X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ploty,Ploty ploteczki :D
Odpowiedz

Ploty,Ploty ploteczki :D

Oceń ten wątek:
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Co do zgagi, to ja od kilku dni ją mam, ale zgaga to pikuś.
    Dziś w nocy nie mogłam spać do 2, potem napiłam się wody, bo duszno strasznie i jak w końcu zasnęłam to obudziło mnie ulewanie! Normalnie cała woda cofnęła mi się do ust i poleciała nosem... Ble, kwasy żołądkowe w nosie to coś strasznego!
    Myślałam że się topię.
    Całe szczęście że spałam na boku, bo mogłabym się zachłysnąć.

    Macie jakiś dobre sposoby na zgagę? Po mleku mam jeszcze większą.
    Spróbuję gaviscon, może przyniesie mi ulgę...

  • czekaja Autorytet
    Postów: 1883 1921

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie z Wami i ja:)

    witam sie po moim pierwszym ciazowym wymiotowaniu i na wejsciu przepraszam wszystkie dziewczynki, ktorym pisalam ze im zazdroszcze. przemyslenia nad toaleta jak cie chwyta kolejkana fala wymiotow sa zupelnie inne:)

    teraz uzupelniam swoje pierwsze sniadanie, ktore sie nie przyjelo drugim sniadaniem. mam nadzieje ze to jednorazowy epizod:)

    ja wczoraj zmezem bylam nad jeziorem i pozniej jedlismy pyszna rybke:) pierwszy raz jadlam sole:) byla pycha nawet troche slonko nas zlapalo:)

    musze zaczac ogarniac syf w domu bo az zle sie siedzi

    Paula sliczne te jagodzianki i chyba wyprobuje Twoj przepis:)

    ja dzis na obiad spagetti mniam:0 strasznie ciagnie mnie na mieso:)

    Paula 29 a jak sie czujesz w roli mamy??:)


    Ewelinka charakterne to Twoje dziecie nie ma co:) juz niedlugo ja przytulisz i zapytasz dalczego tak mamusie straszyla w ciazy:)


    Olga jak tam jakie odczucia w tym cyklu??

    Ania z dziadkiem coarza lepiej??

    Rudasek bedzie dobrze zobaczuysz:)

    Ruda27, Eweloka84 lubią tę wiadomość

    iv099vvjggrlv6wt.png



    hchydqk3i4qembie.png



  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga tylko że właśnie ja nie chce jej karmić na żądanie,
    czytam język niemowląt Tracy Hogg i wolałabym by karmić ją co 2,5 - 3 h
    Jak dziecko ma ustalony przewidywalny harmonogram to jest łatwiej i dla niego bo wie co kiedy i jak i dla nas, bo wtedy mogę załatwić coś między karmieniami
    Karmi się ją w dzień co 3 h a w nocy jak się obudzi
    Ale coś ciężko nam to wdrożyć, może jak się upały skończą będzie łatwiej

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Hej :)

    Co do zgagi, to ja od kilku dni ją mam, ale zgaga to pikuś.
    Dziś w nocy nie mogłam spać do 2, potem napiłam się wody, bo duszno strasznie i jak w końcu zasnęłam to obudziło mnie ulewanie! Normalnie cała woda cofnęła mi się do ust i poleciała nosem... Ble, kwasy żołądkowe w nosie to coś strasznego!
    Myślałam że się topię.
    Całe szczęście że spałam na boku, bo mogłabym się zachłysnąć.

    Macie jakiś dobre sposoby na zgagę? Po mleku mam jeszcze większą.
    Spróbuję gaviscon, może przyniesie mi ulgę...

    Ja brałam rennie jak już nie mogłam, dzieliłam sobie tabletkę na pół lub na 3 części i ssałam , bo nic innego (łącznie z mlekiem) nie pomagała, a paliło okropnie. Lekarka pozwoliła a nawet sama zaproponowała

    santoocha lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migdaly sa do re i korzen imbiru na zgage :)

    Paula ja sie zgadzam z tyn ze dziecko ma miec staly rytm dnia bo i ja to stosowalam. Moj maly sam sie o regularnych porach wyklocal o jedzenie i co 3 godziny byl karmiony. Jedynie noce mial na zadanie.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula87 wrote:
    Migdaly sa do re i korzen imbiru na zgage :)

    Paula ja sie zgadzam z tyn ze dziecko ma miec staly rytm dnia bo i ja to stosowalam. Moj maly sam sie o regularnych porach wyklocal o jedzenie i co 3 godziny byl karmiony. Jedynie noce mial na zadanie.

    No to fajnie, ja tak bym chciała, tylko zdradź mi jak ja mam to zrobić, skoro ostatnio popołudniu ( bo rano jest ok) ona co godzinę chce cyca
    Nie umiem jej przetrzymać jak tak strasznie płacze

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A smoczkiem nie da się "zatkać" ?

    Do migdałów i imbiru mam wstręt, od razu kojarzą mi się z etapem mdłości i wymiotów :(
    Spróbuję rennie.

    Czekaja, powiem Ci, że mnie szlag trafiał, jak pisałam na forum że męczą mnie wymioty, a dziewczyny pisały, że mi ich zazdroszczą. Do czasu aż same nie zaczęły haftować po kilka razy dziennie. W tamtym okresie ciąży zarzekałam się że to pierwsza i ostatnia ciąża, oczywiście już mi przeszło.
    Ale to był chyba najgorszy okres w moim życiu....

  • czekaja Autorytet
    Postów: 1883 1921

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santocha bo to takie myslenie ze jak wymiotuje to z dzieckiem jest ok. Cos w tym jest ale jak sie nie wymiotuje to nie znaczy ze dzieje sie cos zlego.

    kazda chyba musi na swoim przykladzie sie przekonac ale ja wielka zazdrosnica wymiotow i mdlosci dzis smialo moge powiedziec ze nie ma czego zazdrosic chociaz to byl moj pierwszy raz wiec za bardzo mnie nie mecza.

    iv099vvjggrlv6wt.png



    hchydqk3i4qembie.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula smoczek jest dobry :] Mój Michaś w spzitalu wisiał mi na cycku prawie non stop i jaj uż mialam dosyć bo to mega męczące było. I wiesz co mi położna powiedziała? I neonatolog? żeby mu smoka wcisnąć, bo dziecko widocznie ma bardzo duży odruch ssania i nie chodzi o samo jedzenie ale o ciumkanie :] No i u nas podziałało :]

    Trzymałam godzin karmienia, a tak to mu smoka wciskałam i był spokój. Tak samo noce dzięki smokowi przetrwalismy, bo potem to mu właśnie zmiast mleka/herbatki/wody dawaliśmy smoka is pał ładnie - gdyby to był głód typowy to by smoka wypluwał i nie chciał.

    Ale koleżanka moja np. karmiła mała swoją tylko butelka, bo coś tam miała że nie mogła jej karmić piersią (coś choroba jakaś czy coś). I mała jej pięnie ciągneła butelkę, ale smoczka nie chciała w zyciu! :D I do tej pory im w nocy się budzi po kilka razy na karmienie. A smokiem nie da się oszukać niestety :/

    Nie ma co się smoka bać bo to nasz sprzymierzeniec ;) A potem odsmokowac tez jest łatwo 2-3 dni i po sprawie :]



    A jeszcze możesz tak spróbować, zeby wziąc ją na ręce, utulić do piersi i smoczek dać własnie. Bo może potrzebuje twojej obecności blisko siebie i ciumkania :] a nie koniecznie jedoznka :]

    Paula wierzę że dasz sobie radę!! Musicie się tylko we dwie siebie nauczyć. Ty jej i ona Ciebie :] trudne ale da się zrobić po jakimś czasie :]


    Ja Ci jeszcze powiem z własnego doświadczenia, że mi trochę zajeło kiedy Michał co chce i w jaki sposób o konkretną rzecz "wypłakuje" ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2014, 12:02

    Paula_29 lubi tę wiadomość

  • Eweloka84 Autorytet
    Postów: 6019 3763

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to sie wyjasnilo....ide jutro do szpitala :/ to co mi sie zrobilo to jakis ropien i beda mi go nacinac :( do piatku na pewno bede tam kolendowac ehh kur.... mam dosc.....

    Córcia Natalka :* :*
    nqtkdf9hwyyfmv3n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jeny :/ Ewelcia ty chyba za wszystkie nasze cieżarówki się hospitalizujesz :/

    Eweloka84 lubi tę wiadomość

  • czekaja Autorytet
    Postów: 1883 1921

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka pomysl ze to jeszcze maksymalnie 10 tygodni. jeszcze chwile i odetchniesz moze nie fizycznie ale psychicznie majac Natalke juz przy sobie:)

    trzymaj sie:*

    Eweloka84 lubi tę wiadomość

    iv099vvjggrlv6wt.png



    hchydqk3i4qembie.png



  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane :) my dopiero weszlismy do domu :)
    caly dzien na nogch ;) ale dorwalismy zlecenie ;) fkt na moja firme :D ale misio moze mi pomagac ;) wiec 1300 zl wpadnie za m-c
    niestety chyba dofinansowania nici.. bo jescze jest pomysl za malo innowacyjny chcielismy zalozyc ekologiczny sklep.. tzn meble wlasnie z palet, skrzynek i tp ;) na same palety nie przeszlo ale sa jeszcze sznase zeby cos wymyslec ;)
    jutro mamy wizyte u psychologa/psychoterapeuty - wiec bedze diagnoza czy nadajemy sie do odizolowania :P przechodzilismy kolofryzjera ..a moj mezu mowi tak..wiesz co przydaloby sie zebys sie podciela .. poki moge to choc fundne ci :P a moze gdzies w czwaretek pomaluje kupilam taka farbe :D

    p78_1.jpg
    wiec bedzie rudo :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Eweloka84 Autorytet
    Postów: 6019 3763

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olgus no chyba tak :)
    Olus wiem wiem tylko sil brak....

    Córcia Natalka :* :*
    nqtkdf9hwyyfmv3n.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinko ale to jakbeda ten ropie usuwac ??
    ehhh mam nadziejeze juz te 10 tyg przebiegnie sokojnie

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula87 wrote:
    Paula smoczek jest dobry :] Mój Michaś w spzitalu wisiał mi na cycku prawie non stop i jaj uż mialam dosyć bo to mega męczące było. I wiesz co mi położna powiedziała? I neonatolog? żeby mu smoka wcisnąć, bo dziecko widocznie ma bardzo duży odruch ssania i nie chodzi o samo jedzenie ale o ciumkanie :] No i u nas podziałało :]

    Trzymałam godzin karmienia, a tak to mu smoka wciskałam i był spokój. Tak samo noce dzięki smokowi przetrwalismy, bo potem to mu właśnie zmiast mleka/herbatki/wody dawaliśmy smoka is pał ładnie - gdyby to był głód typowy to by smoka wypluwał i nie chciał.

    Ale koleżanka moja np. karmiła mała swoją tylko butelka, bo coś tam miała że nie mogła jej karmić piersią (coś choroba jakaś czy coś). I mała jej pięnie ciągneła butelkę, ale smoczka nie chciała w zyciu! :D I do tej pory im w nocy się budzi po kilka razy na karmienie. A smokiem nie da się oszukać niestety :/

    Nie ma co się smoka bać bo to nasz sprzymierzeniec ;) A potem odsmokowac tez jest łatwo 2-3 dni i po sprawie :]



    A jeszcze możesz tak spróbować, zeby wziąc ją na ręce, utulić do piersi i smoczek dać własnie. Bo może potrzebuje twojej obecności blisko siebie i ciumkania :] a nie koniecznie jedoznka :]

    Paula wierzę że dasz sobie radę!! Musicie się tylko we dwie siebie nauczyć. Ty jej i ona Ciebie :] trudne ale da się zrobić po jakimś czasie :]


    Ja Ci jeszcze powiem z własnego doświadczenia, że mi trochę zajeło kiedy Michał co chce i w jaki sposób o konkretną rzecz "wypłakuje" ;)


    Olga ja się nie boję, daje smoka i ona nawet czasami go chętnie bierze ale czasami po prostu wypluwa. Jak jest już bardzo niespokojna i mocno płacze to niestety nie da sobie smoka wcisnąć, ale ja i tak próbuje
    Mam nadzieję, że niedługo uda mi się odgadywać jej płacz i jakoś ustalić te pory bo tak to czarna magia:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuj próbuj. Dla mnie też była czarna magia ze wszystkim na początku, serio :D

    A czemu mały placze skoro: zjadł, wypił, spał, ma czystą pieluchę (itp)? :D

    Paula_29 lubi tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula87 wrote:
    Próbuj próbuj. Dla mnie też była czarna magia ze wszystkim na początku, serio :D

    A czemu mały placze skoro: zjadł, wypił, spał, ma czystą pieluchę (itp)? :D
    To jest dobre pytanie
    no ale jak do tego doszłaś?
    Był jakiś powód czy dzieci płaczą sobie od tak sobie, bo właśnie się nad tym zastanawiam ?
    Jak dopiero wstała, zjadła, przewinięta a nie pręży się więc to nie brzuszek to co ja jej mogę dać, co zrobić?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Eweloka84 Autorytet
    Postów: 6019 3763

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Ewelinko ale to jakbeda ten ropie usuwac ??
    ehhh mam nadziejeze juz te 10 tyg przebiegnie sokojnie
    Beda to nacinac z tego co mowili

    Córcia Natalka :* :*
    nqtkdf9hwyyfmv3n.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh to niech natna i nech juz ci nie sprawia to klopotu ;/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 1608 1609 1610 1611 1612 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ