrote:
    Ja mam tylko nadzieję, że z takim AMH zrobią mi IVF... bo generalnie podwozie mam zdrowiutkie, wszystkie wyniki poza tym antimullerem dobre, nawet moja ciotka laborantka rozkminiała, czy to nie przez to, że krew za długo jechała, no ale z tej krwi przecież wychodziły też inne badania... ech, nie dojdziesz ;)

    Moim zdaniem lekarz powinien szczerze określić szanse ale to Wy ostatecznie będziecie decydować, czy próbujecie czy nie.

    AMH to czule badanie i najlepiej je robić gdzieś na miejscu, ale nie sadze, ze wynik bardzo drastycznie będzie sie różnic tylko z tego powodu.
    Jednak ja może na Twoim miejscu powtórzyłabym je gdzieś w klinice, bo z tego co kojarzę, od wyniku AMH zależy czy dostanie sie refundację na leki czy nie.
    Ale przyznam, ze ja raczkuje w temacie ivf wiec nie wiem, jak to wyglada.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2023, 15:46

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7479 7679

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to prawda z tym przewozem krwi. Ma duże znaczenie przy AMH. Może poszukaj w jakimś laboratorium przyszpitalnym, może badają na miejscu? Przy niskim AMH każde 0,1 ma znaczenie.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • telefon_w_rosole Ekspertka
    Postów: 197 426

    Wysłany: 3 listopada 2023, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, w najgorszym razie pójdę do Gyncentrum albo do Angelicusa, tam o ile pamiętam na miejscu robią :)

    Clausix lubi tę wiadomość

    27.11.2023 - cień ⏸️
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ