X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Podwójna macica
Odpowiedz

Podwójna macica

Oceń ten wątek:
  • Mietka Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomyślałam dziś o Tobie i weszłam po tak długim czasie pierwszy raz 🙈 u mnie wykryto jeszcze guzy na tarczycy wiec praedopodobnie czeka mnie kolejna operacja :( jak się czujesz po wycięciu przegrody ? Miałaś już kontrole ?
    Krwawiłam około 2 tyg praktycznie do samego okresu.
    Operacje ta druga miałam w połowie stycznia i dopiero od około miesiąca czuje się na 100% sprawnie bez pobolewanie brzucha 🤷‍♀️

  • KoKos Autorytet
    Postów: 785 1001

    Wysłany: 7 maja 2023, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mietka wrote:
    Pomyślałam dziś o Tobie i weszłam po tak długim czasie pierwszy raz 🙈 u mnie wykryto jeszcze guzy na tarczycy wiec praedopodobnie czeka mnie kolejna operacja :( jak się czujesz po wycięciu przegrody ? Miałaś już kontrole ?
    Krwawiłam około 2 tyg praktycznie do samego okresu.
    Operacje ta druga miałam w połowie stycznia i dopiero od około miesiąca czuje się na 100% sprawnie bez pobolewanie brzucha 🤷‍♀️
    Hej. Ja byłam na kontroli 4 tyg po zabiegu, w USG kształt macicy zmieniony. Mimo to prof. chciał mnie wysłać na kolejną histeroskopię kontrolną, po chwili zmienił zdanie i kazał za 4 tyg znów przyjść na USG. Mam termin na 11.05. w międzyczasie jednak konsultowałam się z innym lekarzem i on nie widzi sensu 4 histeroskopii tylko w celu kontroli. Kształt okej, brak objawów wskazujących na zrosty i ich cech tworzenia się w USG. Zalecił powrót do starań. Ze względu na to, że większość lekarzy, z którymi miałam do czynienia nie potrafiło znaleźć moich jajników poszłam do innego lekarza. Znalazł, ale przez brzuch i jest podejrzenie zrostów po operacjach przepukliny. Nie wiadomo w jakim stanie są jajowody. Mamy próbować, a jeśli się nie uda to przyczyną raczej nie jest kształt macicy :(

    Starania od 05/2022💃27l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności😬
    16-18cs- cykle stymulowane ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️
    20.03 beta: 23.1 prog: 35.482
    25.03 beta: 638 prog: 41,134 (276%)
    27.03 beta: 1290 prog: 35,168 (102%)
    29.03 beta: 2130 prog: 27 !! (60%)
    03.04 pęcherzyk ciążowy 11.9mm + żółtkowy 3.6mm
    09.04 zarodek 4.4mm + 💚 128/min
    17.04 🐣 ma 1,4cm + 💚 156/min
    26.04 🐥 ma 1,87cm + 💚 173/min
    ---> 17.05 następna wizyta
    ---> 23.05 wstępnie USG prenatalne

    preg.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ