X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂
Odpowiedz

Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂

Oceń ten wątek:
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6711 11446

    Wysłany: 1 sierpnia, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej mamy widuję tylko kabaczki,cukinie w sklepie :D

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    28.02. 2024 r. 💔
    11.04. 2024 r. 💔
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9859

    Wysłany: 1 sierpnia, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effiii to sporo tego macie, naprawdę super sprawa 🥹😘

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Effiii Autorytet
    Postów: 3912 6378

    Wysłany: 1 sierpnia, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Effiii to sporo tego macie, naprawdę super sprawa 🥹😘
    Hahaha spoko zapraszam na zbiory porzeczki i malin w przyszlym roku 😁
    Bobasem się zajmę i nocleg też zapewniam ☺️

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️32👱‍♂️34
    2021 💔
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 1 sierpnia, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września, 21:39

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2381 4620

    Wysłany: 1 sierpnia, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry,

    Co do powrotu do formy sprzed ciazy to ja polecam kp. Kilogramy leca jak szalone 😅 ja po 3 tyg od porodu mialam wage sprzed ciazy, a brzuch to nawet mniejszy niz przed (tylko jeszcze taki sflaczaly troche). Gdybym urodzila w terminie to na pewno dluzej by mi sie zeszlo, wiec nie ma co tak sie porownywac, ale tak czy siak, polecam kp 😅

    @Aszin ladne wyniki, trzymam kciuki zeby ten prog tylko rosl 😁🤞🏼

    @Effiii nie napisze juz nic madrzejszego niz dziewczyny napisaly. Zgadzam sie z nimi w 100%

    @Anka wow 5kg to duzo! Gratki 👏🏼 ile jeszcze chcialabys zrzucic? Sama dieta czy wprowadzilas tez jakies cwiczenia?

    Anka32, Effiii, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6711 11446

    Wysłany: 1 sierpnia, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też zapraszam na zbiory. Każda wyjedzie z pysznościami. Ja rozdaję po rodzinie i znajomych bo nie jesteśmy w stanie przejeść 🫣

    Sos tzatziki zrobiony, ciasto na placki z cukinii też. Czekamy na Kubę i szamka :)

    Maj.a, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    28.02. 2024 r. 💔
    11.04. 2024 r. 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Klaudia głównie deficyt, nie ćwiczę nic, jedynie spacerkuje do pracy. I w niej też mam ruch cały czas :)
    Zbieram się żeby zacząć ćwiczyć z gumami ale kiedy się zbiorę to nie wiem 🤣
    A co do tego ile chciałabym zrzucić to jeszcze z 7 kg i mi starczy :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia, 13:51

  • Alysa Autorytet
    Postów: 4363 6650

    Wysłany: 1 sierpnia, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effiii myślę że strach przed ivf jest normalny. Szczególnie że to nowe doświadczenie. Juz samo podjęcie decyzji że pochodzicie dużo Was kosztowało. To nie jest ostatnia szansa. To wiele szans. Mam. Koleżankę która 10 lat nie mogła zajść w ciążę, mają syna z ivf a potem dwoje innych dzieci, bez procedur. Jak to się stało? Lekarz sam nie wie. A wiem że że zdrowiem miała duże problemy. Nie powiem Ci ze dużo transferów udaje się od razu, po pierwszym podaniu, bo statystyki mówią co innego. Ale mówią też z e szanse wzrastają z kolejna próba, zwłaszcza jak podawane są dodatkowe leki. Nie jesteś pewna na 100 % czy z tym seksow na szkle będzie dziecko, ale to szansa, kolejna szansa ❤️

    Aszin trzymam kciuki żebyś ujrzała ⏸️, aby każda z nas je widziała. I będę te kciuki trzymać ciągle ale przychodzę też z chłodną głową. Sama w ciągu ostatniego roku miałam badane go proga 3 razy, odpowiednio 25.4, 21.3, 22.6 przy normie dla fazu lutealnej bez ciąży 15.9. I jak dobrze wiesz ciąży ani razu nie było. Lekarz z poradni powiedział mi mądre słowa. Ten próg ma nam pokazać że owu była, ewentualnie wskazać jakiej jakości i jakiej jakości jest ciałko żółte. Jaki poziom by nie był, nie da nas wskazówki o ciąży. Bo może być mega wysoki a ciąży brak, lub niski a ciąża jest. I wiem że to wiesz. Mówię to bo nie chce żeby któraś z nas spadała z wysokiego konia. To nie jest dobre. Lepiej się miło zaskoczyć niż gorzko rozczarować.

    Gosia pytałaś się o sikanie. No to ja powiem wprost, jestem w okolicach owu. Nie możemy się teraz starać z przyczyn zdrowotnyc inne niż wiecie. Pozwolę sobie to zostawić dla siebie. Także w najbliższym czasie nie ma szans na inne sikanie niż na to mające na celu opóźnienie pęcherza w celach fizjo. Dodatkowo postanowiłam że będę testować dopiero na spóźniona @. Ostatnio nawet nie czułam żadnych boki ani przed, ani na początku a fala przyszła.

    Co do przy tycia w ciąży. Każda z nas jest inna, każdej ciałko reaguje inaczej. Ważne żeby dziecko zdrowo przybierało. My jak to pokazała Blador czy Ania jesteśmy w stanie schudnąć. Mamy w sobie tą siłę i determinację. Gdyby mi zaproponowali zajść w ciążę i przy tych 30 kg albo mieć ta figurę co mam ciąże brałabym w ciemno. Nie myśląc ile zajmie mi schudnięcie.

    Z ogłoszeń parafialnych, bo trzymacie kciuki zawsze. Robiłam dziś morfo, wyniki są lepsze reticulocyty wariują i są ponad normę ale z tego co czytałam to dlatego że krew się odbudowuje. Odebrałam też gastroskopię, zoladek czysty, bez bakterii. Z podrażnienie zmian o wywołanych lekiem, alko lub czymś pikantny - norma. W przełyku ślady refluksu. W pon mam wizytę u rodzinnej, ale to raczej formalność.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia, 14:20

    siesiepy, blador2, Anka32, Liyss🧚🏻, Małgosiagosia, Effiii, Pusshka, Butterfly23, ezra, aszin, Paula9463 lubią tę wiadomość

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 1 sierpnia, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa a jak hemoglobina urosła?

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9859

    Wysłany: 1 sierpnia, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effiii wrote:
    Hahaha spoko zapraszam na zbiory porzeczki i malin w przyszlym roku 😁
    Bobasem się zajmę i nocleg też zapewniam ☺️

    Przyjeżdżam! 😁❤️

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4363 6650

    Wysłany: 1 sierpnia, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Alysa a jak hemoglobina urosła?
    Blador z 10.5 na 11.6. Norma jest od 11.2. Ogólnie wszystko urosło co było poniżej. Wywaliło mi ponad normę RDW i te reticulocyty. No ale to wskazuje że szpik działa, produkuje nowe krwinki

    blador2, Paula9463 lubią tę wiadomość

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • Lola93 Autorytet
    Postów: 1406 1985

    Wysłany: 1 sierpnia, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszin piękne wyniki 😍

    aszin lubi tę wiadomość

  • Meeegi12 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 1 sierpnia, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Winiary 🫶
    Podczytuje Was od jakiegoś czasu, fajne z Was babki i skarbnica wiedzy ;) Mam 28 lat i pcos. Miałam 3 stymulacje Clostilbegytem i teraz pierwszy cykl z Lamettą. U męża pierwsze badanie nasienia w kwietniu pokazało że i on ma problem. Zrobił kolejne po 3 miesiącach i niestety jedyny parametr, który się podniósł to morfologia z 1% na 2%, reszta ciut spadła. Już w wyniku pierwszego jego badania wyszły podwyższone leukocyty, miał zaraz później wizytę u androloga. Tam się okazało, że na lewym jądrze ma małego żylaka, jednak lekarz powiedział żeby się nie martwić tym. Zalecił jedynie branie Ten fertil ON, na lekocyty nie powiedział nic, a mąż jak to chłop nie drążył 🫠Pije też sok pomidorowy, olej z czarnuszki i inne suplementy łyka. W tym drugim badaniu nasienia znacznie wzrosły leukocyty i komórki okrągłe więc zrobił posiew na bakterie i grzyby- oba czyste 🫣 I tutaj moja prośba do Was żebyście dobre duszki podpowiedziały co dalej robić🙈

    Tutaj pierwsze wyniki nasienia:
    https://ibb.co/QFntbwC
    https://ibb.co/KmnD90R

    a tutaj te świeże:
    https://ibb.co/4F2DVD0
    https://ibb.co/HqGF6sp

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 1 sierpnia, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa wrote:
    Blador z 10.5 na 11.6. Norma jest od 11.2. Ogólnie wszystko urosło co było poniżej. Wywaliło mi ponad normę RDW i te reticulocyty. No ale to wskazuje że szpik działa, produkuje nowe krwinki
    To wydaje mi się, że na 2 tyg. (Bo po takim czasie miałaś zrobić🤔) to chyba pięknie urosło, co? A dobrze się czujesz po tym leku? Długo masz brać?

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4363 6650

    Wysłany: 1 sierpnia, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    To wydaje mi się, że na 2 tyg. (Bo po takim czasie miałaś zrobić🤔) to chyba pięknie urosło, co? A dobrze się czujesz po tym leku? Długo masz brać?
    Blador tak, minęło tylko 2 tygodnie. Ale lekarz mi mówił że podskoczy, bo te parametry są wrażliwe na żelazo. Dążymy do wysycenia organizmu żelazem a potem do budowy magazynu. Ogólnie żelazo mam brać 3 miesiące ale za 2 tygodnie mam zejść do 1 tabletki dziennie. A co do leku to nie czuje ze coś biorę, serio żadnych skutków ubocznych.

    Meegi myślę że tu przydałaby się ponowna wizyta u androloga, może innego. Ja bym też zrobiła badania hormonów mężowi. Dodatkowo ważne jest jaki tryb prowadzi mąż. Czy siedzi, czy nie prowadzi nadmiernich wysiłków czy nie przegrzewa jąder. Same suple to nie wszystko, ważna jest dieta, zero używek, umiarkowany ruch i chłodek w spodniach. A posiew robiliście na bakterie gram dodatnie i gram ujemne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia, 15:04

    Meeegi12 lubi tę wiadomość

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 1 sierpnia, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa cieszę się, ja też spoko na nie reagowałam. Nawet problemy łazienkowe miałam chyba mniejsze niż po odstawieniu🤷‍♀️ chyba tylko na Muu tak źle działało. To teraz czekamy na poniedziałek co powie rodzinna🤞

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4363 6650

    Wysłany: 1 sierpnia, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Alysa cieszę się, ja też spoko na nie reagowałam. Nawet problemy łazienkowe miałam chyba mniejsze niż po odstawieniu🤷‍♀️ chyba tylko na Muu tak źle działało. To teraz czekamy na poniedziałek co powie rodzinna🤞
    Ja właśnie nie mam żadnych problemów łazienkowych 🤣 aż jestem zdziwiona. Obstawiam że powie ze jest dobrze, działamy tak dalej. No nic innego tu się nie da wymyślić 😉 ale muszę dostarczyć wyniki histpat z gastro więc idę.

    blador2 lubi tę wiadomość

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • Meeegi12 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 1 sierpnia, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa wrote:
    Meegi myślę że tu przydałaby się ponowna wizyta u androloga, może innego. Ja bym też zrobiła badania hormonów mężowi. Dodatkowo ważne jest jaki tryb prowadzi mąż. Czy siedzi, czy nie prowadzi nadmiernich wysiłków czy nie przegrzewa jąder. Same suple to nie wszystko, ważna jest dieta, zero używek, umiarkowany ruch i chłodek w spodniach. A posiew robiliście na bakterie gram dodatnie i gram ujemne?


    @Alysa dzięki za odpowiedź ☺️ Może właśnie wizyta u innego androloga to jest to. Jeśli chodzi o tryb to mąż jest spawaczem więc no niestety problem przegrzewania jest 🙈 Wiadomo, że suple same niewiele dadzą, dietę mamy od prawie dwóch miesięcy- taką z niskim IG ☺️ A ten posiew to kurcze nie wiem, w diagnostyce robił oba. No nic w takim razie musi zaliczyć wizytę u lekarza☺️

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 1 sierpnia, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa wrote:
    Ja właśnie nie mam żadnych problemów łazienkowych 🤣 aż jestem zdziwiona. Obstawiam że powie ze jest dobrze, działamy tak dalej. No nic innego tu się nie da wymyślić 😉 ale muszę dostarczyć wyniki histpat z gastro więc idę.
    Ale jak nie dzwonią to wyniki powinnu być ok✊️

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4363 6650

    Wysłany: 1 sierpnia, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeegi12 wrote:
    @Alysa dzięki za odpowiedź ☺️ Może właśnie wizyta u innego androloga to jest to. Jeśli chodzi o tryb to mąż jest spawaczem więc no niestety problem przegrzewania jest 🙈 Wiadomo, że suple same niewiele dadzą, dietę mamy od prawie dwóch miesięcy- taką z niskim IG ☺️ A ten posiew to kurcze nie wiem, w diagnostyce robił oba. No nic w takim razie musi zaliczyć wizytę u lekarza☺️
    Megi a jakie dokładnie suple mąż bierze? Oprócz tego Ten fertil On, bo może trzeba coś dołożyć, zmienić dawki. Często te preparaty mieszane mają składniki wzajemnie wykluczając się

    Meeegi12 lubi tę wiadomość

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
‹‹ 3216 3217 3218 3219 3220 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ