Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przygody tytułowej "Bożeny"
Odpowiedz

Przygody tytułowej "Bożeny"

Oceń ten wątek:
  • Patka33 Koleżanka
    Postów: 58 17

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natisz wrote:
    Dziewczyny nie wierzę!!!!!!!!!!
    A jednak 😁🤗 gratulacjeeeee !!!❤

    Natisz lubi tę wiadomość

  • _lucky_ Autorytet
    Postów: 300 475

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2020, 07:27

    Natisz lubi tę wiadomość

    thgf3e3kp0n5rgaf.png
    05.2017 - 🎀 córeczka
    Czekamy na drugą córeczkę - rośnij zdrowo 🙏
    30.12.2020 ❤ 3500g
    💔 11.2019 👼
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2020, 11:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na temat prolaktyny:

    działa stymulująco na układ odpornościowy (aktywuje proliferację limfocytów T oraz cytokin)

    Prolaktyna u kobiet waha się w zależności od fazy cyklu miesiączkowego. Dlatego podaje się osobne normy dla fazy lutealnej, folikularnej oraz dla kobiet ciężarnych.

    Faza folikularna: < 23 mikrogramów na litr
    Faza lutealna: < 40 mikrogramów na litr

    W przypadku badania prolaktyny po obciążeniu, pierwszy wynik powinien mieścić się w granicach normy dla badania prolaktyny na czczo. Drugi powinien wzrosnąć maksymalnie 2-6 razy w stosunku do pomiaru pierwszego. Jeśli wartość drugiego pomiaru jest wyższa, wskazuje to na hiperprolaktynemię czynnościową.


    Joan, Susanne, luthienn lubią tę wiadomość

  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2681 2600

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan wrote:
    Masz na pierwszej stronie na kwietniowym wątku jakie badania robić.

    Białko s oraz c to trombofilia
    Ferrytyna to zapasy żelaza w organizmie.
    Białko C badalam jest ok białko s zbadam
    Z żelazem nigdy nie miałam problemu zawsze mam go dosyć ładnie.
    To chyba tylko zostało mi do zbadania ana i te białko s z tej strony resztę zbadane mam jutro robię jeszcze kwas foliowy i wiy b 12

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2020, 11:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Na temat prolaktyny:

    działa stymulująco na układ odpornościowy (aktywuje proliferację limfocytów T oraz cytokin)

    Prolaktyna u kobiet waha się w zależności od fazy cyklu miesiączkowego. Dlatego podaje się osobne normy dla fazy lutealnej, folikularnej oraz dla kobiet ciężarnych.

    Faza folikularna: < 23 mikrogramów na litr
    Faza lutealna: < 40 mikrogramów na litr

    W przypadku badania prolaktyny po obciążeniu, pierwszy wynik powinien mieścić się w granicach normy dla badania prolaktyny na czczo. Drugi powinien wzrosnąć maksymalnie 2-6 razy w stosunku do pomiaru pierwszego. Jeśli wartość drugiego pomiaru jest wyższa, wskazuje to na hiperprolaktynemię czynnościową.

    Jakie są wskazania do zrobienia prolaktyny z obciążeniem ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja94 wrote:
    Białko C badalam jest ok białko s zbadam
    Z żelazem nigdy nie miałam problemu zawsze mam go dosyć ładnie.
    To chyba tylko zostało mi do zbadania ana i te białko s z tej strony resztę zbadane mam jutro robię jeszcze kwas foliowy i wiy b 12

    Nie badaj żelaza. Tzn możesz, ale lepiej zbadaj ferrytynę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mowe wrote:
    Jakie są wskazania do zrobienia prolaktyny z obciążeniem ?

    Generalnie za wysoka prolaktyna naczczo.

    Nie wiem sama czy iść i badać, może bym w sobotę poszła sprawdzić.

    Albo wezmę bromka od Natisz w ciemno 😅

  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2681 2600

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan wrote:
    a homocysteinę jaką miałaś ?
    5,48umol/l

    Joan lubi tę wiadomość

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2681 2600

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Generalnie za wysoka prolaktyna naczczo.

    Nie wiem sama czy iść i badać, może bym w sobotę poszła sprawdzić.

    Albo wezmę bromka od Natisz w ciemno 😅
    Ja nie robiłam po obciążeniu zwykła miałam. Lekko za wysoko i dostałam bromka pół tabletki na wieczór

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2020, 11:47

  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2681 2600

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Nie badaj żelaza. Tzn możesz, ale lepiej zbadaj ferrytynę.
    Ale jeśli ja nigdy nie miałam. Problemu z żelazem zawsze wyniki okej to ta ferrytyna jest potrzebna do badania?

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Generalnie za wysoka prolaktyna naczczo.

    Nie wiem sama czy iść i badać, może bym w sobotę poszła sprawdzić.

    Albo wezmę bromka od Natisz w ciemno 😅

    A jaka masz na czczo ?

  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2681 2600

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan wrote:
    a to cudna :)
    😊 A Ty jaka miałaś?
    Białko C miałam 101,4%

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2681 2600

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadac te an 1 czy ktoś pisał że można inaczej?

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2020, 11:47

  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2020, 11:47

    nick nieaktualny, Dzudi, nick nieaktualny, Patka33, nick nieaktualny, Susanne, eszanka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja94 wrote:
    Ja nie robiłam po obciążeniu zwykła miałam. Lekko za wysoko i dostałam bromka pół tabletki na wieczór

    Ja na czczo mam ładną, bo 11,50. Ale też nie można mieć zbyt niskiej prolaktyny, bo to też nic dobrego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja94 wrote:
    Ale jeśli ja nigdy nie miałam. Problemu z żelazem zawsze wyniki okej to ta ferrytyna jest potrzebna do badania?

    Jest, możesz mieć anemię utajoną.

‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

W którym tygodniu planowane cesarskie cięcie? Co spakować do szpitala?

Choć poród fizjologiczny, czyli siłami natury, jest naturalnym procesem, w niektórych sytuacjach cesarskie cięcie może być korzystniejsze dla zdrowia matki i dziecka. W jakich sytuacjach i w którym tygodniu ciąży zaleca się poród przez cesarskie cięcie? Jak przyszła mama może się do tego przygotować?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ