X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pytanie nie na temat dzieci ale może ktoś mi pomoże ;* Nie krzyczcie na mnie ;)
Odpowiedz

Pytanie nie na temat dzieci ale może ktoś mi pomoże ;* Nie krzyczcie na mnie ;)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 26 października 2014, 01:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia przez 4 miesiące;/

    Ja nigdy nie miałam żadnego wypadku, nigdy nie musiałam jechać do szpitala, na pogotowie ale wolę chuchać na zimne tym bardziej, że zima idzie, będzie ślisko no i różnie może być, bezpieczniej się czuję jak mam to ubezpieczenie


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 27 października 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małaMyszka wrote:
    Prywatne ubezpieczenie nie jest brane pod uwagę przez placówkę medyczną, w takim przypadku można jedynie starać się o zwrot kosztów leczenia.

    Ubezpieczyciel ma podpisaną umowę chociażby z jedną placówką medyczną, np. LuxMed, więc za takie wizyty nie trzeba nic płacić, ale trzeba je zgłosić do ubezpieczyciela lub zarejestrować się na wizytę za pośrednictwem ubezpieczyciela :) Nie wiem tylko, jak to jest w przypadku leczenia szpitalnego... Musiałabym poczytać warunki u mojego ubezpieczyciela, ale w ZUS-ie również jestem ubezpieczona, więc nawet gdyby coś mi się stało, mogę skorzystać z nieodpłatnego leczenia.

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:50

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 29 października 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia93 wrote:
    Livia przez 4 miesiące;/

    Ja nigdy nie miałam żadnego wypadku, nigdy nie musiałam jechać do szpitala, na pogotowie ale wolę chuchać na zimne tym bardziej, że zima idzie, będzie ślisko no i różnie może być, bezpieczniej się czuję jak mam to ubezpieczenie

    Dlaczego 4 miesiące? Jak byłam w UP to babka wyraźnie mi mówiła, że jak się nie stawię na termin to zostaje skreślona ale przez miesiąc jeszcze jestem ubezpieczona a później przez 3 nie mogę znowu się zarejestrować, wiec wynika, że nie masz ubezpieczenia przez 3 miesiące...

    A co do bycia w ciąży:

    Według ustawy z dnia 24 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. nr 210, poz. 2135 z późn. zm.) bezpłatna opieka medyczna przysługuje każdej kobiecie w ciąży (przez cały okres jej trwania) oraz przez pierwsze sześć tygodni połogu. Nie istotne jest czy posiada ona ubezpieczenie zdrowotne czy też nie.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Aniabel Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 29 października 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba do 23 roku byłam ubezpieczona i podciągana jakoś pod ubezpieczenie mojego ojca. Więc chyba jest to możliwe, ale pewnie zależy to raczej od ubezpieczyciela.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam ubezpieczona też pod ojca ale tylko do momentu nauki. Jak skończyłam studia urząd pracy wita.

    I tylko w związku małżeńskim partner może ubezpieczyć partnerkę jeśli chodzi o NFZ bo prywatni ubezpieczyciele to różnie pewnie ale prawodpodobnie wiąże się to z tym, że w takim ubezpieczeniu można korzystać tylko z prywatnych placówek z którymi ubezpieczyciel ma umowę - nie publicznych, chociaż mogę się mylić.

    I z Urzędem Pracy to jest tak, że jeśli jesteś wykreślona z listy z powodu niewstawienia się na termin to przez 30 dni można jeszcze korzystać z ubezpieczenia z UP. Taki info znalazłam na stronach Urzędu Pracy ( ja jeszcze słyszałam jeszcze wersje, że ubezpieczenie zdrowotne obowiązuje jeszcze 3 miesiące po wykreśleniu z listy bezrobotnych aby zachować ciągłość ale nie znalazłam potwierdzenia tego w necie). Tak czy siak po tym terminie trzeba nie chorować :P
    albo wykupić prywatnie z NFZ na te 2 miesiące czy trzy.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ