Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂
Odpowiedz

Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂

Oceń ten wątek:
  • Kasiajasia90 Autorytet
    Postów: 1602 1920

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze powtarzałam jak bardzo przekichane mają kobiety rodzące we wrześniu. Tadam 19.09 wita 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2024, 22:20

    blador2, ultramaryna_, Myszkaaa20, siesiepy, bonassola, Paula9463, Małgosiagosia, Butterfly23, Sunnysunsun, PoczątkującaPisarka, goska000, ezra lubią tę wiadomość

    ŚLUB 24.08.2018r

    Strania o bobo 01.2018

    27.02.2020 32tc Synek na swiecie🥰
    09.2023 starania o rodzeństwo 🤩
    06.09.2024 38 tc cukrzyca ciążowa Drugi Synek🥰🥰
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5216 8667

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Tez tak myslalam, a pozniej pogadalam z kobietami, ktore rodzily w lato i byly zadowolone. Nakladaly klapeczki i sukienke i mogly wyjsc z domu, a nie nakladac milion warstw. To samo z bobaskiem, wystarczy czasem sam pampers a nie wiele warstw, gdzie zaraz po porodzie ubiera sie tak nieporadnie i dosyc dlugo, bo wszystko jest robione pierwszy raz (jesli to pierwsze dziecko).

    Tylko, że ja nosząca rozmiar 37, klapki pod prysznic miałam w grudniu 40 😱 bo takie miałam stopy spuchnięte więc teraz jak upały trafią mi na 8/9 miesiąc to chyba pożyczę od teściowej męża 46 😉

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • aszin Autorytet
    Postów: 7449 16475

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Tylko, że ja nosząca rozmiar 37, klapki pod prysznic miałam w grudniu 40 😱 bo takie miałam stopy spuchnięte więc teraz jak upały trafią mi na 8/9 miesiąc to chyba pożyczę od teściowej męża 46 😉
    Wyobraziłam sobie Twoje 150 w kapeluszu i te kajaki na stopach 🤣

    blador2, Liyss🧚🏻, Paula9463, Sunnysunsun lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5216 8667

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Wyobraziłam sobie Twoje 150 w kapeluszu i te kajaki na stopach 🤣
    Na bank wstawię Wam parówki w kajakach😆

    goska000 lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3258 5383

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edithka wrote:
    Ja 😱🙈 We wtorek zacznę 3 trymestr. Kiedy to zleciało? Chyba już powinnam skompletować do reszty wyprawkę.
    Jakoś niedługo za mną jest chyba Myszka, potem Małgosia?

    Ja mam tp 29.07 🙈🙈🙈 z prenatalnych 24.07
    Liyss🧚🏻 wrote:
    To u której będzie pierwszy baby shower? Trzeba zrobić imprezkę 😁

    Wyobraziłam sobie winiarowe baby shower 🥹 To byłoby coś 😍😁 zapraszam, ale aszin np. miałaby daleko na Śląsk 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2024, 22:24

    Liyss🧚🏻, Sunnysunsun lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️31👨‍🦱32
    👶🏼2024

    💕2014
    💍2018
    💒2020

    28.03 12 dpo ⏸️
    Beta 30,7
    Prog 25,51
    30.03 14 dpo
    Beta 125,3
    22.04 6mm Maleństwa z ❤️
    20.05 4 cm szczęścia 😍
    1.06 prenatalne 6,5 cm Maluszka 🥹
    17.06 9,5 cm Bobo ❤️

    preg.png
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4626 7056

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula jakiś czas temu pisałam z Olą. Napisała mi że wszystko jest ok. Mieli z mężem iść na terapię, że postara się do nas wrócić. Mówiła, ze niby zagląda do nas. Czy robi to nadal i ile jest w tym prawdy nie wiem, nie chciałam naciskać. Gdyby jednak coś to mam pewne możliwości

    nick nieaktualny, Paula9463 lubią tę wiadomość

    Starania od 12.2022

    33 👩‍🦰
    • niedoczynność tarczycy, histuryzm, mięśniaki macicy ( 3 sztuki)
    • hormony 3-5dc, 7dpo, TSH, FT3, FT4, glukoza/insulina – prawidłowe
    • HSG – jajowody drożne, badane dwukrotnie
    • CD138 - 3/10, bez cech przewlekłego stanu zapalnego
    • antyHCV - błędnie dodatni wynik, wykluczony w laboratorium poradni chorób zakaźnych

    Stymulacja
    - 4 cykle z letrozolem (Aromek) ❌
    IUI
    -12.2025 - Aromek 2x1 - 3 pecherzyki ❌

    Starania STOP - zmiana pracy :D


    35🧔‍♂️
    • seminogram: koncentracja 4 krotnie ponad normę, ruch prawidłowy, morfo 2%
    • badania hormonów – ✅
    • USG jąder - prawidłowe, brak ŻPN

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2163 4636

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Tylko, że ja nosząca rozmiar 37, klapki pod prysznic miałam w grudniu 40 😱 bo takie miałam stopy spuchnięte więc teraz jak upały trafią mi na 8/9 miesiąc to chyba pożyczę od teściowej męża 46 😉
    Moja matka mi opowiadała, że była jak beczka, bo całe upały przechodziła i jeszcze stan przedrzucawkowy ze mną miała, więc ledwo funkcjonowała, nie było mowy o butach jakichkolwiek 🫣 Tyle dobrego, że 3tyg wcześniej wyszłam 😉

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ / 18.01.2025 🩷 Witaj, Ł.!
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    A to 3 trymestr nie zaczyna sie od 28tc? 🤔
    Od 27+0, czyli zaczęty 28 tydzień.
    Też myślałam, że od 28+0, ale byłam w błędzie. 😅

    Screenshot-2024-04-19-22-26-33-987-androidgecko-com-himommy.jpg

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2495 4688

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edithka wrote:
    Od 27+0, czyli zaczęty 28 tydzień.
    Też myślałam, że od 28+0, ale byłam w błędzie. 😅

    Screenshot-2024-04-19-22-26-33-987-androidgecko-com-himommy.jpg

    98de3d0367397.pnghttps://zapodaj.net/plik-1IUM7458iZ
    A to z aplikacji preglife 🤔😂

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bladorku, KasiaJasia no może być wam ciężko przetrwać całe lato w ciąży, ale najważniejsze, żeby donosić szczęśliwie do końca.
    Ja pierwszego rodziłam 10 sierpnia i nie było tak źle, końcówkę przechodziłam w sukienkach i sandałach.

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    98de3d0367397.pnghttps://zapodaj.net/plik-1IUM7458iZ
    A to z aplikacji preglife 🤔😂
    O widzisz, wszędzie inaczej. 🤣

    Ale tak na chłopski rozum, jeśli mam termin na 23 lipca, to każdy kolejny miesiąc ciąży zaczyna mi się 23 dnia miesiąca. Chyba. 🤣
    W każdym razie mało ważne, najważniejsze żeby donosić i szczęśliwie urodzić.

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Królikkicek Autorytet
    Postów: 2681 2154

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż upolowany ... Ileż werwy on miał 😱😱😱 😂
    Ale już odwrócony dupskiem i chrapie 😂 😂😂😂

    Dobranoc Winiarowe mamuśki ❤️❤️❤️ i przyszłe mamuśki ❤️

    Edithka, Alysa, Myszkaaa20, siesiepy, nick nieaktualny, Viii, blador2, Liyss🧚🏻, Paula9463, Muuu., Maj.a, nick nieaktualny, Małgosiagosia, Butterfly23, Cerva, Sunnysunsun, bonassola, goska000, kasia97, Lola93, Sarka94, Effiii, ezra lubią tę wiadomość

    👩🏻 👨🏻‍🦱 32
    👰🤵2019
    👶2021
    05.2022-07.2023 bezowocne starania
    08.2023 usunięcie tarczycy
    12.2023 ponowne rozpoczęcie starań o ciążę ...
    🛑 06.24 Złośliwy nowotwór piersi.
    06.09.24 Chemioterapia
    💊 Euthyrox 125, 150,Folian 800,Wit C 1000,Inozytol,Wit D3 2000,Wit B12,Magnez,Q10, Omega3, acard75, l-arginina,

    🧬V R2 (c.3980A>G hetero, MTHFR c.665C>T hetero, PAI-1(4_5) homo
    Acard 150 od ⏸️
    Heparyna od ❤️
  • Viii Autorytet
    Postów: 1879 2997

    Wysłany: 20 kwietnia 2024, 01:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja jestem na rekolekcjach, nie odezwę się co najmniej do niedzieli wieczorem. Udanego weekendu ❤️

    Liyss🧚🏻, Alysa, Paula9463, Królikkicek, nick nieaktualny, Edithka, Małgosiagosia, Myszkaaa20, ultramaryna_, bonassola, nick nieaktualny, kasia97, Effiii, pp2018, ezra lubią tę wiadomość

    34l.
    2015 👦
    2018 👦
    2020 💔

    IO, tężyczka

    ➡️Folik
    ➡️Solcidiol 500
    ➡️ADEK
    ➡️Magnez B6 forte
    ➡️Sanprobi Super Formuła
    ➡️Siofor 500
    ➡️Pregna DHA
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5796 10986

    Wysłany: 20 kwietnia 2024, 05:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzień dobry 😘 spać już nie mogę ale i tak więcej drzemek niż spania bo na czujce byłam a mąż chrapie. Ale też emocje powiem Wam, trochę się w nocy zestresowałam 😂

    Królik no to najważniejsze, że mąż dorwany 😁

    Alysa super, że pytałaś co u Oli. Oby sobie wszystko poukładała ✊🏻

    VII udanego weekendu!


    P.S dalej czekam na wyniki przeciw plemnikowe już 15 dzień 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2024, 02:03

    Paula9463, Lola93, ezra lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    Pierwszy bobas 11cs 🍀 👧 01/2025

    Drugi bobas 1cs 🍀:

    ⏸️ 7.12
    08.12 Beta 12dpo 105,60
    10.12 Beta 14dpo 423,40
    23.12 zarodek z serduszkiem ❣️
    13.01 2,17 cm bobaska 🥰
    04.02 5,28 cm szczęścia, wiemy kim jesteś 🥰
    12.02 7 cm skaczącego bejbika ❣️
    05.03 156 g dzidziusia 🥰
    25.03 292g kuleczki, widzieliśmy Twoją buźkę 🥰
    01.04 20cm i 344g malutkiego człowieczka 🫶🏻
    22.04 564g naszego cudu 🥰
    20.05 1197g ludzika 🥰




    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5796 10986

    Wysłany: 20 kwietnia 2024, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj napisałam do gina i mi przepisała progesteron dopochwowo. Bo zapytałam się czy brać czy nie 😁 ale już nie miałam siły jechać do apteki więc dziś pojadę kupić. Mogę to brać cały czas na razie?Bo zapomniałam zapytać jak długo tego używać a jakoś mi głupio ciągle atakować sms lekarza 🙈

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    Pierwszy bobas 11cs 🍀 👧 01/2025

    Drugi bobas 1cs 🍀:

    ⏸️ 7.12
    08.12 Beta 12dpo 105,60
    10.12 Beta 14dpo 423,40
    23.12 zarodek z serduszkiem ❣️
    13.01 2,17 cm bobaska 🥰
    04.02 5,28 cm szczęścia, wiemy kim jesteś 🥰
    12.02 7 cm skaczącego bejbika ❣️
    05.03 156 g dzidziusia 🥰
    25.03 292g kuleczki, widzieliśmy Twoją buźkę 🥰
    01.04 20cm i 344g malutkiego człowieczka 🫶🏻
    22.04 564g naszego cudu 🥰
    20.05 1197g ludzika 🥰




    preg.png
  • Paula9463 Autorytet
    Postów: 2033 2484

    Wysłany: 20 kwietnia 2024, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa ulżyło mi, że nic jej nie jest.
    Ola jeśli to czytasz pamiętamy o Tobie 💐


    Królikkicek 👏 🤣🥰
    Viii udanych rekolekcji ❤️

    Nie wytrzymałam i zrobiłam z rana

    https://ibb.co/zbZVwWD

    Liyss chyba do 12tc jakoś bo do wtedy ciążę utrzymuje cialko zolte, a potem rolę zabiera łożysko

    Cerva, ultramaryna_, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    29.09.25 31dc test na tak
    02.10.25. 34dc beta 846
    11.10.25 43dc beta 12758 progesteron 22
    17.10 pęcherzyk w macicy z pęcherzykiem żółtkowym bez zarodka, według lekarza 5tc
    20.10 beta 31396
    21.10 beta 31378
    23.10 ❤️ 0.84
    7.11 ❤️2.80
    27.11 🩷 prenatalne 12+5
    1.12 niskie ryzyka 🥰
    05.12 wizyta🩷
    2.01 wizyta 🩷
    5.02 prenatalne 9:00 22+1 549
    6.02 wizyta 8:50
    6.03 wizyta 13:50
    2.04 wizyta 11:10
    3.04 prenatalne 10:00 30+6

    Om 6.06.2026

    2024👶grudniowyG 38+2 3930g 55cm
    2023 💔 (10tc syn Michaś)👼 trisomia chromosonu 9
    2021👶 listopadowy K 38+5 4130g 55cm
    2018💒 czerwiec
    2016💔(6tc)
    2012👩‍❤️‍👨

    Insulinoopornosc
    age.png

    preg.png
  • Muuu. Autorytet
    Postów: 1191 2266

    Wysłany: 20 kwietnia 2024, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 🙂

    Mój tp to 14.08. Chyba 🤣🫣 chociaż byłoby dobrze, bo to długi weekend i mąż w domu 😅
    z pierwsza córka miałam ciekawą datę bo jest z 21.02.2021 i urodziła się o 2:02 🙂


    @Paula kurczę, coś tam przebija czy mi się zdaje?🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2024, 06:59

    Edithka, Paula9463, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    👩🙍‍♂️ 31l.
    👧 Ł. 02.2021

    10.2023 cb 💔

    7.12 ⏸️ beta HCG 55,9 mlU/ml
    9.12 ➡️ beta HCG 195 mlU/ml
    22.12 (5+5) jest Serduszko ❤️
    6.02 rośnie Dziewczynka ❤️👧
    02.04 403g małej M. 💕
    24.06 2kg Dziewczyny 💪
    12.08 już jestem 👧🥰
  • Królikkicek Autorytet
    Postów: 2681 2154

    Wysłany: 20 kwietnia 2024, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula no przebija ✊✊✊✊
    Kciuczki ✊

    👩🏻 👨🏻‍🦱 32
    👰🤵2019
    👶2021
    05.2022-07.2023 bezowocne starania
    08.2023 usunięcie tarczycy
    12.2023 ponowne rozpoczęcie starań o ciążę ...
    🛑 06.24 Złośliwy nowotwór piersi.
    06.09.24 Chemioterapia
    💊 Euthyrox 125, 150,Folian 800,Wit C 1000,Inozytol,Wit D3 2000,Wit B12,Magnez,Q10, Omega3, acard75, l-arginina,

    🧬V R2 (c.3980A>G hetero, MTHFR c.665C>T hetero, PAI-1(4_5) homo
    Acard 150 od ⏸️
    Heparyna od ❤️
  • aszin Autorytet
    Postów: 7449 16475

    Wysłany: 20 kwietnia 2024, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja nic niestety nie widzę, ale póki nie ma okresu wszystko jest możliwe 🤞🏻
    U mnie temperatura spada :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2024, 07:27

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 3027 2203

    Wysłany: 20 kwietnia 2024, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Aszin to ja czuję, że to będzie 3.01 😁 bo ogólnie 3 dnia miesiąca rodzą się fajne osoby! ( ja też!)
    Potwierdzam 😅

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C
‹‹ 2252 2253 2254 2255 2256 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 mitów na temat premenopauzy, które warto wiedzieć mając 40 lat lub więcej

Premenopauza (perimenopauza) to nie tylko wciąż temat tabu, ale również etap życia kobiety, który często owiany jest mitami i nieporozumieniami. W rzeczywistości jest to naturalny okres przejściowy, który poprzedza menopauzę, a jego zrozumienie może zaoszczędzić Ci wiele stresu, lęku i znacząco wpłynąć na jakość życia i zdrowie hormonalne. Wraz z ekspertami zebraliśmy dla Ciebie 10 najpowszechniejszych mitów dotyczących premenopauzy i menopauzy, opierając się na najbardziej wiarygodnych i aktualnych danych naukowych.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ