Forum Starając się - ogólne Pytanie nie na temat dzieci ale może ktoś mi pomoże ;* Nie krzyczcie na mnie ;)
Odpowiedz

Pytanie nie na temat dzieci ale może ktoś mi pomoże ;* Nie krzyczcie na mnie ;)

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
  1 2
Oceń ten wątek:
 • Isia93 Autorytet
  Postów: 2500 711

  Wysłany: 26 października 2014, 01:37

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Livia przez 4 miesiące;/

  Ja nigdy nie miałam żadnego wypadku, nigdy nie musiałam jechać do szpitala, na pogotowie ale wolę chuchać na zimne tym bardziej, że zima idzie, będzie ślisko no i różnie może być, bezpieczniej się czuję jak mam to ubezpieczenie


  ZGWAp2.png
  Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
  Od lipca 2014 na ovufriend.
 • agniesja Autorytet
  Postów: 2814 1011

  Wysłany: 27 października 2014, 11:39

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  małaMyszka wrote:
  Prywatne ubezpieczenie nie jest brane pod uwagę przez placówkę medyczną, w takim przypadku można jedynie starać się o zwrot kosztów leczenia.

  Ubezpieczyciel ma podpisaną umowę chociażby z jedną placówką medyczną, np. LuxMed, więc za takie wizyty nie trzeba nic płacić, ale trzeba je zgłosić do ubezpieczyciela lub zarejestrować się na wizytę za pośrednictwem ubezpieczyciela :) Nie wiem tylko, jak to jest w przypadku leczenia szpitalnego... Musiałabym poczytać warunki u mojego ubezpieczyciela, ale w ZUS-ie również jestem ubezpieczona, więc nawet gdyby coś mi się stało, mogę skorzystać z nieodpłatnego leczenia.

  w57v3e3k8e2cqbjo.png
  qb3ck6nllq2i9no0.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 29 października 2014, 00:05

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  .

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:50

 • livia30 Autorytet
  Postów: 7923 4597

  Wysłany: 29 października 2014, 11:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Isia93 wrote:
  Livia przez 4 miesiące;/

  Ja nigdy nie miałam żadnego wypadku, nigdy nie musiałam jechać do szpitala, na pogotowie ale wolę chuchać na zimne tym bardziej, że zima idzie, będzie ślisko no i różnie może być, bezpieczniej się czuję jak mam to ubezpieczenie

  Dlaczego 4 miesiące? Jak byłam w UP to babka wyraźnie mi mówiła, że jak się nie stawię na termin to zostaje skreślona ale przez miesiąc jeszcze jestem ubezpieczona a później przez 3 nie mogę znowu się zarejestrować, wiec wynika, że nie masz ubezpieczenia przez 3 miesiące...

  A co do bycia w ciąży:

  Według ustawy z dnia 24 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. nr 210, poz. 2135 z późn. zm.) bezpłatna opieka medyczna przysługuje każdej kobiecie w ciąży (przez cały okres jej trwania) oraz przez pierwsze sześć tygodni połogu. Nie istotne jest czy posiada ona ubezpieczenie zdrowotne czy też nie.

  atdci09krcni3vrx.png
  dqpranlijgjzfr8g.png
  l22nvcqg03ccs7pi.png
 • Aniabel Nowa
  Postów: 4 1

  Wysłany: 29 października 2014, 11:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja chyba do 23 roku byłam ubezpieczona i podciągana jakoś pod ubezpieczenie mojego ojca. Więc chyba jest to możliwe, ale pewnie zależy to raczej od ubezpieczyciela.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 29 października 2014, 11:42

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja byłam ubezpieczona też pod ojca ale tylko do momentu nauki. Jak skończyłam studia urząd pracy wita.

  I tylko w związku małżeńskim partner może ubezpieczyć partnerkę jeśli chodzi o NFZ bo prywatni ubezpieczyciele to różnie pewnie ale prawodpodobnie wiąże się to z tym, że w takim ubezpieczeniu można korzystać tylko z prywatnych placówek z którymi ubezpieczyciel ma umowę - nie publicznych, chociaż mogę się mylić.

  I z Urzędem Pracy to jest tak, że jeśli jesteś wykreślona z listy z powodu niewstawienia się na termin to przez 30 dni można jeszcze korzystać z ubezpieczenia z UP. Taki info znalazłam na stronach Urzędu Pracy ( ja jeszcze słyszałam jeszcze wersje, że ubezpieczenie zdrowotne obowiązuje jeszcze 3 miesiące po wykreśleniu z listy bezrobotnych aby zachować ciągłość ale nie znalazłam potwierdzenia tego w necie). Tak czy siak po tym terminie trzeba nie chorować :P
  albo wykupić prywatnie z NFZ na te 2 miesiące czy trzy.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego