X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 11 czerwca 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Staram się już z 5 lat. Tzn intensywne starania od ok 4 lat. Oczywiście były przerwy, przymusowe jak i dla zdrowia psychicznego ;)
    Wiesz, jak na razie jedyne co jest nie tak, to moje niskie AMH i podejrzenie wodniaka - ale nie wiadomo w końcu. Miałam test po stosunku i plemniki nieruchliwe, ale to też niepewne, bo na pewno nie był to odpowiedni dzień cyklu. Wszystko inne mamy ok - zostały tylko badania genetyczne. Czekamy jeszcze za wynikami fragmentacji DNA nasienia.
    Ale wiem, że jakaś przyczyna musi być...

    Kurcze, a jak twój lekarz nie chce dać tobie skierowania na HSG to może podejdź do innego? Weź na litość? Musisz to badanie wykonać, często dziewczyny szybko zachodzą w ciążę po nim ;)

    A mój mąż ogląda dzisiaj już trzeci mecz :P Oszaleć można :P

    Teraz mam dwoch nowych ginekologow na raz (nie, nie wiedza o sobie ;) ), wiec moze w koncu ktos mi to badanie przepisze. Mowie, ze staram sie 4,5 roku, bo juz widze, jakby mnie olali gdybym powiedziala o 2...A i tak mam problem z tym hsg. Dlatego umowilam sie do kliniki leczenia nieplodnosci ;) Wziecie na litosc dobry sposob, sprobuje nastepnym razem ;)

    A moj malzon nie oglada meczu, za to z pelnym zaangazowaniem gra w wiedzmina :P

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 11 czerwca 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze robisz Tyczka, któryś musi tobie dać skierowanie..
    A mieszkasz daleko od PL? Może umów się tutaj prywatnie...

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Dobrze robisz Tyczka, któryś musi tobie dać skierowanie..
    A mieszkasz daleko od PL? Może umów się tutaj prywatnie...

    Nie tak bardzo daleko (1200 km, w Polsce bywamy dosc czesto). Chcialam sie umowic prywatnie, ale ciezko trafic w dni, kiedy mozna zrobic hsg, zgrac to z urlopem, data badania itp. A wystarcza 2 dni poslizgu i juz za pozno lub jeszcze za wczesnie...

    A poza tym tu, gdzie mieszkam, nie musialabym placic, wiec zawsze to 500 pln w kieszeni wiecej :P

    ania8306 lubi tę wiadomość

  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, i mialas racje z tym Duphastonem - dzis juz jestem duzo mniej senna, wiec chyba bede brac ten lek do miesiaczki :)

    ania8306 lubi tę wiadomość

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam dziewczyny u was? :-)

    Mnie jednak coś zastanawia - test wiązania z hialuronianem przy normie powyżej 80% mamy równe 80%. To chyba nie jest jakaś większa przeszkoda prawda, skoro jest prawie w normie?
    A czy ktorejś mężczyzna też to zbadał?

    Wombi już ok u ciebie? Skończył się okres?

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4205

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie to tak jie do końca wiadomo. Niby się już skończyła a teraz znowu coś leci :/
    Na razie się nie przejmuje. Zaczynam urlop. Pozdrowienia z Austrii

    ania8306, renieczka, Domili, Helen lubią tę wiadomość

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja się poddałam, w środę ide do szpitala, coś sie ruszyło, beta spadła z 1380 na 1350 (szaleństwo), mnie boli dosłownie wszystko, dziś przeleżałam na l4, wieczorem pojechałam do lekarza i powiedziałam, ze mam juz dość, bolą mnie pachwiny do kolan, kręgosłup, wymiotuję z bólu ze skurczy, niestety Ridża jak nie było tak nie ma, ale chyba wiem jak zaczyna sie poród - chyba tak. Jestem połamana i zrezygnowana, w środę ładujemy tablety na wywołanie farmakologiczne.

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wombi postaraj się wypocząć i zebrać siły <3

    Ojejku jednak... Przykro... Ale biedna cierpisz :( Trzymaj się <3

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    Ja się poddałam, w środę ide do szpitala, coś sie ruszyło, beta spadła z 1380 na 1350 (szaleństwo), mnie boli dosłownie wszystko, dziś przeleżałam na l4, wieczorem pojechałam do lekarza i powiedziałam, ze mam juz dość, bolą mnie pachwiny do kolan, kręgosłup, wymiotuję z bólu ze skurczy, niestety Ridża jak nie było tak nie ma, ale chyba wiem jak zaczyna sie poród - chyba tak. Jestem połamana i zrezygnowana, w środę ładujemy tablety na wywołanie farmakologiczne.
    <3 Ojejku, Domili przytulam...
    Ja też pojechałam na zabieg, mogłam czekać po tym jak okazało się, że obumarła i podstawieniu leków czekać, czy isę samo nie zacznie (to przy III ciąży, bo przy I nie było leków, a nie roniłam ponad dwa tygodnie), ale ciąża była młodsza o jakieś dwa, trzy tygodnie i nie chciałam ronić w domu, tym bardziej, że to była wyższa ciąża z dzidziusiem z serduszkiem... Zrobią Ci zabieg i ruszycie do przodu, bo to zawieszenie, czekanie jest najgorsze.
    Domili no możesz się długo czyścić po poronieniu, ta @ nie będzie koniecznie taka jak zwykle... Ale baw się dobrze na wakacjach, spróbujcie chociaż trochę odpocząć <3
    Tyczka a duphaston to progesteron, więc chyba mogą być takie objawy, jak duża senność, jeżeli było duże stężenie hormonów. Ale to przecież chyba nic złego? Tak Ci przeszkadzało? Może zapytaj o luteinę zamiast duphastonu?

    U mnie chyba po owu, choć wczoraj jeszcze śluz peakowy, ale myślę, że owulacja już jednak była. Także znowu czekanie i zastrzyki, choć nie nastawiam się w tym cyklu na nic, ale jestem na lekach, także może w końcu w którymś cyklu zaskoczy :) A jak nie to laparo.

  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka, dzieki za odpowiedz :) Ta sennosc trwala 3 dni, ale potem przeszlo, a nadal biore Duphaston, wiec moze po prostu tak mialam - przed okresem roznie bywa :) Przeszkadzala tylko troche, bardziej sie martwilam czy wlasnie nie rozregulowuje sobie cyklu :P W ciazy nie jestem, bo na wszelki wypadek zrobilam dzis test i negatyw ;) Ale o luteine poprosze na nastepnej wizycie.

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyczka wrote:
    Ewelinka, dzieki za odpowiedz :) Ta sennosc trwala 3 dni, ale potem przeszlo, a nadal biore Duphaston, wiec moze po prostu tak mialam - przed okresem roznie bywa :) Przeszkadzala tylko troche, bardziej sie martwilam czy wlasnie nie rozregulowuje sobie cyklu :P W ciazy nie jestem, bo na wszelki wypadek zrobilam dzis test i negatyw ;) Ale o luteine poprosze na nastepnej wizycie.
    Tyczka jeżeli masz niedobory progesteronu (bo pewnie temu Ci lekarz przepisał duphaston), to nie rozreguluje cyklu, tylko nawet jakby działasz na następny pozytywnie. Myślę, że progesteron to akurat najmniej może cykl rozregulować, tylko trzeba go brać na pewno po owulacji, żeby jej nie zablokować (no chyba że w cyklach bezowulacyjnych na wywołanie miesiączki). No i podobno lepiej stosować luteinę, bo to naturalny progesteron, a duphaston syntetyczny.

    ania8306 lubi tę wiadomość

  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4205

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja @ po 8 dniach w końcu się skończyła. ..
    Ojejku myślę że lepiej jak juz będziesz miała to za sobą. Poproś o jakieś przeciwbólowe. Boli tylko przez pierwsze 2 dni... tzn mnie tak bolało.
    U mnie jedyny plus jest taki że mogę się alkoholizowac na urlopie i mieć głęboko w d... całe te starania

    ania8306 lubi tę wiadomość

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze że @ się skończyła...

    Teraz dużo pij i sexuj się :-P Czas na oderwanie myśli <3

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w szpitalu, lecę na ketanolu. Dostałam Tabletki dopochwowe na wywołanie poronienia, w sumie aż 8, jeśli jutro usg pokaże ze nie ma jaja - wypuszcza mnie do domu. Nocke mam z głowy bo właśnie podali 4 tabletki, jestem wykończona. Moja beta spadła z 1380 na zaledwie 1350, strasznie wolno spada, mam nadzieje ze obejdzie się bez zabiegu.


    Ed, pechowy ten nasz rocznik, ja wczoraj skończyłam 33 lata! ;) odczarujemy go

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2016, 22:24

  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku, strasznie mi przykro, że tak cierpisz :-(
    Wombi, alkoholizuj się ile wlezie :-P
    Ja byłam dziś na monicie. 2 jajka są, tylko męża nie ma. Pojechał na EURO. No i dupa.

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku biedna... Mam nadzieję że jednak twój organizm sam da radę i jutro wypiszą ciebie do domu. Jest mi przykro i wspieram <3
    I wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Żebyś była szczęśliwa :-*

    Domili a to pech. Może mężuś zdąży wrócić ;-) Duże je masz?

    Ja w przyszłym tygodniu też obchodzę urodziny, a zacznę wtedy nowy cykl i może będzie szczęśliwy :-) Może się uda IUI :-)

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny
    nie wiem gdzie szukać wiec stwierdziłam, że napisze u was może któraś mi coś podpowie.
    Mam część wyników badań i nie wiem co o nich myśleć. Poradźcie.
    Koagulologia
    Białko S 129% norma 60.1 - 113.6
    Białko C 141% norma 70 - 140
    Subpopulacje limfocytów:
    Liczba limfocytów B (CD19+) 0.06 norma 0.10 - 0.43
    stosunek limfocytów
    % limfocytów T (CD3+) 90.7% norma 59.0 - 85.0
    % limfocytów B (CD19+) 2.5% norma 6.4 - 23.0

    czekam jeszcze na wyniki:
    Detekcja mutacji Leiden w genie Proakceleryny - czynnik V - krew
    Detekcja mutacji w genie MTHFR - krew
    Detekcja mutacji G20210A w genie Protrombiny - czynnik II - krew
    Detekcja 2 mutacji w genie CFTR - krew

    wizyte w klinice mam w poniedziałek

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta, zdecydowanie coś nie gra, wg mnie skończy się na clexane, ale nie jestem lekarzem, przekroczone wyniki białek już chyba dają obraz problemów z krzepliwością

    ps. na mthfr czekam ju 3 tydzień w diagnostyce i nadal nie ma...


    ja dostałam w szpitalu w sumie 16 tabletek cytotecu, udało się uniknąc zabiegu dosłownie rzutem na taśmę, bo na dziś byłam wpisana na niego, była już rozmowa z anestezjologiem, dostałam koszulę, płyn dezynfekujący przed zabiegiem... poranne usg uchroniło mnie od tego, jestem juz w domu :)


    ed. ja mam białko S na poziomie 60 i to też jest kiepskie i mam zalecenie na clexane, niestety nie pomogła tym razem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2016, 13:54

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta ja niestety nie znam się na tych wynikach :-( Widzę tylko, że nie mieszczą się w normie... Ale tak jak pisze ojejku, dostaniesz leki, będzie poprawa.
    A tak w ogóle to o czym mówią te badania? Nikt mi ich nie zlecał....

    Ojejku dobrze że to masz już za sobą. Jesteś dzielna. Wspieram <3 <3 <3

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to badania z zakresu nadkrzepliwości bądź innych problemów z pkrzepliwością, mutacje leiden i mthfr to genetyka już, ale też w tym temacie

    efta lubi tę wiadomość

‹‹ 357 358 359 360 361 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ