Forum Starając się - ogólne Prolaktynemia
Odpowiedz

Prolaktynemia

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
  1 2
Oceń ten wątek:
 • Letitbe Autorytet
  Postów: 1108 263

  Wysłany: 24 grudnia 2017, 10:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dokładnie nie ma co na siłę brać leków. Ja biorę tylko ze względu na skutki uboczne wysokiej prolaktyny, bo przez nią mam trądzik itp
  Gdyby nie to wcale bym jej nie zbijała chociaż u mnie do owulacji nie dochodzi ale nie wiem co jest przyczyną. Nawet lekarz powoedzialy, że może coś przepisać ale jak bardzo chce, bo to nie ma aż takiego wpływu na to czy będę w ciąży czy nie. Dodatkowo powiedział, że od około 5 lat już się odchodzi od testu z obciążeniem, bo to tylko wprowadza kobiety w błąd. Jest owulacja, prolaktyna jest nisko. Nie ma sie co denerwować

  'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

  thumb.png
  My Ovulation Chart
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 28 grudnia 2017, 16:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Moja prolaktyna ostatnio wyniosła 22,3 ng/ml [4,79-23,3]. Ginekolog stwierdziła, że za wysoka jak na starania i zapisała mi 1/2tabletki bromergonu 1x dziennie. Nie miałam nigdy monitoringu, ale prawdopodobnie mam problemy z owulacją, ponieważ bardzo nieregularnie miesiączkuję. Pani dr twierdzi, że to właśnie prolaktyna jest winowajcą.

 • Letitbe Autorytet
  Postów: 1108 263

  Wysłany: 28 grudnia 2017, 17:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Bardzo możliwe. Z prolaktyna jestbtak, ze jezeli nie zaburza owulacji to można odpuscic jej zbijanie. Jeżeli jednak owulacja nie wystepuje to w PRL można szukać winowajcy.
  To też jest tak, że każdy organizm inaczej reaguje na inne poziomy hormonow, wiec nie ma co porownywac miedzy soba wynikow. Moja PRL wynosi prawie 70 ng a jednak to nie ona zaburza cykl. Teraz jest juz w normie a nadal owulacji brak

  'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

  thumb.png
  My Ovulation Chart
 • Myszaka76 Ekspertka
  Postów: 412 63

  Wysłany: 3 stycznia 2018, 11:14

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej, jak się czujesz po Bromergonie? Ja też biorę…. Masakra jakaś.

  2x1nxuun6jmzurfc.png

  Hashi i PCO - Grudzień 2016
  Invimed pierwsza wizyta - Marzec 2017
  Insulinooporność i słabe wyniki nasienia - Kwiecień 2017


  Łykam euthyrox i metforminę!
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego