Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Poznaj kluczowe składniki dla mamy i dziecka 👇
SPRAWDŹ
Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

DHA z alg czy ryb? Sprawdzamy, dlaczego DHA z alg zyskuje na popularności wśród przyszłych mam.
SPRAWDŹ
Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

Przytłoczona zbyt wieloma zaleceniami?
Poznaj 7 składników rekomendowanych przez ginekologów w jednej formule👌
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Potrzebuje pomocy
Odpowiedz

Potrzebuje pomocy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Viola25 Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 13 lipca 2013, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem początkującą staraczką:)
    Ovu wyznaczyl mi owulacje na 9 lipca wtedy testy owulacyjne byly negatywne,dopiero 12 lipca test owulacyjny pokazal dwie kreseczki. Temperatura tez wzrosła dopiero 11-12 lipca. bardziej wierzyc ovu,czy testom?

    Viola25

    Ludzie,którzy mają marzenia,nigdy nie tracą nadziei...
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 13 lipca 2013, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mozesz pokazac swoj wykres?

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • alxa Autorytet
    Postów: 259 172

    Wysłany: 13 lipca 2013, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lepiej testom moim zdaniem.. ja pomiędzy ovu a testem mam ponad 10 dni... wierzę testom!

    e3db312905.png
    920555c751.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2013, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    udostepnij wykresik to zobaczymy. ale ja mysle ze testy mowia prawde...

  • szpieszka Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 14 lipca 2013, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też zaufałabym raczej testom pod warunkiem że oczywiście robisz je zgodnie z instrukcją załączoną do testu...ja za pierwszym razem trochę olałam instrukcję i z testów wychodziło mi że owulkę miałam przez tydzień, a teraz góra 2 dni. W ogóle czasem mam wrażenie że wszystkie firmy które proponują nam różne testy itp...zbijają na nas niezłą kasę....ale cóż zrobić nie stosować?...raczej nie...

    E
  • Viola25 Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 14 lipca 2013, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też właśnie tak myślałam żeby lepiej zaufac testom,dzięki :) Mam nadzieję,ze będą pomocne i wreszcie się uda:)

    Viola25

    Ludzie,którzy mają marzenia,nigdy nie tracą nadziei...
  • Gunia Autorytet
    Postów: 670 2201

    Wysłany: 14 lipca 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z owulacją jest tak, że nigdy niewiadomo, kiedy wystąpi. Może być do 3 dni zarówno przed skokiem tempki, jak i po nim. Gdyby dało się wyznaczyć w jakikolwiek sposób pewną owulke to myślę, że ten i inne mu podobne portale nie byłyby potrzebne :)
    Co do testów owulacyjnych - one nie wskazują owulacji, a pik hormonu LH, który pojawia się około 24-36 godz. przed owulacją, owulacja następuje po najwyższym poziomie hormonu, nie w trakcie :)
    Dodatkowo - system Ovufriend to program komputerowy, który owulację wyznacza na podstawie kilku wskaźników, m. in. śluzu płodnego, a u Ciebie śluz płodny jest nawet dziś, a śluz płodny ZAWSZE jest przed owulką! Także bardzo wiele zależy od Twych subiektywnych obserwacji, jeśli czujesz/widzisz dziś śluz rozciągliwy to owulka może jeszcze być dziś lub jutro! :)
    Właśnie dlatego owulację na pewno można określić po 3 dniach wyższych temperatur i dzień po płodnym śluzie, a na wszystkich testach owulacyjnych napisane jest by robić TYLKO do pierwszego pozytywnego! (czyli kreska testowa równie mocna, jak kontrolna bądź mocniejsza)

    Cierpliwości życzę, obserwuj się dokładnie, a po kilku miesiącach jak już w miarę poznasz swój organizm możesz coś zacząć planować... A jeśli liczysz na cud zaciążenia w ciemno to nie mierz tempki i nie zapisuj objawów śluzu, szyjki itp.... Powodzonka! :)

    P.s. wg tempki owulka mogła być 12-13 lipca, wg testów owu tak samo!, ale wg śluzu to nie wiem, bo dziś też zaznaczyłaś jako płodny, nawet bardzo płodny, bo liczy się ostatni dzień śluzu wskazującego cechy jako płodny ( wodnisty, rozciągliwy, uczucie wilgoci w pochwie etc.) :) Bądź cierpliwa, kochajcie się, jak ma być to będzie... a jak nie będzie to zrób badania hormonalne może?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2013, 20:14

    nick nieaktualny, Fedra lubią tę wiadomość

    ... 21 cykl na Ovu. A w dupę z tym...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Alergiczny katar u maluchów: domowe wsparcie i sygnały alarmowe.

Rozpoznanie, czy katar u dziecka to alergia, czy infekcja, bywa trudne, a poprawne odróżnienie objawów jest kluczowe dla skutecznego leczenia. Ten artykuł to kompleksowy przewodnik dla rodziców, pomagający zrozumieć specyfikę kataru alergicznego u dziecka, jego symptomy, domowe sposoby łagodzenia oraz kiedy konieczna jest wizyta u lekarza. Dowiedz się, jak zapobiegać powikłaniom i skutecznie wspierać malucha w walce z dolegliwościami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.

CZYTAJ WIĘCEJ