X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Progesteron 22dc
Odpowiedz

Progesteron 22dc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • PleySej Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 18 lipca 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam zacznę od tego iż potrzebuje waszego wsparcia a jednocześnie porady..
    Robiłam badanie progesteronu w 22dniu cyklu wynik 7,53 lekarz mój u którego byłam mówi że wynik jest dobry lecz na granicy że owo zaczyna się od 7 włączyl luteine pod język od 16dc z racji tego że też mam Plamienia tydzień przed okresem. Mam go brać i on pomoże też mi zajść w ciąże. Jakoś naczytalam się iż taki jest za niski więc zadzwoniłam do innego lekarza który jest naprawdę owo dobry mówi że wynik jest dobry przy staraniach i kto mi głupot nagadal że powinien być wyższy już totalnie zglupialam :( 😫 jestem w rozsypce co mam iść do 3 i 4 lekarza sama nie wiem dodał że luteina nie potrzebna a ten pierwej włączyl proszę podpowiedźcie mi jak to widzicie za wszelką pomoc bardzo dziękuję

  • PleySej Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 19 lipca 2019, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nic? :(

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 19 lipca 2019, 04:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralabym luteinę bo wydaje mi się że jednak jest za niski. U mnie w zeszłym miesiącu 7dpo było 18 bez żadnych wspomagaczy. Luteina pomoże Ci utrzymać ewentualną ciążę więc ja bym się nie zastanawiała.

    PleySej lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PleySej wrote:
    Witam zacznę od tego iż potrzebuje waszego wsparcia a jednocześnie porady..
    Robiłam badanie progesteronu w 22dniu cyklu wynik 7,53 lekarz mój u którego byłam mówi że wynik jest dobry lecz na granicy że owo zaczyna się od 7 włączyl luteine pod język od 16dc z racji tego że też mam Plamienia tydzień przed okresem. Mam go brać i on pomoże też mi zajść w ciąże. Jakoś naczytalam się iż taki jest za niski więc zadzwoniłam do innego lekarza który jest naprawdę owo dobry mówi że wynik jest dobry przy staraniach i kto mi głupot nagadal że powinien być wyższy już totalnie zglupialam :( 😫 jestem w rozsypce co mam iść do 3 i 4 lekarza sama nie wiem dodał że luteina nie potrzebna a ten pierwej włączyl proszę podpowiedźcie mi jak to widzicie za wszelką pomoc bardzo dziękuję

    Moim zdaniem jest za niski. I tak jak koleżanka wyżej napisała pomoże utrzymać Ci ciążę bo przy takiej wartości naturalnie sama byś jej raczej nie utrzymała.
    Druga sprawa taka że wynik około 10 dopiero świadczy o odbytej owulacji - być może to tylko teoria ? Niewiem ja miałam zawsze w granicach 20 A mimo to luteine brałam.
    Nie zastanawiaj się tylko bierz 😘😘
    Powodzenia

    PleySej lubi tę wiadomość

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 19 lipca 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z dziewczynami powyżej.

    Wynik powyżej 10 świadczy o prawidłowo przebytej owulacji. Wiec turaj jest troszkę za nisko. Jeśli doszłoby do zapłodnienia to ciąża prawdopodobnie się nie utrzyma i nastąpiłoby poronienie. Mi w 5tyg przy progesteronie 18 włączył luteinę (bo progesteron spadał).

    Nie odstawialabym luteiny. Napewno nie zaszkodzi a tylko pomoże jeśli coś jest lub będzie na rzeczy ;)

    PleySej lubi tę wiadomość

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • PleySej Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 19 lipca 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Ja bralabym luteinę bo wydaje mi się że jednak jest za niski. U mnie w zeszłym miesiącu 7dpo było 18 bez żadnych wspomagaczy. Luteina pomoże Ci utrzymać ewentualną ciążę więc ja bym się nie zastanawiała.
    Bardzo dziękuję za odpowiedź bo już myślałam że nikt mnie tu nie zauważy...
    Tylko pytanie skąd te plamienia z krwią przed okresem :(
    Miałam robione usg wszystko tam ok czy to może być wina np polipu czy czegoś czy było by to widać na usg?

    Lekarze owo twierdzi że mieszczą się w normie z wynikiem jeden jak i drugi

  • PleySej Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 19 lipca 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    Zgadzam się z dziewczynami powyżej.

    Wynik powyżej 10 świadczy o prawidłowo przebytej owulacji. Wiec turaj jest troszkę za nisko. Jeśli doszłoby do zapłodnienia to ciąża prawdopodobnie się nie utrzyma i nastąpiłoby poronienie. Mi w 5tyg przy progesteronie 18 włączył luteinę (bo progesteron spadał).

    Nie odstawialabym luteiny. Napewno nie zaszkodzi a tylko pomoże jeśli coś jest lub będzie na rzeczy ;)

    Lutke dostałam dopiero wczoraj mam brać od 16dnia cyklu przez 10dni... I odstawić jeśli np do mies nie znikną plamienia mam się pojawić znowu skieruje mnie na badania czy to nie polip którego nie widać. Na usg lub czyszczenie macicy będzie :( a owo twierdzi że wynik ok dziwne..
    Bardzo się boję laski że to nie wina progesteronu.. Jak myślicie?

    Dodam że poronilam rok temu nie miałam badań w 6tyg włączyli lut i dup byłam w szpitalu lecz już nie pomogło zarodki zagnieżdżane ich było źle były bardzo nisko i poszło w dół samo..

  • PleySej Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 19 lipca 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Ja bralabym luteinę bo wydaje mi się że jednak jest za niski. U mnie w zeszłym miesiącu 7dpo było 18 bez żadnych wspomagaczy. Luteina pomoże Ci utrzymać ewentualną ciążę więc ja bym się nie zastanawiała.
    Owo mogę się starać od już ale też nie mówił że w ostatnim dniu brania luteiny mam testować tylko odstawić lek.. Doradzili mi tak dziewczyny bo jak bym zaszła a dostawie mogę poronic..

    Ale dał też dup jak będę w ciąży mam go włączyć 2x dziennie

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PleySej wrote:
    Bardzo dziękuję za odpowiedź bo już myślałam że nikt mnie tu nie zauważy...
    Tylko pytanie skąd te plamienia z krwią przed okresem :(
    Miałam robione usg wszystko tam ok czy to może być wina np polipu czy czegoś czy było by to widać na usg?

    Lekarze owo twierdzi że mieszczą się w normie z wynikiem jeden jak i drugi
    Te plamienia to może być wina progesteronu wlasnie, może po luteinie znikną. Musisz to sprawdzić. Jak nie znikną to będziesz się diagnozować dalej. Poli. To też nie koniec świata, ja w zeszlą środę miałam usuwanego i poszło szybko i bezboleśnie więc nie ma się czym martwić.

    PleySej lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PleySej wrote:
    Owo mogę się starać od już ale też nie mówił że w ostatnim dniu brania luteiny mam testować tylko odstawić lek.. Doradzili mi tak dziewczyny bo jak bym zaszła a dostawie mogę poronic..

    Ale dał też dup jak będę w ciąży mam go włączyć 2x dziennie
    Zawsze przy takim leku się testuje a przy negatywnym wyniku odstawia. Więc jak wyjdzie pozytyw to bierz dalej

    PleySej lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • PleySej Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Te plamienia to może być wina progesteronu wlasnie, może po luteinie znikną. Musisz to sprawdzić. Jak nie znikną to będziesz się diagnozować dalej. Poli. To też nie koniec świata, ja w zeszlą środę miałam usuwanego i poszło szybko i bezboleśnie więc nie ma się czym martwić.
    OK a jeśli np zajde w ciąże w tym czasie bo szczerze u mnie to szybko zwykle i co polip wtedy będzie przeszkadzał...
    A jest możliwość że go nie zauważa na usg?
    Też plamilas?

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety polip może przeszkadzać. Może przeszkadzać w samym zagniezdzeniu albo później zarodek może mieć za mało miejsca w macicy i się nie rozwijać. Ale są też dziewczyny co dopiero w ciąży dowiadują się o polipie j szczęśliwie rodzą.
    U mnie właśnie nie było widać polipa na usg. Nie plamilam

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • PleySej Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Niestety polip może przeszkadzać. Może przeszkadzać w samym zagniezdzeniu albo później zarodek może mieć za mało miejsca w macicy i się nie rozwijać. Ale są też dziewczyny co dopiero w ciąży dowiadują się o polipie j szczęśliwie rodzą.
    U mnie właśnie nie było widać polipa na usg. Nie plamilam
    No właśnie dlatego też bym wolała go wykluczyć przed ciąża a lekarz mówi że mogę się starać a jeśli np to będzie wina polipa to już potem będzie za późno jak będzie ciąża wolałabym się przygotować na styk z wszystkim zapiac na ostatni guzik :) no ale te plamienia mnie drażnią ciazko mi obliczyć cykl bo nie wiem czy to zaliczyć do okresu czy nie.. Pomimo to bardzo dziękuję Ci za informację

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PleySej wrote:
    No właśnie dlatego też bym wolała go wykluczyć przed ciąża a lekarz mówi że mogę się starać a jeśli np to będzie wina polipa to już potem będzie za późno jak będzie ciąża wolałabym się przygotować na styk z wszystkim zapiac na ostatni guzik :) no ale te plamienia mnie drażnią ciazko mi obliczyć cykl bo nie wiem czy to zaliczyć do okresu czy nie.. Pomimo to bardzo dziękuję Ci za informację
    Nie ma za co 🙂 na razie sobie daj czas i zobacz jak będzie po luteinie. Jak plamienia nie znikną to proś lekarza o histeroskopie bo ona na prawdę może dużo wnieść do diagnostyki. U mnie dodatkowo wykryto wadę macicy której na USG tez nikt nie widział. A leczw się w klinice leczenia niepłodności więc sprzęt powinni mieć dobry.

    PleySej lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego od 16 dc luteina? Powinno się ją brać po owulacji, a mało która kobieta ma ją w 14 dc. Chyba, że masz przed 16 dc owulację to ok. Wcześniej przyjęta luteina może ją blokować lub rozwalać cykl. Wielu lekarzy standardowo zaleca od 16 do 25 dc. A odnośnie progesteronu to najlepiej żeby 7 dpo było przynajmniej 18.

    PleySej lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Dlaczego od 16 dc luteina? Powinno się ją brać po owulacji, a mało która kobieta ma ją w 14 dc. Chyba, że masz przed 16 dc owulację to ok. Wcześniej przyjęta luteina może ją blokować lub rozwalać cykl. Wielu lekarzy standardowo zaleca od 16 do 25 dc. A odnośnie progesteronu to najlepiej żeby 7 dpo było przynajmniej 18.

    Dokładnie się z tym zgadzam zawsze brałam na własną rękę ( tzn nie z zaleceniami ginekologa od 16dc ) tylko dwa dni po owulacji czasem miałam owu w 12dc A czasem w 18 . Dlatego warto się obserwować jeśli nie ma możliwości monitoringu. Sprawdzać śluz wsluchac się w swój organizm - poznać go

    PleySej lubi tę wiadomość

  • PleySej Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 19 lipca 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Dlaczego od 16 dc luteina? Powinno się ją brać po owulacji, a mało która kobieta ma ją w 14 dc. Chyba, że masz przed 16 dc owulację to ok. Wcześniej przyjęta luteina może ją blokować lub rozwalać cykl. Wielu lekarzy standardowo zaleca od 16 do 25 dc. A odnośnie progesteronu to najlepiej żeby 7 dpo było przynajmniej 18.
    Właśnie też mi się to nie podoba :( dlatego skontaktuje to z innym lekarzem.. Dziękuję również za podpowiedź w tej sprawie. A czy plamienia mogą być spowodowane niskim progesteronem przy mej wartości?

  • PleySej Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 19 lipca 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Dlaczego od 16 dc luteina? Powinno się ją brać po owulacji, a mało która kobieta ma ją w 14 dc. Chyba, że masz przed 16 dc owulację to ok. Wcześniej przyjęta luteina może ją blokować lub rozwalać cykl. Wielu lekarzy standardowo zaleca od 16 do 25 dc. A odnośnie progesteronu to najlepiej żeby 7 dpo było przynajmniej 18.
    No on mi napisał od 16-25dc przez 10dni więc już nic nie rozumiem kiedy to brać ah

  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leczyłam się u naprotechnologa i on tak mówił. Możesz też spróbować mierzyć temperaturę i wtedy po skoku dopiero brać (chociaż skok nie gwarantuje,że owulacja była) albo model creighton stosowany w naprotechnologii. Dzięki temu mam mojego skarba, choć nie obyło się bez poronienia.

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wedlug mnie dobry wynik..\
    ja miałam 0,10 :/

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ