X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Prolaktynemia
Odpowiedz

Prolaktynemia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 19 listopada 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. To mój pierwszy wpis na tym forum. W sierpniu ginekolog stwierdziła u mnie prolaktynemię. Przepisała leki. Prolaktyna była naprawdę wysoka. W październiku kolejna wizyta - prolaktyna jeszcze wyższa, więcej leków. Teraz czekam na kolejny okres i kolejną wizytę u ginekologa. Czy którejś z Was udało się zajść w ciążę mimo wysokiej prolaktyny?
    Robiłyście testy owulacyjne?
    Poradźcie, nie mam z kim o tym pogadać.

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 19 listopada 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie leki bierzesz? W którym dniu cyklu robiłaś badania? Byłaś odpowiednio przygotowana?

    MeggiGirl lubi tę wiadomość

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 19 listopada 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi wystarczy kłótnia/stres/seks 24 a nawet 48h przed badaniem i już wyniki nie są do końca wiarygodne.
    Jakie bierzesz leki? Jakie wyniki miałaś?

    MeggiGirl lubi tę wiadomość

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 19 listopada 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę bromergon. Na początku miałam 270,41 po MTC 4132, a drugim razem miałam na początku 609, po MTC 4315.

    Moja ginekolog mnie wysyła na rezonans magnetyczny, ale zastanawiam się czy te drugie badania były na pewno wiarygodne, wieczorem przed badaniem, które było następnego dnia,"zbliżyliśmy się do siebie" :D Badania są robione w 5 albo 6 dc. Ogólnie teraz mi miesiączka świruje, raz mam 22 dni, raz 28, raz 24...z tendencją do coraz krótszych cykli.

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 19 listopada 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi a jakie jednostki masz? ng/ml czy mlU/l? Jeżeli ta druga jednostka to wyniki masz ok, jeżeli pierwsza to wskazywaloby na guza przysadki, którego i tak się leczy bromergonem. Jeżeli współżyliście przed badaniem, to bardzo możliwe, że wpłynęło to na wynik. Najlepiej podskocz w najbliższym czasie ba badanie prolaktyny we własnym zakresie. Z tego co wiem, to powoli odchodzi się od badania PRL z obciążeniem, bo oba wskazuje ewentualnie co jest przyczyną jej wzrostu. Jeżeli wzrost jest ponad 6-krotny to często znak, że jest to hiperprolaktynemia czynnościowa, jednak nie ma to większego znaczenia. Każdą hiperprolaktynemię leczy się tak samo-zbijaniem, ewentualnie wykluczeniem dodatkowych czynników jak właśnie stres.

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • niteczka Przyjaciółka
    Postów: 94 22

    Wysłany: 19 listopada 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 13:06

    07.2017 [*]
    01.2018 cb
    10.2018 cb
    rux7mag.png
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 19 listopada 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednostka mlU/l. Lekarz kazał mi iść do neurologa, który ma mi zlecić rezonans. Nie mam szans na razie się dostać do neurologa na NFZ, byłam prywatnie - to on może wystawić skierowanie tylko prywatnie. Nie stać mnie na to. Letitbe, mówisz, że te wyniki w tej jednostce są prawidłowe? :O

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odchodzi sie od badania po obciazeniu ;) jezeli ptolaktyna podstawowa jest prawidlowa :) jezeli ktos ma podwyzszona po obciazeniu swiadczy to ze jest podatny na stres i tyle ;)

  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 19 listopada 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuję się dostać do innego ginekologa. Niestety z małą skutecznością ;/

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 19 listopada 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, przy Twojej jednostce masz pierwszy wynik prawidłowy a drugi trochę za wysoki, możliwe że spowodowany współżyciem lub wcześniejszym wysiłkiem, zdenerwowaniem ito. Nie ma tragedii, tydzien dwa z bromergonem i spada a jako że go już bierzesz to zwyczajnie powtórz badanie :)
    Ja mam prawie 800 ml/l i nawet leków na to nie dostałam od ginekologa

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 19 listopada 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS zazwyczaj norma jest do około 490 mlU/l oczywiście każde laboratorium ma swoje normy ale zbliżone. Jakie miałaś normy?

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 19 listopada 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    108 -557 - normy. Ja teraz biorę po trzy tabletki dziennie. Mam robić te badania w trakcie brania tabletek czy przestać brać i zrobić? Teraz już akurat minął ten 5,6 dc, więc będę musiała zrobić za miesiąc.

    Jakby tego było mało to właśnie wyciągnęłam sobie kleszcza :(

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 19 listopada 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łykaj, łykaj tabletki i zbadaj. Nie musisz koniecznie prolaktyny badać na początku cyklu, bo ona zazwyczaj jako jeden z nielicznych hormonów jest przez cały cykl mniej więcej na tym samym poziomie. Zrelaksuj się, 24h przed badaniem staraj się niczym nie stresować, nie uprawiać seksu, nie ćwiczyć jakoś bardzo ciężko i nie stymulować piersi. Powinno być ok, a nawet gdyby wynik 600 był prawdziwy to jest to serio niewielkie odchylenie

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 19 listopada 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od niedawna pracuję w szkole, nie da się nie stresować :D Aczkolwiek pocieszyłaś mnie, bo wydawało mi się, że te wyniki są straszne, lekarka w sumie nic mi nie powiedziała, a tu okazuje się, że nie jest tak źle. Mam nadzieję, że się jednak uda. :)

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 19 listopada 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już pisałam wcześniej mam sporo wyższą prolaktynę, która ewentualnie chrzani mi cykle a mimo to Pani ginekolog powiedziała, że póki co działamy bez wspomagania lekami także nie jest źle :) nie martw się

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ja również mam w tym problem pierwszy wynik 1064 mu/l pozniej gdy powtarzano wyniki to 700,02 a po obciążeniu cztero -krotnie podskoczyło biorę teraz 2 tableti bromka i dostałam skierowanie na rezonans i mam nadzieje ze bromergon pomoże

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 19 listopada 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno pomoże, bądź dobrej myśli :) a ja będę trzymać kciuki

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    musi pomóc musi również trzymam mocno kciuki

  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 24 grudnia 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    u mnie wynik: Prolaktyna (PRL) - 9,7 ng/ml (2,8-29,3)
    Prolaktyna (PRL) (po metoclopramidzie po 1h) 318,7 ng/ml
    Lekarka przepisała mi dostninex ale nie wiem czy wykupić ponieważ do owulacji dochodzi... Bo to o to chodzi, że wysoka prolaktyna blokuje owulacje?

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 grudnia 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xxx wrote:
    Cześć,
    u mnie wynik: Prolaktyna (PRL) - 9,7 ng/ml (2,8-29,3)
    Prolaktyna (PRL) (po metoclopramidzie po 1h) 318,7 ng/ml
    Lekarka przepisała mi dostninex ale nie wiem czy wykupić ponieważ do owulacji dochodzi... Bo to o to chodzi, że wysoka prolaktyna blokuje owulacje?

    Tak, o to chodzi. Ewentualnie może obnizac jakosc komórek jajowych. Prolaktyne masz w porządku, po co masz brac leki na to. Ja miałam wynik 26 ng/ml przy normie 26,5 ng/ml i nie dostalam żadnych leków i zaszlam w ciążę. A też czytając tu wpadllam w panike ze napewno powinnam leki dostać no bo wszystkie biorą.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ