X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne pytanie do SZCZUPLUTKICH KOBIETEK
Odpowiedz

pytanie do SZCZUPLUTKICH KOBIETEK

Oceń ten wątek:
  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 16 lutego 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważę 47 kg przy wzroście 160. Ogólnie jestem drobna. Zawsze taka byłam nigdy nie udało mi sie przekroczyć 50 kg. Mam 32 :-)

  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 16 lutego 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i 7 trudnych cykli starań za mną. Zawsze myślałam ze jak sie chce dziecko to od razu jest.. Ale byłam durna :-D

    Cynamonek30 lubi tę wiadomość

  • Neyla Autorytet
    Postów: 656 1876

    Wysłany: 16 lutego 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 168cm wzrostu i ważę 51kg. Ważyłam 60 rok temu, ale miałam otyłość brzuszną (!) i zalecono mi schudnąć (dieta, ćwiczenia). Teraz czuję się zdecydowanie lepiej, ale mam problem z utrzymaniem ciąży.

    Cynamonek30 lubi tę wiadomość

    62b3591443.png
    8p3oyx8df4ipmqn6.png
  • Neyla Autorytet
    Postów: 656 1876

    Wysłany: 16 lutego 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Dziewczyny, będąc szczupłą łatwiej jest zajść przecież w ciążę!
    Ja mam problem, bo jestem otyła i moje szanse są marne- to jest zmartwienie.

    Ostatnio czytałam gdzieś artykół, że kobiety z niedowagą zachodzą w ciążę aż 8 razy dłużej niż te z prawidłową wagą, a te z otyłością 2 razy dłużej.

    http://www.sosrodzice.pl/trzymiesieczny-program-przygotowania-do-ciazy-czyli-co-wplywa-na-plodnosc/

    62b3591443.png
    8p3oyx8df4ipmqn6.png
  • Neyla Autorytet
    Postów: 656 1876

    Wysłany: 16 lutego 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka86 wrote:
    ja przy wzroście 161 ważę 59 kg i w tym momencie próbuję schudnąć... niestety nie wychodzi mi to ;/ chciałabym tak 8-9 kg zrzucić - i jak to zrobić?? :)

    Ja ćwiczyłam z Tonym Hortonem - cykl P90X. Dał mi w kość, ale nigdy wcześniej nie miałam tak wyrzeźbionego ciała. Teraz już od 10 m-cy nie ćwiczę, a waga dalej niska, więc nie ma efektu jojo.Niestety masa mięśniowa już spada i brzuch znowu robi się "flakowaty" :(

    Cynamonek30 lubi tę wiadomość

    62b3591443.png
    8p3oyx8df4ipmqn6.png
  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 17 lutego 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednak nie tak łatwo zajsc- a co najważniejsze donosic ciaże, kurczę boję się ze jesli uda mi sie zajsc w ciąże to bede panikowac i doszukiwac jakiegokolwiek objawu i tym sobie zaszkodzę jeszcze bardziej!! dlatego uczepiłam się tej mysli że jak przytyję to tym razem wszystko bedzie dobrze,, ,szajba mi odbija :)
    miłego dnia dziewczynki

    zi13skjo0ong6u20.png
  • kfeva Ekspertka
    Postów: 191 163

    Wysłany: 17 lutego 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynamonek30, nie świruj przesadnie ;)
    Nie sądzę, żebyś straciła ciążę z powodu niskiej wagi. Przecież jesteś drobna z natury. Co innego, gdybyś się odchudzała i z tego powodu miała niedowagę, wtedy to rzeczywiście mógłby być problem.

    Znam trochę chudych/bardzo szczupłych kobiet w ciąży/z małymi dziećmi. Sama do nich należę.

    c23e0907819853810232b578cae40af0.png
    82doe6yds8nhwups.png
  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 17 lutego 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kfeva wrote:
    Cynamonek30, nie świruj przesadnie ;)
    Nie sądzę, żebyś straciła ciążę z powodu niskiej wagi. Przecież jesteś drobna z natury. Co innego, gdybyś się odchudzała i z tego powodu miała niedowagę, wtedy to rzeczywiście mógłby być problem.

    Znam trochę chudych/bardzo szczupłych kobiet w ciąży/z małymi dziećmi. Sama do nich należę.
    Dziękuję wiem muszę wyluzowac ciut, :)
    no taka jestem od zawsze z niedowaga :/
    Tobie gratuluję Fasolki i życze spokojnych 9 miesiecy :)

    zi13skjo0ong6u20.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 18 lutego 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 1,71 i 52kg i ginka raz zasugerowala, zebym troszke przytyla. Przytyc to przytyje w ciazy wiec obecnie nie zamierzam, poza tym znam sporo szczuplych dziewczyn ktore zaszly w ciaze bez problemu :)

    wff22n0ab6iac00e.png
  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 18 lutego 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez znam sporo szczupłych kobietek które zaszły i donosiły bez problemu. Więc jak ktoś jest zdrowy i szczupły to nie widzę problemu:-) a kto twierdzi inaczej to pewnie zazdrości;-)

  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 18 lutego 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze tylko tak sie pocieszam i tłumacze sobie:-D?

    Cynamonek30 lubi tę wiadomość

  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 18 lutego 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieje, że wszystkim<Starajacym sie.> uda sie zajsc w ciaze i donosic szczesliwe :)
    Bo wszystkie mamy jeden cel DZIECKO :)

    zi13skjo0ong6u20.png
  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 18 lutego 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynamonek30 wrote:
    mam nadzieje, że wszystkim<Starajacym sie.> uda sie zajsc w ciaze i donosic szczesliwe :)
    Bo wszystkie mamy jeden cel DZIECKO :)

    Jak długo sie starasz?

  • lussy Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 18 lutego 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waga pewnie ma jakies tam znaczenie ale chyba wązniejsze jest to co mamy w srodeczku :) Przy pierwszej ciąży ważyłam 50 kg. Przez pierwsze 3 mc schudłam do 47 a na koniec wazyłam 57kg. Takze, każda z nas jest inna i inaczej to wszystko sie odbywa. Tak samo jak mówia o biderkach. Niby jestem wąska i nie powinnam rodzić bo zabije dziecko (gadka mocherkowych babuleniek) a bez problemu urodziłam syna i córeczkę :) Powodzenia kochane :)

    Lussy
    ☆☆☆☆☆☆☆☆ cykl starań :) a ile przedemną???
    a5vefhq.png

    hvr5rsu.png

    ovufrien
  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 19 lutego 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agawa wrote:
    Jak długo sie starasz?
    Jak narazie kochana jestem na przymusowej "pauzie' poroniłam 7 listopada i Dr kazał mi czekac z nastepnym staraniem 6 cykli- ja myślałam zeby po 4 zdrowych cyklach zaczac ale naprawde nie wiem kiedy zaczne bo maż za granica-a bez niego wiadomo..
    W piersza ciaze dosc szybko-w pierwszym cyklu ale nie nastawialismy sie że od raz sie uda .. teraz bawie sie w mierzenie temp patrze na śluz itd ale dlatego że po zabieg jakos tak wszystko inaczej wyglada ... tak mi sie wydaje?
    Dlatego teraz prowadze wykres zeby sie poobserwowac
    a Ty jak długo sie starasz ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2014, 09:21

    zi13skjo0ong6u20.png
  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 19 lutego 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bardzo współczuje poronienia. Nie wyobrażam sobie nawet bólu po stracie.
    Ja dopiero i aż 7 cykli. Od tego zaczęłam właśnie mierzyć tempkę i obserwować śluz, może coś pomoże? Cykle mam właśnie bardzo regularne i owulacje też występują ale ciągle jakoś nie chce zaskoczyć.Ogólnie jestem zdrowa. Nawet w życiu bym nie pomyślała kiedyś ze tak trudno się zachodzi w ciążę. Ale to chyba tak mają dziewczyny które nie chcą, nie planują dzieciątek. A te które chcą to niestety SKUCHA. :D

  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 19 lutego 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agawa wrote:
    To bardzo współczuje poronienia. Nie wyobrażam sobie nawet bólu po stracie.
    Ja dopiero i aż 7 cykli. Od tego zaczęłam właśnie mierzyć tempkę i obserwować śluz, może coś pomoże? Cykle mam właśnie bardzo regularne i owulacje też występują ale ciągle jakoś nie chce zaskoczyć.Ogólnie jestem zdrowa. Nawet w życiu bym nie pomyślała kiedyś ze tak trudno się zachodzi w ciążę. Ale to chyba tak mają dziewczyny które nie chcą, nie planują dzieciątek. A te które chcą to niestety SKUCHA. :D
    no własnie tak jest,że te co nie chca nie planuja maja ,a te co się staraja nie maga zajsc :/ mam nadzieję,żę ten 7 cykl okaże się szczęśliwy :) życzę Ci II kreseczek czerwonitkich :)

    agawa lubi tę wiadomość

    zi13skjo0ong6u20.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:39

  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 20 lutego 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynamonek30 wrote:
    no własnie tak jest,że te co nie chca nie planuja maja ,a te co się staraja nie maga zajsc :/ mam nadzieję,żę ten 7 cykl okaże się szczęśliwy :) życzę Ci II kreseczek czerwonitkich :)
    Tez sobie tego życzę i wszystkim kobietkom starającym sie :-)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ