Nie przegap okazji!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 30 listopada a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji i wypróbuj nasze nowości - jesteśmy przekonani, że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować.

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 30 listopada 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum Starając się - ogólne PRACA A CIĄŻA
Odpowiedz

PRACA A CIĄŻA

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fasola1234 Autorytet

Wysłany: 23 października 2017, 21:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem w kropce.
    Z dniem 30 września zmieniłam pracę i od 2 października jestem na 3 miesięcznej umowie próbnej o pracę. Po 2 tygodniach okazało się że jestem w ciąży . Jako że pracuje w żłobku i moje warunki pracy mi nie pozwalają na kont6nuowanie pracy chce iść na l4 . Ale co dalej ? Miał ktoś taka sytuację? Pracowałam tylko 2 tygodnie i 1 dzień . Wiem że pracodawca musi mi przedłużyć umowę do dnia porodu . Ale czy będzie wyplacal mi normalna pensje?

klz9rjjgay1rk8f4.png

Fasola1234
  • pilik Autorytet

Wysłany: 23 października 2017, 21:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola jeżeli idąc na l4 jesteś przed 12tc pracodawca niestety nie jest zobowiązany przedłużać umowy. To tylko jego dobra wola. Z dniem zakończenia okresu próbnego umowa może się rozwiązać, a co za tym idzie nie będzie dalej wypłacane l4

ds022el.png

u4uGp2.png
  • Fasola1234 Autorytet

Wysłany: 23 października 2017, 21:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    umowa mi sie kończy 31 grudnia. bede już po 12 t.c więc umowę powinni mi przedłuzyc. tylko nie wiem jak bede miec liczoną podstawe . czy pracodawca bedzie mi płacic przez 1 miesiac a potem zus?

klz9rjjgay1rk8f4.png

Fasola1234
  • 1000 Autorytet

Wysłany: 23 października 2017, 22:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli bedziesz w 12 tc to umowa ulegnie przedłużeniu do dnia porodu. Jesli bedziesz w tym czasie pracować to płacić bedzie oczywiscie pracodawca, jelsi natomiast pójdziesz w tym czasie na L4 to bedziesz otrzymywać zasiłek chorobowy -
    Pierwszy miesiąc płaci pracodawca, natomiast dalej otrzymujesz zasiłek z ZUSu - w wysokości 100% wynagrodzenia.

abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • Fasola1234 Autorytet

Wysłany: 23 października 2017, 22:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh i tak to jest człowiek sie stara miesiacami a tu taka niespodzianka :D Oby wszystko poszło okej.

klz9rjjgay1rk8f4.png

Fasola1234
  • Yukoki Nowa

Wysłany: 23 października 2017, 22:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, No i co, że tylko tyle przepracowałaś? Możesz iść na L4. Umowa zostanie ci przedłużona do dnia porodu z urzędu :)

Basik83 lubi tę wiadomość

Yukoki
  • [email protected] Autorytet

Wysłany: 24 października 2017, 15:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale żeby płacili na l4 to musi być przepracowany cały miesiąc. Także wstrzymaj się, niech minie miesiąc od zatrudnienia i wtedy l4.

p19uskjo4qa4qv4m.png
    Niedoczynność tarczycy
  • kasienka1188 Przyjaciółka

Wysłany: 24 października 2017, 15:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale żeby płacili na l4 to musi być przepracowany cały miesiąc. Także wstrzymaj się, niech minie miesiąc od zatrudnienia i wtedy l4.

Z tego co kojarzę, jeśli się wcześniej pracowało na umowę o pracę albo posiadało ubezpieczenie chorobowe z innego tytułu, to wynagrodzenie na L4 się należy. Z tym, że nie może być przerwy większej niż miesiąc.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2017, 15:19

29 lat, starania wstrzymane na kilka miesięcy

fc6fd5c0d922ecc4903d1293fd003df1.png
  • [email protected] Autorytet

Wysłany: 24 października 2017, 15:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasienka1188 wrote:
    Z tego co kojarzę, jeśli się wcześniej pracowało na umowę o pracę albo posiadało ubezpieczenie chorobowe z innego tytułu, to wynagrodzenie na L4 się należy. Z tym, że nie może być przerwy większej niż miesiąc.
    Być może, aczkolwiek warto się upewnić :)

p19uskjo4qa4qv4m.png
    Niedoczynność tarczycy
  • MonikA_89! Autorytet

Wysłany: 26 października 2017, 10:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od dłuższego czasu rozważam zmianę pracy, ale zawsze jest myśl z tyłu głowy, co jeśli w końcu się uda zajść w ciążę. Staramy się już ponad 2 lata i na razie nic. W obecnej pracy już nie wytrzymuję nerwowo, a przez nadmierny stres co weekend mam bóle brzucha. Niezbyt sprzyja to zajsciu w ciążę. Do tego czesto jestem zdenerwowana, co odbija się w relacjach z mężem. Doradźcie mi proszę, co w takiej sytuacji zrobić? Lepiej zmienić pracę i ryzykować utratę L4 w przypadku ciąży czy męczyć się w obecnej (pracuję już 3,5 roku) i liczyć na cud i fasolkę? Nie wiem już co robić. Mam sobie za złe, że nie wzięłam się bardziej intensywnie za szukanie pracy znacznie wcześniej. Ale z drugiej strony skąd mogłam wiedzieć, że starania przez tyle czasu będą bezowocne :(

MisiaABC, Marikita lubią tę wiadomość

oar843r8jpmp224p.png

6 lat starań o kropka
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

Wysłany: 26 października 2017, 10:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zdrowie straciłam na takim stresie w pracy, zmarnowałam 10 lat swojego życia i jako starsza i bogatsza w doświadczenia koleżanka(mądra po szkodzie ;) )doradzam natychmiast rzucić pracę, zmienić pracę. Ale to moje prywatne zdanie.

KoniczynkaNaSzczęście, Magda - mbc lubią tę wiadomość

• terka Autorytet

Wysłany: 26 października 2017, 10:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Od dłuższego czasu rozważam zmianę pracy, ale zawsze jest myśl z tyłu głowy, co jeśli w końcu się uda zajść w ciążę. Staramy się już ponad 2 lata i na razie nic. W obecnej pracy już nie wytrzymuję nerwowo, a przez nadmierny stres co weekend mam bóle brzucha. Niezbyt sprzyja to zajsciu w ciążę. Do tego czesto jestem zdenerwowana, co odbija się w relacjach z mężem. Doradźcie mi proszę, co w takiej sytuacji zrobić? Lepiej zmienić pracę i ryzykować utratę L4 w przypadku ciąży czy męczyć się w obecnej (pracuję już 3,5 roku) i liczyć na cud i fasolkę? Nie wiem już co robić. Mam sobie za złe, że nie wzięłam się bardziej intensywnie za szukanie pracy znacznie wcześniej. Ale z drugiej strony skąd mogłam wiedzieć, że starania przez tyle czasu będą bezowocne :(

Jeśli masz tak stresująca prace to stres skutecznie zablokuje Ci możliwość zajścia w ciąże. Jeśli masz ciąg pracy i tylko zmianę to L4 w nowej Ci sie należy bo w tej masz prawo do L4 które przechodzi na następną prace. Ale z tego co wiem chyba miesiąc max przerwy może być bo po miesiącu faktycznie przepada wiec lepiej odejść jak już coś bedziesz miała innego pewnego załatwionego.

https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nick nieaktualny

Wysłany: 26 października 2017, 10:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaABC wrote:
    Ja zdrowie straciłam na takim stresie w pracy, zmarnowałam 10 lat swojego życia i jako starsza i bogatsza w doświadczenia koleżanka(mądra po szkodzie ;) )doradzam natychmiast rzucić pracę, zmienić pracę. Ale to moje prywatne zdanie.
    Ja nigdzie nie moge zagrzac miejsca na dłużej...ptacuje w handlu gdzie rotacja spora..i jak cos komus nie pasuje to ludzie odchodza... Teraz pracuje od lipca i juz mam dosyć...a nie chce mi sie znów czegoś szukać...daje sobie rok...

• MonikA_89! Autorytet

Wysłany: 26 października 2017, 12:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny, chyba się skuszę na zmianę pracy jak dostanę dobrą ofertę. Szkoda zdrowia na tkwienie w tej, której na dodatek się nie lubi

oar843r8jpmp224p.png

6 lat starań o kropka
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego