X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planowanie płci
Odpowiedz

Planowanie płci

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dużo przypadków, że ze współżycia przed owulką rodzą się dziewczynki a czy spotkał się ktoś by np kochając się np 2 albo 3 dni przed ow. mieć chłopca? Oboje z mężem marzymy o synku :)

    lilirose lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 września 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też chcielibyśmy chłopca (tzn. mąż, bo u niego w rodzinie tendencja do rodzenia córek, a mnie obojętne :)), ale nie chcę czekać z <3 do owulki, tylko regularnie współżyć co dwa dni. Wtedy rosyjska ruletka, który plemnik dotrwa do owulki i pierwszy dotrze do jajeczka, czy męski ze stosunku przed owulką czy żeński sprzed kilku dni :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://dzieciecetop10.pl/metody-planowania-plci-dziecka/

    " Plemniki męskie y i żeńskie x „zachowują” się w trochę inny sposób. Żeńskie są wolniejsze, ale za to są w stanie dłużej przeżyć w organizmie kobiety. Męskie komórki są natomiast nieco lżejsze i potrafią szybciej przedostać się do komórki jajowej (ale krócej przeżywają). Co z tego wynika? Aby żeńskie plemniki miały większe szanse w tym wyścigu, stosunek należy odbyć 2- 3 dni przed owulacją. Na miejsce dotrą później, ale co tam – konkurencja będzie już wyeliminowana :). Tu jednak jest pewnien haczyk, bo nie każda kobieta potrafi precyzyjnie wskazać swoich dni płodnych." :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2014, 11:43

  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 23 września 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia wrote:
    Dziewczyny temat już zapomniany ale podbijam go bo zaczęłam się ostro interesować możliwością zaplanowania płci dziecka.

    Możecie napisać której się udało zaplanować płeć poprzez serduszkownie przed owulacją? Sprawdźcie też proszę Chiński kalendarz płci. Ja zaczęłam patrzeć na niego bardziej przychylnym okiem bo wszystkim w moim otoczeniu się sprawdza :) Ważne żeby odczytując miesiąc zapłodnienia patrzeć na faktyczny wiek a nie wiek kalendarzowy. Zerknijcie sobie
    https://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/starania-o-dziecko/1880-chinski-kalendarz-plci-jak-zaplanowac-plec-dziecka



    hmmm ja marzyłam o dziewczynce ale według tego kalendarza to na razie mam marne szanse :/ teraz to największym marzeniem w ogóle mieć zdrowego bobasa ...
    chociaż moja mama pierwsze marzyła o dziewczynce hehe a że urodził sie brat to na większości zdjęć z dzieciństwa ma sukienki <lol> :):):) (wtedy nie było określania płci przed porodem więc chodziłw tym co było :) takie czasy )

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 września 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziulka, teorię znam, ale w praktyce to i tak ruletka ;) W tamtym cyklu kochaliśmy się tuż przed owulką i w dzień owulki i niestety fasolki brak. W tym cyklu damy z siebie wszystko, niezależnie od planowanej płci. Najważniejsze, by dziecko było zdrowe.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2014, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Buziulka, teorię znam, ale w praktyce to i tak ruletka ;) W tamtym cyklu kochaliśmy się tuż przed owulką i w dzień owulki i niestety fasolki brak. W tym cyklu damy z siebie wszystko, niezależnie od planowanej płci. Najważniejsze, by dziecko było zdrowe.


    Zgadzam się :D

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 24 września 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    verynice wrote:
    Czy wierzycie w to, że można zaplanować płeć dziecka?? Może którejś z Was się udało? :)
    Ja kochalam sie na chlopca... Przed sa,ym owu, a oxzekuje narodzin corki :-)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • kryśka Ekspertka
    Postów: 198 57

    Wysłany: 25 września 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie tez czytałam, że to zależy od dnia, chłopcy się rodzą chyba wtedy jak w sama owulację trafią , ale nie jestem pewna. To będzie moje pierwsze dziecko więc póki co skupiam się tylko na tym aby zajść w ciąże, w sumie jak zioła zwiększające płodność Płodność faza 1 i 2 pomaga to i planowanie płci pewnie tez działa :D tylko jak we wszystko trzeba się wgłębić :)

    fdf360f2c6116cc4388652c04f61f3a0.png
    co8pxgdslt0a9763.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 25 września 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryśka, wstrzelaliśmy się ;) w owulkę i niestety efekt zerowy. W tym cyklu próbujemy od początku dni płodnych. Co ma być to będzie, a raczej kto ma być ten będzie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2014, 15:57

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • kryśka Ekspertka
    Postów: 198 57

    Wysłany: 25 września 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie , żeby tylko dzidzia była zdrowa :) ja to swojego prawie codziennie męczę nigdy nie wiadomo ;)

    fdf360f2c6116cc4388652c04f61f3a0.png
    co8pxgdslt0a9763.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ