Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przygody tytułowej "Bożeny"
Odpowiedz

Przygody tytułowej "Bożeny"

Oceń ten wątek:
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    300 zł w sumie za nic. Za to że zmienił mi metę na inną.
    Jestem mega,mega rozczarowana.

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siskaa wrote:
    Może poszukaj innego ginekologa?
    Wyobraź sobie, że ja chodziłam do gin, która w Krakowie ma ponad 1000 pozytywnych opinii na Znanym Lekarzu, prowadziła mnie 5 lat i dopóki wszystko było w miarę ok lekarka anioł. Ale jak zaczął się problem to miałam wrażenie, że traci grunt pod nogami. Gdybym nie trafiła do kliniki pewnie dalej chodziłabym z moją 6cm torbielą i czekała na cud.
    Nie proponuję Ci kliniki ale innego lekarza, z którym będziesz mogła porozmawiać, który Cię wysłucha, podejmie jakieś konkretne kroki.

    No właśnie ten F ma sporo dobrych opinii a w szczególności jest polecany tu na forum jako spec od niepłodności i niby wielu kobietom pomógł zajść tu w ciążę.
    Już sama nie wiem jak mam znaleźć dobrego lekarza od niepłodności. Bo te opinie na znanym lekarzu często są dobre ale dotyczą np. zywklych wizyt.
    Do kliniki jeszcze nie chciałabym iść.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Siskaa Autorytet
    Postów: 4643 5122

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    No właśnie ten F ma sporo dobrych opinii a w szczególności jest polecany tu na forum jako spec od niepłodności i niby wielu kobietom pomógł zajść tu w ciążę.
    Już sama nie wiem jak mam znaleźć dobrego lekarza od niepłodności. Bo te opinie na znanym lekarzu często są dobre ale dotyczą np. zywklych wizyt.
    Do kliniki jeszcze nie chciałabym iść.
    Absolutnie na mówiłam o klinice. Bardziej chciałam Ci pokazać, że lekarz może mieć miliony dobrych opinii ale są to pacjentki, które przychodzą tylko na "kontrol"

    Joan lubi tę wiadomość

    Starania od 09.2019

    02.2023 CP (ciąża jajowodowa, prawy jajowód zachowany)

    Drugie podejście do stymulacji IVF

    24.03 - punkcja 14 komórek 🍀
    29.03 - transfer 2 blastek 4AA🍀🍀
    06.04 8 dpt beta 112,60 mIU/ml 🍀
    🍀
    10 dpt beta 227,80 mIU/ml 🍀🍀
    11 dpt beta 353🍀🍀
    13 dpt beta 659,6 mlU/ml 🍀🍀
    14 dpt beta 1220 mlU/ml 🍀🍀
    Jest pęcherzyk w macicy ❤️
    15 dpt pęcherzyk ma 3,5 mm ❤️
    17 dpt pęcherzyk ma 5,7 mm❤️
    Beta 3101 mlU/ml
    21 dpt pęcherzyk 9 mm 🍀🍀
    28 dpt maleństwo ma 5,2 mm i mamy ❤️
    13+0 badania prenatalne, wszystko ok 😍
    21+1 badania połówkowe, mamy 415 g 😍
    29+1 usg III trymestru, jest 1321g 😍
    34+3 mamy 2300g ❤️
    36+6 mamy 2606g ❤️
    38+0 mamy 3 kg ❤️
    38+6 06.12.2021🍼3050kg i 51 cm ❤️

    Mamy ❄️❄️❄️❄️

    "Pamiętaj, najwięcej strachu kryje się w głowie. "
    E.L.

    202112061756.png
  • Lori05 Autorytet
    Postów: 648 390

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka, chyba bym się zastanowiła nad wizytami u niego. Tym bardziej, że płacisz bardzo duże pieniądze. Nie powiedział Ci w sumie nic oprócz tego, że masz pęcherzyk dominujący. To lekarz z Luxmedu mógł Ci powiedzieć. Co mu szkodzi zrobienie monitoringu przed hsg? I tak ten pęcherzyk rośnie więc obojętnie czy z czystymi czy z zapchanymi jajowodami będzie się rozwijał. A warto żebyś chociaż wiedziała czy pęka czy ta torbiel ostatnio to był przypadek czy nie.
    A coś skomentował to, że ostatnio mówił o cyklu bez owulacyjnym?

    Starania o pierwsze dziecko

    Badania: Glukoza 90,10 mg/dl ❌; Insulina 13,4 µIU/ml❌; Prolaktyna 30,45 ng/ml ❌; TSH 1,245 ✅; FT4 0,97 ng/dl ✅; FT3 4,72 pmol/l ✅; anty-TPO 575,13 IU/ml ❌; USG tarczycy ✅; Progesteron - 16,43 ng/ml ✅, Ferrytyna 82,2 ng/mL ✅; Witamina B12 372 ph/mL ✅; Kwas foliowy 33,00 ng/mL ❌; 17-OH Progesteron 3,49 ng/ml ❌; SHBG 18,92 nmol/l ❌; Testosteron 65,43 ng/dl ❌; Androstendion 7,64 ng/ml ❌

    hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon
    IO - metformina

    Suplementy: wit. D, wit. C, Proovulin, wit. B Complex
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siskaa wrote:
    Absolutnie na mówiłam o klinice. Bardziej chciałam Ci pokazać, że lekarz może mieć miliony dobrych opinii ale są to pacjentki, które przychodzą tylko na "kontrol"

    Wiem, wiem😁 ja to nawet bym poszła do klinki ale mój stary nie bardzo, bo ciągle mi mówi,że musimy sobie dać czas,że u nas to kwestia czasu itp.

    Tak, masz rację że jest sporo lekarzy z super opiniami a to są właśnie opinie z wizyt kontrolnych, zwykłych, bezproblemowych.
    I dlatego czuję,że ciężko będzie mi znalezc immego lekarza wśród tych opinii.

    Tym bardziej,że właśnie F ma opinie dobre pod kątem problemów z niepłodnością i pod tym kątem jest też tutaj polecany na grupie dlatego się na niego zdecydowałam.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Siskaa Autorytet
    Postów: 4643 5122

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Wiem, wiem😁 ja to nawet bym poszła do klinki ale mój stary nie bardzo, bo ciągle mi mówi,że musimy sobie dać czas,że u nas to kwestia czasu itp.

    Tak, masz rację że jest sporo lekarzy z super opiniami a to są właśnie opinie z wizyt kontrolnych, zwykłych, bezproblemowych.
    I dlatego czuję,że ciężko będzie mi znalezc immego lekarza wśród tych opinii.

    Tym bardziej,że właśnie F ma opinie dobre pod kątem problemów z niepłodnością i pod tym kątem jest też tutaj polecany na grupie dlatego się na niego zdecydowałam.
    Ja na Twoim miejscu szukałabym innego ginekologa :D

    Wyobraźcie sobie, że za wczorajszą wizytę w klinice z USG i całą konsultacją wyników zapłaciłam 100 zł, czyli tyle, co u mojej gin za sam monit (2 minuty), jak już miałam jakieś wyniki to traktowała to jako zwykłą wizytę i oczywiście 170 zł :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 17:52

    Joan, Lori05 lubią tę wiadomość

    Starania od 09.2019

    02.2023 CP (ciąża jajowodowa, prawy jajowód zachowany)

    Drugie podejście do stymulacji IVF

    24.03 - punkcja 14 komórek 🍀
    29.03 - transfer 2 blastek 4AA🍀🍀
    06.04 8 dpt beta 112,60 mIU/ml 🍀
    🍀
    10 dpt beta 227,80 mIU/ml 🍀🍀
    11 dpt beta 353🍀🍀
    13 dpt beta 659,6 mlU/ml 🍀🍀
    14 dpt beta 1220 mlU/ml 🍀🍀
    Jest pęcherzyk w macicy ❤️
    15 dpt pęcherzyk ma 3,5 mm ❤️
    17 dpt pęcherzyk ma 5,7 mm❤️
    Beta 3101 mlU/ml
    21 dpt pęcherzyk 9 mm 🍀🍀
    28 dpt maleństwo ma 5,2 mm i mamy ❤️
    13+0 badania prenatalne, wszystko ok 😍
    21+1 badania połówkowe, mamy 415 g 😍
    29+1 usg III trymestru, jest 1321g 😍
    34+3 mamy 2300g ❤️
    36+6 mamy 2606g ❤️
    38+0 mamy 3 kg ❤️
    38+6 06.12.2021🍼3050kg i 51 cm ❤️

    Mamy ❄️❄️❄️❄️

    "Pamiętaj, najwięcej strachu kryje się w głowie. "
    E.L.

    202112061756.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lori05 wrote:
    Herbatka, chyba bym się zastanowiła nad wizytami u niego. Tym bardziej, że płacisz bardzo duże pieniądze. Nie powiedział Ci w sumie nic oprócz tego, że masz pęcherzyk dominujący. To lekarz z Luxmedu mógł Ci powiedzieć. Co mu szkodzi zrobienie monitoringu przed hsg? I tak ten pęcherzyk rośnie więc obojętnie czy z czystymi czy z zapchanymi jajowodami będzie się rozwijał. A warto żebyś chociaż wiedziała czy pęka czy ta torbiel ostatnio to był przypadek czy nie.
    A coś skomentował to, że ostatnio mówił o cyklu bez owulacyjnym?

    Zgadzam się z Tobą lori. I strasznie mi z tym źle,że nie chciał abym przyszła za kilka dni aby to skontrolować. A uważam,że ta wiedza jest bardzo ważna.

    W sumie skomentowal tak szybko i ogólnie,że mam problem z pękaniem i tak mi też wpisał w karte.
    Więc skoro mam problem z pękaniem, to czemu nie chciał zawalczyć o ten cykl i umówić mnie na sprawdzenie żeby mieć pewność ?

    klz9df9hix7ly771.png
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2506 3160

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata aż mnie zatkało... Na koniec doczytałam że i tak zabrał 300 zł za nic 😳 jakbym była na twoim miejscu myślę że lekarza bym więcej nie odwiedziła. Dla mnie monitoring to podstawa, i nie rozumiem dlaczego nie chce ci go zorbic... 🤯 pomijając fakt że prawdopodobnie u ciebie jest problem z owulacjami. Skoro nie ma owulacji to po jaka cholerę robić drożność jak pęcherzyki nie bekają... On coś tu ma w planach działać od tyłu.

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    10cs II🤰
    Cukrzyca ciążowa na diecie
    12.04(36t4d) - 2800/2900g 💚🍀
    21.04(37t6d) - 3100g(szpital)
    28.04(38t6d)- 3500g / indukcja 🎈
    29.04(39t0d) Joanna❤ 3145g 54cm
    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siskaa wrote:
    Ja na Twoim miejscu szukałabym innego ginekologa :D

    Niby chcilabym dać mu szansę po tych pozytywnych opiniach ,że pomogl zajść w ciążę wielu kobietom. Ale teraz mi ciężko. Na serio czuję,że jemu zależy na tym aby zrobić mi to sonoHSG.

    Ale chyba nie będę miała wyjścia i się rozejrze za kimś innym. Zobaczę jakie w ogóle mam opcje.
    A myślałam,że trafiłam na dobrego lekarza.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2020, 14:53

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2020, 14:53

  • Limoncia Autorytet
    Postów: 1280 3451

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan wrote:
    Ja chodziłam do lekarza który z opinii to był cud miód ! Tyle babek go chwaliło.
    Okazało się że on był dobry jak przychodziły bezproblemowe babki.
    Także ten.....
    O to, to, to! Mój to samo. Nie ma problemu, wszystko jest ok i ciągle tylko przedłuża: dajmy sobie czas do grudnia, później do marca, teraz do końca wakacji 😂

    Joan lubi tę wiadomość

    27.05 FET-> Mamy naszego Maluszka ❤️

    rfxggzu338ln1wxj.png
  • Lori05 Autorytet
    Postów: 648 390

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Zgadzam się z Tobą lori. I strasznie mi z tym źle,że nie chciał abym przyszła za kilka dni aby to skontrolować. A uważam,że ta wiedza jest bardzo ważna.

    W sumie skomentowal tak szybko i ogólnie,że mam problem z pękaniem i tak mi też wpisał w karte.
    Więc skoro mam problem z pękaniem, to czemu nie chciał zawalczyć o ten cykl i umówić mnie na sprawdzenie żeby mieć pewność ?
    Serio zmień lekarza. To jest ewidentne naciąganie na kasę. A za tą cenę tak w ogóle w innym miejscu miałabyś 2x sono hsg.
    Co do opinii o lekarzach to ja tym w internecie nie ufam, w szczególności na znanym lekarzu. Miałam problem kiedyś z dodaniem negatywnej opinii i się zraziłam.

    Starania o pierwsze dziecko

    Badania: Glukoza 90,10 mg/dl ❌; Insulina 13,4 µIU/ml❌; Prolaktyna 30,45 ng/ml ❌; TSH 1,245 ✅; FT4 0,97 ng/dl ✅; FT3 4,72 pmol/l ✅; anty-TPO 575,13 IU/ml ❌; USG tarczycy ✅; Progesteron - 16,43 ng/ml ✅, Ferrytyna 82,2 ng/mL ✅; Witamina B12 372 ph/mL ✅; Kwas foliowy 33,00 ng/mL ❌; 17-OH Progesteron 3,49 ng/ml ❌; SHBG 18,92 nmol/l ❌; Testosteron 65,43 ng/dl ❌; Androstendion 7,64 ng/ml ❌

    hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon
    IO - metformina

    Suplementy: wit. D, wit. C, Proovulin, wit. B Complex
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan wrote:
    Dokładnie mam te same przemyślenia.

    Bierze kupę kasy a planu tak naprawdę na Ciebie nie ma. Czekać czekać czekać.
    Sranie w banie.

    Nawet jak jajowody niedrożne to monit dałby info czy te pęcherzyki ładnie rosną i czy w ogóle pękają.
    Jakbyś w zeszłym cyklu nie poszła do luxmedu to byś nawet nie wiedziała że masz torbiel....

    No i ta zamiana z Sioforu na Glucophage.... Dała Ci to dobra diabetolog (bo byłaś na tele u Wojtachnio w końcu prawda ?). Posłuchałabym Siskii.

    Dla mnie takie wizyty to wywalenie kasy w błoto. Tym bardziej że płacisz dużo (nie oszukujmy się 300 zł za taką wizytę....)

    I komentarz, że za dużo chcesz wiedzieć był słaby. To dobrze, że się interesujesz. To znaczy, że bardzo Ci zależy.

    Ja robię sama badania i mój gin jest pełny podziwu. I mówi że dobre pomysły miałam bo w coś trafiałam i klaruje się czemu się nie udaje. Ani razu mi nie zarzucił po co to robię. Nawet mi zasugerował co mogę jeszcze sprawdzić (okazało się że miałam już większość z tych badań zrobionych :p ). Jak czegoś nie był pewien to powiedział że się skonsultuje z kolegą po fachu.

    Z żadnej wizyty nie wyszłam rozczarowana.

    Tak,czekać dwa cykle a jak się nie uda to zrobić sonoHsg i dopiero po tym powiedział,że zrobi mi monitoring.
    Nie rozumiem tego. On chyba chcilaby abym miała zerowa wiedzę żeby właśnie wcisnąć szybko sono za 1200zl.

    No normlanie jestem zdołowana. Chyba macie rację, chyba muszę szukać innego lekarza.

    Joan, ja byłam u innego diabetologa. Nie byłam u Wojtachnio.

    Joan lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lori05 wrote:
    Serio zmień lekarza. To jest ewidentne naciąganie na kasę. A za tą cenę tak w ogóle w innym miejscu miałabyś 2x sono hsg.
    Co do opinii o lekarzach to ja tym w internecie nie ufam, w szczególności na znanym lekarzu. Miałam problem kiedyś z dodaniem negatywnej opinii i się zraziłam.

    Ja go wybrałam z polecenia tutaj na forum.
    Jest wątek o polecanych ginekologach z Wrocka i to właśnie on przoduje.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2020, 14:53

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jestem zła. Może gdyby to byl inny lekarz, to by mi zrobił monit i dałby coś na pęknięcie. Albo wdrozyl coś na podrasowanie pechrzykow.
    A tak to kolejny cykl stracony. W sumie nawet dwa cykle stracone. Bo przecież jak w następnym cyklu pójdę do innego lekarza, to też mi nic nie zrobi bo będzie za późno.


    Chyba wrócę do picia Inofemu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 18:18

    klz9df9hix7ly771.png
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2020, 14:53

  • LILKA Autorytet
    Postów: 1630 1569

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Ale jestem zła. Może gdyby to byl inny lekarz, to by mi zrobił monit i dałby coś na pęknięcie. Albo wdrozyl coś na podrasowanie pechrzykow.
    A tak to kolejny cykl stracony. W sumie nawet dwa cykle stracone. Bo przecież jak w następnym cyklu pójdę do innego lekarza, to też mi nic nie zrobi bo będzie za późno.


    Chyba wrócę do picia Inofemu.

    Herbatka zdecydowanie zmieniaj lekarza - to, że komuś pomógł, widocznie trafił, czasem i tak się zdarza, ale takie porady jakie on udziela to Ty masz tu na forum...słaby jest i jeszcze za 300zl
    Nie przyszłaś do niego bo się w 1cs nie udało tylko powiedziałaś mu już ze rok się starasz o ile dobrze pamietam? Taki lekarz powinien wiedzieć, że czas na to aby „pykło” już był, teraz to trzeba się wspomagać - jeśli on uważa, że to nic nie da to chociaż dla psychiki pacjentki powinien ją wspierać!
    Ja tez zmieniałam kilka razy lekarza i polecam! Trzeba komuś zaufać, a Ty jemu już po tym nie zaufasz, sorry cykl bezowulacyjny nie wiadomo co Ci naopowiadał, z ciekawości by sprawdził co się stanie z tym pęcherzykiem a nie sono Ci proponuje (nawet w Wawie nie widziałam sono za 1200, maks to 800...) także ja bym uciekała, Wrocław to duże miasto musisz szukać dalej!

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    🍀
  • Limoncia Autorytet
    Postów: 1280 3451

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan wrote:
    Ja przez takiego lekarza straciłam mnóstwo czasu.
    Bo nawet jak chciałam sama coś zrobić, chociażby powtórzyć hormony to stwierdziłam że on i tak nic mi nie doradzi. U nas też fakt, że stary długo nie chciał zrobić badań. I później mi lekarze tym zamykali usta. A znaleźć punkt w którym robią te badania też nie było łatwo :p w internecie to miejsce nie istnieje :p a stary jak już miał badać to chciał oddać w domu i zawieźć więc wtedy Warszawa odpadała.

    A wyboru w lekarzach nie było. Ja się też z początku czepiłam aby lekarz był na NFZ bo mi szkoda kasy było. Fakt też że u mnie nie ma lekarza nawet prywatnie który byłby super mega polecany od niepłodności. No ale cóż tego teraz nie zmienię. Mogę tylko innych przestrzegać aby tak nie robiły. Tylko drążyć temat, szukać jak nie tego to innego lekarza póki nie jest za późno.
    Też tak uważam. Po upływie tych prawie 15 miesięcy i dwóch ciążach biochemicznych, stwierdzam że naprawdę zmarnowałam czas. Przez prawie rok nie zrobiłam żadnych badań, zaczęłam je robić na własną rękę jak już zapaliła mi się lampka (dzięki Bożenkom). Od lutego do dzisiaj zrobiłam sporo badań, kolejne robię w piątek. Jestem już w klinice i naprawdę nie żałuję. Lekarz na wizycie omówił szczegółowo każde badanie, które ze sobą przyniosłam. Zrobił dokładne badania (usg itp.) dał wykaz badań i ustalił plan działania. Dla porównania: mój miejscowy lekarz badań nie oglądał, stwierdził że damy sobie czas do wakacji, a później najwyżej wyślemy męża na badanie nasienia, po czym mówię heloł przecież mąż już miał badania i wszystko było ok😂
    Wizyta u mojego zawsze 250 zł, czy pogrzebie czy pogada tylko.. W klinice też tyle zapłaciłam👍

    27.05 FET-> Mamy naszego Maluszka ❤️

    rfxggzu338ln1wxj.png
‹‹ 900 901 902 903 904 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ