X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne problem z długim cyklem
Odpowiedz

problem z długim cyklem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • j.r Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 22 marca 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny,
    Oto moja historia:
    w lutym postanowiłam odstawić tabletki anty, dostałam normalnie okres od odstawienia, i do dnia dzisiejszego czekam na ten naturalny :(dodam że przed tabletkami również okresy długie ale jakoś olałam to niestety :() dziś 40 dc, wczoraj byłam u ginekologa, ciążę oczywiście wykluczył, stwierdził cienkie niepłodne endometrium, postanowił nie dawać mi nic na wywołanie okresu, bo lepiej znaleźć przyczynę tego opóźnienia niż mechanicznie wywoływać okres a problem dalej pozostanie.. nie dopytałam czy przy takim endometrium mogę się spodziewać okresu w każdej chwili? Za tydzień idę do niego na dokładniejsze USG i ewentualny plan działania (prawdopodobnie zleci badania hormonów itp.) martwię się strasznie, że to coś nie tak z moją płodnością, a staramy się o dziecko :( czy któraś z was miała podobny problem z bardzo długimi cyklami a mimo wszystko się udało?

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 22 marca 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle po odstawieniu anty mogą byc bardzo różne. Jedna kobieta będzie miała normalnie powrót do naturalności, druga trochę na nią poczeka. Z tego co mi wiadomo (teoretycznie tylko moge sie wypowiedzieć bo żadnych tabletek nigdy nie brałam) to moze byc nawet pol roku takie świrowanie organizmu. Jesli miałaś wcześniej takie długie cykle to trzeba by było faktycznie sprawdzić hormony jak działają...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • j.r Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 22 marca 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale czy jest szansa aby to jakoś wyleczyć/uregulować lekami? i wtedy byłaby szansa na dziecko? jak długo takie kuracje trwaja i jak wyglądaja ewentualnie?

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 22 marca 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    j.r wrote:
    ale czy jest szansa aby to jakoś wyleczyć/uregulować lekami? i wtedy byłaby szansa na dziecko? jak długo takie kuracje trwaja i jak wyglądaja ewentualnie?

    Niestety tak jak piszę nie znam sie w praktyce na tym. Wiem ze jedni próbuja leczyć tabletkami anty (dla mnie głupota ale co zrobić-trzeba sie chyba wykłócać że się nie chce) inni jakos inaczej kombinują. Ale wszystko zależy od tego co wyjdzie w badaniach, jaki problem. Ile czasu i jak to juz pytania do lekarza musza byc zadane...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ