X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Noworoczne postanowienie wszystkie jedno mamy✨ za 9 miesięcy będziemy mamami! 💖
Odpowiedz

Noworoczne postanowienie wszystkie jedno mamy✨ za 9 miesięcy będziemy mamami! 💖

Oceń ten wątek:
  • Liliowa Autorytet
    Postów: 318 375

    Wysłany: 1 lutego, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mój wynik bety z dzisiaj czyli 11dpo to tylko 3,45. Chyba jest to biochemiczna ciąża. Jak myślicie? Pamiętacie taki niski wynik u kogoś?

    6 CS o czwarte dzieciatko od 9.23r.
    Mama kp
    29.02 bhcg=36
    2.03 bhcg=109 (przyrost po 48 h=200%)
    5.04. Dzidzius na usg wiekszy o 3 dni niż z terminu miesiączki
    8.05 nastepna wizyta

    preg.png


    👩34🧔‍♂️34
  • Erdene Ekspertka
    Postów: 152 135

    Wysłany: 1 lutego, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka9090 wrote:
    To ja chyba jesteśmy z tych bardziej niecierpliwych kobiet 🤣 byłam już dwa razy u gin. 4+5 żeby potwierdzić gdzie jest pęcherzyk i 7+0 żeby sprawdzić ❤️. A jak mi się mega dłużyło do wizyty żeby zobaczyć serduszko.... W sumie ja nie widziałam serduszka ale lekarz powiedział, że mamy człowieczka z bijącym serduszkiem. Kolejna wizytę mam 1 marca 🥰 A termin porodu jak na razie z ostatniej miesiączki wypada u nas na 13 września.
    Rozumiem Cię z 100%. Ja byłam w 4+5 i 5+5... A teraz mam wizytę na 6+5, ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że sam lekarz mi kazał przyjść, więc tym razem jestem niewinna 🙈

    @Liliowa
    Hm, mimo wszystko 11dpo to jeszcze dość wcześnie, może beta dopiero staruje?

  • Liliowa Autorytet
    Postów: 318 375

    Wysłany: 1 lutego, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erdene wrote:
    Rozumiem Cię z 100%. Ja byłam w 4+5 i 5+5... A teraz mam wizytę na 6+5, ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że sam lekarz mi kazał przyjść, więc tym razem jestem niewinna 🙈

    @Liliowa
    Hm, mimo wszystko 11dpo to jeszcze dość wcześnie, może beta dopiero staruje?


    Oby tak było. Jeśli jutro nadal będę miała pozytywne testy zmoczu to zrobię w sobotę ponownie bete

    6 CS o czwarte dzieciatko od 9.23r.
    Mama kp
    29.02 bhcg=36
    2.03 bhcg=109 (przyrost po 48 h=200%)
    5.04. Dzidzius na usg wiekszy o 3 dni niż z terminu miesiączki
    8.05 nastepna wizyta

    preg.png


    👩34🧔‍♂️34
  • Truskawka18 Przyjaciółka
    Postów: 66 72

    Wysłany: 1 lutego, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliowa wrote:
    Oby tak było. Jeśli jutro nadal będę miała pozytywne testy zmoczu to zrobię w sobotę ponownie bete
    Trzymam kciuki !

    🙍‍♀ 31 l.
    🙍‍♂ 33 l.

    12.2023 - początek starań
    18.01 - ⏸️
    19.01 - beta hcg - 34,76 mlU/ ml
    24.01 - beta hcg - 356,52 mlU/ m
  • Truskawka18 Przyjaciółka
    Postów: 66 72

    Wysłany: 1 lutego, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka9090 wrote:
    To ja chyba jesteśmy z tych bardziej niecierpliwych kobiet 🤣 byłam już dwa razy u gin. 4+5 żeby potwierdzić gdzie jest pęcherzyk i 7+0 żeby sprawdzić ❤️. A jak mi się mega dłużyło do wizyty żeby zobaczyć serduszko.... W sumie ja nie widziałam serduszka ale lekarz powiedział, że mamy człowieczka z bijącym serduszkiem. Kolejna wizytę mam 1 marca 🥰 A termin porodu jak na razie z ostatniej miesiączki wypada u nas na 13 września.
    Ja też należę do tych niecierpliwych, pierwszy raz byłam w tamtym tyg w sobotę, lekarz mi powiedział że wygląda na końcówkę 4 tyg i był widoczny pęcherzyk ciążowy.
    Teraz kolejna wizytę ma za tydzień w piątek ale ciężko mi wytrwać 😃

    🙍‍♀ 31 l.
    🙍‍♂ 33 l.

    12.2023 - początek starań
    18.01 - ⏸️
    19.01 - beta hcg - 34,76 mlU/ ml
    24.01 - beta hcg - 356,52 mlU/ m
  • Karloina Autorytet
    Postów: 2096 813

    Wysłany: 2 lutego, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciazy poszłam szybko do lekarza, i Pani doktor mnie nastraszyła tak bardzo, że bałam się ponownie usiąść na fotel u drugiej Pani doktor. Długa historia, całe szczęście zakończyła się szczęśliwie dla mojej rodziny.

    Dziewczyny jak się czujecie na początku ciazy? Czy macie jakieś dolegliwości oprócz bólu brzucha jak na okres?
    Mnie czasem zemdli ale piersi w normnie , zmęczenie i lenistwo włączone na maxa.

    KarolinaJ0702 lubi tę wiadomość

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • Truskawka18 Przyjaciółka
    Postów: 66 72

    Wysłany: 2 lutego, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem bardzo zmęczona, kręci mi się w głowie jak za szybko wstanę, niektóre zapachy mi mocno przeszkadzają i wtedy jest mi nie dobrze , czasem lekko czuję brzuch. A i piersi bardzo mnie bolały na początku, przez to też poszłam szybciej na USG piersi bo już myślałam że coś nie tak (na szczęście wszystko ok).
    Póki co nie wymiotuje ale może to jeszcze do mnie przyjdzie.

    🙍‍♀ 31 l.
    🙍‍♂ 33 l.

    12.2023 - początek starań
    18.01 - ⏸️
    19.01 - beta hcg - 34,76 mlU/ ml
    24.01 - beta hcg - 356,52 mlU/ m
  • KarolinaJ0702 Ekspertka
    Postów: 166 137

    Wysłany: 2 lutego, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina wrote:
    Ja w pierwszej ciazy poszłam szybko do lekarza, i Pani doktor mnie nastraszyła tak bardzo, że bałam się ponownie usiąść na fotel u drugiej Pani doktor. Długa historia, całe szczęście zakończyła się szczęśliwie dla mojej rodziny.

    Dziewczyny jak się czujecie na początku ciazy? Czy macie jakieś dolegliwości oprócz bólu brzucha jak na okres?
    Mnie czasem zemdli ale piersi w normnie , zmęczenie i lenistwo włączone na maxa.
    Mi piersi bardzo bolały wcześniej, teraz już nie tak mocno, czułam częste bóle podbrzusza, kłucie jajników, ból pleców, teraz jak za dużo się narobię w ciągu dnia to czuję jakieś bóle ale tak to jest ok, muszę trochę więcej spać, mam bardziej wyczulony węchową i smak mam chyba inny😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego, 09:40

    👩2001
    🧔‍♂️1993
    8 cs
    12.01.2024 ⏸️
    24.01.2024 mamy pęcherzyk ciążowy
    07.02.2024 następna wizyta pusty pęcherzyk
    Poronienie chybione 6/8 tydz. ciąży
  • Karloina Autorytet
    Postów: 2096 813

    Wysłany: 2 lutego, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaJ0702 wrote:
    Mi piersi bardzo bolały wcześniej, teraz już nie tak mocno, czułam częste bóle podbrzusza, kłucie jajników, ból pleców, teraz jak za dużo się narobię w ciągu dnia to czuję jakieś bóle ale tak to jest ok, muszę trochę więcej spać, mam bardziej wyczulony węchową i smak mam chyba inny😅
    Mnie tylko boli brzuch i czasem jest mi nie dobrze jak robie się głodna. Piersi czasem też zabolą. Zmęczenie wiadomo. Ale martwi mnie to chyba..nie wiem jakaś dziwna jestem😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego, 09:45

    KarolinaJ0702 lubi tę wiadomość

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • Berry123 Autorytet
    Postów: 290 485

    Wysłany: 2 lutego, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też zmęczenie, więcej śpię ogólnie. Piersi mam czułe i takie cięższe się zrobiły. Poza tym gorzej mi się oddycha, czasem mam wrażenie, że brakuje mi powietrza i muszę wziąć taki głębszy oddech. Czytałam, że na początku ciąży takie duszności są normalne, ale powiem szczerze, że takiego objawu się nie spodziewałam. No ale staram się oszczędzać i dużo odpoczywać i myślę, że będzie lepiej. Mdłości nie mam wcale, mam nadzieję, że ten objaw mnie ominie.

    👱‍♀️28 👱‍♂️32

    Choroba Gravesa-Basedova, niedczynność tarczycy po terapii jodem radioaktywnym, letrox 175

    starania 👶 od 07/2023
    15.01.24 ⏸
    15.02 1,3 cm człowieczka z ❤


    preg.png
  • Ewka9090 Ekspertka
    Postów: 193 560

    Wysłany: 2 lutego, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliowa wrote:
    Dziewczyny mój wynik bety z dzisiaj czyli 11dpo to tylko 3,45. Chyba jest to biochemiczna ciąża. Jak myślicie? Pamiętacie taki niski wynik u kogoś?
    Trzymam kciuki, żeby to była oznaką rozkręcającej się bety 🤞🥰

    🧑 33 l. 🧔33 l.
    👩‍❤️‍👨 09.2020r. 💒 06.2022r.

    Starania od 01.2023r.
    05.01 ⏸️ 13cs
    05.01 beta 147mlU/ml próg 23,1ng/ml
    08.01 beta 902mlU/ml
    10.01 4+5 pęcherzyk 3.8 😍
    26.01 7+0 Mamy ❤️ 1,67cm Szczęścia
    01.03 kolejna wizyta i USG płodu
  • Ewka9090 Ekspertka
    Postów: 193 560

    Wysłany: 2 lutego, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopóki byłam w nieświadomości, że jestem w ciąży to spałam jak suseł a jak tylko się dowiedziałam to jakaś masakra 🤣🤣 nie mogę spać, budzę się w nocy i leżę.... też w nocy odczuwam duszności i chcę mi się pić 🙃 w pracy codzienne ostro wietrze biuro. Jestem bez energii a myślałam że będę tryskać zdrowiem jak zobaczę ⏸️.
    Piersi już mnie mniej bola i są trochę większe + ciemne brodawki. Przez cały czas boli mnie brzuch jakbym miała okres (na szczęście miewałam łagodne bóle okresowe). Z jedzeniem mam problem bo jeszcze oczami bym jadła ale jak myślę o jedzeniu to mi nie dobrze, nie pomaga mi tez jedzenie małych porcji co jakiś czas. Ale na szczęście ominęły mnie wymioty i mam nadzieję że już ich nie będę miała. Przez anomalie z jedzeniem trochę schudłam.

    🧑 33 l. 🧔33 l.
    👩‍❤️‍👨 09.2020r. 💒 06.2022r.

    Starania od 01.2023r.
    05.01 ⏸️ 13cs
    05.01 beta 147mlU/ml próg 23,1ng/ml
    08.01 beta 902mlU/ml
    10.01 4+5 pęcherzyk 3.8 😍
    26.01 7+0 Mamy ❤️ 1,67cm Szczęścia
    01.03 kolejna wizyta i USG płodu
  • Ewka9090 Ekspertka
    Postów: 193 560

    Wysłany: 2 lutego, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny siostra mnie nastraszyła, że już powinnam kupić sobie krem na rozstępy, żeby skóra już była bardziej miękka 🙃 macie jakieś sprawdzone przez siebie lub kogoś polecajki 😎

    🧑 33 l. 🧔33 l.
    👩‍❤️‍👨 09.2020r. 💒 06.2022r.

    Starania od 01.2023r.
    05.01 ⏸️ 13cs
    05.01 beta 147mlU/ml próg 23,1ng/ml
    08.01 beta 902mlU/ml
    10.01 4+5 pęcherzyk 3.8 😍
    26.01 7+0 Mamy ❤️ 1,67cm Szczęścia
    01.03 kolejna wizyta i USG płodu
  • Karloina Autorytet
    Postów: 2096 813

    Wysłany: 2 lutego, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka9090 wrote:
    Dziewczyny siostra mnie nastraszyła, że już powinnam kupić sobie krem na rozstępy, żeby skóra już była bardziej miękka 🙃 macie jakieś sprawdzone przez siebie lub kogoś polecajki 😎

    Ja stosowałam a rozstępy są na biodrach. A te kremy i olejki krocie kosztuja🙄

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • Erdene Ekspertka
    Postów: 152 135

    Wysłany: 2 lutego, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Liliowa Daj znać, kiedy będziesz robić kolejny test lub betę. Trzymam kciuki 🤞

    Ja nie mam jakichś mocnych objawów. Piersi są trochę bardziej wrażliwe, ale nie dużo bardziej niż normalnie przed owulacją lub okresem. Czasem mam mdłości (szczególnie kiedy jestem głodna), ale są małe. Bolą mnie plecy, co mnie najbardziej martwi, bo ogólnie mam problemy z kręgosłupem, ale nie spodziewałam się, że ten problem może wyjść na tak wczesnym etapie :(. Poza tym lekko mnie wysypało, w ciągu 2 tygodni wyskoczyło mi 5 pryszczy, a to więcej niż przez cały poprzedni rok.
    Na początku, parę dni po pierwszym teście, miałam problemy ze snem tak jak @Ewka9090, ale to chyba miało podłoże emocjonalne. Już jest lepiej.

    @Ewka9090, ale że już trzeba się smarować? :o Ja nie mam nic, ale chętnie posłucham polecajek. Ostatnio też zaczęłam się zastanawiać, czy używam na co dzień jakichś kosmetyków, których nie powinno się stosować ze względu na jakiś toksyczny skład... Wiem tylko o retinolu, że jest zabroniony w ciąży.

  • Berry123 Autorytet
    Postów: 290 485

    Wysłany: 2 lutego, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erdene wrote:
    @Liliowa Daj znać, kiedy będziesz robić kolejny test lub betę. Trzymam kciuki 🤞

    Ja nie mam jakichś mocnych objawów. Piersi są trochę bardziej wrażliwe, ale nie dużo bardziej niż normalnie przed owulacją lub okresem. Czasem mam mdłości (szczególnie kiedy jestem głodna), ale są małe. Bolą mnie plecy, co mnie najbardziej martwi, bo ogólnie mam problemy z kręgosłupem, ale nie spodziewałam się, że ten problem może wyjść na tak wczesnym etapie :(. Poza tym lekko mnie wysypało, w ciągu 2 tygodni wyskoczyło mi 5 pryszczy, a to więcej niż przez cały poprzedni rok.
    Na początku, parę dni po pierwszym teście, miałam problemy ze snem tak jak @Ewka9090, ale to chyba miało podłoże emocjonalne. Już jest lepiej.

    @Ewka9090, ale że już trzeba się smarować? :o Ja nie mam nic, ale chętnie posłucham polecajek. Ostatnio też zaczęłam się zastanawiać, czy używam na co dzień jakichś kosmetyków, których nie powinno się stosować ze względu na jakiś toksyczny skład... Wiem tylko o retinolu, że jest zabroniony w ciąży.
    Ja tak myślę, że ciąża wywołuje objawy które już kiedyś mieliśmy. U mnie te duszności co mam teraz miałam kilka lat temu ze stresu a teraz to powróciło w jakimś stopniu. 🤔Ja mam problem z szyjnym odcinkiem kręgosłupa (chyba jest to spowodowane obciążeniem przez mój duży biust) i właśnie też od tego miałam kiedyś drętwienie małego palca i serdecznego u lewej ręki no i znów teraz w ciąży mi to wróciło. Ciekawe, że już na samym początku takie objawy się pojawiają. No ale musimy dać radę 🤗

    👱‍♀️28 👱‍♂️32

    Choroba Gravesa-Basedova, niedczynność tarczycy po terapii jodem radioaktywnym, letrox 175

    starania 👶 od 07/2023
    15.01.24 ⏸
    15.02 1,3 cm człowieczka z ❤


    preg.png
  • Truskawka18 Przyjaciółka
    Postów: 66 72

    Wysłany: 2 lutego, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berry123 wrote:
    Ja tak myślę, że ciąża wywołuje objawy które już kiedyś mieliśmy. U mnie te duszności co mam teraz miałam kilka lat temu ze stresu a teraz to powróciło w jakimś stopniu. 🤔Ja mam problem z szyjnym odcinkiem kręgosłupa (chyba jest to spowodowane obciążeniem przez mój duży biust) i właśnie też od tego miałam kiedyś drętwienie małego palca i serdecznego u lewej ręki no i znów teraz w ciąży mi to wróciło. Ciekawe, że już na samym początku takie objawy się pojawiają. No ale musimy dać radę 🤗

    Ja również mam problem z szyjnym odcinkiem kręgosłupa ale nie przez biust (bo mam mały) tylko właśnie przez długie godziny siedzenia w pracy przed komputerem i jak się stresuję to się właśnie tam spinam.
    Teraz ciąża mnie motywuje do ćwiczeń. Mam zamiar ćwiczyć regularnie właśnie jogę.

    🙍‍♀ 31 l.
    🙍‍♂ 33 l.

    12.2023 - początek starań
    18.01 - ⏸️
    19.01 - beta hcg - 34,76 mlU/ ml
    24.01 - beta hcg - 356,52 mlU/ m
  • Berry123 Autorytet
    Postów: 290 485

    Wysłany: 2 lutego, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka18 wrote:
    Ja również mam problem z szyjnym odcinkiem kręgosłupa ale nie przez biust (bo mam mały) tylko właśnie przez długie godziny siedzenia w pracy przed komputerem i jak się stresuję to się właśnie tam spinam.
    Teraz ciąża mnie motywuje do ćwiczeń. Mam zamiar ćwiczyć regularnie właśnie jogę.
    Takie siedzenie przed komputerem niestety daje popalić plecom😕. Też zamierzam zacząć ćwiczyć, poszukam sobie jakiś ćwiczeń na YouTube dla ciężarnych. Może się trochę obudzę, bo bym leżała i spała cały dzień. 😅

    Truskawka18 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️28 👱‍♂️32

    Choroba Gravesa-Basedova, niedczynność tarczycy po terapii jodem radioaktywnym, letrox 175

    starania 👶 od 07/2023
    15.01.24 ⏸
    15.02 1,3 cm człowieczka z ❤


    preg.png
  • Liliowa Autorytet
    Postów: 318 375

    Wysłany: 2 lutego, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziaij popołudniu taka baladziutka kreseczka na facelle https://zapodaj.net/plik-2mxQq0B9hD

    6 CS o czwarte dzieciatko od 9.23r.
    Mama kp
    29.02 bhcg=36
    2.03 bhcg=109 (przyrost po 48 h=200%)
    5.04. Dzidzius na usg wiekszy o 3 dni niż z terminu miesiączki
    8.05 nastepna wizyta

    preg.png


    👩34🧔‍♂️34
  • Berry123 Autorytet
    Postów: 290 485

    Wysłany: 2 lutego, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliowa wrote:
    U mnie dziaij popołudniu taka baladziutka kreseczka na facelle https://zapodaj.net/plik-2mxQq0B9hD
    Faktycznie bladziutka, ale jest. Mam nadzieje, ze będzie ciemnieć i beta wzrośnie. 😊

    👱‍♀️28 👱‍♂️32

    Choroba Gravesa-Basedova, niedczynność tarczycy po terapii jodem radioaktywnym, letrox 175

    starania 👶 od 07/2023
    15.01.24 ⏸
    15.02 1,3 cm człowieczka z ❤


    preg.png
‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ