Przygody tytułowej "Bożeny"
-
WIADOMOŚĆ
-
Joan wrote:ja używałam tej różowej nawilżającej.
ja widzę ogromną, serio ogromną różnicę po kremie clarena snail mucin cream. Nie wiem jak skład ale moja skóra go kochaWłaśnie ostatnio stres, zmiana żelu do mycia + kremu do twarzy (clarenę miałam problem kupić, nigdzie nie było w normalnej cenie) + lato wywołało wysyp na twarzy.
Zamówiłam krem i mimo, że nie jest jeszcze dobrze to zdecydowanie zaczęła się skóra goić.Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 13:53
29.07.2020 Aniołek 10tc ♂
24.08.2021 FET 5AA - cb
28.09.2021 FET 5CC - x
05.07.2022 II naturalna niespodzianka - cb
28.07.2022 FET 5AB - x
05.12.2022 start szczepienia limfocytami
03.05.2023 II naturalna niespodzianka (beta 1379, 3324, 8466)
17.12.2023 (36+4) Hania, 3.2kg, 54cm ♡
MTHFR 1298A>C homo & PAI-1 4G hetero | kir AA | Allo MLR 0% -> 84,6% | niedoczynność | AMH 1.03 | insulinooporność | cd138 ok | NK maciczne 103 (norma do 30) | prawy jajowód o ograniczonej drożności, lewy drożny | słabe nasienie
... okręt mój płynie dalej gdzieś tam....
-
Polusia wrote:
Joan, a gdzie mam to zaakceptować? Bo nieogar ze mnie
na kompie wiadomości ->zaproszenia
na telefonie nie da się przez aplikację. Trzeba wejść na forum przez przeglądarkę i wtedy: opcje (trzy białe kreseczki w niebieskim kółku) ->wiadomości -> trzecia ikonka z kopertą.
-
nick nieaktualnyKitka_87 wrote:Wiem, że nie zawsze bolą, ale mnie od piątku właśnie zaczęły boleć, miałam ciężkawe i wrażliwe, a w piątek nie brałam dupka, żeby na niego zgonić.
Dziś znowu puściły i dla mnie to jednak omen biochemu w moim przypadku, o ile coś się zadziało.z dnia na dzień!
Kitka_87 lubi tę wiadomość
-
Ok. Siadłam do kompa, będzie mi łatwiej napisać mój wywód, ale postaram się jakoś to wszystko streścić
To może zacznę od początku. Generalnie płaszcz hydrolipidowy naszej skóry sami sobie niszczymy, poprzez zbyt częste mycie - tak, teraz powiecie, że no jak to się nie myć??
Wiadomo, zdania są podzielone, nawet w środowisku dermatologicznym, ale ja wyznaję zasadę, że krótki wieczorny prysznic w zupełności wystarczy.. Nie bez znaczenia jest oczywiście CZYM się myjemy.
Nasza skóra potrzebuje trzech rzeczy: mycia, nawilżenia i natłuszczenia.
Odniosę się najpierw do pielęgnacji ciała.
Warto się myć tym, co już samo z siebie pomoże skórze regenerować się i nie wysuszać zbyt mocno.
Ogólnie panuje taka tendencja, że zwykłe mydło w kostce jest be (z racji mojej działalności będę mocno promowała mydła naturalne w kostce, wybaczcie, ale uważam, że to jest idealny kosmetyk na wszystko, który może stać się waszym JEDYNYM kosmetykiem de facto, który będziecie potrzebowały)
Mydło 100% naturalne już od początku dostarcza skórze wszystkich składników, które właśnie odbudowuje tą naszą barierę jaką jest płaszcz hydrolipidowy. Popatrzcie, skóra to nasz największy organ, uszkodzony płaszcz hydrolipidowy pozwala bez problemu wniknąć bakteriom, wirusom i innym paskudztwom w głąb naszego organizmu.
Moim zdaniem, ale także zdaniem moich klientek, które udało mi się przekonać do zmiany nawyków pielęgnacyjnych skóry, przyznaje, że początki były trudne. Dlaczego?
Skóra przyzwyczajona do kosmetyków drogeryjnych, przepełnionych po korek substancjami wytwarzanymi sztucznie, potrzebuje czasu na pełny DETOKS. To tak jak z dietą (która notabene nie jest obojętna, bo jesteśmy tym co jemy)
Podczas zmiany na naturalne kosmetyki, skóra może reagować zupełnie odwrotnie do tego jakich efektów się spodziewamy, czyli mam tu na myśli wypryski, chwilowo przesuszoną skórę lub wręcz przeciwnie, nadmiernie wydzielającą sebum. I jest to naturalne i wręcz pożądane. Ale po chwilowym krachu, ta nasza skóra zacznie odpłacać nam pięknym i zdrowym wyglądem.
Oczywiście w momentach kryzysowych, warto wspomagać się dodatkowym nawilżeniem lub natłuszczeniem, no bo mamy okres grzewczy i cały organizm potrzebuje wtedy dodatkowej pomocy.
Jeśli zaś chodzi o twarz, to wiadomo, kluczem jest demakijaż w naszym przypadku, chociaż mężczyźni też powinni chociażby po umyciu, przetrzeć twarz tonikiem i wklepać jakiś fajny kremik.
I tu zaczynają się schody.
Bo czym tą skórę potraktować. Łatwe zadanie jest dla osób, które nie mają raczej problemów z cerą.
Problem zaczyna się wtedy, gdy musimy dobrać takie kosmetyki do pielęgnacji, które jednocześnie będą spełniały rolę pomocniczą przy np przesuszeniach skóry, ale także pielęgnacyjną.
Dla skóry przetłuszczającej się niezmiennie polecam mydło węglowe do mycia, ale takie naprawdę 100% naturalne, potem płyn/mleczko do demakijażu (tutaj nieskromnie powiem, że wiele moich klientek zachwyca się moim mleczkiem do demakijażu na bazie wody różanej lub nagietka), później tonik (wystarczy żeby to była nawet naturalna woda różana np z dodatkiem wit E) i na koniec kremik, koniecznie mocno odżywczy na noc, na dzień lekki, nawilżający.
Sucha skóra ten sam schemat, ale kosmetyki musimy dobrać indywidualnie. Muszą być delikatne i mocno nawilżające i odbudowujące.
Skóra naczynkowa, tutaj zawsze klientkom proponuję kosmetyki z zielem nawłoci. Nawłoć doskonale uszczelnia, bo zawiera rutynę, goi rany, przetarcia, regeneruje jednym słowem mówiąc.
Chętnie odpowiem na Wasze pytania i wtedy już konretnie się odniosę do przypadku, bo nie chcę też tutaj spamowaćwięc jak macie pytania czy wątpliwości to piszcie priv, postaram się pomóc
luthienn, Joan, Lulu83, Martt95, Sleepy, ŁAsica lubią tę wiadomość
-
aaa.. no i dodam, że kosmetyki naturalne w znakomitej większości mogą stosować kobiety starające się o dziecko, jak i te, które już się spodziewają maleństwa
oczywiście są wyjątki co do niektórych ziół, ale ja raczej takich nie używam w produkcji, właśnie ze względu na to, aby kosmetyki były dostępne do używania przez różne grupy klientów -
nick nieaktualnyJoan wrote:a mnie może nie tyle co uspokaja, co taką mam reakcję na stres. Jest gorzej odkąd mam lustro w łazience (przez 6 lat nie miałam
)
Zamiast się wyżywać na starym to wyżywam się na skórzeale to jest silniejsze ode mnie
O to to to 😂😂😂Joan lubi tę wiadomość
-
nick nieaktualnySzalonaOna wrote:Kiteczko u mnie pierwszym objawem w tej ciąży było to, że mimo brania dupka piersi nie bolały mnie wcale
z dnia na dzień!
Zobaczymy Motylku, zatestuję wieczorem jeszcze i jak temperatura nie spadnie to jutro rano.
Dupka mam, więc jak coś jestem obstawiona, na tę chwilę nic więcej mi nie pomoże 🤷♀️SzalonaOna lubi tę wiadomość
-
Za godzinke koniec pracy i kita do szpitala... Robię dzisiaj ASA, ANA, AOA 🙆♀️🙆♀️🙆♀️🙆♀️
PS. Ile pieniążków zabrać 🙉Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 14:24
Kitka_87, Joan lubią tę wiadomość
JA 34l, starania 2lata.
11.2019 laparo torbieli endom. obu jajników
19.12.2020 - 12dpo ⏸️
21.12.2020 - 14dpo - beta 60,74 prog. 28,880
23.12.2020 - 16dpo - beta 147,41 prog. 16,630 (kropek 2mm)
28.12.2020 - 21 dpo - beta 1447,12 🤩🤩🤩 prog. 26,830
07.01.2021 - fasolka 4,7mm i mamy ♥
03.07.2020 INV 😔
23.07.2020 HSG
AMH 0,5
MTHFR_667C>T hetero
MTHFR_1298A>C hetero
PAI-1 4G hetero
ANA,ASA.AOA ujemne
KOAGULANT TOCZNIA ujemny
KIRy Genotyp AA.
HLA-C meża C2 homoz.
Komórki NK: 18,42%, 315 ul (liczba)
Aktywność NK: 25,4%
-
nick nieaktualnyUlaa wrote:aaa.. no i dodam, że kosmetyki naturalne w znakomitej większości mogą stosować kobiety starające się o dziecko, jak i te, które już się spodziewają maleństwa
oczywiście są wyjątki co do niektórych ziół, ale ja raczej takich nie używam w produkcji, właśnie ze względu na to, aby kosmetyki były dostępne do używania przez różne grupy klientów
Ja lubię kanał na Insta @nathsiw i to jej wybory mnie zainspirowały do zmiany 😊Joan lubi tę wiadomość
-
Widzę, że wszystkie mamy problematyczne cery, eh co za los! Co jeszcze, kuźwa, co jeszcze?
Jeżeli chodzi o wypryski, to zauważyłam też OGROMNĄ i jak mówię ogromną z capslockiem, to mam na myśli OGROMNĄ zmianę po (pewnie wiecie, ale może ktoś nie wie, to napiszę):
1. Odstawieniu cukru - smutek straszny, bo teraz jak coś jem, to wiem, że jest ryzyko, że wyskoczy i robię to z pełną świadomością, albo odkładam tą czekoladę. Generalnie swego czasu zapisywałam to co jem i jak na to reaguje moja skóra, to pozwoliło mi się dowiedzieć, czego lepiej unikać przed Ważnymi wydarzeniami np. kakao (hlip hlip)
2. Nie dotykaniu twarzy W OGÓLE w ciągu dnia - ten nawyk był mega trudny do wprowadzenia, pracuję dużo przy kąpie, no non stop ta łapa po tej brodzie i w jedną i w drugą wędruje, ale DA SIĘ! i warto. Nie wspomnę już o wyciskaniu i drapaniu, to już na pewno wiecie.
3. Częste pranie poszewki - piorę co kilka dni, w zależności od pory roku. Mam dwie takie same i je piorę naprzemiennie jak szalona. Tu podłączę też wycieranie twarzy osobnym ręczniczkiem.
4. Minimalizm i wprowadzanie nowych produktów etapowo i pojedynczo - to pomaga sprawdzić dokładnie co mi służy, a co nie.
5. Uważne sprawdzanie składów https://lupakosmetyczna.pl/analiza-skladu
6. SPF - autentycznie wychodzą mi syfole po słońcu... zauważyłam to kiedyś jeżdżąc regularnie do pracy autem, kiedy tylko połowę twarzy miałam w słońcu i dokładnie na tej połowie na poliku wyskakiwali nowi pasażerowie na gapę. No i SPF najlepszy w prewencyjnej walce ze starzeniem się skóry.
U mnie im mniej, okazało się tym lepiej. Kiedyś przeczytałam takie zdanie, że jeżeli chcesz dać na twarz coś, co jest jadalne, to lepiej to zjedz, a efekt przyjdzie szybciej. Skóra ma swoją porowatość, nie wszystko przenika głębiej, w większości tylko maziamy niepotrzebnie niszcząc jej naturalną barierę.
Zabieg do którego się przymierzam to mezoterapia. Chciałabym zacząć od kwasu i jakiś witaminek, ale docelowo chciałabym spróbować tej z wykorzystaniem osocza, ale to jeszcze nie dziś i nie jutroJoan, ŁAsica lubią tę wiadomość
-
Ula ❤️ ja na pewno napiszę na priv 😊
odkąd czytam o naturalnej pielęgnacji wpojono mi, że mydło jest be ze względu na ph. Ale w tym momencie jestem gotowa położyć wszystko na tą moją biedną twarzyczkę 😋
Pochwal się tym mleczkiem!Ulaa lubi tę wiadomość
29.07.2020 Aniołek 10tc ♂
24.08.2021 FET 5AA - cb
28.09.2021 FET 5CC - x
05.07.2022 II naturalna niespodzianka - cb
28.07.2022 FET 5AB - x
05.12.2022 start szczepienia limfocytami
03.05.2023 II naturalna niespodzianka (beta 1379, 3324, 8466)
17.12.2023 (36+4) Hania, 3.2kg, 54cm ♡
MTHFR 1298A>C homo & PAI-1 4G hetero | kir AA | Allo MLR 0% -> 84,6% | niedoczynność | AMH 1.03 | insulinooporność | cd138 ok | NK maciczne 103 (norma do 30) | prawy jajowód o ograniczonej drożności, lewy drożny | słabe nasienie
... okręt mój płynie dalej gdzieś tam....
-
Kamcia wrote:Za godzinke koniec pracy i kita do szpitala... Robię dzisiaj ASA, ANA, AOA 🙆♀️🙆♀️🙆♀️🙆♀️
PS. Ile pieniążków zabrać 🙉
Jeśli tak to ASA i AOA =200zł komplet i ANA1=90zł. Takie info dostałam z kliniki jak pytałam o ceny 🙃
Starania od 2014r. ☹️
INVIMED POZNAŃ
IVF - maj 2021
Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
PUNKCJA - 21.05 💉
CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔
20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
13t6d - 90g 👶
15t0d - 118g 👶
17t0d - 177g 👶 SYN 💙
17t6d - 200g 👶
21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
21t6d - 500g 👶
24t5d - 804g 👶
26t6d -1100g👶
30t6d -1650g👶
32t6d -1900g👶
34t6d -2500g👶
36t6d -2750g👶
38t6d -3400g👶
Alex
08.04.2022
9:04
3760g ❤️ -
luthienn wrote:Ula ❤️ ja na pewno napiszę na priv 😊
odkąd czytam o naturalnej pielęgnacji wpojono mi, że mydło jest be ze względu na ph. Ale w tym momencie jestem gotowa położyć wszystko na tą moją biedną twarzyczkę 😋
Pochwal się tym mleczkiem!
Owszem, mydło ma zasadowe pH i tego nie da się ukryć, ale ale.. Po to robimy pielęgnację dalej, aby właśnie przywrócić naturalne pH skóry.
A mydło solne dzięki zawartości soli właśnie mega nawilża skórę, w dodatku peelinguje, a częściowo niezmydlone tłuszcze tą skórę natłuszczają 😍
Więc mamy trzy rzeczy w jednym niepozornym mydełku ☺️
I jeszcze jak pięknie pachnie 😍luthienn, Joan lubią tę wiadomość
-
Ulaa dokładnie tak jak mówisz.
Mydło a MYDŁO NATURALNE to też dwie różne rzeczy. Ludzie boją się mydeł. Sama bawię się w robienie mydeł, na razie same glicerynowe, ługiem się nie zajmuję.
Pracuję w kosmetykach pewnej firmy (nie będę reklamować ani wyjawiać jakiej), sama powtarzam to co napisałaś klientom. Podstawa pielęgnacji to demakijaż-umycie twarzy-tonik-krem.
A kremy dobierane pod typ cery i wymagania.
Czasem ciężko jest ludziom zrozumieć, że np.
* tłusta/mieszana cera potrzebuje nawilżenia
dziwią się, że nie mam toników z alkoholem, toników wysuszających
* naczynkowa/trądzik różowaty potrzebuje delikatnej pielęgnacji
ile miałam babeczek, bo szorowały ostrymi peelingami twarz i się dziwiły, że jest bardziej czerwona, coraz bardziej piecze i boli
* trądzikowa, przy której nie jest wskazane wyciskanie, drapanie (tak tak każda z nas wie a robi swoje)
gdzie zalecana jest też delikatna pielęgnacja ale antybakteryjna, bez szorowania, bez ostrych peelingów
* ile osób myli cerę trądzikową z tłustą
ktoś chce kosmetyki na tłustą cerę, a po rozmowie ze mną okazuje się, że ten ktoś potrzebuje antybakteryjnego NAWILŻAJĄCEGO kremu bo ma suchą a nie tłustą, tylko trądzikową cerę
* krem natłuszczający vs. nawilżający
tłumaczyć różnice
Takich różnych przykładów bym mogła wymieniać i wymieniać bez końca.
Każdy powinien mieć indywidualnie dobraną pielęgnację.
Chociaż i tak nie raz mam tak, że mam np. dwie osoby z jednym problemem i nasz kosmetyk przypasuje jednej, drugiej nie bardzo.
Jak to mówię "dobór kosmetyków to czasem rosyjska ruletka, uda się albo się nie uda, trzeba metodą prób i błędów czasem dobierać pod siebie".
EDIT: ale jak mnie cieszy, jak wraca po jakimś czasie babeczka, która mi dziękuje za polecenie kosmetyku czy sposobu pielęgnacji, bo pomogło jej to. Wtedy są momenty, że na coś się przydaję w tej robocieWiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 14:38
Ulaa, luthienn, Joan, ŁAsica lubią tę wiadomość
Starania 09.2016
metformina, inofem, wit d, omega, wit c, b12, lametta, luteina,
08.07.20
Homocysteina- 5,28 qmol/l (4,44-13,56)
ANA1- ujemny
Przeciw plemnikom- ujemny
PAI-1 homo
mthfr 677C>T hetero
mthfr 1298A>C hetero
11.07.20- Prog- 7.68 bez lutki
12.19-histerolaparoskopia: niedrożna lewa strona, 1.5x2cm polip
07.19- AMH 4,72
20.07- 1dc
2-6dc lametta
4dc- prolaktyna 14.54
11dc- prawa 8mm, lewa 15mm, endo 5.5mm
18dc- prawa nic, lewa 14-15mm WTF?
18dc- prog <<0.050 brak owulki
19-28dc- luteina
24-30dc plamienie -
Ja nigdy nie miałam jakiejś problematycznej cery i chwała za to. Żadnego trądziku itp, czasem się pojawia jeden czy dwa na pół roku. Miałam za to mega sucha cerę i to mnie doprowadzało do szału. Mi pomógł cetaphil. Od kiedy go stosuje mam cerę jak pupcia niemowlaka 😂 polecam serdecznie. I podkład mineralny z anabelle minerals, to jest moje odkrycie życia, na naturalnych składnikach!
Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 14:36
-
Jeszcze wkleję Wam na szybko mój stary post, mojej strony na fb, z przed dwóch lat, tak ogólnie o pielęgnacji skóry latem.
Pielęgnacja skóry twarzy latem.
�Lato to wyjątkowa pora roku, która niesie ze sobą mnóstwo przyjemności, ale również wyzwań. Jednym z nich jest połączenie korzystania z uroków natury z dbałością o dobry wygląd.
�Jak więc zadbać o prawidłową i dobrą dla cery pielęgnację?
�Po pierwsze:
Pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu skóry każdego dnia!
Latem, gruczoły obecne na naszej skórze pracują dużo intensywniej, co powoduje ryzyko zwiększenia na niej obecności zanieczyszczeń, a w efekcie powstawania niepożądanych zmian skórnych - dokładny demakijaż i oczyszczenie całej twarzy. Zwróć też szczególną uwagę na okolicę oka, która również wymaga odpowiedniej pielęgnacji.
�Po drugie:
Złuszczanie jest potrzebne, także w ciepłe dni
Silne peelingi chemiczne (np. kwas salicylowy) są przeznaczone do stosowania tylko w okresie jesienno- zimowym i wczesną wiosną. Nie zmienia to faktu, że letnią porą, naskórek również ulega złuszczaniu i potrzebuje pomocy z zewnątrz. Tutaj dobrze sprawdzą się delikatne peelingi, zaczynając od kwasu migdałowego, poprzez złuszczanie przy pomocy peelingu z drobinkami oraz w przypadku bardzo wrażliwej cery- enzymatycznego (np moje mydło Savon Noir). Dzięki temu martwy naskórek zostanie szybciej usunięty a skóra uzyska świeży, promienny wygląd.
�Po trzecie:
Nawilżanie!
Odpowiedni poziom nawilżenia kluczem do sukcesu! Jeśli skóra została już dokładnie oczyszczona, a martwy naskórek usunięty, pora na zastosowanie kosmetyków nawilżających, które powinny być niezbędne w letniej pielęgnacji. Polecam kremy z zawartością kwasu hialuronowego oraz kolagenu.
�Po czwarte:
Filtry przeciwsłoneczne podstawą każdego wyjścia na słońce!
Odpowiednia podstawowa pielęgnacja to niestety za mało aby móc w pełni cieszyć się gorącym słońcem. Najważniejsze przed każdym wyjściem jest nałożenie preparatu z filtrem przeciwsłonecznym. Skóra bez filtru jest dużo bardziej podatna na powstawanie zmarszczek, utratę kolorytu i powstawanie licznych przebarwień (olej z pestek malin).
�I ostatnie:
Pij dużo wody
Pielęgnacja z zewnątrz jest ważna ale równie ważne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, zwłaszcza wody. Letnią porą istnieje dużo większe ryzyko odwodnienia i przesuszenia skóry. Stąd też pamiętajmy o przynajmniej 8 szklankach wody każdego dnia.
�Mam nadzieję, że ta wiedza pomoże Wam w doskonaleniu pielęgnacji skóry twarzy, która jest bardzo wrażliwa na wszelkie zewnętrzne bodźce, ale nie tylko!
�Pamiętajcie, że czynniki wewnętrzne grają tu niemałą rolę, palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, złe nawyki żywieniowe sprawiają, że nasza skóra nie tylko ta na twarzy, ale na całym ciele, bardzo szybko starzeje się, traci elastyczność, witalność...
😄Dzudi, luthienn, Agaciorka, MałaMi90, MałaMi90 lubią tę wiadomość
-
Dzudi wrote:W klinice robisz te badania?
Jeśli tak to ASA i AOA =200zł komplet i ANA1=90zł. Takie info dostałam z kliniki jak pytałam o ceny 🙃JA 34l, starania 2lata.
11.2019 laparo torbieli endom. obu jajników
19.12.2020 - 12dpo ⏸️
21.12.2020 - 14dpo - beta 60,74 prog. 28,880
23.12.2020 - 16dpo - beta 147,41 prog. 16,630 (kropek 2mm)
28.12.2020 - 21 dpo - beta 1447,12 🤩🤩🤩 prog. 26,830
07.01.2021 - fasolka 4,7mm i mamy ♥
03.07.2020 INV 😔
23.07.2020 HSG
AMH 0,5
MTHFR_667C>T hetero
MTHFR_1298A>C hetero
PAI-1 4G hetero
ANA,ASA.AOA ujemne
KOAGULANT TOCZNIA ujemny
KIRy Genotyp AA.
HLA-C meża C2 homoz.
Komórki NK: 18,42%, 315 ul (liczba)
Aktywność NK: 25,4%
-
Polusia wrote:Ulaa dokładnie tak jak mówisz.
Mydło a MYDŁO NATURALNE to też dwie różne rzeczy. Ludzie boją się mydeł. Sama bawię się w robienie mydeł, na razie same glicerynowe, ługiem się nie zajmuję.
Pracuję w kosmetykach pewnej firmy (nie będę reklamować ani wyjawiać jakiej), sama powtarzam to co napisałaś klientom. Podstawa pielęgnacji to demakijaż-umycie twarzy-tonik-krem.
A kremy dobierane pod typ cery i wymagania.
Czasem ciężko jest ludziom zrozumieć, że np.
* tłusta/mieszana cera potrzebuje nawilżenia
dziwią się, że nie mam toników z alkoholem, toników wysuszających
* naczynkowa/trądzik różowaty potrzebuje delikatnej pielęgnacji
ile miałam babeczek, bo szorowały ostrymi peelingami twarz i się dziwiły, że jest bardziej czerwona, coraz bardziej piecze i boli
* trądzikowa, przy której nie jest wskazane wyciskanie, drapanie (tak tak każda z nas wie a robi swoje)
gdzie zalecana jest też delikatna pielęgnacja ale antybakteryjna, bez szorowania, bez ostrych peelingów
* ile osób myli cerę trądzikową z tłustą
ktoś chce kosmetyki na tłustą cerę, a po rozmowie ze mną okazuje się, że ten ktoś potrzebuje antybakteryjnego NAWILŻAJĄCEGO kremu bo ma suchą a nie tłustą, tylko trądzikową cerę
* krem natłuszczający vs. nawilżający
tłumaczyć różnice
Takich różnych przykładów bym mogła wymieniać i wymieniać bez końca.
Każdy powinien mieć indywidualnie dobraną pielęgnację.
Chociaż i tak nie raz mam tak, że mam np. dwie osoby z jednym problemem i nasz kosmetyk przypasuje jednej, drugiej nie bardzo.
Jak to mówię "dobór kosmetyków to czasem rosyjska ruletka, uda się albo się nie uda, trzeba metodą prób i błędów czasem dobierać pod siebie".
Ja właśnie pracuję z ługiem, uwielbiam robić mydła, to moja miłość 😍❤️
I uwielbiam jak dziewczyny do mnie wracają w szoku, że jednak takie mydło w kostce, co wszyscy mówią, że jest niedobre, jednak okazuje się lekiem na całe zło 🥰Polusia lubi tę wiadomość