X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiek witaj :)
    tu nikt ci nie odpowie na te pytanie, tylko lekarz z wizytą usg mógłby ci cos blizej powiedziec.
    w owulacje masz taki galaretkowaty sluz, jak jajko kurze, potem w IIfazie gesty, biały.
    owulacje moze tez potwierdzac temperatura, mierzysz ja codziennie i wspisujesz do kalendarza, zawsze o tej samej porze i od razu po prezbudzeniu, zwyklym termometrem, oczywiscie nie pod pachą, wiec najlepiej aby to był twój i tylko dla ciebie. po paru cyklach badanych mozesz zaibserwowac w jakich dniach masz mniej wiecej owulke i wtedy sie bzykac ile wlezie :P z przerwa nie wieksza niz 2dni.
    mozesz tez stosowac testy owulacyjne z rossmana, sa najlepsze.
    jak ci wygodniej.
    moze po prostu nie wstrzeliwujecie sie w te dni co trzeba i dlatego to trwa pare miesiecy wiecej.
    po tych obserwacjach jak cos bedzie nie grało to mozesz zrobic badania na hormony,w tym tarczyce.
    skoro swedza cycki to dobrze, trzymam kciuki za bociana :)

    Domili lubi tę wiadomość

    feegu6l.png
  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, to jest wyczerpująca odpowiedź :-) ja też nie miałam zielonego pojęcia o swoim cyklu. Jeszcze zanim zaczęliśmy się starać to ja zaczęłam od pomiarów temperatury. Po kilku miesiącach wiedziałam w jakich dniach prawdopodobnie może występować owulacja. Gosia, zakup termometr owulacyjny, to bardzo tania rzecz, i zacznij od najprostszej metody :-) a może warto by odwiedzić ginekologa, rok to już troszkę czasu jest :-)

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście dziewczyny, że żyję i codziennie czytam i jestem z Wami na bieżąco. Tylko nie mam co pisać bo się nic nie dzieje. Jestem w drugim cyklu z clo. Jutro wizyta 12 dc. Powiem Wam, że jak po trzecim nie zaskocze to chciałabym sobie przerwę zrobić. Wieczne badania, wizyty, terminy, leki, seks prawie na zawołanie (co baaardzo cieszy mojego męża ;-) ) już mnie wykanczaja psychicznie. Ciągle myślę o jednym !

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi dziękuję za odpowiedź

    Helen lubi tę wiadomość

  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heloł !!

    Ja tylko z info, że wczoraj miałam wizytę w 12 dc. 2 pęcherzyki w prawym i lewym jajniku po 20 i 21 mm, endometrium 11. Podobno LH, progesteron i estadiol idealne. Od niedzieli mam łykać duphaston i dopochwowo luteinę. Ginek powiedział, że wszystko wygląda wzorcowo i powinno się w tym cyklu udać :)
    Ale przed wizyta u ginekologa zapisałam się w szpitalu na hsg, 23 maja, mam czas żeby się oswoić z ta myślą :P

    A możecie mi powiedzieć jak to jest z tym oviterellem ? Lekarz stwierdził, ze wczoraj lub dziś najpóźniej będzie owulacja. Ale przepisał złotego strzała i kazał się serduszkować przez 3 dni. skoro już będzie po owulacji to po co współżycie? Przecież i tak będzie za późno... Czy ja dobrze myślę ?
    A co tutaj tak cicho?

    Jak u Was Dziewczyny? Nawet jak się nie udzielam to jestem zawsze z naszym wątkiem na bieżąco :) Więc czekam na ploteczki :)



    Helen lubi tę wiadomość

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domili ale piękny cykl. Wszystko idealnie, więc musi się udać :-) Coś mi się wydaje, że to naprawdę będzie twój czas :-D

    Z tym <3 3 dni po owulacji to też nie rozumiem, przecież to za późno. Może miał na myśli sytuację, że owu wystąpi ciut później?

    Ja też was czytam na bieżąco :-)

    U mnie w tym miesiącu trzecie podejście do pierwszej IUI. Mam nadzieję że będzie wszystko ok :-) Zaraz się pakuję i wyjeżdżam z moim mężem na weekend zrelaksować się i świętować 10 rocznicę naszego bycia ze sobą :-)
    Kurcze, a biorąc te moje leki to chyba nic się nie stanie jak wypiję ze dwa kieliszki wina? Wiem, że nie mogę łączyć z alkoholem, ale te trochę chyba nie zaszkodzi ;-)

    Co u was?

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domili nie koniecznie będzie za póżno .
    Ja też po podaniu pregnylu miałam przez jeszcze trzy dni bzyka c się co dziennie .
    Warto a być może jakiś doleci i się wbije bo tamte wymarły?!
    A co ci szkodzi ?????
    No chyba że masz już dosyć męża hahahaha

    Aniu możesz nic się nie stanie ja piłam przy metforminie chyba przez pare dni lampke wina czerwonego.
    Ale nie namawiam bo niewskazane:-)

    Helen lubi tę wiadomość

  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, też myślę, że jeżeli się na pijesz a nie upijesz to spokojnie można :-)

    Powiem Ci Żabka, że właśnie mam dosyć męża :-P

    żabka04 lubi tę wiadomość

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domii nikgdy nie ma pewnosci kiedy bedzie owulka, zawsze moze sie przesunac, wiec wiesz seksu nigdy nie za mało, a kiedy sie bzykac jak nie teraz, jak jestes młoda ?:P i chętna :).

    feegu6l.png
  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie cisza.
    Jestem koło 11dc, postanowiłam dać sobie spokój z zastanawianiem się, czy się uda czy nie i pilnowaniem, żeby co drugi dzień się bzykać :-p Robimy to wtedy, kiedy nam przyjdzie ochota. Trafimy to trafimy, a jak nie to trudno. Odpuszczam. Cieszę się wiosną :-)

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my tak samo. Niby lekarz zalecił, ale nie mieliśmy ani sił ani ochoty. Dotąd sex na potęgę nie działał. Co ma być to przecież będzie. Oczywiście bez współżycia w ogóle to dziecka na pewno nie będzie :-P

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • Pączek Autorytet
    Postów: 2632 1798

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) kolejna z rocznika 83 dołącza się do grupy :)

  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Pączku :-)

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • Pączek Autorytet
    Postów: 2632 1798

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kretka83 :)

  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam coś dla tych z Was, które mają pokręcone poczucie humoru i dystans do życia i siebie :-)
    Odkryłam go niedawno i zakochałam się śmiertelnie. Niemniej jego twórczość nie jest łatwa. Pozwala sobie na prezentowanie poglądów, za które u nas w kraju nie pozwoliliby mu występować :-p
    Podrzucam jeden z lżejszych kawałków :-)

    https://www.youtube.com/watch?v=eZovFa77trM

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Pączek :) Jak twoje starania?

    Kretka niezły ten facet, nieźle pojechał :P A tak przy okazji, wierzycie w przeznaczenie?

    Pączek lubi tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Pączek Autorytet
    Postów: 2632 1798

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Witaj Pączek :) Jak twoje starania?

    Kretka niezły ten facet, nieźle pojechał :P A tak przy okazji, wierzycie w przeznaczenie?

    Hej Ania :)

    Kilka nieudanych cykli.....wqrzam sie przez to ale nie odpuszczam z nadzieja ze to juz niedługo :)
    Teraz jestem po terminie @...zrobiłam testy ale negatywne....wczoraj poznym wieczorem a tak naprawdę chyba dzis koło 1 rano sluz dostał czerwonawego koloru...pomyslalam @ i czekam az sie rozkręci ale narazie cisza...prawy jajnik mnie pobolewa....i jak zaczęłam czytać rozne różniste posty to zaczęłam zastanawiac sie czy przypadkiem testów nie robiłam za wcześnie i czy nie wybrac sie na betę

  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, to jest bardzo grzeczny jego tekst :-)
    Nie bardzo wierzę w przeznaczenie. Z wiekiem nabrałam raczej takiego przekonania jak to przedstawione w piosence. Po prostu tak się złożyło, że akurat poznałam mojego męża (miałam 17 lat, tak jak Tim Minchin gdy poznał swoją żonę - fakty w tej piosence są prawdziwe), ale mogły okoliczności inaczej się ułożyć i mogłabym teraz być w zupełnie innym punkcie życia, może z kimś innym u boku. Miłość według mnie to nie przeznaczony dla nas z góry piorun z jasnego nieba, ale wybór i dużo ciężkiej pracy...

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale cisza :-P

    Z ciekawostek: dzisiaj byłam na bezpłatnej wizycie w Invicta. Wywiad, przeglądanie wyników, monitoringów, badanie USG i doktor zlecił nam stertę badań. Koszt moich to ok 1.500 zł, a męża 2.000 zł. Szok! Narazie zrobiłam dwa: amh bo zawsze chciałam i nie pamiętam nazwy drugiego badania ale robi się je najlepiej razem.
    Nie mamy tyle kasy na raz, pewnie stopniowo je zrobimy. Tymczasem... Byłam dzisiaj u mojej gin i prawdopodobnie w czwartek będę miała inseminację. Jutro jeszcze raz podgląd i Pregnyl, w czwartek iui :-)
    Trzymajcie kciuki!

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Pączek Autorytet
    Postów: 2632 1798

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Ale cisza :-P

    Z ciekawostek: dzisiaj byłam na bezpłatnej wizycie w Invicta. Wywiad, przeglądanie wyników, monitoringów, badanie USG i doktor zlecił nam stertę badań. Koszt moich to ok 1.500 zł, a męża 2.000 zł. Szok! Narazie zrobiłam dwa: amh bo zawsze chciałam i nie pamiętam nazwy drugiego badania ale robi się je najlepiej razem.
    Nie mamy tyle kasy na raz, pewnie stopniowo je zrobimy. Tymczasem... Byłam dzisiaj u mojej gin i prawdopodobnie w czwartek będę miała inseminację. Jutro jeszcze raz podgląd i Pregnyl, w czwartek iui :-)
    Trzymajcie kciuki!
    Trzymam kciuki <3

    ania8306 lubi tę wiadomość

‹‹ 332 333 334 335 336 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ