X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pęcherzyk a Endometrium
Odpowiedz

Pęcherzyk a Endometrium

Oceń ten wątek:
  • MagdaRG Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Jestem dziś w 38 dc. Miesiączki brak,testy negatywne. Byłam dziś u gina,zauważył "jakiś" pęcherzyk wielkości 2/3 mm ale endometrium tylko 5.5 mm. W sierpniu ściągnęłam wkładkę,mam PCO. Lekarz twierdzi że owulacja była bo widzi ciałko żółte,twierdzi że na 100 % przeciągał mi się cykl,owulacja też. Co o tym myślicie? Może to być turbo wczesna ciąża? Jestem całkiem rozbita😪

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3269 3557

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie endometrium bardzo nie ciążowe. Ja jestem dziasiaj jeszcze przed owulacją i mam 10 mm. Więc jest bardzo cienkie

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • MagdaRG Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Jak dla mnie endometrium bardzo nie ciążowe. Ja jestem dziasiaj jeszcze przed owulacją i mam 10 mm. Więc jest bardzo cienkie

    Jestem ciekawa co jest tym pęcherzykiem 🤷‍♀️ nawet jeśli byłabym przed miesiączką to endometrium do złuszczenia jest grubsze,zgadza się?

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3269 3557

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaRG wrote:
    Jestem ciekawa co jest tym pęcherzykiem 🤷‍♀️ nawet jeśli byłabym przed miesiączką to endometrium do złuszczenia jest grubsze,zgadza się?

    W poprzednim cyklu bylam na wizycie dwa dni przed okresem i wtedy endometrium miałam 15 mm

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • MagdaRG Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    W poprzednim cyklu bylam na wizycie dwa dni przed okresem i wtedy endometrium miałam 15 mm

    Właśnie. Zapytałam wprost czy może wykluczyć ciążę,powiedział że absolutnie nie. Kazał odczekać 2 tyg do miesiączki,jeśli jej nie będzie to beta już będzie wskazywała na ciążę. Wóz albo przewóz 🤷‍♀️

  • Mamuśka8 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jestem tu nowa, ale zaciekawił mnie ten wpis. W sobotę współżyłam z happy endem, we wtorek lekarz stwierdził na usg obecność ciałka żółtego, które wskazywało, że owu była. Dodatkowo we wtorek robione TSH 4,6 a dziś 3,9, czy to możliwe, że beta działa na Tsh? Czytałam o tym. Endometrium we wtorek 14mm. Jajnik prawy z pęcherzykami i ciałkiem zoltym, lewy z drobnymi pęcherzykami.

  • MagdaRG Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka8 wrote:
    Cześć. Jestem tu nowa, ale zaciekawił mnie ten wpis. W sobotę współżyłam z happy endem, we wtorek lekarz stwierdził na usg obecność ciałka żółtego, które wskazywało, że owu była. Dodatkowo we wtorek robione TSH 4,6 a dziś 3,9, czy to możliwe, że beta działa na Tsh? Czytałam o tym. Endometrium we wtorek 14mm. Jajnik prawy z pęcherzykami i ciałkiem zoltym, lewy z drobnymi pęcherzykami.

    A w którym dniu cyklu jesteś? Robiłaś test?

  • Mamuśka8 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres był 12.11, cykle długie nieregularne

  • MagdaRG Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli praktycznie tak jak ja. Okresu ni widu ni słychu. Zastanawia mnie ten pęcherzyk niewiadomego pochodzenia. Wolałbym usłyszeć coś konkretnego. Na razie czekam nie wiem na co. Jeśli miałam owulację to była w pierwszym tyg grudnia bo czułam to bardzo. Miałam nawet plamienia. Oglądam usg z pierwszej ciąży pęcherzyk był takiej samej wielkości,tylko endometrium 17 mm

  • Mamuśka8 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaRG wrote:
    Czyli praktycznie tak jak ja. Okresu ni widu ni słychu. Zastanawia mnie ten pęcherzyk niewiadomego pochodzenia. Wolałbym usłyszeć coś konkretnego. Na razie czekam nie wiem na co. Jeśli miałam owulację to była w pierwszym tyg grudnia bo czułam to bardzo. Miałam nawet plamienia. Oglądam usg z pierwszej ciąży pęcherzyk był takiej samej wielkości,tylko endometrium 17 mm
    A robiłaś test?

  • Mamuśka8 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój test z dziś negatywny. W sobotę 9.12 był seks, usg z ciałkiem zoltym mam z wtorku, chyba jakby doszło do zapłodnienia to już teat byłby pozytywny..

  • MagdaRG Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mówił mi że dziś nie jest wstanie określić czy owulacja była wczoraj czy tydzień temu 🤷‍♀️ ciałko żółte też widoczne

  • Mamuśka8 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cialko zolte chyba widoczne jest świeżo po owu. Tak mój gin mówił

  • MagdaRG Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic. Zostaję Tylko czekać 🤷‍♀️

  • Mamuśka8 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś skontaktuję się z ginekologiem i poproszę o betę

  • MagdaRG Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam na dobre wieści! :)

  • alauda Autorytet
    Postów: 2429 1780

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaRG, a robiłaś test ciążowy albo betę? Jeśli pęcherzyk ciążowy widoczny jest na usg, to beta powinna już osiagnąć wartość ponad 1000.

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • MagdaRG Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Niestety poniżej 0.2 ale robiłam tydzień temu z myślą że cykl mam 28-30 dniowy. Lekarz po badaniu stwierdził że to nie możliwe żeby mieściła się w takiej normie. Wiec zakładam nawet 40 dniowy cykl. Lekarz mówi że mam się nie nastawiać tylko testować się za tydzień,test robiłam dziś jest negatywny. Zdaję sobie sprawę że już powinno być coś widać przy becie 🤷‍♀️

  • Mamuśka8 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na wyniki bety :)

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3678 3420

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaRG wrote:
    Cześć!
    Jestem dziś w 38 dc. Miesiączki brak,testy negatywne. Byłam dziś u gina,zauważył "jakiś" pęcherzyk wielkości 2/3 mm ale endometrium tylko 5.5 mm. W sierpniu ściągnęłam wkładkę,mam PCO. Lekarz twierdzi że owulacja była bo widzi ciałko żółte,twierdzi że na 100 % przeciągał mi się cykl,owulacja też. Co o tym myślicie? Może to być turbo wczesna ciąża? Jestem całkiem rozbita😪

    Pęcherzyk w macicy czy na jajniku ? W macicy to może być torbiel endometrialna, przy takiej grubości endometrium to raczej niemożliwe by to był pęcherzyk ciążowy.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ