X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ODSTAWIAM MLEKO :)
Odpowiedz

ODSTAWIAM MLEKO :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejny dzień bez mleka i o dziwo przestało mi spływać z zatok, czytałam, że nabiał powoduje zaśluzowanie organizmu i odstawienie go powoduje zmniejszenie się objawów nadmiernego wydzielania glutów. Jestem zaskoczona efektami ale coś mi dzwoni, że 3 lata temu też miałam takie efekty.
    Wtedy odpuściłam po pół roku bo dieta była zbyt rygorystyczna, teraz myślę by odstawić tylko mleko i cukier, a kawę, herbatę i mąką zostawić jednak. Będzie mi łatwiej.

    yojiona lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • yojiona Przyjaciółka
    Postów: 63 28

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buszuje po internecie, szukając jakiejś alternatywnej diety dla kobiet starających się, i znalazłam coś takiego:
    ''Spożywanie tłustego nabiału zwiększa prawdopodobieństwo poczęcia dziecka. Udowodniono, że jedzenie jednej porcji pełnotłustego nabiału (szczególnie mleka) dziennie zmniejsza ryzyko niepłodności owulacyjnej o 22 proc. Okazuje się, że nabiał poprawia wydzielanie hormonów wpływających na zdolność poczęcia. Co ciekawe, pozytywnie działa tylko jedzenie nabiału tłustego. Odtłuszczony (np. serki light czy mleko 0%) wpływa na prokreację negatywnie, bowiem zwiększa u kobiet poziom testosteronu.''
    Co o tym myśleć, denerwuje mnie to ze można znaleźć tak sprzeczne informacje. Chociaż sama mam poglądy ze wszelkie problemy da rozwiązać się dieta i składnikami dostarczanymi organizmowi, ale co z tym mlekiem?? W większości diet dla staraczek jest dużo nabiału...:(

    9ltfxzdvgzik0s92.png

  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, jak to z tym jest. U mnie ewidentnie odstawienie mleka polepsza stan hormonalny, czuję się też lepiej. Faktycznie w necie jest mnóstwo sprzecznych informacji. Ja trzymam sie tez tego co mi powiedziała dr Agrawal, a ona kazała odstawić cały nabiał, wapń jeść w zamiennikach.
    Może z tą poprawą płodności chodzi własnie o wapń, który po prostu jest w tłustym mleku a nie ma go w chudym. Bo faktycznie wapń sprzyja równowadze hormonów.

    FITop1.png
  • yojiona Przyjaciółka
    Postów: 63 28

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuje na początek ograniczyc spożycie mleka, może być ciezko bo do tej pory dużo używała mleka w kuchni. Spróbować warto;)

    9ltfxzdvgzik0s92.png

  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piłam ok litra mleka dziennie, czasami więcej...często właściwie mleko z kawą :D

    FITop1.png
  • yojiona Przyjaciółka
    Postów: 63 28

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli podobnie do mnie;) rano platki z mlekiem, do tego kawa na mleku;) popoludniu kakao i kawa rozpuszczalna takze z mlekiem;)) Jak to się mówi co za duzo to nie zdrowo;) zastapie mleko owocami bo też przydałoby się więcej jeść;)

    zielarka lubi tę wiadomość

    9ltfxzdvgzik0s92.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronka1982 wrote:
    ;-) Pewnie, ze pije, co chce, a w zasadzie, co mi smakuje. No, ale tak sie zastanawiam, bo wychodzi na to, ze nam staraczkom tylko woda zostaje i to niegazowana! ;-)


    eeee wino przecież można :D

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie potrafię całkowicie odstawić mleka, ale zdecydowanie obcięłam spożywaną ilość. Jeszcze kilka miesięcy temu wypijałam ok. 1 litra dziennie... rano owsianka, 3 kawy dziennie ze sporą ilością mleka, na kolację kakao + kanapka z serem żółtym. Teraz jedynie dodaję odrobinę mleka do kawy i do pieczenia, a sera staram się nie jeść. Zawsze myślałam sobie, że ci 'pseudo naukowcy' nie wiedzą już co wymyślać, ale po zaprzestaniu picia mleka zniknęły u mnie np. bóle brzucha, które po zjedzeniu owsianki, jak i po wypiciu kakao męczyły mnie przez kilka godzin. Mam też wrażenie, że poprawił się stan cery. Chyba mój żołądek źle trawi mleko krowie. Nie wiem jaki wpływ na gospodarkę hormonalną ma zaprzestanie picia mleka, ja w ciążę cały czas nie zachodzę.

  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też zniknęło uczucie ciężkości w brzuchu. A plamień przed @ NIE MA!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2014, 16:16

    Guniaczek lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podsumowując czas bez mleka:
    -nie mam ani jednego pryszcza, co się od lat nie zdarzało!
    -objawy PMS w zeszłym cyklu minimalne, piersi nie bolące, nie puchłam
    -lepiej sie czuję fizycznie
    -zniknęły zaparcia
    -temperatura bardzo, ale to bardzo ustabilizowana :)

    Czekam na owulację :)

    olka30 lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    c2cl.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2014, 21:57

    FITop1.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ