X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Powracające zapalenie pęcherza
Odpowiedz

Powracające zapalenie pęcherza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Katarzyna.G Ekspertka
    Postów: 205 126

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma podobny problem do mojego? Dość często po współżyciu dochodzi u mnie do zapalenia pęcherza moczowego. Kilka dni mam wyjęte z życia, ze względu na towarzyszące dolegliwości. Zwykle pomaga mi poddwojona dawka urofuraginum. Ale ile razy można przez to przechodzić :/ Boje się kolejnego cyklu, w którym będę starać się o maleństwo, że znów te dziadostwo powróci. Podczas starań, chciałabym unikać urofuraginum. W jaki sposób mogę sobie pomóc, jak profilaktycznie temu zapobiegać?

    8.01.2016 - 23.03.2016 [*] Mój mały Aniołek

    8uneyx8d1vxarn72.png

    yuuds65gf87b5p5x.png
  • Nats Autorytet
    Postów: 2136 2005

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam kiedyś z tym problem. Bardzo mi pomaga wysiusianie się zaraz po stosunku. Na pęcherz dobra też jest zurawina i witamina C. Dobrze też profilaktycznie zbadać mocz czy nie ma tam jakiś bakterii. Aha no i ciepłe skarpety, bo od zimnych stop też to dziadostwo lubi powracać :)

    3500 g 54 cm <3
  • Katarzyna.G Ekspertka
    Postów: 205 126

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie piję rozpuszczalną witaminę C. Zastanawiam się też nad zakupem w aptece tabletek z żurawiną i przyjmowanie ich regularnie. ale skontaktuje się najpierw z ginekologiem.

    8.01.2016 - 23.03.2016 [*] Mój mały Aniołek

    8uneyx8d1vxarn72.png

    yuuds65gf87b5p5x.png
  • Nats Autorytet
    Postów: 2136 2005

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinę możesz też kupić suszoną i jeść codziennie troche jako przekąskę :)

    3500 g 54 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponowałabym zrobic posiew moczu, skoro zapalenie często powraca.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, posiew moczu. Ja brałam też antybiotyk. po antybiotyku jak na razie jest spokój. Antybiotyk dostałam od internisty.

  • Ana_08 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam nawracające zapalenie pęcherza. Muszę mieć podkoszulek pod bluzką, bo jeśli tylko mam odsłonięty kawałek pleców to zaraz mnie łapie. Żurawina suszona jest bardzo dobra. Jeśli urofuragium nie pomaga to biorę Monural 2 saszetki. Antybiotyk na receptę, ale po nim mam spokój na co najmniej pół roku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniecznie trzeba zbadać się na bakterie. Szczególnie ureaplasma która też może powodować nawracajàce zapalenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ