X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Odstawienie tabletek
Odpowiedz

Odstawienie tabletek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Tulipan Autorytet
    Postów: 502 509

    Wysłany: 8 września 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem tu nowa. Odstawilam tabletki anty (sylvia20) i zaczynamy się starać o maleństwo. Ile wam zajęło zajście po odstawieniu?

    Magdalene33 lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia...<3
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 8 września 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12 miesięcy

    Tulipan lubi tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Kasienka22 Autorytet
    Postów: 394 300

    Wysłany: 8 września 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaszłam w ciążę od razu po odstawieniu 😊

    Tulipan, Magdalene33, Paulina1994 lubią tę wiadomość


    🙋🏽‍♀️ 25l.
    🙋🏽 27l.
    + 🐈🐈‍⬛

    f2w3ikgn2nxq0ylr.png
  • Vaiana Autorytet
    Postów: 364 721

    Wysłany: 8 września 2021, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odstawiłam 2.5 roku temu i nadal nie jestem w ciąży 😭

    age.png

    Starania od 06.2019
    3x IUI ❌
    Kwiecień 2022-ivf
    30.04 - 1 transfer
    9dpt beta 127
    11dpt beta 343
    13dpt beta 741
    16dpt beta 2226
    27dpt mamy ❤️
    11.01.2023 -52cm, 3100g 🩷
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 9 września 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jakieś 9 miesięcy.
    Nie ma reguły, bo to, że brałaś je nie oznacza tak na prawdę nic... Chodzi mi o to, że nadal możesz mieć lub nie problemy hormonalne czy inne, plus czynnik partnera - on też jest ważny w całym tym procesie przecież ;)

    Tulipan, Magdalene33 lubią tę wiadomość

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Tulipan Autorytet
    Postów: 502 509

    Wysłany: 9 września 2021, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasienka22 wrote:
    Zaszłam w ciążę od razu po odstawieniu 😊

    Gratulacje, ależ miałaś szczęście z tego co widzę po wpisach innych kobiet. U mnie zawsze okres był punktualnie. Po odstawieniu już mam 2dni spóźnienia i wiem że to dziwnie zabrzmi lecz już się martwię że coś może być nie tak. Miałam odkąd pamiętam regularnie a tu nic. Nawet test zrobiłam oczywiście negatywny. Lecz nie wiem czy muszę zrobić jakieś badania ?

    Nadzieja umiera ostatnia...<3
  • Tulipan Autorytet
    Postów: 502 509

    Wysłany: 9 września 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaiana wrote:
    Odstawiłam 2.5 roku temu i nadal nie jestem w ciąży 😭

    Mam nadzieję że uda ci się zobaczyć dwie kreseczki. Tyle czasu starań, można momentami zwątpić lecz trzymam mocno mocno kciuki !!!!

    Nadzieja umiera ostatnia...<3
  • Tulipan Autorytet
    Postów: 502 509

    Wysłany: 9 września 2021, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    ja jakieś 9 miesięcy.
    Nie ma reguły, bo to, że brałaś je nie oznacza tak na prawdę nic... Chodzi mi o to, że nadal możesz mieć lub nie problemy hormonalne czy inne, plus czynnik partnera - on też jest ważny w całym tym procesie przecież ;)

    Chce właśnie zrobić wszystkie badania lecz ginekologa mam dopiero pod koniec miesiąca. :)

    Nadzieja umiera ostatnia...<3
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 9 września 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipan wrote:
    Gratulacje, ależ miałaś szczęście z tego co widzę po wpisach innych kobiet. U mnie zawsze okres był punktualnie. Po odstawieniu już mam 2dni spóźnienia i wiem że to dziwnie zabrzmi lecz już się martwię że coś może być nie tak. Miałam odkąd pamiętam regularnie a tu nic. Nawet test zrobiłam oczywiście negatywny. Lecz nie wiem czy muszę zrobić jakieś badania ?

    Regularne cykle nie wykluczają odchyleń, normalne są kilku dniowe różnice między cyklami i wtedy nadal mówimy, że są one regularne więc nie masz o co się martwić bo 2dniowe wahanie jest całkowicie normalne. Na prawdę ciężko spotkać kogoś kto ma co dnia takie same cykle ciągle, to prawie niemożliwe. Nieregularne cykle są np. jak masz (jak ja) 29 dni, 34 dni, 48 dni, 36 dni, 28 dni, 42 dni i tak w kółko od 26 do 50 dni- w sensie kiedy odchyłka jest na prawdę duża i powtarzalna.
    Dodatkowo jednorazowe długie spóźnienie może być wiele przyczyn: stres, choroba, zmęczenie, zmiana klimatu, podróż itp.

    Co do badań warto zrobić podstawowe zawsze. Jak wejdziesz w wątek miesiąca https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/we-wrzesniu-zlote-liscie-zwiastuja-dziecka-przyjscie,22205.html

    to w 1 poście jest rozpiska badań, możesz zacząć sobie od tych 3dc i powoli robić po kolei bez stresu i presji :) Oczywiście lekarze na początku nie chcą dawać skierowań, zwykle po roku starań mogą.. chociaż zdarzają się wyjątki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2021, 12:05

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Tulipan Autorytet
    Postów: 502 509

    Wysłany: 9 września 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Regularne cykle nie wykluczają odchyleń, normalne są kilku dniowe różnice między cyklami i wtedy nadal mówimy, że są one regularne więc nie masz o co się martwić bo 2dniowe wahanie jest całkowicie normalne. Na prawdę ciężko spotkać kogoś kto ma co dnia takie same cykle ciągle, to prawie niemożliwe. Nieregularne cykle są np. jak masz (jak ja) 29 dni, 34 dni, 48 dni, 36 dni, 28 dni, 42 dni i tak w kółko od 26 do 50 dni- w sensie kiedy odchyłka jest na prawdę duża i powtarzalna.
    Dodatkowo jednorazowe długie spóźnienie może być wiele przyczyn: stres, choroba, zmęczenie, zmiana klimatu, podróż itp.

    Co do badań warto zrobić podstawowe zawsze. Jak wejdziesz w wątek miesiąca https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/we-wrzesniu-zlote-liscie-zwiastuja-dziecka-przyjscie,22205.html

    to w 1 poście jest rozpiska badań, możesz zacząć sobie od tych 3dc i powoli robić po kolei bez stresu i presji :) Oczywiście lekarze na początku nie chcą dawać skierowań, zwykle po roku starań mogą.. chociaż zdarzają się wyjątki.


    Dzięki wielkie za odpowiedź :) czuje że przede mną długa droga. Ale mam nadzieję że nie stracę nadzieji :)

    Nadzieja umiera ostatnia...<3
  • Olenkaa Autorytet
    Postów: 943 722

    Wysłany: 10 września 2021, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 3 cyklu :) więc jak widać różnie bywa i tabletki nie mają na to wpływu

    Tulipan, Magdalene33 lubią tę wiadomość

    eiktflw1q59xy68t.png
    09.09.2021 ⏸️
    5.11 - 1 prenatalne, synek 💙
    31.12 - polowkowe ✊🙏
    26+0- 996g
    30+5- 2010g

    Euthyrox, Clexane, Acard

    04.2021 17tc 💔
  • Tulipan Autorytet
    Postów: 502 509

    Wysłany: 10 września 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenkaa wrote:
    Ja w 3 cyklu :) więc jak widać różnie bywa i tabletki nie mają na to wpływu

    Gratulacje !! Dużo szczęścia i radości z tych cudownych dni :)

    Olenkaa lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia...<3
  • Magdalene33 Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 12 września 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipan wrote:
    Hej jestem tu nowa. Odstawilam tabletki anty (sylvia20) i zaczynamy się starać o maleństwo. Ile wam zajęło zajście po odstawieniu?
    Ja tez wlasnie odstawilam :) Moja znajoma po wielu latach brania pigulek zaszla w pierwszym cyklu, znam sporo osob ktore zaszly w niedlugim czasie wiec trzymam za nas kciuki!

    Tulipan lubi tę wiadomość

  • Magdalene33 Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 12 września 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    ja jakieś 9 miesięcy.
    Nie ma reguły, bo to, że brałaś je nie oznacza tak na prawdę nic... Chodzi mi o to, że nadal możesz mieć lub nie problemy hormonalne czy inne, plus czynnik partnera - on też jest ważny w całym tym procesie przecież ;)

    Dokladnie, kazdy przypadek jest inny, mysle ze tabsy tak naprawde nie maja z tym az tak wiele wspolnego jak wszyscy twierdza. Jesli ktos mial problemy wczesniej (nawet o tym nie wiedzac) to bedzie je mial tez po tabletkach a nie przez nie...

  • Tulipan Autorytet
    Postów: 502 509

    Wysłany: 13 września 2021, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalene33 wrote:
    Ja tez wlasnie odstawilam :) Moja znajoma po wielu latach brania pigulek zaszla w pierwszym cyklu, znam sporo osob ktore zaszly w niedlugim czasie wiec trzymam za nas kciuki!

    Miło wiedzieć że ktoś jest na takim samym etapie :D trzymam kciuki za ciebie !!! Obys jak najszybciej cieszyła się z II :)

    Nadzieja umiera ostatnia...<3
  • Paulina1994 Autorytet
    Postów: 275 255

    Wysłany: 15 września 2021, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziecwzyny, ja tez na początku miesiąca odstawiłam tabletki.
    Trzymam za was kciuki !
    Jak się czujecie po odstawieniu ? Macie jakieś skutki uboczne odstawienia ?

    3jgxyx8dp7opu05y.png
  • Tulipan Autorytet
    Postów: 502 509

    Wysłany: 16 września 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina nie miałam żadnych objawów, ale miesiączki nie miałam przez 48dni, gdzie zwykle mój cykl to 28dni. Rozmawiałam z lekarzem i mówił że nawet do 3miesiecy może nie być okresu przez zmianę hormonów dostawczych przez tabletki. Ja brałam tabletki 3lata, więc troszkę czasu. Teraz dostałam @ i to bedzie drugi cykl po odstawieniu.

    Nadzieja umiera ostatnia...<3
  • Paulina1994 Autorytet
    Postów: 275 255

    Wysłany: 16 września 2021, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipan wrote:
    Paulina nie miałam żadnych objawów, ale miesiączki nie miałam przez 48dni, gdzie zwykle mój cykl to 28dni. Rozmawiałam z lekarzem i mówił że nawet do 3miesiecy może nie być okresu przez zmianę hormonów dostawczych przez tabletki. Ja brałam tabletki 3lata, więc troszkę czasu. Teraz dostałam @ i to bedzie drugi cykl po odstawieniu.


    Hej ! Dzięki za odpowiedz :) staracie się od 1 cyklu ? Bierzesz jakieś suple na uregulowanie cykli ?

    3jgxyx8dp7opu05y.png
  • Tulipan Autorytet
    Postów: 502 509

    Wysłany: 16 września 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak od pierwszego cyklu po odstawieniu się staramy ale wiedziałam że pierwszy cykl będzie negatywny. Teraz zacząl się u mnie drugi cykl i mierze temp i zobaczymy. Póki co zaczynamy więc starania wiec jeszcze jakoś nie przeżywam. Po odpowiedziach innych kobiet widzę że różnie była po odstawieniu. Biorę witaminy prenatalne i żadnych innych leków

    Nadzieja umiera ostatnia...<3
  • Paulina1994 Autorytet
    Postów: 275 255

    Wysłany: 16 września 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipan wrote:
    Tak od pierwszego cyklu po odstawieniu się staramy ale wiedziałam że pierwszy cykl będzie negatywny. Teraz zacząl się u mnie drugi cykl i mierze temp i zobaczymy. Póki co zaczynamy więc starania wiec jeszcze jakoś nie przeżywam. Po odpowiedziach innych kobiet widzę że różnie była po odstawieniu. Biorę witaminy prenatalne i żadnych innych leków

    Aha to trzymam kciuki za szybkie dwie kreski !
    Mi lekarz i osoby odstawiające tabletki poleciły suple na uregulowanie cyklu po odstawieniu. Ja zakupiłam fertistim, ale podobny skład ma np inofem.
    Biorę od dnia odstawienia tabletek i zobaczymy czy cykl będzie w miarę regularny. Narazie jestem dopiero w 15 dniu pierwszego cyklu wiec się nie wypowiem, ale mojej przyjaciółce inofem uregulował cykl i udało jej się zajść szybko w ciąże

    3jgxyx8dp7opu05y.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ