X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Progesteron w 8dpo- jakie normy
Odpowiedz

Progesteron w 8dpo- jakie normy

Oceń ten wątek:
  • Alice24 Znajoma
    Postów: 24 0

    Wysłany: 2 marca 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w 8dpo wyszedł progesteron 58,55 ng/ml. Lekarz tak się podjarał że od razu wysłał mnie na betę. W 9dpo wyszła <2. Nie wiem co mam o tym myśleć

    hchyyx8d04phqknq.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 2 marca 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alice24 wrote:
    Mi w 8dpo wyszedł progesteron 58,55 ng/ml. Lekarz tak się podjarał że od razu wysłał mnie na betę. W 9dpo wyszła <2. Nie wiem co mam o tym myśleć

    Wysłał Cię na betę ZA WCZEŚNIE. Tyle to oznacza ;) zrób za kilka dni jeśli nie przyjdzie @ i wtedy to będzie wiarygodne ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Alice24 Znajoma
    Postów: 24 0

    Wysłany: 2 marca 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki terka, chyba będę musiała tak zrobić. Najgorzej że jutro idę na wesele i pewnie będą głupio pytać czemu nie piję...ehh

    hchyyx8d04phqknq.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 2 marca 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alice24 wrote:
    Dzięki terka, chyba będę musiała tak zrobić. Najgorzej że jutro idę na wesele i pewnie będą głupio pytać czemu nie piję...ehh

    Nie lubię takich pytań. Nie i już ;) zawsze można odbić piłeczkę i spytać "a czemu Ty pijesz?" ;) chociaz wiem ze na weselu ciężko. Można spróbować akcje z woda w kieliszku ale nie wiem na ile przejdzie ;)

    Markel lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Alice24 Znajoma
    Postów: 24 0

    Wysłany: 2 marca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Nie lubię takich pytań. Nie i już ;) zawsze można odbić piłeczkę i spytać "a czemu Ty pijesz?" ;) chociaz wiem ze na weselu ciężko. Można spróbować akcje z woda w kieliszku ale nie wiem na ile przejdzie ;)

    Akurat trochę smarkam więc powiem że kończę antybiotyk :) i już. Wiesz jaka jest rodzina, zaraz zaczną plotkować. Wysnują sobie jakąś teorię i będą mieli zagwostkę jeśli to będzie fałszywy alarm. Dam znać we wtorek jaki wynik z bety mi wyszedł. Chyba że wcześniej @ przyjdzie

    hchyyx8d04phqknq.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 2 marca 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alice24 wrote:
    Akurat trochę smarkam więc powiem że kończę antybiotyk :) i już. Wiesz jaka jest rodzina, zaraz zaczną plotkować. Wysnują sobie jakąś teorię i będą mieli zagwostkę jeśli to będzie fałszywy alarm. Dam znać we wtorek jaki wynik z bety mi wyszedł. Chyba że wcześniej @ przyjdzie

    No właśnie to jest smutne ze trzeba mieć powód żeby nie pic... Ehh...
    Jest to jakiś pomysł - leki :D to zerkam i czekam na wieści jak przetrwałaś wesele i jak wyniki ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 3 marca 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czytam na tych forach wszystkie takie oblatane, więc może i któraś mi coś podpowie... ja mam z progesteronem "chyba" problem - chyba bo cykle mam długie 37 dniowe i się zastanawiam jak robiłam 21 dc to badanie i wyszło mi 0,2 czyli podobno trochę za niskie na ten dc to możliwe, że u mnie on wzrasta trochę później z racji długiego cyklu? niestandardowego? dostałam od dr duphaston i w tym cyklu który pewnie lada chwila się zacznie mam brać... ale nadzieja matką głupich... więc jak mam być szczera liczę że jutro @ nie przyjdzie ;p Pozdrawiam Was Wszystkie i życzę każdej powodzenia w staraniach :)

    Staramy się o dzidziusia :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 3 marca 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta wrote:
    Hej dziewczyny, czytam na tych forach wszystkie takie oblatane, więc może i któraś mi coś podpowie... ja mam z progesteronem "chyba" problem - chyba bo cykle mam długie 37 dniowe i się zastanawiam jak robiłam 21 dc to badanie i wyszło mi 0,2 czyli podobno trochę za niskie na ten dc to możliwe, że u mnie on wzrasta trochę później z racji długiego cyklu? niestandardowego? dostałam od dr duphaston i w tym cyklu który pewnie lada chwila się zacznie mam brać... ale nadzieja matką głupich... więc jak mam być szczera liczę że jutro @ nie przyjdzie ;p Pozdrawiam Was Wszystkie i życzę każdej powodzenia w staraniach :)

    Hej a mierzysz sobie temperaturę? Bo z tego co widzę to nie będziesz miała owu książkowo 14dc żeby badać go 21dc czyli 7dni po owulacji (wtedy się go bada bo wtedy ma największe stężenie). Zawsze masz cykle 37dni czy różnie? Poziom progesteronu 0.2 wskazuje ze owulacji nie było. Jeśli zrobi się go za wcześnie to oznaczać to będzie po prostu że jeszcze jej nie było ;) niestety nie każdy lekarz rozumie ze kobieta to nie zegarek z cyklami 28dniowymi. Ja np tylko raz miałam 29dniowy, tak to zawsze 31-32 dni z owulacja 18-19dc. Jesli Ty masz 37dniowe cykle to 21dc jesteś przed owulacja (ktora obstawiam na ok 23-25dc ale bez obserwacji ciężko powiedzieć) i stad niski jego poziom ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 3 marca 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odp:)
    Temperatury nie mierzę, dopiero co tu trafiłam i od 1 dc zaczynam to robić, no właśnie lekarz u którego byłam stwierdził, że powinnam ( mimo długich cykli) mieć już 21dc wyższy... dlatego w ten dzień zrobiłam to badanie - poczytałam trochę i właśnie też mi się wydawało, że 21 to za wcześnie ( czyli mogę mieć nadzieję, bo właśnie oczekuję na @). Nie mierze temp. ale z objawów, ze śluzu właśnie wydawało mi się że jednak 25-26 dc mogła owulacja wystąpić. Do listopada moje cykle były idealne co 30 dni, ale później zaczęło się to psuć (intensywniej myślałam że pora na dzidziusia- głowa)i tak w listopadzie 17' - 34 dni, grudzień 17' - 36 dni, styczeń 18'- 37 dni i dziś mój 36 dc i czekam na @. Jak się pojawi... no cóż to chyba spróbuję z tym duphatsonem- chyba mi nie zaszkodzi? Bardzo Ci dziekuję za odp, niby nie staramy się jakoś długo - tak intensywnie, ale moja mam miała problemy i wolałam wybrać sie do lekarza wcześniej... ona chyba mnie trochę z lała... bojednak cały czas powtarzała że do roku czasu nei ma się czym martwić

    Staramy się o dzidziusia :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 3 marca 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta wrote:
    Dzięki za odp:)
    Temperatury nie mierzę, dopiero co tu trafiłam i od 1 dc zaczynam to robić, no właśnie lekarz u którego byłam stwierdził, że powinnam ( mimo długich cykli) mieć już 21dc wyższy... dlatego w ten dzień zrobiłam to badanie - poczytałam trochę i właśnie też mi się wydawało, że 21 to za wcześnie ( czyli mogę mieć nadzieję, bo właśnie oczekuję na @). Nie mierze temp. ale z objawów, ze śluzu właśnie wydawało mi się że jednak 25-26 dc mogła owulacja wystąpić. Do listopada moje cykle były idealne co 30 dni, ale później zaczęło się to psuć (intensywniej myślałam że pora na dzidziusia- głowa)i tak w listopadzie 17' - 34 dni, grudzień 17' - 36 dni, styczeń 18'- 37 dni i dziś mój 36 dc i czekam na @. Jak się pojawi... no cóż to chyba spróbuję z tym duphatsonem- chyba mi nie zaszkodzi? Bardzo Ci dziekuję za odp, niby nie staramy się jakoś długo - tak intensywnie, ale moja mam miała problemy i wolałam wybrać sie do lekarza wcześniej... ona chyba mnie trochę z lała... bojednak cały czas powtarzała że do roku czasu nei ma się czym martwić

    Nie wiem co Ci doradzić z duphastonem... Bo moze sie okszac ze badajac poziom w odpowiednim czasie masz go na dobrym poziomie i jest Ci po prostu niepotrzebny ;) Lekarka przekombinowała z tym ze powinnaś 21dc cos mieć zwiększone w wynikach. To ona powinna ale sie douczyć ze progesteron rośnie po owulacji a nie kilka dni przed... Jesli owu miałaś wg objawów 25-26dc to @ moze byc (albo i nie ;) ) za kilka dni... Zależy jak długą masz druga faze cyklu

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 3 marca 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Nie wiem co Ci doradzić z duphastonem... Bo moze sie okszac ze badajac poziom w odpowiednim czasie masz go na dobrym poziomie i jest Ci po prostu niepotrzebny ;) Lekarka przekombinowała z tym ze powinnaś 21dc cos mieć zwiększone w wynikach. To ona powinna ale sie douczyć ze progesteron rośnie po owulacji a nie kilka dni przed... Jesli owu miałaś wg objawów 25-26dc to @ moze byc (albo i nie ;) ) za kilka dni... Zależy jak długą masz druga faze cyklu

    terka bardzo Ci dziekuję :) poczekam te 2-3 dni zobaczymy czy @ przyjdzie (brzuch pobolewa - więc pewnie sie pojawi - chociaż nigdy przed @ nie miałam tak duzych i wrażliwych piersi - okaże się lada chwila) ale utwierdziłaś mnie w moich przekonaniach że jednak nie koniecznie moja pani dr miała rację, jak @ przyjdzie może sie jescze do innego lekarza wybiorę żeby skonsultowac ten duphaston, nie chciałabym tez tracić jednego całego cyklu bo jak widzisz sama sa długie... co mnie wkurza strasznie, zaczne tez mierzyć tempke i może to mi coś pomoże :) raz jeszcze Ci dziekuje i życze zdrówka dla Was :*

    Staramy się o dzidziusia :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 3 marca 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta wrote:
    terka bardzo Ci dziekuję :) poczekam te 2-3 dni zobaczymy czy @ przyjdzie (brzuch pobolewa - więc pewnie sie pojawi - chociaż nigdy przed @ nie miałam tak duzych i wrażliwych piersi - okaże się lada chwila) ale utwierdziłaś mnie w moich przekonaniach że jednak nie koniecznie moja pani dr miała rację, jak @ przyjdzie może sie jescze do innego lekarza wybiorę żeby skonsultowac ten duphaston, nie chciałabym tez tracić jednego całego cyklu bo jak widzisz sama sa długie... co mnie wkurza strasznie, zaczne tez mierzyć tempke i może to mi coś pomoże :) raz jeszcze Ci dziekuje i życze zdrówka dla Was :*

    Dzięki i powodzenia! :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Asinek Przyjaciółka
    Postów: 79 99

    Wysłany: 4 marca 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, od dłuższego czasu czytam ten wątek, dlatego chciałam poszukać wsparcia. Staram się już ponad 2 lata o dziecko. Ten cykl jest moim drugim stymulowanym lamettą dawka 1x1 od 3 do 5 dnia cyklu. Monitoring, dwa pęcherzyki, zastrzyk na pęknięcie. Lekarz kazał zrobić progesteron 7-5 dni przed spodziewanym terminem okresu (jako że wcześniej nie miałam go badanego, a staramy się wykluczyć wszystkie możliwości mojego niepowodzenia). 24 dnia cyklu progesteron wyszedł 35, 70.Oczywiście musiałam się pokusić o betę (jak już i tak mnie kują) oczywiście wynik negatywny 1,5.Teraz sama się zastanawiam czy beta nie była za wcześnie (7 dni przed terminem) , pocieszam się jedynie wysokim temperaturami że może coś z tego będzie (jeszcze nigdy nie miałam tak wysokich temp. w moich cyklach). Może któraś z Was też tak miała? Pozdrawiam serdecznie.

    palyna lubi tę wiadomość

  • Alice24 Znajoma
    Postów: 24 0

    Wysłany: 5 marca 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alice24 wrote:
    Mi w 8dpo wyszedł progesteron 58,55 ng/ml. Lekarz tak się podjarał że od razu wysłał mnie na betę. W 9dpo wyszła <2. Nie wiem co mam o tym myśleć
    Dziś w 30 dc dostałam okresu. Temperatura 36,80 dziwnie wysoka, w ogóle nie spadła

    hchyyx8d04phqknq.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 5 marca 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asinek wrote:
    Hej dziewczyny, od dłuższego czasu czytam ten wątek, dlatego chciałam poszukać wsparcia. Staram się już ponad 2 lata o dziecko. Ten cykl jest moim drugim stymulowanym lamettą dawka 1x1 od 3 do 5 dnia cyklu. Monitoring, dwa pęcherzyki, zastrzyk na pęknięcie. Lekarz kazał zrobić progesteron 7-5 dni przed spodziewanym terminem okresu (jako że wcześniej nie miałam go badanego, a staramy się wykluczyć wszystkie możliwości mojego niepowodzenia). 24 dnia cyklu progesteron wyszedł 35, 70.Oczywiście musiałam się pokusić o betę (jak już i tak mnie kują) oczywiście wynik negatywny 1,5.Teraz sama się zastanawiam czy beta nie była za wcześnie (7 dni przed terminem) , pocieszam się jedynie wysokim temperaturami że może coś z tego będzie (jeszcze nigdy nie miałam tak wysokich temp. w moich cyklach). Może któraś z Was też tak miała? Pozdrawiam serdecznie.
    Moim zdaniem za wcześnie 5-7dni przed okresem, na zrobienie bety. Najwcześniej w dniu spodziewane miesiączki, 14dni po owu. A to i tak polecam poczekać kilka dni extra.

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 5 marca 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alice24 wrote:
    Dziś w 30 dc dostałam okresu. Temperatura 36,80 dziwnie wysoka, w ogóle nie spadła

    Nie zawsze spada 1dc. Czasem spada podczas a czasem dopiero po @. Zależy od kobiety i cyklu bo moze byc różnie, nawet co cykl inaczej

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ