X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pytanie nie na temat dzieci ale może ktoś mi pomoże ;* Nie krzyczcie na mnie ;)
Odpowiedz

Pytanie nie na temat dzieci ale może ktoś mi pomoże ;* Nie krzyczcie na mnie ;)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 22 października 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam takie pytanie całkiem nie na temat dzieci ale bardzo potrzebuję pomocy ;(

    Zostałam bez ubezpieczenia zdrowotnego, czy mój chłopak może mnie ubezpieczyć w swojej pracy? Nie mamy wspólnego zameldowania, może któraś z Was miała taki problem?

    Proszę o pomoc


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dołanczam do pytania...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tylko jak jestescie w zwiazku malzenskim to moze, a nie mozesz isc do Urzedu Pracy nadac status bezrobotnego i dostac ubez zdrowotne?
    Za to matka albo ojciec moze Was ubezpieczyc np z emerytury.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2014, 16:51

    Isia93 lubi tę wiadomość

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 22 października 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma takiej opcji

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 22 października 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Chyba tylko jak jestescie w zwiazku malzenskim to moze, a nie mozesz isc do Urzedu Pracy nadac status bezrobotnego i dostac ubez zdrowotne?
    Za to matka albo ojciec moze Was ubezpieczyc np z emerytury.

    Mogę iść do UP dopiero za jakiś czas bo wykreślili mnie z listy za niestawienie się w terminie w UP ;/ Dlatego chciałam żeby mój chłopak mnie ubezpieczył no ale trudno;/

    Dzięki za odpowiedzi;)


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 22 października 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, to zależy jakie ubezpieczenie ma Twój chłopak. W moim zakładzie pracy można ubezpieczać swojego partnera, więc niech on po prostu się o to dopyta :)

    Isia93 lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 22 października 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 22:30

  • Bąbelek Autorytet
    Postów: 1427 1927

    Wysłany: 22 października 2014, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej jest to możliwe tylko w związku małżeńskim.

    atdc6iyehd9qphks.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 października 2014, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety Isia ubezpieczyć w ZUS może cię tylko członek rodziny, jeśli nie masz 26 lat i jeszcze się uczysz, inaczej tylko UP..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 23 października 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Niestety Isia ubezpieczyć w ZUS może cię tylko członek rodziny, jeśli nie masz 26 lat i jeszcze się uczysz, inaczej tylko UP..

    W ZUS może i tak, ale jak jej chłopak ma w pracy prywatne ubezpieczenie zdrowotne, może ją ubezpieczyć o ile przewiduje to ubezpieczyciel.

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 23 października 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ;)

    W takim razie powiem mojemu żeby popytał w pracy


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 października 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prywatne ubezp. zdrowotne nie obejmuje ogólnego ubezpieczenia z zus, chyba że ktoś sobie płaci w NFZ dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - aczkolwiek nie wiem po co osoba zatrudniona miałaby dodatkowo bulić prawie 400 zł na to. Agniesja tobie chodzi o pakiety prywatnych ubezpieczycieli, a to całkiem co innego.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bosze... skomplikoane to :D do UP nie mogę iść bo nie mogę się podjąć pracy (uczę się i chodzę na kursy) :D mężu musi mnie ubezpieczyć w pracy :D

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 października 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ubezpieczy cię bez żadnego problemu, więc nie ma się co martwić :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 23 października 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Prywatne ubezp. zdrowotne nie obejmuje ogólnego ubezpieczenia z zus, chyba że ktoś sobie płaci w NFZ dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - aczkolwiek nie wiem po co osoba zatrudniona miałaby dodatkowo bulić prawie 400 zł na to. Agniesja tobie chodzi o pakiety prywatnych ubezpieczycieli, a to całkiem co innego.

    Isia przecież nie pytała o ubezpieczenie w ZUS, tylko ogólnie o ubezpieczenie zdrowotne :) Jeżeli jej chłopak ma w swoim zakładzie pracy prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które płaci mu pracodawca (nie w NFZ), zapewne może ją ubezpieczyć jako swojego partnera (tak jest w mojej pracy) i kosztuje to (w zależności od ubezpieczyciela i pakietu) ok. 100 zł miesięcznie. A taki pakiet jest po to, żeby np. nie czekać w kolejkach do specjalistów po kilka miesięcy, tutaj trwa to max. kilka dni. Prywatne ubezpieczenie różni się od ZUS-owskiego tym, że to lekarz czeka na Ciebie, nie Ty na niego :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • MagdaMuminek Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 24 października 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniesja- Isia pytała raczej o ZUS, ponieważ wyrejestrowali ją z urzędu :)

  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 24 października 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chodzi mi o takie ubezpieczenie, że gdyby nie daj Boże zdarzył się jakiś wypadek lub cokolwiek innego to nie będę musiała płacić po kilka tysięcy za szpital bo tego obawiam się najbardziej bo te ceny za pobyt w szpitalu są kosmiczne a wiadomo, że zawsze może się coś przytrafić ;/


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 25 października 2014, 01:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniesja wrote:
    W ZUS może i tak, ale jak jej chłopak ma w pracy prywatne ubezpieczenie zdrowotne, może ją ubezpieczyć o ile przewiduje to ubezpieczyciel.

    Prywatne ubezpieczenie nie jest brane pod uwagę przez placówkę medyczną, w takim przypadku można jedynie starać się o zwrot kosztów leczenia. Większość placówek medycznych jak np. szpital, przychodnia, ma podpisane umowy z NFZ ( oczywiście chodzi tu o Polskę ), w związku z tym, każde wykonane świadczenie musi być rozliczone przez NFZ. Jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, porada zostanie udzielona odpłatnie. Istnieje jeszcze opcja opłacenia składki zdrowotnej w NFZ. Jest nieco wyższa niż składka zdrowotna odprowadzana przez pracodawcę do ZUSu. Musiałabyś zapytać u siebie w NFZ jaka jest składka. Obecnie w niektórych NFZ-tach wynosi ona ok. 370 zł miesięcznie może mniej. Nie chcę wprowadzić w błąd, dlatego piszę ok. 370 zł/m-cznie.

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 25 października 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małaMyszka dziękuję, w takim razie chyba poczekam aż będę mogła z powrotem zarejestrować się UP i oby w tym czasie nic się nie wydarzyło ;)

    małaMyszka lubi tę wiadomość


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 25 października 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia dobrowolne ubezpieczenie w NFZ:

    http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=2&dzialnr=1&artnr=1443

    Osobiście mam i używam, ale żeby nie płacić wpisowego najpierw zarejestrowałam się do UP, po 2 miesiącach wyrejestrowałam i załatwiłam w NFZ.

    Jesli nie stawiłas się na termin w UP to przez 3 miesiące nie możesz znowu się zarejestrować - trochę ryzyk ale ja przez rok nie miałam ubezpieczenia i akurat nic się nie stało więc nie ma co się nastawiać na najgorsze ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ