Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Porady od przyszłych mamusiek dla tych, które jeszcze czekają na drugą kreseczke ;)
Odpowiedz

Porady od przyszłych mamusiek dla tych, które jeszcze czekają na drugą kreseczke ;)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Marcelinka Koleżanka
    Postów: 38 15

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiele bym dała, by moje marzenia sie spełniły i została mamą. Nie rozumiem tylko jednego, że te matki, które nie chcą dzieci to je mają, a te które chcą mają tyle problemów. MASAKRA !

    Marcelina
  • Marcelinka Koleżanka
    Postów: 38 15

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem w 18 dc i dostałam śluz taki biały, gesty ale nie rozciągliwy, nigdy wczesniej raczej takiego nie zaobserwowałam. Nic mnie nie piecze, nie swedzi.

    Marcelina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny Ja też się staram :) Tylko że mam niestety bardzo nieregularne cykle (33-40dni a raz zdażyło się i 56dni)więc w sumie to nigdy nie wiem kiedy mam miec @.. Dziś 35dc. Od 31dc mam mocną zgagę i wzdęcia (czego nigdy wcześniej nie miałam). 34dc rano zrobiłam test ale negatywny (nie mam pojęcia kiedy będę miała @ więc nie wiem czy nie za wcześnie). Tylko że dziwnie się czuję, wczoraj byłam tak słaba i senna że przespałam cały dzień, trochę brzuch pobolewa, dziś zaobserwowałam biały śluz.. Dodam, że jestem zdrowa, bardzo dobrze się odżywiam, uprawiam sport.. Co o tym myślicie? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2013, 11:41

  • Marcelinka Koleżanka
    Postów: 38 15

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam cykle raczej regularne 26-28 dni i po tzw śluzie płodnym miałam sucho przez kilka dni a dzisiaj takie własnie biały śluz zauważyłam.

    Marcelina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Fajnie sie czyta te Wasze historie, daje to jakas nadzieje, ze nawet po wielu probach moze sie udac, trzeba tylko probowac i wierzyc. Mam nadzieje, ze pojawi sie tu wiecej historii ze szesliwym zakonczeniem!

    U mnie wlasnie 4 cykl staran, wiec stosunkowo niedlugo, choc przestalismy sie zabezpieczac ponad pol roku temu. Na poczatku przez pierwsze dwa cykle to obsesyjnie wrecz o tym myslalam i za bardzo sie nakrecalam. Teraz obserwuje cykl, temperaturki i sluz, ale juz tak bardziej na luzie. Jak mi sie nie uda w weekend obudzic o 6 rano, to nie zalamuje rak ;) przestalam nastawiac budzik. Co nie zmienia faktu, ze bardzo pragne dzidzi.

    Migotko mam pytanie odnosnie badan w uk, bo ja tez tutaj mieszkam i zastanawiam sie nad tym, czy moze by je zrobic wkrotce, tak zeby sprawdzic czy wszystko ok. Jak je zalatwialas? Bylas najpierw u GP i on dal skierowanie? Czy dlugo na nie czekalas? z gory wielkie dzieki za odpowiedz.

  • migotka Przyjaciółka
    Postów: 94 29

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiec ja pierwsze kroki poczynilam do Family planning clinic i to byla strata czasu bo oni raczej zapobiegaja ciazy a nie pomagaja w nia zajsc. Potem umowilam sie do GP i na pierwszej wizycie powiedzialam, ze mamy problemy ale nie wiem jaka jest tego przyczyna i poprosilam o badania krwi. Bez problemu dostalam skierowanie na nie tyle, ze musialam poczekac bo te badania kazali mi zrobic na 7 dni przed miesiaczka.
    Na nastepnej wizycie przedstawili mi wyniki, ktore byly ok ale dali recepte na filoc skoro planuje ciaze. Dodatkowo powiedzieli, ze oni nie moga mnie juz w zaden sposob przebadac bo nie wiedza gdzie szukac jakis przyczyn dlatego z checia mnie skieruja do kliniki nieplodnosci. Niestety aby do tej kliniki sie dostac moj maz musi zrobic badanie nasienia (tez w GP), bez tych podstawowych badan ponoc nie mozna sie tam zarejestrowac.
    Jednakze wczoraj juz dostalam list z tej kliniki, ze moja pani doktor przeslala im moja historie i oni z checia zapraszaja mnie na wizyte. Nie wiem kiedy ona sie odbedzie bo date wizyty dostane w drugim liscie.

  • migotka Przyjaciółka
    Postów: 94 29

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodatkowo aby przyspieszyc caly proces powiedz w GP na wizycie, ze staracie sie juz dluzej niz rok a serduszkujecie ok 3-4 razy tygodniowo. W innym przypadku odesla cie z kwitkiem twierdzac ze musisz sie troszke bardziej starac i dac sobie czas...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2013, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też staram się o dziecko, nie trwa to długo ale już starania poczyniliśmy, mam nadzieję że wszystkim się nam uda i będziemy mamami maluszków. ja na razie mam złe doświadczenia z lekarzem, ale zmienię go na "lepszy model" hehe, musze zrobić jeszcze badania, cytologie już mam , czekam tylko na wynik, kiedyś miałam usuwane nadżerki, dlatego chciałam się dowiedzieć czy to ma teraz jakiś wpływa na ciąże, mój były lekarz nie udzielił mi informacji, ehhh co lekarze

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ