X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początki starań
Odpowiedz

Początki starań

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Elize Znajoma
    Postów: 24 7

    Wysłany: 30 września 2021, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem tu nowa:) To nasz drugi cykl starań. Zainstalowałam sobie aplikację, codziennie o 6:30 mierzę temperaturę zaraz po przebudzenie (w ustach), obserwuję śluz i notuję wyniki. Mam 31 lat (nie piję, nie palę, staram się zdrowo odżywiać, ruszać się, biorę witaminy + folik) i nie ukrywam, że chciałabym już być mamą.. Pomiary temperatury robię dopiero od 25 września. Ostatni okres (zawsze trwa ok. 5-6 dni) mialam 15.09 (wyjątkowo spóźnił się, bo cykl trwał 30 dni). Moje cykle wynoszą mniej więcej 23-25 dni. W aktualnym cyklu korzystałam z testów owulacyjnych kupionych w aptece. Przez pierwsze dni po okresie wychodziły negatywne (robiłam codziennie ok. 20:00), natomiast 26.09 wyszły dwie mocne kreski (kolejne dni same negatywne). Czułe chwile z mężem spędziłam wieczorem 22.09, 24 i 26.09. Myślicie, że jest cień szansy, że może się uda..? Przez ostatnie dni mam jeszcze odrobinę mlecznego rozciągliwego śluzu (w dni płodne oczywiście czułam bardziej mokro). Czy na podstawie mojego (krótkiego na dzień dzisiejszy) wykresu można coś powiedzieć? Pozdrawiam:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2021, 12:22

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 30 września 2021, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Elize - zapraszam do co miesięcznego wątku dotyczącego starań https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/w-pazdzierniku-fiku-miku-latem-bobas-na-kocyku,22389.html

    Dziewczyny mają ogromną wiedzę i zawsze służą wsparciem. Myślę, że się odnajdziesz, doradzą też odnośnie owulaków - kiedy i jak żeby wyłapać pik ;)
    Musisz się poobserwować i poznać siebie przez kilka cykli, jeden to często za mało, bywa, że coś się zachwieje lub zmieni akurat.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Milixx Autorytet
    Postów: 2109 4225

    Wysłany: 30 września 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Elize :)

    Zapraszam do wątku: https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/w-pazdzierniku-fiku-miku-latem-bobas-na-kocyku,22389.html
    Sama tam jestem. Mimo iż mam już 2 dzieciaków i staramy się z mężem o 3. To uwierz mi, że warto pogadać z innymi starającymi. A dziewczyny tam naprawdę mają wiedzę i pomogą gdy ma się jakieś wątpliwości :)

    age.png

    13.12.22➡ Alicja już z nami 🧡

    Córka 2017 (8cs)👧🏼
    Syn 2019 (1cs)👦🏼
    11.2021 - (5tc) cb💔
    Córka 2022 (7cs)👶🏼
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ