X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 6 października 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terka już trochę poczytałam. Z początku byłam przerażona, teraz już się oswoiłam, choć nadal to dla mnie bardzo stresujące. Niestety, ale duży % kobiet ma te mutacje nie wiedząc o tym. Dlatego dziewczyny warto się badać. Gin też mnie trochę uspokoił, ale w głowie cały czas siedzi. Muszę brać metylowane kwas foliowy, b6, b12. Zobaczymy co powie immunolog...

    Wczoraj zrobiłam komórki NK. Za dwa tyg. wyniki.

    Ps. dopadło mnie straszne przeziębienie:(

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 6 października 2017, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka, odnośnie immunologa to bodajże w Gdańsku w Invicie jest, ale głowy nie dam sobie ściąć :( Coś mi się obiło o uszy ostatnio.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 6 października 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mokka dobrze że o tym piszesz bo ja noe wiedziałam o czymś takim..

    3i49krhm19wid3ce.png
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 6 października 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli długo się starcie, albo były np.ciaze biochemiczne, poronienia to powinnyście wykonać taki test

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 października 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mokka-słyszałam ze ma dużo. Ale kurczę tyle osób prawdopodobnie jest w ciąży moze mając to a nie wiedząc... Wiec ja póki co sie wstrzymuje bo są mega drogie a namówić lekarza na takie pewnie będzie ciężko bo podstaw żadnych nie ma.

    Alex-gratulacje! Moze teraz juz będziesz odpoczywać a nie tylko odsypiać minimum ;)

    Alegzi-patrzę i coś robię ale bez spiny ze muszę na już. Póki nie ma ogłoszeń normalnych to nie ma co świrować ze coś muszę. W moich okolicach głównie do produkcji szukają, na magazyny z wózkami, kierowców kat.c, ochroniarzy albo do żabek itp sklepów. Kilka cv posłałam ale cisza wiec juz czuje ze będzie ciężko. A nie chce brać byle czego, bo nie muszę a wiem ze z byle czego będę rezygnować szybko i w stresie. Wiec póki co oddech i zobaczymy co dalej.

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 6 października 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owszem, są drogie, ale lepiej wiedzieć i wspomagać proces zachodzenia :) robiłam te ze strony testdna.pl
    Liczę, że dzięki zupełnie nowej suplementacji uda się w niedługim czasie.

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 6 października 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa sprawa. Ja w środę ide do gina. Ciejawe co mi powie..

    3i49krhm19wid3ce.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 6 października 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka, jeśli nie musisz to faktycznie lepiej poczekać i iść do pracy gdzieś gdzie będzie Ci się podobało. A teraz sobie odpoczywaj i korzystaj z wolności ;)

    mokka, ja już się staram ponad rok w tym 1 samoistne poronienie. Pod koniec stycznia idę do kliniki, więc najpierw zobaczę co lekarz nam zaproponuje, jakie badania itp. Jak sam nic nie wspomni o tej genetyce to ja coś napomknę. Zobaczymy co powie.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 października 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    terka, jeśli nie musisz to faktycznie lepiej poczekać i iść do pracy gdzieś gdzie będzie Ci się podobało. A teraz sobie odpoczywaj i korzystaj z wolności ;)

    Korzystam korzystam ale boje sie ze sie rozleniwię.. Jak byłaby pogoda to gdzieś bym poszła cos zrobiła a tak... Ani ruchu w pracy ani poza nią. Ale mam skakanke i brak sąsiadów pod sobą! :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 6 października 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka, no to jak brak sąsiadów pod sobą to korzystaj ;) Jakbym miała chociaż tydzień wolnego to bym na początku odwiedziała mamę, rodzinę i koleżanki. Brakuje mi tego.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 6 października 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam że ja swojego czasu bardzo duzo skakalam na skskance. Teraz mam karte multisport i korzystam! Boje sie tej wizyty u gina.

    3i49krhm19wid3ce.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 października 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    terka, no to jak brak sąsiadów pod sobą to korzystaj ;) Jakbym miała chociaż tydzień wolnego to bym na początku odwiedziała mamę, rodzinę i koleżanki. Brakuje mi tego.

    Pod sobą mam wjazd samochodowy na podwórko ;) no u mnie o tyle że ludzie pracują. w weekend pewnie pomyślimy o odwiedzinach ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 października 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panipuchatkowa wrote:
    Powiem Wam że ja swojego czasu bardzo duzo skakalam na skskance. Teraz mam karte multisport i korzystam! Boje sie tej wizyty u gina.

    Ja chciałam z pracy męża ale dla mnie byłaby dość droga wiec sie zastanawiamy czy sie opłaci brać

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 6 października 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alegzi, my ponad rok, w tym jedna biochemiczna. Przez klinikę też przechodziłam, jednak zrezygnowałam,ponieważ wizyty trwały chwilkę ( przeznaczony czas w klinice to 15 min na wizytę). Zaproponowano mi od razu IUI, fakt zrobiłam 4, potem juz IVF, przyczyna niemożności właściwie nie zanana, ponieważ lekarz nie proponował żarnych badań. Liczą się pieniądze dla nich. Zdecydowałam się na zmianę lekarza, odpuściłam klinikę, wykonuję różne badania, czasem na własną rękę, by wszystko sprawniej poszło. I tym oto sposobem zdecydowałam się (sama oczywiście, lekarz nie zlecił) na badanie genu MHTFR,jestem krok do przodu, wiem co robić dalej.

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 października 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka wrote:
    Alegzi, my ponad rok, w tym jedna biochemiczna. Przez klinikę też przechodziłam, jednak zrezygnowałam,ponieważ wizyty trwały chwilkę ( przeznaczony czas w klinice to 15 min na wizytę). Zaproponowano mi od razu IUI, fakt zrobiłam 4, potem juz IVF, przyczyna niemożności właściwie nie zanana, ponieważ lekarz nie proponował żarnych badań. Liczą się pieniądze dla nich. Zdecydowałam się na zmianę lekarza, odpuściłam klinikę, wykonuję różne badania, czasem na własną rękę, by wszystko sprawniej poszło. I tym oto sposobem zdecydowałam się (sama oczywiście, lekarz nie zlecił) na badanie genu MHTFR,jestem krok do przodu, wiem co robić dalej.

    Każdy krok do przodu jest dobry ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 6 października 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niedlugo stuknie rok ale raz sie nam juz udalo wiec mam cicha nadzieję ze uda sie w tym cyklu albo w następnym.

    3i49krhm19wid3ce.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 6 października 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakie jest Wasze zdanie na temat adopcji?
    Szczerze powiedziawszy kiedyś, kiedyś, kiedyś tam mówiłam, że jakbym miała problemy to bez mrugnięcia bym się zdecydowała. Teraz jak już taki długo okres nie mogę zajść to coraz sceptyczniej na to patrzę. Tzn. dochodzi do mnie, że to nie jest takie hop siup, że jest to decyzja na całe życie i musi być ona podjęta odpowiedzialnie.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 6 października 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakoś nawet nie podejmuje myślenia na razie o adopcji. Jeśli w ogóle bysmy byli pod ściana ze staralibysmy sir naprawde dlugo to wtedy na pewno będziemy to brać pod uwagę i o tym myśleć.

    3i49krhm19wid3ce.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 6 października 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze ponad godzinka i weekend można uznać za rozpoczęty ;)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 października 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    a jakie jest Wasze zdanie na temat adopcji?
    Szczerze powiedziawszy kiedyś, kiedyś, kiedyś tam mówiłam, że jakbym miała problemy to bez mrugnięcia bym się zdecydowała. Teraz jak już taki długo okres nie mogę zajść to coraz sceptyczniej na to patrzę. Tzn. dochodzi do mnie, że to nie jest takie hop siup, że jest to decyzja na całe życie i musi być ona podjęta odpowiedzialnie.

    Myśmy kiedyś rozmawiali o tym ze chcielibyśmy dużą rodzinę. Nie widzimy sie w roli rodziców jedynaka. I myśleliśmy też adoptować. Nie tylko w przypadku gdybyśmy nie mogli mieć swoich. Tak to jest na całe życie, tak jak małżeństwo i macierzyństwo naturalne ;) wiadomo odpowiedzialność by u Ciebie miało lepiej niż w DD czy u biologicznych rodziców. Myśleliśmy też o rodzinie zastępczej ale jeszcze nie teraz...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ