X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne owulacja i jej brak
Odpowiedz

owulacja i jej brak

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzisiaj bylam u ginekologa na usg , z tego względu, że 17.02 miałam 3 dniowe plamienie,które spóźniło się 5 dni. a stosunek odbył się tydzień wcześniej. Było to dla mnie dziwne , bo pierwszy raz tak miałam. Od tamtej pory mam tkliwość piersi. Od 3 dni swedzi mnie cala skóra. Dziś trafiłam na niemiłego ginekologa, nie zapytał po co przyszlam (być może mial to w skierowaniu). Ale powinien chociaż zapytać...powiedział, że moje plamienie i tkliwość piersi nie wynika z niczego. na koniec jak dodałam, że staram się o dziecko to powiedział, że ten miesiąc będzie bezowulacyjny , bo pęcherzyki są za małe. Jest to 17dc a okres mam co 30 dni wzwyż. Niestety nie napisal jaka wielkość jest tych pęcherzyków. Czy na podstawie samego zdjęcia inny ginekolog może mi powiedzieć jaka jest ich wielkosc? Testy owulacyjne wychodzą mi pozytywne.... niedawno bałam hormony i wszystko w normie , nie badałam tylko prolaktyny. Endo 6 mm. Zastanawiam się czy on był kompetentny, bo napisał, że jeden z moich jajników ma większe rozmiary niż jak byłam na badaniu w grudniu. Możliwa jest taka rozbieżność?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca, 22:17

  • Nadzieja99 Przyjaciółka
    Postów: 108 25

    Wysłany: 5 marca, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, być może cierpisz na PCOS, często jest tak że pęcherzyków jest sporo ale są za małe albo nie ma pęcherzyka dominującego. Lekarz podczas badania USG jest w stanie określić wielkość pęcherzyków. Ja bym nie udała testom owulacyjnym-w moim przypadku też zawsze były pozytywne kiedy badałam w 12/15 dc a okazało się że mam bardzo wczesne owulację bo między 6/7 dc. Poza tym powinien skierować cię na dodatkowe badania 6mm endometrium to chyba za mało jak na ten dzień ( moja lekarka stara mi się podbudować do ok 11mm żeby zarodek mógł się w ogóle zagnieździć) przy małym endometrium niestety zarodek się nie zagnieździ ale są na to leki tak jak ja biorę teraz mam 8-11mm a kiedyś miałam 4-6.
    Na twoim miejscu zamieniłabym lekarza za mało się zaangażował

    Starania od 01.2023, stymulacja pełna od 02.2024
    Ona👰🏻‍♀️24l.
    PCOS
    Za niski progesteron
    Clarzole 2-5 dc
    Ovestin 5-10dc
    Ovitrelle
    Duphaston 16-25 dc X2
    AMH 20.03
    HSG oba jajowody drożne
    On🤵🏽‍♂️24l.
    Badania nasienia w porządku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, badałam się pod kątem PCOS i lekarz nie stwierdził. Proszę nie diagnozować i nie straszyć. Pozdrawiam

  • Nadzieja99 Przyjaciółka
    Postów: 108 25

    Wysłany: 10 marca, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze nie straszę sama zapytałaś na forum więc napisałam z czym mi się kojarzy i jaką historię ja miałam, nic nie napisałaś czy byłaś badana pod względem PCOS w pierwszym wpisie. Skoro nie chcesz aby cię "diagnozować i straszyć" tudzież po prostu napisałam jak odnoszę się do twojej sytuacji i chciałam pomoc, to nie wstawiaj wpisów tylko idź i dowiedz się u lekarza. Pozdrawiam

    LaBellePerle, Butterfly23, Justyna90, siesiepy lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2023, stymulacja pełna od 02.2024
    Ona👰🏻‍♀️24l.
    PCOS
    Za niski progesteron
    Clarzole 2-5 dc
    Ovestin 5-10dc
    Ovitrelle
    Duphaston 16-25 dc X2
    AMH 20.03
    HSG oba jajowody drożne
    On🤵🏽‍♂️24l.
    Badania nasienia w porządku
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7101 7141

    Wysłany: 10 marca, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baszamelowa wrote:
    Hej, badałam się pod kątem PCOS i lekarz nie stwierdził. Proszę nie diagnozować i nie straszyć. Pozdrawiam
    Napisała „być może” ;) a skoro wchodzisz na forum to chyba po to, żeby uzyskać rady, prawda?
    Jakie miałaś robione badania pod kątem PCOS?

    Nadzieja99, Frutellka lubią tę wiadomość

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4396 8366

    Wysłany: 12 marca, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baszamelowa wrote:
    Hej, badałam się pod kątem PCOS i lekarz nie stwierdził. Proszę nie diagnozować i nie straszyć. Pozdrawiam
    Z całym szacunkiem ale poza tym co napisały dziewczyny odnośnie diagnozowania, to chciałam tylko powiedzieć, że ja również byłam badana na PCOS wielokrotnie i potrzeba było do diagnozy kompetentnych lekarzy od niepłodności zarówno z kliniki niepłodności jak i programu, żeby okazało się, że to jednak PCOS. Hormony w normie, objawy PCOS, potrzebna była analiza różnych odchyleń hormonalnych i ich zaleznosci. Powiększony jajnik z obrazem małych pęcherzyków ma znamiona PCO. Tak samo pozytywne testy owulacyjne przez wiele dni cyklu - przy PCOS to norma i trzeba zaopatrzyć się w mniej czułe na wartość LH w moczu (polecam Horien Medical).
    Ba, u mnie nawet endokrynolodzy nie potrafili rozpoznać małej tarczycy i wynikającej z tego niedoczynnościa, a co tu dopiero mówić o zespole mogącym być tak niespecyficznym jak PCOS ;)
    Oczywiście życzę Ci, abyś tego nie miała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca, 20:09

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕐

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ