X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne owulacja
Odpowiedz

owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pytanie do Was , otóż bylam wczoraj u gina na monitoringu Lekarz powiedzial że jest pecherzyk w lewym jajniku. 12mm , ale powiedzial rowniez że przyszlam troche za pozno bo powinnam badanie wykonac w 11dc. Cykle mam 32-34 dniowe więc wydaje mi się że owulacji jeszcze nie było...od 13dc. Robię testy owulacyjne w 13dc kreska była dobrze widoczna ale nie taka jak powinna być. W 14dc już slabsza a dziś to już wogole ledwo co ją widac. Czy takie testy moga oszukiwac ? I czy owulacja przy tak dlugich cyklach mogla już być ? Pomozcie :-(

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możecie pomóc ? :-/

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • muriella Koleżanka
    Postów: 53 44

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej powiem ci tak jak moj lekarz mówił mi każda kobieta jest inna każdy cykl jest inny ...w jednym cyklu owulacja może być szybciej w innym później. Terminy owulacji ktore pokazują ze wystąpiła w połowie cyklu to terminy książkowe. Owulacja moze wystapic nawet zaraz po miesiaczce albo kilka dni przed miesiaczka dlatego wazne jest to zeby monitorowac cykl jesli chce sie miec pewnosc... co do testów to jesli byla mocna kreska to od tej kreski w ciagu 24 godz jest owulacja wiev mozliwe ze juz ja przeszlas a wiekszosc twojego cyklu to czas lutealny

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy owulacyjne NIE potwierdzaja owulacji tylko wykrywaja hormon który wzrasta przed owulacją ale to że wzrasta NIE gwarantuje owulacji.
    Testy owulacyjne wykrywaja pik LH a NIE owulację i nie potwierdzaja tego że do owulacji dojdzie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2015, 13:03

    Fatim, vincaminor lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje wam za odpowiedzi <3 Będziemy działać dalej z <3 , no i poczekamy na efekty . Dziekuje :-)

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widać pęcherzyk dominujący, jak rozumiem? Jak jest pęcherzyk dominujący 12 mm, to niby jak miałoby już być po owulacji?
    On przecież pęka kiedy urośnie na ponad 20 mm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2015, 13:26

    Mona_M lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    Widać pęcherzyk dominujący, jak rozumiem? Jak jest pęcherzyk dominujący 12 mm, to niby jak miałoby już być po owulacji?
    On przecież pęka kiedy urośnie na ponad 20 mm.
    Ja to samo pomyslalam tak dominujący ,ale lekarz powiedzial że niewie czy owulacja już była , tylko tyle mi powiedzial a i że powinnam przyjsc w 11dc bo teraz to mi nic nie powie ale pecherzyk widzialam jest 12mm jak mierzył Lekarz. Jeżeli w 14dc. Pecherzyk ma 12mm a czytałam że rośnie 2-3mm na dobe. To owulacja powinna być w 17dc. O ile się nie mylę , być może się mylę. Ale to powiniem mi powiedzieć lekarz a nie ja muszę się sama domyślać ehh :-\

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu co to za lekarz? Jak pęcherzyk może mieć 12mm i lekarz nie wie czy owulacja już była?! Masakra! Jeśli by była to zamiast pęcherzyka widziałby płyn w zatoce douglasa.

    Skoro masz 12mm pęcherzyk to co za różnica czy byłaś wczoraj czy przedwczoraj, do owulki jeszcze i tak parę dni

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dziwny lekarz :P Mierzy rosnący pęcherzyk dominujący i się zastanawia, czy owu już była?

    Skąd się biorą tacy lekarze? :P

    Ja mam czasem takie cykle, że u mnie w 11dc to wcale żadnego pęcherzyka mogłoby nie być widać jeszcze :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2015, 14:04

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    No to dziwny lekarz :P Mierzy rosnący pęcherzyk dominujący i się zastanawia, czy owu już była?

    Skąd się biorą tacy lekarze? :P

    Ja mam czasem takie cykle, że u mnie w 11dc to wcale żadnego pęcherzyka mogłoby nie być widać jeszcze :P
    Dziewczymy macie racje , poza tym już wczesniej myślałam nad zmianą lekarza ale koleżanka mi go poleciła mówiła to jest naprawdę dobry lekarz ,zobaczysz będziesz zadowolona, sęk w tym że ja właśnie jestem niezadowolona. :-\ nie mówi mi o wszystkim jak zapytam to odpowie jednym słowem i juz . Przed nim, chodziłam do takiej doktorki. Jak się rozgadala to końca nie bylo a mi wlasnie o to chodzi zeby jak najwięcej się dowiedzieć, ale zdezygnowalam z niej bo koleżanka mi poleciła tego lekarza... Ale chyba znów muszę zmienić. Czuje że owulacji jeszcze nie było. Z tym że te testy .... Coraz slabsza kreska. Oj tam. Jak wspominalam wyżej będziemy działać do 17dc. I czekamy

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmieniłaś lekarkę, którą lubiłaś na innego lekarza, bo poleciła Ci go koleżanka? No weeeeź :D

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    Zmieniłaś lekarkę, którą lubiłaś na innego lekarza, bo poleciła Ci go koleżanka? No weeeeź :D
    Wiem GŁUPOTA TOTALNA dałam się namówić ... Ale następną wizytę umawiam już do niej... Cóż czasem się podejmuje takie decyzję właśnie myśli się że na lepsze a to nie zawsze tak jest...

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ