Forum Starając się - ogólne Progesteron a owulacja
Odpowiedz

Progesteron a owulacja

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • takczynie Przyjaciółka

Wysłany: 19 marca 2019, 15:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/1f5d15dcd6020.jpg.html dziewczyny miałyście tak? 22 dzień cyklu i taki wynik progesteronu, a owulacja potwierdzona monitoringiem. Jak to jest?

• Evli Autorytet

Wysłany: 19 marca 2019, 16:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron bada się 7 dni po owulacji. Mówisz że owulacja potwierdzona ale w którym dniu cyklu?

takczynie lubi tę wiadomość

2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
  • takczynie Przyjaciółka

Wysłany: 19 marca 2019, 23:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    10 dnia cyklu pęcherzyk miał 15 mm, 17 dc dotor widziała ciałko krwotoczne i płyn w zatoce douglasa, powiedziała, że owulacja była ok 14-15 dnia cyklu.

• Natalia1988 Przyjaciółka

Wysłany: 20 marca 2019, 00:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w cyklu, w którym zaszłam w ciążę (niestety biochemiczną) miałam progesteron ok 8, w cyklu wcześniejszym ok 5. Lekarka mi mówiła, że jak jest progesteron około 5 to owulacja była. Jeśli było by 1 lub 2 to raczej nie. No ale wartości nie powalają niestety :-/ Nie wiem czy u mnie ten niski prog trochę się nie przyczynił do straty.

wzs6p2.png cCNjp1.png
  • takczynie Przyjaciółka

Wysłany: 21 marca 2019, 23:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę od 18 dnia cyklu duphaston 1x1, nie wychodzi on w badaniach, więc nie wiem czy to wystarczy przy ewentualnej ciąży.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego