X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne plemniczka, staraczka i tyśka
Odpowiedz

plemniczka, staraczka i tyśka

Oceń ten wątek:
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 25 listopada 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dla rozwiania Waszych watpliwości widziałam wczorajsze usg i w pęcherzyku ciążowym widać jakby obręcz zarodka mi się coś takiego pojawiło jakby tydz wcześniej niż Beacie...
    Dziwi mnie ze lekarz tego nie pomiezyl i się do tego nie odniósł...
    Pęcherzyk ciążowy jest duży nie wiem jak wyglada sprawa z endometrium...

    W moim przekonaniu szpital może pomoc ale jakiś dobry...
    Ja bym udała sie do Kliniki Leczenia Niepłodności bo tam maja najlepszy sprzęt a do tego lekarze bardzo często spotykają się z rożnymi przypadkami...

    Pamietajmy tez ze nie można czekać w nieskończoność granica której niechca przekraczać granicy lekarze to 10 tydzien czasem czeka sie ciut dłużej jesli na przestrzeni tych tygodni ciąża rosła prawidłowo i jest podejrzenie późniejszej owulacji...

    Dotego dochodzi spadek progesteronu...

    Wiec jedyne co mi na teraz przychodzi do głowy to wizyta w klinice i usg na bardzo dobrym sprzęcie...

    Kaja, aisa, magdzia26, kiti lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 25 listopada 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata też bym radziła zrobić jak pisze Fedra udać się do dobrej kliniki gdzie mają dobry sprzęt - skoro beta cały czas rośnie i progesteron nie spada to może rzeczywiście nie jest jeszcze przesądzone

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • a-koczek Autorytet
    Postów: 3515 7998

    Wysłany: 25 listopada 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatko dziwne to wszystko jest i pewnie trudne. Mam nadzieje że jutro ostatecznie się wyjaśni. Mam tylko jedną prośbę daj znać jak cokolwiek będziesz wiedziała bo z tej niewiedzy to osiwieję

    aisa, kiti, Kaja lubią tę wiadomość

    zpbnej28qs8fkan8.png

    1usa3e5eq41xekf3.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    Widać pecherzyk który odpowiada wielkością 7w5d czyli dwa tygodnie młodszy

    Beta moja z poniedziałku to 71.400
    Progesteron 17,25 zapytałam lekarza o dupgaston ale powiedział ze nie jest potrzebny na tym etapie żadnego problemu nie rozwiąże
    Nie zlecił żadnych badań on nawet twierdzi ze beta nie świadczy o zdrowo rozwijającej się ciąży tylko o rosnącym pecherzyku

    Powiedział ze mam nic nie jeść i nie pić i skonsultuj to z kolegą I podejmą decyzję
    Bo na tym etapie powinno być widać już bardzo dużo I nie można tego przeciagac w nieskończoność
    To właśnie ten gin widział zarodek teraz nie wiem ile miał pecherzyk na oko większy chyba ze doktor bardziej powiększył :P tydzień temu miał 23mm
    Jeśli chcesz mogę Ci na tel przesłać zdjęcie usg
    Czekałam na jakies konkretne wieści od Ciebie i dowiedziałam sie, ze tu opisałaś.
    Niestety lekarz ma racje. Na takich poziomach o prawidłowo rozwijającej ciąży juz trudno wnioskować na podstawie bety. Na Twoim etapie juz usg jest tym wyznacznikiem. Niestety niepokojaca informacja jest brak zarodka na takim etapie. Jeszcze inaczej by bylo, gdyby sie czekali na serduszko.
    Jedyne co ja bym jeszcze zrobila, to udala sie do specjalisty z prowadzenia ciąży patologicznej lub kogoś z dużymi umiejętnościami wykonywania usg i super sprzętem... Może do jakiejś kliniki - moja doktor z kliniki na usg ukazała nawet 3mm zarodek, któremu dopiero zaczynalo bic serduszko.
    Niestety w pewnych sytuacjach zwykli ginekolodzy wymiękają, bo nie radzą sobie z trudnymi przypadkami

    Fedra, aisa, Beata lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Beata przedewszystkim jesli ten pęcherzyk jest taki mały to puste jajo płodowe...
    Wysoka beta powinna świadczyć o rosnącym pęcherzyku i zarodku ale Twoj pęcherzyk jest za mały na ten wynik bety...
    Wiec rodzi sie pytanie skąd taka beta?
    Czy to poprostu "błąd" tego pęcherzyka czy moze faktycznie gdzies jest jeszcze jeden i ja bym go poszukała dokładnie zeby sie nie okazało ze w jajowodzie cos jest bo konsekwencje tego moga byc nieciekawe...
    Rozumiem ze na początku sprawdzali jajowody ale czy zrobili to teraz?

    Na pewno jest cos nie tak ale co?
    Nie zawsze za wysoka beta musi świadczyć prawidłowy rozwój pęcherzyka i zarodka. Tak jak zle przyrastajaca beta nie musi byc wyrokiem co do zle rozwijajej sie ciąży. Przyczyny wzrostu bety przy braku zarodka może być wiele... Tak po prostu się może zadziać, może być poronienie zatrzymane, może być patologia torfoblastu, może być zasniad groniasty

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Bo mnie te jednostki dobija od 0,5 cm jesli tyle ma pęcherzyk powinno byc widac juz zarodek...

    A te 23 mm to na pewno taka wielkość? Masz to usg gdzie był ten wymiar podany? Tam było 2,3 cm czy 0,23 cm?

    I moj nie był ponad polowe mniejszy tylko ciut mniejszy od Twojego...
    Cos stanowczo namieszalyscie z tymi rozmiarami... Jak ja miałam chyba pęcherzyk 17mm, to zarodek miał 3mm
    A tu wam cos wkleję... Taka statystyka, ale u mnie mniej więcej sie zgadzalo
    https://parenting.pl/portal/7-tydzien-ciazy

    Fedra lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    Zglupialam całkiem co jest czym.....
    Bo patrzę Teraz na usg gdzie pecherzyk zamierzony ma 3,30cm a to okrągłe jajeczka w środku to co to właściwie jest ???? Myślałam ze to okraglutkie to pecherzyk? ?
    Jakie okrągłe jajeczka w środku pęcherzyka??? Możesz mi na fb podesłać zdjęcie tego?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeju wrote:
    Ciąża jajowodowa albo jajnikowa daje niskie wartości bety. Do 50 chyba z tego co pamiętam. Mój lekarz jak poroniłam prawie dwa lata temu nawet twierdził,że nie przekracza 40 ale skąd to wziął, nie wiem. Pewnie kolejny palant wszystko wiedzący i nic nie wiedzący :-P Na szczęście zmieniłam dziada na innego.
    Nie zawsze. Na wątku ivf byla dziewczyna z ciąża jajowodowa i jej beta dobijala do dziesiątek tysięcy. Pęcherzyk nie rósł, a beta tak. Lekarze zaczesli podejrzewać zasniad groniasty. Ale nie wiem czy mieli słuszność, bo to tylko potwierdza badania histo pat

  • a-koczek Autorytet
    Postów: 3515 7998

    Wysłany: 25 listopada 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głupio teraz tak mi się chwalić. Ale powiem ze jestem mega szczęśliwa. Takiego widoku na usg nigdy nie widziałam. Mój szkrab takie akrobacje poczynial tak fajnie się bawił ze aż się popłakałam.

    AGA 30, magdzia26, Kaja, kiti, Fedra, aisa, patrycja, sylwia1985, Beata lubią tę wiadomość

    zpbnej28qs8fkan8.png

    1usa3e5eq41xekf3.png[/link]
  • Kaja Autorytet
    Postów: 10995 15321

    Wysłany: 25 listopada 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koczku no to tylko się cieszyć! !!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2015, 20:34

    mhsvanlih0qhtdnx.png


    https://www.maluchy.pl/li-67859.png


  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 25 listopada 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libra tak namieszałem troche bo z tymi wielkościami ale potem juz podałam jakie były u mnie wymiary ;)
    Czasem to jakbym miała wyłączone myślenie ;)

    Koczku super że mogłaś oglądać wygibaski rośnijcie zdrowo :)

    Dobranoc...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 26 listopada 2015, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie dlatego napisałam, że lekarz pewnie bajki opowiadał. Zaśniad powoduje bardzo szybki i duży przyrost bety ale wiadomo każdy organizm jest inny. My w tym cyklu spóźnieni, jeśli dobrze czuję to dziś lub jutro owulka a może już wczoraj była a my dziś dopiero zamierzamy działać...hahhaahhha starzejemy się :-P Takim tempem to jak św.Elka na starość urodzę :-D

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • a-koczek Autorytet
    Postów: 3515 7998

    Wysłany: 26 listopada 2015, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatko mam nadzieje ze wyjasni sie dzis wszystko

    jeju, Kaja, Beata lubią tę wiadomość

    zpbnej28qs8fkan8.png

    1usa3e5eq41xekf3.png[/link]
  • a-koczek Autorytet
    Postów: 3515 7998

    Wysłany: 26 listopada 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam żę w koncu w pełni poczułam że jestem w ciązy i że rośnie maleństwo pod moim serduszkiem( chociaz jak lekarz powiedział centralnie pod żołądkiem)

    AGA 30, Fedra, aisa, magdzia26, jeju, Beata, kiti lubią tę wiadomość

    zpbnej28qs8fkan8.png

    1usa3e5eq41xekf3.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a-koczek wrote:
    Powiem Wam żę w koncu w pełni poczułam że jestem w ciązy i że rośnie maleństwo pod moim serduszkiem( chociaz jak lekarz powiedział centralnie pod żołądkiem)
    Gratulacje kochana.
    Oby tak dalej.


    Beata trzymam kciuki niech w końcu się niepewność skończy

    jeju, Beata lubią tę wiadomość

  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 26 listopada 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koczus super gratulacje ja tez nigdy nie zapomne pierwszej wizyty usg na ktorym widzialam jak malec sie rusza i macha raczkami

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • a-koczek Autorytet
    Postów: 3515 7998

    Wysłany: 26 listopada 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jak Beata

    zpbnej28qs8fkan8.png

    1usa3e5eq41xekf3.png[/link]
  • Kaja Autorytet
    Postów: 10995 15321

    Wysłany: 26 listopada 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey czwartkowo !!!

    mhsvanlih0qhtdnx.png


    https://www.maluchy.pl/li-67859.png


  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 26 listopada 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisalam infopod whkresem

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Kaja Autorytet
    Postów: 10995 15321

    Wysłany: 26 listopada 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatko kochana to jest kurwa kpina co oni Wam robią! !!!

    mhsvanlih0qhtdnx.png


    https://www.maluchy.pl/li-67859.png


‹‹ 5987 5988 5989 5990 5991 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ