Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • Ewa89_89 Autorytet

Wysłany: 31 maja 2019, 11:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku nigdy nie byłam pod namiotem :-) zazdroszczę :-)
    U mnie zmulka i bez planów. Odkuwam się finansowo i czekam na @. Daje jajnikom odpocząć od Clo i innych leków :-)

25.07 FET 8b 🙏
    06.20 histero usunięto uwypuklenie w macicy
    05.20 histero +hegarowanie nieudane (zbyt wąska szyjka)
    12.19 II IMSI długi protokół: 17 komórek/ 8 dojrzałych/ 4 zaplodnione/1❄️8b
    06.2019 IMSI krótki 12 komórek/7 dojrzałych/5 zapłodnionych/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb, zero mrozaków :(
    1 IUI 03.04.19 :(
    4 x stymulacja clo :(

Ja: HSG ok, AMH ok 3; Choroba Gravesa Basedowa, Hashimoto, Łuszczyca, Endometrioza II, zrosty, MTHFR hetero, PAI homo, kir AA brak wszystkich implantacyjnych.

Mąż: Mała ilość, słabe upłynnienie i ruchliwość, morfologia 4%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry poniżej normy

Starania od 01.2016
  • ABI90 Autorytet

Wysłany: 31 maja 2019, 12:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też w planach ostatni cykl z Clo, czekam aż się zacznie :D a później zobaczymy, brak planów.

Oj niestety te leczenia i próby spełnienia marzenia są bardzo kosztowne... Ten lekarz z polecenia przyjmuje też na NFZ w jakimś tam instytucie rozrodczości i niepłodności, dodatkowo w szpitalu więc liczę na niego....

W tamtym roku bardzo często jeździliśmy pod namiot :) a w tym roku jestem pełnoprawnym wędkarzem i mogę w pełni korzystać. W poprzednią niedzielę też cały dzień nad wodą i "na wodzie". Już mam dość siedzenia i umartwiania....

• Ewa89_89 Autorytet

Wysłany: 31 maja 2019, 13:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi No to gratulacje :-) a rybki lowisz dla frajdy czy pózniej przyrządzasz?
    Puść nam jakieś foto z wyjazdu :-) podobno ma być piękna pogoda!
    Ja sobotę mam urodziny teściów wiec posiedzenie przy stole :-/ ale w niedziele marzy mi się wyjazd na cały dzień :-)

25.07 FET 8b 🙏
    06.2019 IMSI krótki 12 komórek/7 dojrzałych/5 zapłodnionych/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb, zero mrozaków :(

Ja: HSG ok, AMH ok 3; Choroba Gravesa Basedowa, Hashimoto, Łuszczyca, Endometrioza II, zrosty, MTHFR hetero, PAI homo, kir AA brak wszystkich implantacyjnych.

Mąż: Mała ilość, słabe upłynnienie i ruchliwość, morfologia 4%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry poniżej normy

Starania od 01.2016
  • ABI90 Autorytet

Wysłany: 31 maja 2019, 14:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łowię i wypuszczam :) ostatnio złowiliśmy swojego pierwszego w życiu szczupaka :) tydzień temu mieliśmy grilla u teściowej, dzisiaj wieczorem muszę tylko posprzątać, poprasować i na działkę skoczyć podlać moje roślinki :D a pogoda tak, jutro ma być u nas 25 a w niedzielę nawet 28 stopni. W nocy bedziemy się grzać :D

Ogólnie waham się czy brać Clo, ono może zaburzyć raczej wyniki a mam trochę do zrobienia....

Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2019, 14:20

• Nobis Autorytet

Wysłany: 31 maja 2019, 14:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi jak dostałam rozpiskę badań od lekarza z kliniki to amh było wpisane z inf o dowolnym dniu cyklu.

Ewa do 18.06 będę maksymalnie w 8dc więc trochę chyba za szybko skoro miałam się pojawić między 10-12 dc

Starania od 2018r.
    MTHFR A1298C homo, PAI-1 (4G/5G) hetero
    I IUI - 30.10.2019... 14 dp iui test +
    Syn urodzony 21.07.2020 r., 3440 g i 57 cm.
  • ABI90 Autorytet

Wysłany: 31 maja 2019, 14:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam do zrobienia FSH, LH, testosteron, androstendion, estradiol i DHEA w 3-5dc i chyba się wstrzymam z Clo bo martwię się że zaburzy... AMH też by się właśnie w końcu przydało zrobić...

Mój małżonek pojechał na badanie o dziwo nawet dobry humor miał dzisiaj :)

Aniu a u innego lekarza nie chcesz wizyty skoro do swojego się nie załapiesz?;)

• Nobis Autorytet

Wysłany: 31 maja 2019, 15:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zdecyduje się na wizytę u kogo innego bo nie chce odpuszczać cyklu ale umowie wizytę w czwartek bo będziemy z Lubym u androloga

Starania od 2018r.
  • Ewa89_89 Autorytet

Wysłany: 31 maja 2019, 16:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Nobis idź do innego bo i tak na monitoringami skacze się od osoby do osoby a mkze ten inny lekarz powie coś mądrego.

Abi bosko! Szczupak to już niezła zdobycz :-) fajna rozrywka. Kiedyś miałam chłopaka z którym chodziliśmy na ryby ale mój mąż kompletnie nie ma na to zajawki. Pozostaje mi ryby kupować w rybnym a nad woda czytać książki :-)
    Korzystajcie z pogody i z sprzyjającej aury na łonie natury ;-]
    A tych badan masz troje do zrobienia. Nie wiem czy Clo może wpłynąć ba wynik ale wydaje mi się, że całkiem obojętne nie bedsie wiec szkoda ryzykować.

Kolejna cześć, trzecia 365 dni czyli polskiego zboczucha typu Grecy jest już dostępna.

25.07 FET 8b 🙏

Starania od 01.2016
  • ABI90 Autorytet

Wysłany: 31 maja 2019, 18:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam wszystkie 3 części bo nie czytałam ale po tym jak autorka była u Wojewódzkiego to jestem ciekawa :)

No i myślę że odpuszczę te Clo, oby małpisko przyszło...
    Mam już wyniki męża, abstynencja wyniosła 6 dni.
    Ruch postępowy szybki (a) 8.3%
    Ruch postępowy wolny(b) 21,8%
    Ruch niepostepowy (c) 19.4%
    Nieruchome (D) 50.5%

Liczba w 1ml- 29.3 miliony
    Liczba w ejakulacie- 93.6miliony

A morfologia plemnika tylko 2% czyli bez zmian...

Ale w takiej ilości te 2% to może i nie jest źle. Trzeba się zająć moja owulacja a później czepiać się męża :)

• Phiczek Autorytet

Wysłany: 31 maja 2019, 19:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś często bywałam na rybkach :D
    Ostatnio wypad był rodzinny :P

Dziś miałam 1 dzień monitoringu.
    Pęcherzyk 21mm w 13 dc. Mialam iść jeszcze w poniedziałek ale że zbytnio miejsc nie było to zapisałam się na wtorek.
    Dostałam dupka.

No i się zobaczy co dalej.

* 66 cykl
    * IO
    * niski progesteron
    * 14.06.2019r. Zakończenie starań
  • madzikow Autorytet

Wysłany: 31 maja 2019, 20:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale naskrobałyście :)

Abi wyniki męża przy takiej ilości są dobre :) teraz tylko działać i cieszyć się sobą nawzajem :)
    I idź do obu lekarzy, jeśli możesz, potem zawsze możesz trzymać się zaleceń wybranej osoby.

Ania te monitoringi to często bywają u różnych lekarzy, więc pilnuj, żebyś wiedziała w jakim etapie nie odpuszczać seksu :)

Phia jak masz dupka to dobrze, bo zwiększy Twój naturalny prog i może akurat akurat ;) trzymam kciuki!

Ja będę chciała coś pospacerować albo na budowie coś porobić, bo jutro jeszcze w pracy niestety to pół dnia ucieknie. A potem kilka dni wolnego, to się odpocznie i pozałatwia co nie co.
    Ciekawa jestem co nam powie lekarz...kiedy będziemy mogli wystartować z procedurą. Teraz mam jakieś opóźnienie z @ i oczywiście się głupio łudzę, że a moooże coś jednak zaskoczyło ;) jasna sprawa, że szanse takie jak wygrana w totka więc grzecznie zostaje czekać aż mnie zaleje.

Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • Phiczek Autorytet

Wysłany: 1 czerwca 2019, 21:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzikow
    Albo podniesie proga albo zadziala wrecz odwrotnie. Okaze sie wszystko w praniu heh

* 66 cykl
    * IO
    * niski progesteron
    * 14.06.2019r. Zakończenie starań
  • madzikow Autorytet

Wysłany: 3 czerwca 2019, 07:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podniesie podniesie :)
    My w celibacie, bo jutro to badanie nasienia.

PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
  • ABI90 Autorytet

Wysłany: 3 czerwca 2019, 09:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzikow to trzymam kciuki za jutrzejsze wyniki :) długo czekacie na wynik?

Ja na tych rybach byłam całkowicie bez zasięgu ale proszę, obiecana fotka hehe https://zapodaj.net/4ac7bd70954ff.jpg.html
    Opalilam się że ojoj rączki pieką :)

U mnie okresu brak, ale temperatura za niska i nie daje nadziei. O 13 idę do rodzinnej i może uda mi się dostać skierowanie na TSH, ft3, ft4 i przeciwciala a za tydzień mam.wizyte u tego ginekologa- endokrynologa. Więc już teraz niech się wstrzymać okres hehe

Miłego dnia dziewczyny :)

• Nobis Autorytet

Wysłany: 3 czerwca 2019, 10:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny po wczorajszych 40 km na rowerze w takim dobrym tempie (brat narzucał tempo) mam lekkie zakwasy. Dzisiaj po pracy jadę zrobić wymazy i tak się zastanawiam czy przy okazji nie zrobić progesteronu i prolaktyny? Jest sens robić te badania po południu? Jak myślicie

Starania od 2018r.
  • ABI90 Autorytet

Wysłany: 3 czerwca 2019, 10:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyny chyba nie ma sensu, wysiłek, współżycie, stres, mogą zawyżać poziom prolaktyny. Mi lekarz przed badaniem prolaktyny z MTC (z obciążeniem) powiedział żeby przed co najmniej 4 dni nie współżyć. Po wejściu do laboratorium odczekać z 15 min i dopiero badanie.

Ładny dystans ;) ja może dzisiaj ruszę rowerem :)

• madzikow Autorytet

Wysłany: 3 czerwca 2019, 13:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi jak pięknie! :):) lubię takie klimaty wypoczynku i chyba muszę coś podziałać w tym temacie, żeby się nauczyć łowienia ryb ;)
    Wynik będzie tego samego dnia jeszcze, ale wieczorem. Nie liczę zupełnie na poprawę jakości czy ilości;) to bardziej jako formalność, do procedury chciał lekarz :)
    Ania nie ma sensu robić tych hormonów. Prolaktyna to tak jak Abi napisała. Natomiast co do proga to jest sens badać 7dni po potwierdzonej owu i fajnie tezteż jesli masz wyniki z innych cykli do porownania :)

PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
  • Nobis Autorytet

Wysłany: 3 czerwca 2019, 13:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy była ewentualną owulacja to nie wiem ale biorąc pod uwagę kiedy był zastrzyk i temperaturę to teoretycznie dzisiejsze badanie coś by powiedziało. Mam parę razy badany progesteron ok 7 dpo więc teoretycznie mam z czym porównać tylko musiałabym poszukać

Starania od 2018r.
  • ABI90 Autorytet

Wysłany: 3 czerwca 2019, 13:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja byłam u rodzinnej i dała mi na cześć badań, na resztę nie mogła dać bo mówi że kierowniczka ośrodka bedzie się czepiać. Morfologia z rozmazem, glukoza, białko, potas, kreatynina, ALT, TSH, FT4. akurat jutro przed pracą pobiore krew a w czwartek będę miała wynik :) do tego dorobię sobie insulinę, FT3 i przeciwciała. I wiecie co, oby już te małpisko teraz nie przyszło, bo wizyta za tydzień i już wolę doczekać zeby mnie zbadał i powiedział co mu zbadać jeszcze no i czy brać Clo...

Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 13:58

• madzikow Autorytet

Wysłany: 3 czerwca 2019, 14:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania to rób samego proga :)

Abi kciuki zatem żeby było po Twojej myśli :)

U Was też się tak gorąco zrobiło? Normalnie jak lato :):):)

PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
‹‹ 1087 1088 1089 1090 1091 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego